Omaan

Omaan

19.04.2022 - 26.04.2022
 Hind al 1999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kuigi, või just tänu sellele, et  Omaan on end rahvusvahelisele turismile alles üsna hiljuti avanud, on Omaan  üks lummavamaid ja külalislahkemaid riike Lähis-Idas.
Sultaniriigil on külastajatele palju pakkuda – võluv sultanaadi pealinn Masqat, Omaani lahe kaldal asuvad kaitsekindlused, klassikaline liivakõrb ja muljetavaldavad mäed, värvikad turud, kus ostetakse ja müüakse eksootilisi vürtse ja kohalikku käsitööd.
Omaan on säilitanud täiesti eristatavalt Araabia tunde, leiame traditsioonilised lubjatud hooned ja kaunite kuplite ning minarettidega kaunid mošeed.

Lugege Omaani kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

* Reisil osalemiseks vajalik vaktsineerimispass (www.digilugu.ee), teisest doosist peab olema möödas vähemalt 14. päeva. Palume meile saata oma vaktsineerimispass.
* Kõik Omaani saabuvad reisijad  peavad esitama negatiivse PCR meetodil läbi viidud koroonatesti tulemuse (inglise keeles), mis ei tohi olla vanem kui 72 tundi. Lisainfo testi tegemise võimaluste kohta reisi broneerides - Germalo Reiside kliendid saavad soodushinnaga testi teha meie koostööpartnerite juures.
* Kõik reisijad peavad täitma enne reisi ankeedi, kuhu tuleb üles laadida PCR testi sertifikaat ja vaktsiinipass. 
* Kõikidel reisijatel peab olema kehtiv reisitõrkekindlustus, poliis peab reisil kaasas olema.
*Palume meile edastada oma vaktsiinipass ja passikoopia

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL, LEND ISTANBUL-MASQAT
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul  (kohalikud kellaajad). Lend Istanbul-Masqat (kohalikud kellaajad, TK1424 ja TK774, lennugraafik täpsustamisel).  Palume kontrollige kogunemisaega ja lennuki väljumisaega ka vahetult enne reisi! Tere tulemast Omaani Sultaniriiki! Saabumisel transfeer ja majutus Masqatis hotellis Al Falaj Hotel*** või sarnases  järgneval ööl.
Omaan on omanäoline ja rikas riik ning selle elanikud on reeglina äärmiselt külalislahked ja sõbralikud võõrustajad.  Linn on koduks 700 000 omaanlasele, kes kannavad endaga traditsioonilisi eluväärtusi. Omaani jõukas elujärg paistab kätte pea igal sammul - suurepärased teed, uued ehitised, kaubanduskeskused, võimsad autod.
Siin on aga naftaraha kulutatud teisiti kui naaberriikides AÜEs või Saudi Araabias. Pillava luksuse ja pilvelõhkujate asemel on siinsed linnad ja asulad  madala hoonestusega aga stiilsed ja kannavad edasi vana  kultuuripärandit. Põhjus võib olla ka selles, et erinevalt naaberriikidest, kes alles hiljuti olid üsnagi vaesed eurooplaste kolooniad, ulatub Omaani omariiklus paljude sajandite taha. Ka rikkus pole siin erinevalt naabritest üleöö naftast tekkinud. Mitmeid sajandeid oli Omaan üks Lähis-Ida võimsamaid impeeriume, kes kontrollis pea kogu Aafrika läänerannikut.

