Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis

Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis

02.09.2021 - 09.09.2021
 Hind al 999
Broneeri
Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja antiiksed Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaegseid vaatamisväärsusi. Horvaadid on sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 

mitmekülgne ja rikkalik Germalo Reiside ekskursiooniprogramm
väga turvaline keskkond
horvaatide väga korrektne ja viisakas teenindus
Austria keisrite üks lemmikpuhkekohtasid Opatija on ise tõeline vaatamisväärsus oma 19. saj lõpu Austria õukonna villade, kaunite mereäärsete parkide, 12 km rannapromenaadi ja paljude matkaradade poolest
väga rikkalik valik erinevat köögipoolt - ümberkaudsetes söögikohtades on võimalik proovida sa-mal päeval püütud Aadria mere hõrgutisi - värsked kalmaarid, austrid, palju erinevaid kalasid, lisaks klassikalised horvaatia sisemaa liharikkad toidud
võimalus külastada lähedalasuvat Sloveeniat, mis on kuulus oma mägede, koobaste, kauni looduse ja ilusa pealinna poolest
võimalus külastada kõrvalasuvat Istria poolsaart, mis on kuulus oma vanade roomaaegsete linnade, malvaasia veini ja trühvlite poolest
külastame lähedalasuvat Sloveeniat, mis on kuulus oma mägede, koobaste, kauni looduse ja ilusa pealinna poolest

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-RIJEKA, SÕIT OPATIJASSE
Kogunemine kell  04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:45-06:35 ja Riia-Rijeka (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT362, 494). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!

Sõidame Opatijasse. Opatija on Horvaatia populaarseim ja kauneim merekuurort – juba enam kui sajand tagasi peeti seda tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks tänu siinsele suurepärasele mikrokliimale. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid. Siin ühilduvad kaasaegse kuurordi miljöö ja ajalooline atmosfäär.
Majutus seitsmel järgneval ööl Opatijas rannahotellis (hotelli kirjeldus ja hinnad reisiprogrammi lõpus).

2. päev ZAGREB
Päevane väljasõit Horvaatia pealinna Zagrebisse. 
Linnaekskursioon Zagrebis. Ajalooliselt on tegemist olnud siiski kahe erineva linnaga, sest ülalinn oli kaupmeeste- ja käsitöökeskus ja all-linn vaimulik keskus, kes võimu pärast suisa omavahel läbi ajaloo pidevalt konkureerinud. Vanalinna hooneil on kerge ära tunda Habsburgide dünastia arhitektuurile iseloomulikke jooni. Sõidame funikulööriga ülalinna, kus on uhke Markuse kirik ja Horvaatia parlamendi- ja valitsushooned. Linna peamisteks vaatamisväärsusteks on linna turuväljak ja katedraal. Jelacici väljak on linna peaväljak, kust hargnevad linna tähtsaimad tänavad ning ärid. Näeme rahvusteatri imposantset hoonet ning 19. sajandi lõpul püstitatud ülikoolihooneid. Lisaks linnakeskusele sõidame bussiga veidi keskusest eemalasuvale Mirogoj monumentaalkalmistule, mida peetakse üheks kaunimaks omasuguste seas.

3. päev VABA PÄEV PUHKSEKS või ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ 
Täna saate nautida puhkust Opatijas.
Soovijatele ekskursioon Istria poolsaarel (lisatasu eest). Külastame poolsaare keskel künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Vana Veneetsia kindluslinn on eriti kuulus oma malvaasia veini ja trühvlite poolest. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame 6. sajandist pärinevat bütsantsiaegset mosaiikidega kaunistatud Euphrasiuse basiilikat. Külastame mereäärset künkal asuvat Rovinji linnakest, mida peetakse Istria linnade hulgas kõige maalilisemaks. Külastame ka poolsaare tipus asuvat Istria suurimat Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Soovijatega lõunastame ühiselt proovides hõrku vardas küpsetatud lambarooga kohalikus restoranis.

