Kreeka - Korfu - Albaania

Kreeka - Korfu - Albaania

31.08.2021 - 07.09.2021
 Hind al 919
Broneeri

Korfu – Kerkyra saar Joonia mere soojas embuses võlub kauni kaljuse ranniku ja valgete randadega. Albaania pakub rändajale paraja annuse veel avastamata eksootikat.

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >
Lugege Albaania kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–KORFU
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Korfu (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi! Majutus Korful hotellis Arion*** või sarnases.

2. päev KORFU LINN - VLACHERNA - ACHILLION, LAEV KORFU- SARANDA

Hommikusöök.  Tutvume Korfu linnaga. Spilia väljak on väidetavalt suurimaid Euroopas ja siit alustamegi oma jalutuskäiku vanalinna kitsukestel tänavatel. Vana kindlus ja veneetslaste ehitatud raekoda ning Joonia ülikool.  Vanalinna tänavate labürint viib meid püha Spiridoni kiriku juurde. Siin on alati rahvarohke, sest saare kaitsepühak on üks kõige armastatumaid kristlikke pühakuid maailmas. Glamuurne  kohvikutega ääristatud Liston on küllap kõige kuulsam tänav vanalinnas. Mõnus paik väikeseks kohvipausiks!

Sõidame Kanonisse ja imetleme Korfu kuulsamaid vaateid Vlacherna kloostrile. Pisikesel kaljusaarel asuv miniatuurne klooster on rajatud 12. sajandil. Siinsamas lähedal asub ka maaliline Pontikonisi saar.  Saare tuntuim vaatamisväärsus on Gastouri kõrgendikul asuv Achillioni palee, mille lasi ehitada Austria keisrinna Elisabeth, kes püüdis siin leida pelgupaika Viini õukonna intriigide eest. Hiljem kuulus palee Saksa keiser Wilhelm II-le, kes oli saarel sage külaline kuni I maailmasõjani. Skulptuuridega kaunistatud park ja luksuslik õhuline palee. Jalutame palee aias. Gastouris on ka võimalus degusteerida kinkapuu (kumquat) viljadest valmistatud likööri.
Sõidame sadamasse, et lahkuda Korfu saarelt ja võtta ette lühike laevasõit Sarandasse, Albaaniasse. Ligi 80 000 elanikuga linnake asub kauni hoburauakujulise lahe rannikul mägede jalamil.  See paik oli tuntud sadamakoht juba antiikajal ja põnevaid ajaloomälestisi on linnas ja selle lähistel. Saranda on Albaania Riviera kõige populaarsem kuurort ja siia tulevad veetma oma puhkust paljud kohalikud ja välismaalased. Meeleolukat mereäärset promenaadi ääristavad hotellid, suveniiripoekesed ja restoranid. 
Majutus kahel järgneval ööl Sarandas hotellis**** või sarnases.

3. päev SARANDA – GJIROKASTRA   
Hommikusöök. Sõidame Gjirokastrasse. Gjirokastra majad on ainulaadses albaania stiilis. Gjirokastra linna keskuseks on aga endiselt vana basaar ja vanad ottomanide aegsed majad, millest kõige tuntum on Zekate maja, olles omataolistest suurim, alles hiljaaegu taastatud ja ka külalistele avatud. Linn on tuntud ka kivide linna nime all, sest enamik katuseid on kaetud kividega. Vaatame mäe otsas asuvat Gjirokastra kindlust, mis on linna ajalooline ja geograafiline keskpunkt ning mida peetakse Balkanimaadel suuruselt teiseks. Ühes hästi taastatud ottomaniaegses majas asub etnograafiamuuseum, kus on välja pandud riided, köögitarbed jm majapidamistarbed. Soovijatel võimalus muuseumi külastada. Soovijatega lõunastame tüüpilises katuserestoranis (lisatasu eest). Sõidame tagasi Sarandasse. Õhtul soovijatele ühine rahvuslik õhtusöök Saranda lähedal asuvas külarestoranis, kus pakutakse kohalikke roogasid (õhtusöök lisatasu eest). 

