Norra - trollide maa

Norra - trollide maa

16.07.2021 - 22.07.2021
 Hind al 599
Broneeri
Norra karged ja erakordselt selgevärvilised maastikud tunduvad esmakohtumisel lausa ebareaalsed. Niivõrd palju leiab siit vorme ja varjundeid ning värvitoone ja pooltoone. Otsekui oleks looja siia koondanud kogu oma fantaasia. Suur norralane Henrik Ibsen on öelnud – kes soovivad aru saada norralastest, peavad eelkõige mõistma Norra imekaunist, kuid karmi keskkonda.

Reisiinfot Norra kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN-STOCKHOLM
Koguneme Tallinna reisisadamas D-terminalis kell 16:45. Reisijuht jagab reisiks vajalikud piletid ja infomaterjalid. Väljasõit laevaga Tallinnast Stockholmi kell 18:00-10:15.
 
2. päev STOCKHOLM - VÄRMLAND - OSLO
Saabumine Stockholmi. Juba varahommikul saab imetleda maailma ühe kaunima saarestiku vaateid. Siinsed pildid meenutavad küllap paljudele Rootsi kuulsaima lastekirjaniku Astrid Lindgreni lugusid. Punakaspruunid nukumajad ümbritsetud lillerohketest aedadest, väikesed paadisadamad ja sini-kollased ristilipud. Meenuvad kõik need lood Pipist, Pootsmanist ja Tjorvenist, Jaanikingu Madlist ning ulakast Vahtramäe Emilist.
Saabumine Rootsimaa kuninglikku pealinna Stockholmi, mida hellitavalt ka Põhjamaade Veneetsiaks kutsutakse. Linn asetseb neljateistkümnel saarel ja saarekesel, mis omavahel seotud sildade ja tunnelitega. Teekonnal Norra poole läbime Rootsimaa ühe kaunima piirkonna Värmlandi. Kauni looduse pärliteks on kahtlemata Rootsi kaks sisemerd Värneni ja Vätterni järved. Teel jutustame vanemaid ja uuemaid lugusid Rootsimaast ja rootslastest. Ületame Norra piiri.
Maastikupilt muutub Norra jõudes mägisemaks ja karmiilmelisemaks. Kargeilmeline pealinn Oslo peab mägedelt ruumi juurde nõutama ja majakesed ronivad amfiteatrina mäekülgi mööda üles. Tõeline linnaplaneerimise meistriteos. Jalutuskäigul meeleolukal Oslo peatänaval Karl Johans gatanil tutvume kauni linnamaastikuga ja oluliste hoonetega norralaste ajaloos. Raekoda, parlamendihoone, Oslo ülikool, kuningaloss ja toomkirik, kus toimus aastal 2001 a. kroonprints Haakon Magnuse ja tema väljavalitu Mette-Mariti muinasjutuline laulatustseremoonia. Omaette vaatamisväärsus on Oslo Rahvusteater, kus mängukavas selliste suurmeeste teosed nagu Hendrik Ibsen, Björnsone Björnson, Ludvig Holmberg. Majutus Oslos kesklinnas hotellis Europa*** või sarnases.
 
3. päev BUSKERUD – KAUNID FJORDID – MÄGIHOTELL VINJE
Hommikusöök. Buffet stiilis hommikusöök pakub erinevaid Norra delikatesse.
Sõidame läbi looduskauni Buskerudi maakonna. Teekonnal teeme tutvust norra keelega ja püüame esialgu võõrasnaljakad häälikud sõnadeks vormida, et neid teadmisi juba järgmises peatuses katsetada. Saame ära proovida kargete mägede õhustiku Hemsedalis, mis on üks armastatumaid suusakeskuseid. Edasi laskume mööda väikese trollikese teed (den lilla trollstigen) Lærdali, kus tutvume maailmakuulsa Borgundi püstpalkkirikuga, mis kannab endas mälestusi alates aastast 1180.Läbime oma reisi pikima tunneli -24,5 kilomeetrit saab silmi imelistest vaadetest puhata ja imestada Norra tunneliehitajate meisterlikkuse üle. Seejärel võtame ette 2,5-tunnise laevasõidu Flamist läbi imekaunite fjordide ja jõuame Gudvangeri. Praamisõidul ületame ka Norra pikima fjordi – Sognefjordi. Siin on meri tunginud 205 km kaugusele maismaasse. Majutus hotellis Voss.
Soovijatel võimalus proovida Norra köögi eripärasid siinses restoranis. Hea võimalus ette võtta mõnus jalutuskäik, et avastada Norra looduse võrratut ja müstilist ilu.
 