2. päev MASQAT - QURIYAT - BIMMAH - WADI SHAB - SUR
Hommikusöök.  Alustame oma ringsõitu ja lahkume pealinnast. Sõidame Pärsia lahe ääres asuvasse Quriyati kalurikülla. Seejärel imetleme looduse vaimustavat tööd - uudistame tuhandete aastate jooksul tekkinud Bimmahi karstikoobast, mis on täidetud soolase ookeaniveega. Näeme Wadi Shabi oaasi. Õhtuks jõuame olulisse kaubandusteede ristumiskohta Suri, kus tänaseni ehitatakse puidust uhkeid laevu dhow’sid. Võimalusel külastame ka sadamat, kus dhow´de ehitust saab ise näha.
Majutume Suris hotellis Sur Plaza Hotel*** või sarnases. Pärast ühist õhtusööki sõidame randa, et võimalusel vaadata, kuidas merekilpkonnad tulevad kaldale munema. Suurimad kilpkonnad võivad kaaluda kuni 200 kilo. See on üks vähestest randadest, kus käib munemas ka suurim merekilpkonnadest-nahkselg kilpkonn. Kilpkonnad asuvad liikvele pimedas ja kokku võivad nad muneda ligikaudu sada muna.
 
3. päev SUR - WADI BANI KHALED - WAHIBA LIIVADÜÜNID
Hommikusöök. Just loodus eristab Omaani teistest laheriikidest - lisaks kaunile rannikualale ning imeliste düünidega kõrbelisele maastikule paiknevad siin ka kõrged mäed, mägijärved, kaunid wadid. Täna kogeme meiegi Omaani loodust, alustades sõitu džiipidega Wahiba kõrbesse. Teel peatume rohelises Wadi Bani Khalidis. Imetleme palmidest ümbritsetud türkiissinist vett. Siin on soovijatel võimalus ka ujumas käia. Seejärel jõuame liivadüünide vahele, mis katavad piirkonda ligi 200 km pikkuses ja 100 km laiuses, ulatudes kohati suisa 200 m kõrguseni. Naudime džiibisafarit kuldsete düünide vahel. Kõrb on tänase päevani koduks mitmetele beduiinihõimudele, kes on tuntud oma legendaarse külalislahkuse poolest.
Õhtusöök ja majutus  (majakestes, kõrbetelkides või sarnases). Öö kõrbelaagris on tõeliselt eriline elamus, mis jääb Teile meelde veel pikkadeks aastateks!

4. päev WAHIBA LIIVADÜÜNID - JEBEL SHAMS 
Hommikusöök. Sõidame džiipidega sisemaale Al Dakhilia piirkonda. Peatume Al Hamra vanas külas, kus uue küla kõrval asuv vana küla on kui kummituslinn mille hulgas on ka  kolmekordseid restaureeritud majasid. Võimalus külastada Bait Al Safa tüüpilist külamaja. Al Hamrast lääne poole jääb mägironijate hulgas populaarne Jebel Shamsi 3075 m kõrgune mägi, mis on ka Omaani kõrgeim tipp. Ghuli küla elanikud on tuntud oma käsitööoskuste poolest, siin valmistatakse kuulsaid Omaani tekke. Teel imetleme vaateid Omaani suureks kanjoniks nimetatud loodusimele, kus kaljuseinad langevad 1000 meetritm, moodustades maailma sügavuselt teise kanjoni. Majutus ja õhtusöök hotellis või sarnases.
 
5. päev NIZWA - MASQAT
Hommikusöök. Alustame mägedest laskumisega. Mööda maalilisi mägiteid läbi kuristike ja orgude jõuame Nizwasse. Siin puutume ka lähemalt kokku Omaani kirju ajalooga. Palju aastaid oli Omaani kohal 2 sisuliselt omaette riiki, rannikuäärt valitsesid Muscati sultanid ja sisemaad ibaiitidest imaamid. Nii oli see veel eelmise sajandi keskpaigas. Kui aga sisemaalt naftat leiti, otsustas sultan ka selle vallutada. Pika sõja ja Briti armee abil see tal lõpuks ka õnnestus ja Omaan oli ühendatud. Imaamide kunagine pealinn Nizwa on täna kuulus juveelimeistrite poolest. Imetleme 17. sajandil ehitatud kindlust, kus kõrgub 30 m kõrgune omanäoline torn. Siin elas imaam oma pere ja kaaskonnaga. Jalutame kohalikul turul, kus kaubitsetakse nii liha, kala, puuviljade, maitsetaimede kui ka kaunite kuld- ja hõbeesemetega. Väikestes söepannides põletatava viiruki lõhn on just Omaanile iseloomulik. Sageli nimetatakse viirukipuu vaiku valgeks kullaks.  Õhtuks jõuame Mussanahi, Masqati piirkonnas, majutus ja õhtusöök kahel ööl hotellis Millenium**** või sarnane. 
 
