Prantsuse Riviera - Taevasinine rannik

Prantsuse Riviera - Taevasinine rannik

28.08.2021 - 04.09.2021
 Hind al 899
Broneeri
Côte d’Azur ehk Taevasinine rannik – Prantsuse Riviera on maailma kõige külastatavama regiooni süda. Siin on aastas üle kolmesaja päeva päikest, korraga kohtad ajalugu ja tänapäeva, Prantsusmaad ja Itaaliat, merd ja mägesid, Vahemere värve ja varje, kultuurisündmusi ja linnamelu.
Sõnad Cannes ja Monaco viivad mõtted filmitähtedele ja miljonäridele, kuid tegevust leidub siin kõigile vaatamata reisikassa suurusele. Nizza keskne asukoht annab võimaluse tutvuda kogu piirkonna erinevate külgedega - kunsti, kokakunsti, looduse ja kultuuriüritustega. Nizza lausa õhkab elurõõmu, värve, lõhnasid ja maitseid. Teil on võimalus välja valida parim pakutavast ja ühendada päikesenautimine, kultuur, sisseostud, gastronoomia, veinid ja lõõgastumine. 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-NIZZA - NIZZA LINNAEKSKURSIOON
Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia 05:45-06:35 ja Riia-Nizza kell 08:05-10:10 (kohalikud kellaajad, lennud BT BT362 ja BT695). Palun kontrollige väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast Côte d’Azuri ehk Taevasinise ranniku pealinna Nizzasse – valguse ja lillede linna. 
Teeme esmatutvuse Nizzaga. Meie tee linna viib meid mööda legendaarset Inglaste promenaadi, mida palistavad palmid ja kaunid vaated Inglite lahele. Näeme kuulsat Negresco hotelli, kaunist Nizza Ajaloo- ja Kunstimuuseumi paleed. Põikame sisse turuplatsile cours saleya’le. Jalutame linna peaväljakul ja armsas vanalinnas, tõuseme lossimäele, kust avaneb kaunis vaade Inglaste promenaadile, sadamale ja vanalinnale. Sõidame kesklinnast veidi eemale Cimiez` mäele, teeme jalutuskäigu oliivipuude salus, kus näeme Vana-Rooma aegseid varemeid, imetleme frantsiskaanlaste kloostri iluaeda, astume korraks sisse ka kirikusse. Soovijatel võimalus külastada Mark Chagalli muuseumi, kus eksponeeritakse töid, mis ta pärandas Prantsusmaale – oma teisele kodumaale. Vaba aeg Nizza vanalinnas. Tegevust jätkub siin igale maitsele ja soovile, näiteks võimalus külastada tuntud Prantsuse kunstnike muuseume, kaunite kunstide muuseumi või kaasaegse kunsti muuseumi.
Majutus seitsmel järgneval ööl hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).
 
2. päev CANNES – VALLAURIS – ANTIBES
Hommikusöök hotellis. Täna teeme väljasõidu kuulsasse festivalilinna Cannes’i, mille tähelend sai alguse 1950ndate lõpus kui ühel filmifestivalil kohtusid prints Rainier III ja Grace Kelly. Uudis armuloost oli ennekuulmatu ning ülemaailmsest tähelepanust oskas kasu lõigata nii paik, kus armulugu alguse oli saanud kui ka filmifestival. Jalutame luksusjahtide sadamas ja aktiivsel Croisette’i bulvaril. Festivalide- ja Kongressidepalee juures on igaühel võimalus võrrelda maailmakuulsate staaride käejälgi enda omadega. Puhkame Cannes’i rannas. Külastame ka Picassoga seotud linnasid, sest peale teist maailmasõda otsustas Picasso end just sellel rannikul ankrusse seada. Vallauris’ on mõnus jalutada väikestel romantilistel tänavatel ning miks mitte ka keraamikaturul või peatänaval Clemenceau avenüül, kus leidub enneolematu arv keraamikapoode. Tegemist on ju piirkonnaga, kus valmistati keraamikat juba Rooma ajastul. Teine Picassoga seotud linn on juba 4. sajandil eKr asutatud Antibes. Kunagi Grimaldidele kuulunud kindluses ning hiljem Picasso stuudios asub täna suurepärane Picasso muuseum, kus lisaks tema töödele leiab ka Jean Cocteau, Joan Miro ja Max Ernsti teoseid. Samuti on siin armas vanalinn, kaunis jahisadam ning palju häid restorane.  
 