4. päev BUTRINT
Hommikusöök. Alustame sõitu Butrinti, mis on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Selle iidse linna olevat pärimuse järgi rajanud Aeneias pärast Trooja langemist. Arheoloogilisel ajal näeme fragmente erinevatest ajastustest: võimsad kükloopilised müürid ja luksuslik Rooma-aegne teater. Termid ja rooma villad. Bütsantsi ajalgi kestab elu linnas edasi ja mitmed suured rajatised said uue tähenduse. Kaunite mosaiikidega ristimiskabel ja suursugune basiilika, mille varemed peidavad tänaseni palju saladusi. Jalutuskäik viib meid kõrgendikule kindlusesse, kus asub väike muuseum.  Tagasisõit Sarandasse.  Teel näeme Butrinti järve ja viljakaid põllumajanduslikke piirkondi.  Seejärel külastame ka Saranda vana kindlust Lekures Qata ehk Gjasthes’es (Kuue Läbipääsus). Siit näeb ka suurepärast vaadet allasuvale lahele, mägedele sisemaal, Butrinti laguunile ning ka Korfu saarele.  Laevasõit Korfule. Majutus neljal järgneval ööl Korful hotellis Arion*** või sarnases.

5. päev VABA PÄEV KORFUL
SOOVIJATELE LAEVAKRUIIS PAXOS - ANTIPAXOS - SINISED KOOPAD (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba päev Korful. Soovijatele pakume päevast laevakruiisi, väljasõit toimub sobiva ilma korral. (lisatasu eest).
Päevane väljasõit laevaga. Naudime vaateid  Korfu rannikule ja vanalinnale kahe kindluse vahel. Põnevad Ipapanti ja Ahai koopaid. Laevareisi jooksul ujumispeatus Antipaxose saare rannikul. .
Paxos on umbes 8 km pikk ja vaid 3 km lai ning justkui vaipkate katavad Paxose saart tihedad oliivipuude ja küpresside salud ning siinne oliivõli on oma kvaliteedi poolest kõrgelt hinnatud kogu Kreekas. Pikem peatus kas Gaioses või Lakkas. Need on saare suurimad külad, kus väikese sadama ümber leiab vaikseid tänavaid ja suveniiripoekesi ning loomulikult mitmeid sümpaatseid taverne lõunapausiks. Parim paik proovida mereande! Paari kilomeetri kaugusel Paxosest asub ilma püsielaniketa väike Antipaxose saar, mille ranniku türkiissinistes vetes on mõnusaks supluseks ideaalne paik. Õhtul jõuame tagasi Korfu sadamasse. 


6. päev KASSIOPI  – SIDARI 
Hommikusöök. Tänase ekskursiooni jooksul avaneb Teil võimalus näha Põhja-Korfut ning külastada põnevaid külasid. See piirkond on seotud ka kirjanik ja loodusuurija Gerald Durrelli ning tema venna, kirjanik Lawrence Durreliga. Korfu loodusest, inimestest, lapsepõlvest, elust ja armastusest jutustavad nad raamatutes „Minu pere ja muud loomad“ või „Prospero vangikong“. 

Kassiopi küla ja siinne sadam olid tuntud juba antiikajal. Arvatavasti 3. saj eKr rajati siia jumalate isa Zeusi tempel, mille kohale juba hilisematel aegadel ehitati kristlik pühakoda. Vanas kirikus on säilinud mõned keskaegsed freskokatked. Kassiopi küla kohal kõrgendikul asus üks saare olulisematest kindlustest, mille esimesteks ehitajateks olid bütsantslased. Kindlusemüüri fragmendid ja taastatud väravaehitis mõjuvad tänagi suursuguselt.  Seejärel sõidame Sidari külla, kus asub kuulus Canal d’Amour - Armastuse kanal. Räägitakse, et kui siin ujuda, siis leiate oma armastuse või kui olete oma armastatuga tülis, siis lepite ära. Tagasisõit Korfu linna. 