6. päev MUSSANAH VABA PÄEV
Hommiku- ja õhtusöök. Vaba päev puhkuseks. Hotell asub kohe India ookeani kaldal, kus on liivarand.

7. päev MASQAT - LEND MASQAT-ISTANBUL
Hommikusöök. Tänase päeva veedame Masqatis. Näeme Sultan Qaboosi bin Saidi poolt rahastatud suurmošee, mis on maailmas suuruselt viiendal kohal. Näeme Al Alami paleed, India arhitekti loomingut. Palee on ümbritsetud kahest kindlusest. Külastame Omaani suurimat ja vanimat Mutrahi turgu ehk souki - jalutame kitsastel alleedel, kus õhk pulbitseb maitseainete aroomidest. Vabal ajal võib nautida linna eksootilist õhustikku ja soetada huvitavaid Omaani suveniire. Õhtusöök restoranis. Lend Masqat-Istanbul kell  (kohalikud kellaajad, lennu number TK775, lennugraafik täpsustamisel).

8.päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Maandume Istanbuli lennujaama, lend Istanbul-Tallinn  (kohalikud kellaajad, lennu number TK1423).

Reisi hind

1999 €* / 2105 €
* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Masqat ja Masqat-Istanbul-Tallinn
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Toitlustus lennukis
 • Mugavustega reisibussi kasutamine ja džiibisafarid vastavalt programmile
 • Majutus Omaanis koos hommikusöökidega vastavalt programmile hotellides***/**** (2-in. toad)
 • Õhtusöögid vastavalt programmile
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud  
 • Viisa tasu koos vormistamisega
Lisakulud:
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele. Omaanis on kombeks maksta teenindajatele jootraha. Jootrahadeks palume arvestada ca 35 USD.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 340 €
 • Tervisekindlustus al 15,34 € (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.  Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 • Omaanis kehtib Omaani riaal OMR. Kaasa soovitame võtta USD või EUR.
 • Omaanis on kasutusel Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik.
 • Kaasa võtta mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided (naistel lubatud trikoo ja meestel rannapüksid). Soovitame riietuda tagasihoidlikult, õlad ja põlved peaksid olema kaetud. Pühapaikade külastamisel peavad arvestama mehed pikkade pükstega. Naised peavad reisile kaasa võtma katva peasalli. Moshee külastamiseks peab olema täielikult kaetud. Mussanahi puhkepäevaks rannariided. Wadi Ban Khalidis võimalus supluseks.
 • Mõned hinnanäited: keskmine õhtusöök ca 10 €, tass kohvi ca 2,50 €, pudel vett ca 0,60 €.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Palume edastada meile viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid ja andmed hiljemalt kuu aega enne reisi:
- Teie ema ees- ja perekonnanimi
- kas olete abielus või vallaline
- sünnilinn/asula
- skaneeritud dokumendifoto (ilma prillideta ja mitte vanem kui 6 kuud)
- skaneeritud passikoopia
Viisa vormistamiseks on vajalik kehtiv pass (vähemalt 6 kuud pärast reisilt naasmist).
Viisat ei ole võimalik saada, kui passis on Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik.
19.04.2022 - 26.04.2022
 Hind al 1999
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mark
Tänan kõikI Germalo Reiside töötajad. Käisin Egiptuse reisil ja olen väga tänulik selle kogemuse eest. Germalo Reisides töötavad südamlikud, targad ja hoolitsevad inimesed, kes aitavad avada maailma.
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!