4. päev LJUBLJANA - BLED
Sõidame Sloveeniasse ning külastame riigi pealinna ja selle lähipiirkonna looduskauneid paikasid.
Sloveenia pealinn Ljubljana on Euroopa üks väiksemaid pealinnasid. Olles peale maavärinaid üha uuesti üles ehitatud, on südalinn ühtlaselt juugendliku ilmega. Linnas asub suur Ljubljana ülikool annab tooni ja tõelise üliõpilaslinna ilme kogu linnale. Domineerivad noored, kes ratastega sõites või niisama aega viites kõikjal silma hakkavad. Linnaekskursioon Ljubljanas – kaunid sillad üle Ljubljanica jõe -  Draakonisild, Kolmiksild, lisaks katedraal, raekoda, vanalinnatänavad, hubased kohvikud ja linnaväljakud. Muuseas, ühe versiooni järgi pärinevat linna nimi sloveeniakeelsest sõnast ljubljena, mis tähendab armunut. Vaba aeg Ljubljanas, soovijatel on võimalus tõusta ka kindlusemäele, kus asus kunagi linnale alguse pannud roomlaste kindlustus ja kus nüüd on Ljubljana kindlus oma kaunite vaadetega linnale. Sõidame Bledi järve loodukaunisse piirkonda. Mägises Sloveenias on palju mägijärvi ja Bledi peetakse nendest kauneimaks. Siia kõrvale kaljule ehitas oma lossi ka kunagise Jugoslaavia kuninglik perekond.

5. päev PLITVICKA RAHVUSPARK
Päevane väljasõit Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed ja järved, mis on ühendatud kaskaadide ja koskedega. Plitvicka rahvuspargis on hästi tähistatud matkarajad, mida läbides saab hea ülevaate sellest looduslikult imekaunist paigast. Imetleme koskede majesteetlikust, kõnnime mööda laudteed vee kohal ja vee ääres ning teeme mõnusa laevasõidu ühel mitmetest järvedest. 
 
6. päev KRK SAAR
Teeme väljasõidu Krki saarele.
Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Edasi suundume saare idaküljel asuvasse Baškasse, mis on oma kauni ranna ja kuurortpiirkonnaga väga poulaarne koht. Baška lähedal asub Jurandvori küla, kus püha Lucia kirikus on Baška raidkirjatahvel, mis on üks horvaadi keele ja glagoolitsa vanimaid näidiseid. Kerge puhkus Baška rannas. Õhtupoolikul jõuame tagasi Opatijasse.

7. päev POSTOJNA KOOPAD – PREDJAMA LOSS – LIPICA HOBUSEKASVATUS
Päevane väljasõit Sloveeniasse. Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid, mis on külastajatele avatud pea 5 km pikkuselt. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide, stalakmiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Koobastes pimeduses elab ka salapärane sisalik olm, keda kunagi peeti draakoniks. Pärast koobaste külastamist vaatame keskaegset Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Itaalia piiri lähedal Lipitcka hobusekasvatuses uurime, kuidas kasvatatakse ja treenitakse kuulsaid valgeid hobuseid, mida juba 16. sajandil aretati Austria-Ungari õukonnale. 

8. päev LEND RIJEKA-RIIA-TALLINN
Sõidame lennujaama ja meid ootab lend tagasi koju. Lend Rijeka-Riia 10:15-13:35 kell ja Riia-Tallinn 19:00-19:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber 496, 317).

Majutus

999
/
1051
Hotell Bristol 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
Keskuses
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
289€
SSoodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Bristol**** on hea asukohaga hotell Opatija kesklinnas. Hotell asub Habsburgide aegses iseloomuga majas. Hotellitoad on kujundatud soojades toonides ning puidust mööbliga. Hotellis on ka spaakeskus (mullivann ja saunad).
Superior-toas on konditsioneer, minibaar, TV, telefon, Wifi, seif ja privaatne dušš/WC.
www.hotel-bristol.hr