3. päev VABA PÄEV VÕI EKSKURSIOON EZE – MONACO (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon parfüümide linna Eze’i. Parfümeeriast on saanud tänaseks piirkonna üks tähtsamaid majandusharusid. Siin on ka paljude parfümeeriafirmade külastuskeskusi. Külastame huvitavat parfüümimuuseumi ning siin on võimalus lõhnasid ka kaasa osta. Päeva teise poole veedame kuulsas Monacos, kus umbes 30000 elanikku elavad kahel ruutkilomeetril. Kogu riik ise elatub aga pangandusest, kasiinost ja turismist. Vaatame Printsipaleed ja külastame Okeanograafia muuseumi. Õhtul on igaühel võimalik õnne proovida maailmakuulsas Monte Carlo kasiinos. Soovijad võivad nautida Monaco luksuslikku miljööd ka kohvikus Cafè de Paris.
 
4. päev VABA PÄEV
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
 
5. päev SAINT TROPEZ – GASSIN
Hommikusöök hotellis. Tänase ekskursioonipäeva alustuseks külastame veinimõisa, kus degusteerime Provence’i veine ja tutvume siinse veinitootmise eripäradega. 
Seejärel külastame juba müüdiks kujunenud Saint Tropez linna, kus täna keerleb elu põhiliselt küll promenaadidel ümber jahisadama. Teeme väikese jalutuskäigu vanalinnas, soovijad saavad külastada siinseid kunstigaleriisid, sh. ka endises kabelis tegutsevat Le musée de l’Annonciade’i, mis on saanud hinnangu kui "parim väikestest muuseumitest Prantsusmaal" ja kus eksponeeritud Saint-Tropez’ga seotud olnud impressionistide tõid, Pierre Bonnard, Henri Matisse, Paul Signac jt. Just kunstnike eestvedamisel sai vaiksest väiksest kalurikülast avangardlike loomeinimeste meelispaik. Linnale üleilmalise kuulsuse tõi aga film „Ja Jumal lõi naise“, mis filmiti siin 1956. aastal Brigitte Bardot’ga peaosas, kes ise siia peagi ka elama kolis. Vaba aeg puhkuseks siinsel väikesel liivarannal, lõunatamiseks või hoopis istumiseks jahisadama äärde terrassile, et ise kohvi nautides takseerida promeneerivaid inimesi - sellest on saanud tänaste linnakülastajate põhitegevus. Sõidame poolsaare keskosas veidi kõrgemal asuvasse Gassini külakesse, kust saame imetleda kauneid vaateid ümbritsevale ning nautida siinset rahulikku õhkkonda. Gassin kuulub Prantsusmaa kaunimate külade nimistusse, pakkudes oma kitsaste eritasandiliste tänavate, väikeste väravate ja terrassidega mineviku hõngu. Paar käsitööpoodi, kunstigalerii, mõned kohvikud ja restoranid on sulandunud kenasti siinsesse keskaegsesse miljöösse.
 
6.  päev GRASSE – GOURDON – ST PAUL DU VENCE
Hommikusöök hotellis.  Külastame parfüümide linna Grasse’i, mis juba roomlaste ajal sai kuulsaks pargitud nahkade ja õli poolest. Esmalt selleks, et nahka ja nahast tooteid lõhnastada ning hiljem selleks, et aristokraat ennast lõhnastada saaks, hakkas siin arenema ka kuulus Prantsuse parfümeeriatööstus. Edasi sõidame Gourdoni mägikülla, kus on võimalik heita pilk linnulennult kogu rannikule. Siin, 758m kõrgusel, on mõne kvartali jagu maju kinni hoidmas kaljunukist Hundikuristiku, Gorges du Loup, sügava kanjoni kohal.  Sõidame müüriga ümbritsetud St. Paul du Vence’i linnakesse. Jalutame vanalinnas, kus võite leida suisa 64 kunstipoodi ja -galeriid. Siin elas ja töötas Marc Chagall, legendaarses restoranis „Kuldtuvi“ pidas oma pulmad Yves Montand. Külastame Matisse’i poolt kaunistatud kabelit. 

7. päev VILLEFRANCHE SUR MER – FERRAT POOLSAAR – MENTON
Hommikusöök hotellis.  Uudistame Villefranche-sur-Meri linna. Sõidame Ferrat’ väikesele poolsaarele, kus vaatame Ephrussi de Rotschild’i villat ja parki. Seda peetakse üheks kauneimaks Prantsuse Riviera palazzoks ning Villefranche’i lahele avanevast kauni vaatega aiast leiame nii muusikalised purskkaevud, väikesed tiigid kui ka eksootilised taimed. Seejärel aga suundume ühte lummavasse, suurepärase rannaga Provence linnakesse nimega Menton. Menton on oma sooja mikrokliimaga sidrunikasvatuse piirkonna südameks ning sidrun on ka linna sümboliks.
 
