Kreeka - klassikaline ringreis

Kreeka - klassikaline ringreis

15.05.2021 - 21.05.2021
 Hind al 777
Broneeri
Kreeka pakub avastamisrõõmu kõikidele, kes on kuulnud vanu müüte ja legende siinsetest jumalatest ja sangaritest. Aga mitte ainult sellepärast ei ole Kreeka külastamist väärt. Kreeka pakub elamusi kõikidele meeltele: näed oma silmaga sinirohelist merd ja valgeks värvitud maju, katsud tuhandete aastate vanust sammaste marmorit. Õhus on tunda kiusatusse viivaid taverni lõhnu, kauakestev vaiguveini maitse ja tuul toob kuskilt kurva rembetika või elurõõmsa busuki meloodiat...
Soojus ja mõnusalt lainetav meri ning vapustavad rännakud Euroopa kõrgkultuuri lätetel. Ainult siin ja ei kusagil mujal on kaugete aegade side igapäevaeluga nii tajutav ja lihtne.

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >
 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-ATEENA, EPIDAUROS - KORINTOSE KANAL - TOLO
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas kell 02:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Ateena kell 03:35-07:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3 771, lennuajad võivad muutuda). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Oleme saabunud Ateenasse ning alustame oma meeleolukat tutvumist Kreekaga.
Sõidame Korintose maakitsusele. Korintose kanal ja vaated Egeuse ja Joonia merele.
Kreeka on teatri sünnimaa. Epidauros, kus kunagi austati arstikunsti jumalat Asklepiust ja tema tütart Hygeiat. Epidaurose teater, mis mahutab 14 000 pealtvaatajat, on tänapäevani säilinud peaaegu muutumatuna, senini esitatakse seal antiikautorite teoseid. Kõrges poolkaares tõusevad pingiread mäekülge mööda üles. Kõige ülemiselt mademelt vaatavad vastu inimtühjad kolletunud mäed ja hiigelsuur päike. Epidaurose teatrit peetakse maailma kauneimaiks ja parima akustikaga antiikteatriks. Lava keskel sosistatu on kuulda ka kõige ülemistele pingiridadele. Väikeses muuseumis on välja pandud antiikaja marmorisse raiutud retseptid ja arstiriistad.
Edasi suundume juba Tolosse. Tolo pakub puhkajale ehedat kreekalikku stressivaba puhkust. Kõik on siinsamas ja lähedal: hellitavalt soe meri ja kena liivarand, väike sadam, tavernid.
Majutume kahel järgneval ööl Tolos hotellis Frini*** või Paradise Lost***.

2. päev VABA PÄEV TOLOS
SOOVIJATELE LAEVAKRUIIS - HYDRA JA SPETSES (lisatasu eest)

Hommikusöök. Päeva võib veeta nautides Tolo ehtkreekalikku atmosfääri. Soovijatega suundume laevakruiisile Hydra ja Spetsese saartele.
Kreeka saartest oleme kõik kuulnud, igaüks neist on omanäoline. Võtame ette reisi väikesaartele – Hydrale ja Spetsesele, et tundma õppida teistsugust Kreekat, suurte meremeeste Kreekat.
Päevane laevareis viib meid Saroonia lahele, kus ranniku lähedal asub kümneid saari ja saarekesi. 
Lummav merereis viib meid romantilisele Hydra saarele. Kuulsusrikka ajalooga saar, mis andis suure panuse kreeklaste vabadusvõitlusesse 19. sajandil, on tänapäeval muutunud loomeinimeste ja turistide lemmikpaigaks. See on saar, kus pole teid ja ainsaks transpordivahendiks on eeslid ning muulad. Ka joogivesi tuuakse saarele suurte laevadega. Sadamapromenaad on palistatud kohvikutest, siitsamast promenaadilt saab rentida ka kohaliku takso – eesli, et ette võtta muljeterohke retk kauni linnakese tänavatel. Poodnikud, eesliajajad, kabjaplagin kivisillutisel, naeratavad vanamehed ja suveniiripoed.
Spetsese saare tähendus kreeklaste jaoks on eriline, sest siin elas vabadussõja kangelane naisadmiral Laskarina Bouboulina. 19. sajandil saab Spetses glamuurse kõrgseltskonna puhkusepaigaks.
NB! Päeva jooksul võimalik ka ujuda, soovi korral ujumisasjad kaasa!
Väljasõidu toimumine sõltub ilmastikutingimustest
 