1019
/
1051
Hotell Grand Hotel Adriatic II 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.2 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
100€
Õhtusöögid hotellis
70€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Opatija, majutus standard klassi toas, hommikusöökidega
Grand Hotel Adriatic*** asub maalilises Opatijas mere ääres. Hotelli lähedal on Opatija väikelaevade sadam, meelelahutuspiirkond, restoranid, kohvikud. Hotelli vahetus läheduses on võimalik ujuma minna redelilt, madal rand asub u 600 m kaugusel.
Standard-klassi toad on varustatud kõigi mugavustega, tubades on Wc/dušš, Sat-Tv, telefon, konditsioneer, minibaar, föön. Merepoolsetel tubadel on rõdu. Hotelli restoranis pakutakse väga rikkalikku hommikusööki buffet-lauas. Soovi korral on võimalik tellida ka rikkalikud õhtusöögid hotellis (lisatasu eest). Hotelli külalistel on võimalik kasutada hotelli SPA-keskust, kus on soojendatud mereveega bassein. Erinevad saunad, jacuzzi, päikeseterrass lamamistoolidega jne. on lisatasu eest. Hotellil on oma kohvikuga varustatud rannaosa lamamistoolidega. Kolmene majutus ei ole võimalik. Merevaatega tuba ei ole võimalik ühese majutuse puhul.
www.hotel-adriatic.hr
 

1045
/
1099
Hotell Grand Hotel Adriatic 

Majutus kaheses toas homikusöökidega
Broneeri
0.2 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
100€
Õhtusöögid hotellis
70€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Grand Hotel Adriatic**** asub maalilises Opatijas mere ääres. Hotelli lähedal on Opatija väikelaevade sadam, meelelahutuspiirkond, restoranid, kohvikud. Hotelli vahetus läheduses on võimalik ujuma minna redelilt, madal rand lastele asub u 600 m kaugusel.
Superior-klassi kaasaegselt renoveeritud toad on varustatud kõigi mugavustega, tubades on Wc/dušš, Sat-Tv, telefon, konditsioneer, minibaar, seif, föön. Superior klassi tubadel ei ole rõdu. Hotelli restoranis pakutakse väga rikkalikku hommikusööki buffet-lauas. Hotelli külalistel on võimalik kasutada hotelli SPA-keskust, kus on soojendatud mereveega bassein. Erinevad saunad, jacuzzi, päikeseterrass lamamistoolidega jne on lisatasu eest. Hotellil on oma kohvikuga varustatud rannaosa lamamistoolidega. Kolmene majutus lisavoodil on võimalik. 
www.hotel-adriatic.hr
 

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Riia-Rijeka ja Rijeka-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 20.11.20
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd Opatijas  hotellis*** (2-in toad), toitlustus vastavalt hotellile
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Lisaekskursioon Istria poolsaarele 59 € (ettetellimisel ja tasumisel). Toimumise eelduseks on vähemal 15 osavõtjat.
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Postojna koopad 25 € täiskasvanud
 • Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
 • Poreci katedraal ja muuseum 40 HRK
 • Bussisõit Motovuni u 20 HRK
 • Plitvicka rahvuspark 150 HRK 
 • Veini degusteerimine 5 €
 • Lipica 20  €
 • Lõunasöökide hinnad al 17 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00
 • Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u. 1€=7,6 HRK. Sloveenias kehtiv rahaühik on euro
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus
Lennuinfo Air Balticu lendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REIS!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse, Sloveeniasse  reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
02.09.2021 - 09.09.2021
 Hind al 999
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Karin
Väga tore, et sellel erilisel ajal ikka mõni reis ka teoks saab. Island-tule ja jää maa, tõesti eriline paik. Suured tänud giididele, eriline pärl on Askur.
I
Irene
Tahan meie kõikide nimel Teid tänada ja oleme Germalo suurepärasest tegevusest vaimustatud. Tegime kunagi aastaid tagasi õige valiku, et oleme kasutanud ainult teie reisibürood. Suurepärased giidid ja suurepärane suhtumine. Reisime varsti jälle, sest kui pisik sees ja tingimused suurepärased, see ainult meelitab. Edu teile ja vastupidavust momendil olevas raskes olukorras. Kaunist suve ja kõike head!