7. päev PALEOKASTRITSA - LAKONES
Hommikusöök. Täna päeval sõidame saare läänerannikule Paleokastritsasse, kus kõrge kaljune rannik vaheldub liivaste lahesoppidega. Vanad külad, mis on peitunud hõberoheliste oliivisalude rüppe ja imeliselt sillerdav Joonia meri. Antiikmütoloogia järgi paiskas tormav meri siinsele rannikule Odysseuse laeva ja siit leidis Trooja sõja kangelase faiaakide printsess Nausikaa. Veel praegugi näeb lahesopis pisikest kaljusaart Odysseuse laeva.  Kaunite vaadetega kaljukõrgendikul külastame 13. sajandil rajatud kloostrit. Õitesse uppunud väikeses kloostris hoolitsevad mungad muuseumi eest, kus saab näha vana õlipressi, rituaalseid esemeid ja preestrirüüsid.  Vaba aeg Paleokastritsa keskuses. Lõunapaus kaunite vaadetega tavernis (lisatasu eest). Seejärel sõidame piki käänulisi teid  Lakonese külla 200 meetri kõrgusele merepinnast, kust avanevad ilusad vaated lahesoppidele. Makradese küla asub merepinnast 318 meetri kõrgusel. Vaatame ringi kohalike toodete turul, kus müüakse oliiviõli, veini, maitsetaimi jms. Tagasisõit Korfu linna.  
   
8. päev LEND KORFU-TALLINN

Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Korfu-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

919 €* / 967 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:

 • Lennupilet lendudele Tallinn–Korfu ja Korfu–Tallinn
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Majutus vastavalt programmile hotellides***/**** (2-inimese toad), 7 hommikusööki
 • Laevapiletid vastavalt programmile (palume meile teatada passiandmed hiljemalt koos viimase maksega)
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus 

Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:

 • Tervisekindlustus al. 15,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (–65a, 65-80a kallim tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Lisainfo reisikorraldajalt!
 • Ekskursioon: 35€ Paxos, Antipaxos ja Sinine koobas (tasumine ja tellimine kohapeal), kestus ca 09:00–19:00.
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
 • Ühene majutus hotellis 200 €

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele:

 • Achillioni palee 10 €
 • Sissepääsud Albaanias  10 €
 • Õhtusöök Saranda lähistel külas  35 € (tellitakse ja makstakse reisil)
 • Lõunasöögid Albaanias ca 10 € (üks söögikord)
 • Mon Repos palee 4 €, al 60a 2 €, alla 18a tasuta(individuaalne külastus)

Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 € (alati mida rohkem, seda parem).
 • Albaania rahaühik on lekk – 1 € on u 140 ALL.
 • Korful ja Albaanias on kombeks anda kohalikule teenindavale personalile jootraha
Lennuinfo
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Reisidokumendina palume reisile kaasa võtta PASS, mis kehtib vähemalt 3 kuud alates riiki saabumisest.
31.08.2021 - 07.09.2021
 Hind al 919
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Korfu - Albaania

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!
R
Reeli
Käisime Germaloga Kreekas. Kuna küsitlusleht jäi täitmata, kirjutan lühidalt siin. Reis oli väga tore, giid Tea asjatundlik, energiline ja sõbralik, reisisaatja Kersti abivalmis, hoolitsev ja sõbralik. Ka hotelliga (Arion) jäime väga rahule, perenaine Tatjana oli kogu aeg kohal ja lahkesti valmis tegema kõik, et külalisel oleks hea. Kasutage seda hotelli edaspidigi, sest kõik, kes grupist seal peatusid, olid rahul, parim hotell valikus olevatest.