3. päev NAFPLIO - MÜKEENE  - ARKAADIA
Hommikusöök. Vaba aeg iseseisva  Kreeka esimeses pealinnas Nafplios, mis on tuntud oma romantilise vanalinna ja kõige maitsvama köögi poolest. Siiani peetakse Nafpliot Kreeka kõige veneetsialikumaks linnaks, kaunid kitsad tänavad ja neoklassitsistlikud majad võluvad ka kõige kriitilisemaid külastajaid. Soovijatega külastame taverni, kus soovitame proovida just mereande. Kuna Kreeka on pea igast küljest ümbritsetud merega, on kreeklaste toidulaual tähtsal kohal kala ja teised mereannid. Soovite proovida hõrgutavat kalamarikiat ehk kalmaari, htapodi ehk kaheksajalga või sardeles ehk sardiine? Või hoopis valige menüüst garides saganaki ehk feta juustuga ahjus küpsetatud krevetid? Valikuid on palju ja kala ning mereande osatakse niivõrd hästi valmistada, et toidud viivad suisa keele alla. Teekonda läbi Peloponnesose südame saadavad hunnitud vaated. Suundume Mükeenesse. 
Mükeenest on pärit traagilised müüdid. Kohapeal olles olete nõus uskuma kõike – sealt sai alguse Trooja sõda, seal kujunes Agamemnoni, Orestese ja Elektra saatus. Sama põnev on Mükeene ise – kõrgel mäenõlval seisavad uhked kükloopmüürid, ammuste intriigide tummad tunnistajad, mille legendi järgi kükloobid ise kohale kandsid. Kuidas muidu seletada tohutuid kivimüüre, mille paksus on keskmiselt viis ja pool ning kõrgus üksteist meetrit. Seal võid liikuda mööda kunagiste sõjameeste poolt sissetallatud rada läbi võimsate Lõviväravate, mööda marmortreppe kuningapalee megaronini, kust avaneb hingemattev vaade.
Sõit Peloponnesose poolsaare südames asuvasse Arkaadiasse. Kaunid maastikud ja meeleolukad külad. Majutus väikeses Lagadia mägikülas hotellis Lagadia*** või sarnases. Soovijaile ühine õhtusöök. 

4. päev OLÜMPIA - ACHAIA CLAUSS VEINIMÕIS - DELFI
Hommikusöök. Sõidame läbi Peloponnesose kaunite maastike Olümpiasse. See oli üks kõige tähtsamaid antiikmaailma pühamuid, pühendatud jumalate isale Olümpose Zeusile. Olümpia on olümpiamängude sünnikoht. Tutvumine arheoloogilise ala ja suurepärase kollektsiooniga muuseumiga. Igaüks saab jõudu proovida tõelises staadionjooksus. Ületame Korintose lahe Rio-Antirrio silla kaudu ja sõidame Achaia Claussi veinimõisa. Patrase linna ümbritsevatel küngastel, kus rohkete sademetega talved ning kuumad suved on headeks tingimusteks viinamarja kasvatamiseks, toodetakse kuiva valget ning magusamat punast veini. Külastame Kreeka vanimat ja kuulsaimat veinimõisa. Üle 150 aasta on Achaia Clauss tootnud kõrgetasemelisi, maitsvaid ning kreekalikult sooja ja kutsuva maitsebuketiga veine. Achaia Claussi kuulsaim vein on kahtlemata Mavro Daphne, mida on aastate jooksul kõrgelt hinnanud mitmed Euroopa kroonitud pead. Nende hulgas viimane Austria-Ungari keisrinna Elisabeth, kelle nimelised vaadid on veel tänagi veinikeldris nähtaval. Peale jalutuskäiku veinimõisas ootab meid degusteerimislaud koos erinevate veinide ning kohalike hõrgutistega. Majutus Delfis hotellis*** või sarnases.

5. päev DELFI ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. Meie ringreisi järgmine kuulus vaatamisväärsus on antiikne Delfi.
Kreeklaste jaoks eksisteeris „elu enne ja elu pärast Delfis käiku“. Legendi järgi oli Delfi koht, kus kaks kotkast, kelle Zeus erinevates maailma otstes lahti lasi, uuesti kohtusid. Zeus heitis täpselt sellele kohale Püha kivi ja Delfi sai tuntuks maailma keskpunktina. Piisab ainsast pilgust loodusele, et mõista, miks antiik-kreeklased Delfit maakera “nabaks” kutsusid. Haarav, aukartust äratav vaatepilt köidab juba enne, kui avaneb võimalus külastada Apollo pühamu võimsaid varemeid, mille müstika on ikka veel elav. Delfi ajalugu algab 1400. aastal eKr ja on otseselt seotud Delfi oraakliga. Alustame sõitu Meteorasse. Peatus Termopüülide maakitsuse juures, kus 480. a eKr seisid vastamisi 250 000 pärslast ja 7 000 kreeklast. Lihtne memoriaal kangelaste mälestuseks.
Majutume Meteora külje all Kalambakas hotellis Orfeas*** või sarnases.

