Saaremaa-Muhumaa-Abruka

Saaremaa-Muhumaa-Abruka

17.07.2021 - 18.07.2021
 Hind al 159
Broneeri
Mõnusalt meeleolukas seiklus viib meid meretaguseid asju vaatama Läänemere suuruselt üheksandale saarele Saaremaale. Saarlaste külalislahkus ja imetabane huumorimeel on laialt tuntud ja ikka on külalised siin oodatud. Ja saarlastel on  mida näidata, millega isegi uhkustada. 
Saaremaa kuulub Eesti suve juurde!

Reisikava

1. päev KOGUVA KÜLA - PÖIDE KIRIK - KURESSAARE
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastast asuvast parklast kell 08:00.
Paaritunnine sõit viib meid Virtsu sadamasse, kust pooletunnise merereisi järel maabume Kuivastu sadamas Muhu saarel. Sõidame läbi Muhumaa Juhan Smuuli kodukanti Koguva külasse, kus jalutame küla vahel ning vaatame üle Muhumaa muuseumi ja tuletame meelde kirjaniku „Muhu monolooge“. Juhan Smuuli looming ning seda inspireerinud Koguva on kindlasti üks osa eestlaste vaimumaailma üleval hoidvast alusmüürist, kuigi täna ehk veidi varju jäänud.
Edasi liigume üle Väinamere tammi Saaremaale ning peatume Reina küla juures. Siin tuleb meile „Õ“ häälik ära unustada ning edaspidi söövad „öpilased öues öpetajaga öuna“. Saarlaste „ö“ on asi, mille pärast eesti inimene ikka tüli üles kiskuda armastab – kord ei passinud see Londoni olümpiamängude kajastamise juurde, kord jälle ei tohtinud selle eest hoiatada liiklusmärgiga! Teeme peatuse monumendi juures, mis aitab meil seda meeles pidada.
Uue keelelise olukorraga harjumiseks jääme häälikute piirialale ning külastame Eesti vanimat kiviehitist ja ühte tähtsaimat sakraalhoonet Pöide Maarja kirikut, mille lugu algab 13. sajandil, peatselt pärast muistse vabadusvõitluse sündmusi. Kirik moodustas kunagi ühe terviku siin asunud Pöide ordulinnusega.

Sõidame Saaremaa „köhu“ alt Laimjalast läbi mööda lõunapoolset teed, et peatuda saare rahvusvaheliselt kuulsaimas kohas – Kaali meteoriidikraatri juures. Käime läbi muuseumist ning jalutame kraatri serval, et uhkusest rinda paisutada – oleme juba aastatuhandeid olnud kosmoseriik!
Kuressaares külastame kõigepelt Kuressaare piiskopilinnust ja vaatame muu hulgas üle värskelt avatud näituse Salme viikingimatuse leidudest. Kuressaare piiskopilinnus ise on üks paremini säilinud omasuguseid kogu Baltikumis.
Õhtupoolikul teeme jalgsi ekskursiooni Kuressaare ajaloolises osas, Eesti kahtlemata ühes kaunimas linnas.

2. päev VÄLJASÕIT ABRUKALE - PANGA PANK - ANGLA KÜLA
Hommikusöök. Esimese asjana hommikul sätime end sadamasse, et sõita Abrukale. Lühikese sõidu järel jõuame kohale ning vahetame laeva kastiauto vastu. Mõnetunnise külastuse kestel vaatame üle kogu 9 km2-se saare selle „ninade „ ja „säärtega“. Abruka majas olev muuseum annab ülevaate ajaloost, muuseumis nähtut kuuldut täiendab jalutuskäik kalmistul. Abruka lehtmetsa kõrval, mis koosneb põhiliselt tavalistest puudest - tamm, pärn, vaher ja saar, võib saarelt leida üle 10 kaitsealuse taime. Enne reisi tuleks  otsida raamaturiiulist üles vendade Tuulikute ja Albert Uustulndi raamatud, milles nad Abruka elu kajastavad. Nende ajast on siin paljugi muutnud, kuid vanad lood on kiired kujutluses elustuma. Tuletame meelde Salme Tuuliku loodud „Abruka valssi“ ning pöördume tagasi Kuressaarde.

Asume teele Saaremaa põhjarannikule läbi kuulsa Mustajala kihelkonna - Panga pank pakub kauineimat vaadet merele 20 m kõrguselt mere kohalt. Pank kerkib paese müürina otse rannalt ning tema kõrgeimas kohas asub muistne ohvrikoht. Pangal saab teha mõnusa jalutuskäigu looduses ning kauneid fotosid.
Saaremaa lahutamatu osa on tuulikud. Meie päev jätkub Angla külas, kus tuulikumägi on seisnud juba sajandeid ning on Eestis üks paremini säilinud tuulikutegruppe. Vabaõhumuuseumis on võimalik tutvuda 4 pukktuuliku ja hollandi tuuleveskiga, mitme sajandi vanuste põllu- ja käsitöömasinatega. Pärandkultuurikeskus on tulvil Karja kihelkonna kultuurilugu.
Aeg on asuda teele tagasi mandri poole. Enne saabumist Kuivastu sadamasse teeme peatuse Muhumaa pealinnas – Liiva külas, kus hingame veel sisse saarte suvetunnet, varustame end heade saarte asjadega ning harjume taas „õ“ tähte ütlema.
Asume uuesti Kuivastus praamile ning sõidame Virtsu.
Virtsust sõidame tagasi Tallinnasse läbi tasaste Läänemaa ja Harjumaa maastike. 

Reisi hind

159 €* / 167 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastvalt programmile, giidi teenused;
 • majutus hommikusöögiga (2-sed toad);
 • praamipilet Muhumaale;
 • paadisõit Abrukale.
Lisatasu eest
 • ühene majutus hotellis €.
Hinnas ei sisaldu muuseumipiletid.
 • Koguva muuseum
 • Angla tuulikud
 • Kuressaare linnus
 • Abruka muuseum

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.

Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.               
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
17.07.2021 - 18.07.2021
 Hind al 159
Broneeri

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  139
Hiiumaa - helge ja sõbralik Päevasaar
26.06.2021 - 27.06.2021
Vaata lähemalt
Hind al  149
Rannarootslaste jälgedes - Noarootsi, Haapsalu, Vormsi
12.06.2021 - 13.06.2021
Vaata lähemalt

Kliendid meist

V
Vaike
See Paldiski-Laulasmaa nädalavahetuse reis väärib rääkimist ülivõrdes: programm, detailideni läbimõeldud reisikorraldus, ajakava ja selle jälgimine, giidi ja reisikorraldaja töö. Reisi lõpust jäi osalejaile palve anda teada ka oma Eesti sisestest avastamata/külastamata kohtadest. Minu jaoks on see nt Sillamäe. Tänulik ja edusoovidega teile Vaike
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.