8. päev  LEND NIZZA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lend Nizza-Riia kell 10:50-14:45 ja Riia-Tallinn 19:00-19:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT696 ja BT361). 

Majutus

899
/
946
Hotell L´Annexe 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
1.6 km merest
0.5 km keskusest
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisamaks
240€
Soodustus kolmandale lisavoodil
56€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell L´Annexe*** asub Nizza linnas. Hotellis on 42 konditsioneeriga tuba. Toad on funkstsionaalselt sisustatud, kus on olemas kõik vajalik mõnusaks linnapuhkuseks. Tubades on dush/wc, TV, kirjutuslaud. Rand on 1,6 km kaugusel, raudteejaam on hotelli vahetus läheduses ning restoranid ja poed jalutuskäigu kaugusel.  
www.hotel-annexe-nice.com/

999
/
1051
Hotell Ibis Styles Nice Port 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.9 km merest
0.1 km keskusest
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisamaks
350€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Suurepärase asukohaga hotell Nizza vanas sadamas. Inglaste promenaad, vanalinn, rand, poed ja mõnusad restoranid asuvad jalutuskäigu kaugusel. Hotellis on 114 kaasaegset, renoveeritud, konditsioneeriga tuba. Hotellis on baar, WIFI ühendus. Majutus koos hommikusöögiga.
https://www.accorhotels.com/gb/hotel-6991-ibis-styles-nice-vieux-port/index.shtml#section-location
 

1399
/
1472
Hotell Massena 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.5 km merest
Keskuses
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisamaks
680€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Massena asub Nizza kesklinnas, vanalinna piiril. Hotelli läheduses asub kõik puhkajale vajalik – ostukeskused, jalakäijate piirkond, vanalinn, restoranid ja kasiino. 400 meetri kaugusele jääb meri ja Inglaste Promenaad. Privilege-klassi toad on ca 20 m² suurused, tubades WC, vanniga vannituba, konditsioneer, telefon, seif, TV, minibaar ning tee- ja kohvi valmistamise võimalus. Kogu hotellis tasuta WIFI levi. Hommikusöögiks pakutakse värskeid puuvilju, jogurtit, croissanti, juustu, sinki, munaputru, mahla, kohvi ja teed.
www.hotel-massena-nice.com

Reisi hind

Hind sisaldab
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Nizza ja Nizza-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud, lennugraafik seisuga 13.11.20)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Majutus seitsmel ööl vastavalt valitud hotellile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon Eze-Monaco 59 € (ettetellimisel ja tasumisel, sissepääsud lisatasu eest)
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Chagalli muuseum (Nizza) 8 € (individuaalhind), 6,50 € (grupihind, al 10 in), alla 26 a tasuta (+2 € näituse tasu)
 • Ephrussi de Rotschild’ villa 12 € (grupipilet)
 • Chapelle de Rosiere 6 € (grupihind)
 • Picasso muuseum Antibes 8 € / 6 € (tudengid ja üle 65a)
 • Monaco Printsi palee 8 € (individuaalhind), 6 € (grupihind) / 4 € (tudengid ja 8-14a)
 • Okeanograafia muuseum 16 €, lapsed 13-18a 12 €, 4-12a 8 €
 • Monte Carlo kasiino 10 €
 • Veini degusteerimine 12 €
 • Nizza Mamac muuseum 10  €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

lisainfo

Oluline teada
Prantsusmaal pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
Monte Carlo kasiinos kehtivad piirangud vanusele ja riietusele!
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kuni kl 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
 
Äraantav pagas ja käsipagas lendudel:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt100x50x80 cm ). Pagasimäär kehtib ka registreerides pagasi näiteks kahepeale. 
Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kaal ei tohi ületada 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x40x23 cm. 
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

viisa ja dokumendid

Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
28.08.2021 - 04.09.2021
 Hind al 899
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Prantsuse Riviera - Taevasinine rannik

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

V
Viivi, Harri ja Tiiu
Täname suurepäraselt korraldatud Egiptuse reisi eest! Meile sobis väga hästi reisi tempo. Grupi suurus oli ka väga hea. Logistika super. Giidid väga head. Suur tänu Raivole. Kohalik giid on vist tõeline egüptoloog, hämmastavad teadmised. Hotellid väga korralikud, laev väga hea, samuti teenindus ja söögid laeval. Loodame veel kohtuda.
M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.