6. päev METEORA - ATEENA - ÕHTUSÖÖK TAVERNIS 
Hommikusöök hotellis. Meteora on üks kõige hämmastavamaid kohti Kreekas, kui mitte kogu maailmas. Õhus hõljuvad kloostrid, sest just nii võiks Meteora nime tõlkida eesti keelde. Esimesed vagad mehed jõudsid siia Pindose mägede ja tasandiku piirile juba pea 1 000 aastat tagasi ja alustasid siia eraklate rajamist. Ligipääsmatud püstloodsete seintega kaljusambad andsid varjupaika võõraste vallutajate ja teeröövlite eest, siin hoiti alles vaimupärand ja kristlikud traditsioonid. Veel 20. sajandi alguses pääses paljudesse kloostritesse ainult korvtõstukitega või ronides mööda kitsaid käänulisi radu. Usutakse, et kui poleks olnud kloostreid, siis oleks helleni kultuur kadunud ja tänapäeva Kreeka oleks vaid Osmanite impeeriumi peegeldus, mis oleks vähe teadnud oma juurtest ja ajaloost. Kloostrid tõmbasid ligi mitte ainult sügavalt usklikke, vaid ka Kreeka filosoofe, poeete, kunstnikke ja mõtlejaid. Kunagi oli siin ligi 20 kloostrit, millest tänapäeval tegutseb ainult kuus. Need on asustatud vaid väheste munkade ja nunnadega, kuid pakuvad sellegipoolest harukordse elamuse  ortodoksest kloostrielust ka üürikeseks ajaks siia tulnud rändajale. Soovijatega õhtustame tõelises kreeka tavernis - hõrgutavad road, puhtad maitsed, vein, muusika ning vaated valgustatud Akropolile. Ööbimine Ateenas hotellis*** või sarnane. 

7. päev ATEENA, OTSELEND ATEENA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Kreeka pealinn Ateena on 6,5 miljoni elanikuga kosmopoliitne linn, mis kunagi ei maga. Konstitutsiooni väljaku ääres, parlamendihoone ees valvavad Kreeka vabadussõjast osavõtnute mälestuseks Tundmatu sõduri hauda evzonesid, rahvuskaartlased, kelle vahtkonnavahetust peetakse üheks maailma keerulisemaks ja huvitavamaks tseremooniaks ning kelle vorm - foustanela seelik ja sarouchi tupsudega kingad - on pärit Epeirose mägede rahvarõivastest.
Tuhat aastat on Akropol olnud Ateena sümbol - lüli, mis ühendab võimsat antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Paik, kus on olnud nii tempel, kirik kui ka mošee, mõjub meile sama aukartust äratavalt kui selle hiilgeajal. Antiikne agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud vanasti mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus.
Seejärel on aeg suunduda Ateena lennujaama. Otselend Ateena-Tallinn kell 23:20-02:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3 770). Kuupäevaliselt saabub lennuk Tallinnasse 22. mail.

Reisi hind

777 €* / 817 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Reisis hind sisaldab
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Ateena-Tallinn (Aegean Airlinesi liinilend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Mugava bussi kasutamine vastavalt programmile
 • 6 ööd hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), 6 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 120 €
 • Tervisekindlustus al 8,65 (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Mükeene arheoloogiline ala ja muuseum 12 €,al 65 a 6 €
 • Epidaurose teater ja muuseum 12 €,al 65 a 6 €
 • Ateena Akropol 20 €,al 65 a 10 €
 • Ateena agoraa 8 €
 • Delfi arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65a 6 €
 • Meteora Megalo klooster 3 €, Russanou klooster 3 €
 • Olümpia arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
 • Achaia Clauss veinimõis ja veinide degusteerimine 12 €
 • Õhtusöök Ateenas  35 €
 • Hydra saare laevakruiis 35 € (tellitakse ja tasutakse kohapeal)
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Aegean Airlines liinilennul:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
 
15.05.2021 - 21.05.2021
 Hind al 777
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - klassikaline ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Helgi
Suured tänud kõikide toredate reisilugude ja piltide eest, mida olete mulle saatnud! Tänane virtuaalne kohtumine teie koostööpartneritega eri maadest oli nii tore, et lihtsalt pole sõnu! Kõik me tahaksime, et need praegused keerulised ajad mööduksid kiiresti, aga me ei tea, mis meid ees ootab. Kuni 2+2 jne kehtib, ei saa te meid reisile viia...
K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!