4. päev BERGEN – FLøYENI MÄGI – HARDANGERVIDDA FJORD
Hommikusöök. Väljasõit Bergenisse. Lühipeatus Tvinde kose juure, et karge koseveega silmad säravaks pesta. Päev Bergenis, endises Norra pealinnas. Linna rajajad on oskuslikult valinud asupaiga - seda kaitseb nii meri kui ka ligipääsmatutena tunduvad mäed. Jalutame vanal sadamakail, teeme tutvust kunagi Hansa Liitu kuulunud linnaga. 17. sajandist pärit kaupmeeste majad ja kaubalaod. Norra vanimaid ja kaunimaid kivikirikuid, mis pühendatud Neitsi Mariale. Pilkupüüdvad on ka Bergeni raekojad. Neid on siin linnas lausa kaks - uus ja vana. Soovijatega tõuseme funikulööriga Fløyeni mäe vaateplatvormile, kus avaneb imeilus vaade kogu Bergenile. Põnevat uudistamist pakub kuulus kalaturg, siin võib kohata kõige erinevamaid kalu ja uskumatumaid mereelukaid. Soovi korral saab mõne neist pakendatult ka kodustele degusteerimiseks viia. Lõunasöögiks võiks proovida hõrku Bergeni mereannisuppi või maiustada mõnes hubases kohvikus päikesesaiakese – solbrödi ja tassikese kohviga. Bergeni linnapargis on püstitatud kuju linna kuulsaimale kodanikule Edvard Griegile, kelle muusikas kõlavad Norra looduse imetabased helid.
Pärastlõunal sõidame mööda maalilist Hardangervidda teed ja teeme puhkepeatuse Steindalsfosseni kose juures. Vana legend jutustab, et selle kose taga käisid armunud oma esimest suudlust vahetamas. Lool võib tõepõhi all olla, kuna tegu on kosega, mille taha sai tõepoolest minna nii, et sillerdav veesein lembehetke võõraste pilkude eest varjus hoidis. Sõit jätkub piki kaunist Hardangerfjordi kallast.Seejärel ületame Norra pikima rippsilla abil Hardangerfjordi ja jõuame Eidfjordi.
Ööbimine hotellis Fossli, mis rajati Hardangervidda mägiplatoole aastal 1891 ning kannab endas aegade väärikust. Selles paigas tajume tõeliselt Norra looduse lummavat võimsust. Mägede ilu ja Norra ühe võimsama kose Vøringfosseni vetemöll on vaatepilt, mis võlunud nii kroonitud päid kui Euroopa silmapaistvaid kunstnikke ja muusikuid. Kuulus helilooja Edvard Grieg on siin kirjutanud oma Opus 66. Soovijatel võimalus tellida õhtusöök hotellis.
 
5. päev VøRINGFOSSI KOSK – HARDANGERVIDDA MÄGIPLATOO – OSLO
Hommikusöök. Veel võimalus imetleda Måbødaleni orgu ja kuulsat Vøringfossi koske, mille saatel meist enamus äsja unenägusid nägi.
Sõit Oslosse üle Hardangervidda mägiplatoo. Näeme omapärast tundramaastikku, kus hea õnne korral võib jalutamas näha isegi põhjapõtru. Teeme peatuse Sysendammi juures, kust selge ilma korral on näha Norra suurusest kuues liustik Hardangerjøtkul. Seesama liustik, kus polaaruurijad Roald Amundsen ja Sir Robert Falcon Scott enne oma polaarekspeditsiooni karastumas käisid. Tõuseme 1257 meetri kõrgusele merepinnast ja see on kõige kõrgem punkt meie reisi jooksul.
Pärastlõunal saabume Oslo fjordi kaldale. Külastame kuulsa skulptori Gustav Vigelandi parki, kus asub üle 200 erineva skulptuuri, millest igaüks kujutab erinevaid olukordi ja inimsuhteid – ilmsüütust lapsukesest elukogenud raugani. Saame osa kunstniku fantaasiast õnne, nukruse, igatsuse, pimestava armumise kujutamisel… Külastame Bygdoy muuseumisaare kahte kõige olulisemat laevamuuseumit Kon Tikit/Rad ja Frami. Edasi sõidame raekoja juurde ja kui seal pole mingit ametlikku üritust, väisame ka ekskursiooni  käigus raekoda. Majutus Oslo hotellis Europa*** või sarnases.
Soovijad saavad Oslo õhtust melu nautida. Toreda võimaluse pakub selleks Oslo fjordi kaldale jääv Aker Brygge linnaosa oma mõnusate söögipaikadega, meeleoluka kaldapealse ning lummavate vaadetega Oslo fjordile ja sajanditevanusele Akershusi kindlusele.
 
6. päev OSLO - STOCKHOLM
Hommikusöök  Rootsi lauas hotellis. Tagasisõit Oslost Stockholmi.
Teekonnal läbi Rootsimaa vaatame ja kuulame erinevaid meenutusi Norrast ja Rootsist. Lõunapeatus Örebro maakonnas. Õhtune laev Stockholmist Tallinna kell 17:30-10:15.
 
7. päev SAABUME TALLINNA
Hommikul saabume Tallinna kell 10:15.

Reisi hind

599 €* / 630 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Kajutikohad Tallinn-Stockholm-Tallinn (4-kohaline kajut hinna sees). KAJUTITE KOHTA PALUN KÜSIDA TÄPSEMAT INFOT BÜROOST!
 • Majutus 2 ööd Oslos hotellis***, 2-in toad, 2 rikkalikku hommikusööki buffet-lauas
 • Majutus 1 öö hotellis Fosslis, 2-in toad, 1 hommikusöök
 • Majutus 1 öö hotellis Vossis, 2-in toad, 1 hommikusöök
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid Norras ja Rootsis
 • Käibemaks
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides  270 € 
 • Tervisekindlustus al 6,51 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Hommikusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn (hinnad toodud ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu 13 €; noorukile (12-17a) 8 €; lapsele (6-11a) 5 €.
 • Õhtusöök laevas liinil Tallinn-Stockholm ja Stockholm-Tallinn (hinnad toodud ühe suuna kohta, ettetellimisel): täiskasvanu 34 €; noorukile (12-17a) 16 €; lapsele (6-11a) 11 €. Laevasöögid palume tellida hiljemalt 2 nädalat enne reisi.   
 • Praamisõit fjordides  55 € (ettetellimisel ja tasumisel, lapsed 4-15a 25 €)
 • Õhtusöögid Vossi ja Fossli hotellis (tellitakse ja makstakse reisil).
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele!
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad:
 • Flöyeni vaateplatvorm 90 NOK
 • Borgundi püstpalkkirik 90 NOK, pensionärid 70 NOK ja tudengid/lapsed 70 NOK
 • Muusemid Oslos 80+80NOK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Reisi standardhinnaga paketis on majutus laeval suunal Tallinn-Stockholm-Tallinn 4-kohalistes B-klassi kajutites (narivoodid).  Näiteks abielupaarid majutatakse kokku teise abielupaariga, eraldi reisiva mees- või naisreisijaga.
 • Norrasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 • Soovitame kaasa võtta vihmavari või vihmakindlad riided, praamisõidu ajaks tuulekindlad riided.
 • Raha soovitame vahetada vähemalt 1000 NOK.
 • Vossis ja Fosslis õhtusöögi võimalus hotellis (tellitakse ja makstakse reisil).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
16.07.2021 - 22.07.2021
 Hind al 599
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Norra - trollide maa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

V
Viivi, Harri ja Tiiu
Täname suurepäraselt korraldatud Egiptuse reisi eest! Meile sobis väga hästi reisi tempo. Grupi suurus oli ka väga hea. Logistika super. Giidid väga head. Suur tänu Raivole. Kohalik giid on vist tõeline egüptoloog, hämmastavad teadmised. Hotellid väga korralikud, laev väga hea, samuti teenindus ja söögid laeval. Loodame veel kohtuda.
M
Merle ja Meelis
Suur tänu väga toreda reisi korraldamise eest (Egiptus Niiluse kruiis 20.-27.03.2021)!