Soomaa rahvuspark ja Mulgimaa

Soomaa rahvuspark ja Mulgimaa

14.08.2021 - 15.08.2021
 Hind al 159
Broneeri
Kutsume teid ülipõnevale loodus- ja kultuuriretkele Pärnu- ja Viljandimaal. Soomaa salapärane vaikus ja looduse ürgjõud, mis võiks kosutada meie meeli. Energiatalus õpetatakse meile taimetarkust! Kultuurilembene ja pisut boheemlaslik Viljandi, Mulgimaa pealinn ja soome-ugri kultuuripealinn Abja-Paluoja, Helme ja Võrtsjärv. Ja muidugi eksklusiivne lossimajutus Taageperas.

Reisikava

1. päev TALLINN – SOOMAA RAHVUSPARK – ENERGIA TALU – VILJANDI – ABJA-PALUOJA - TAAGEPERA
Väljasõit Tallinnas Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 08:00.
Mõnus hommikune bussisõit läbi Eestimaa Soomaa rahvusparki, mis on loodud unikaalsete looduskoosluste rabade, lamminiitude, metsade ja kultuuripärandi kaitseks. 390 km² suurune Soomaa rahvuspark asub Pärnu ja Viljandi maakondade piiril tohutu suurel inimtegevusest puutumatul alal. Nagu nimestki järeldub, moodustavad 80% Soomaa rahvuspargi pindalast rabad ja soometsad. Tutvume rahvuspargi külastuskeskusega ja võtame ühiselt ette põneva paaritunnise matka ürgse looduse keskel.
Edasi sõidame Viljandimaale Suure-Jaani valda Vihi külla Aivar Siimu Energia tallu. Ravimtaimeretk Energia talus. Õpime tundma traditsiooniliselt kasutatavaid ravimtaimi ja tutvume talu tegemistega.  Saame teada, kuidas kasutada tänapäeva taimeteadust oma tervise huvides. Naudime ravimteed ja mahemaiust teemajas kauni Navesti jõe kaldal. 
Teeme ühise jalutuskäigu Viljandi Lossimäel ja räägime keskaegse Viljandi hiilgusest kaubalinnana. Asus ju Viljandi oluliste kaubateede ristumiskohas ja kuulus Hansa kaubalinnade hulka. Viljandi järve järskude nõlvadega kaldakõrgendikule rajati muinaslinnus arvatavasti juba viikingiajal. See oli erakordselt sitke kants nii et muistse vabadusvõitluse käigus õnnestus ristisõdijatel siin kanda kinnitada alles pärast Madisepäeva lahingut 1217. aastast alates. Kümmekond aastat hiljem algas ka kivilinnuse ehitamist ja selle romantilised varemed on tänapäeval kahtlemata üheks Viljandi sümboliks. Vaatame ringi Viljandi linnasüdames ja imetleme kauneid vaateid järvele.
Abja-Paluoja nimetatakse Mulgimaa pealinnaks või mulkide pealinnaks. 2021. aastal on Abja-Paluoja soome-ugri kultuuripealinn. Teeme väikese tiiru pealinnas ja uudistame kohalikku elu-olu.
Edasi sõit ööbimispaika Taagepera lossihotelli. Soovijaile õhtusöök lossi restoranis (lisatasu eest).

2. päev TAAGEPERA – HELME – JÕGEVESTE – VÕRTSJÄRVE KÜLASTUSKESKUS, SÕIT TALLINNASSE
Pärast hommikusööki teeme üheskoos väikese jalutuskäigu Taagepera lossi lähiümbruses ja pargis. Räägime lossi ajaloost, isepäistest talupoegadest ja sellest kuidas Mulgimaal talusid päriseks osteti.
Helme koopad on Eesti suurimad kaevatud pelgukoopad. Põnevad koopad, mida ka on Põrguks nimetatud, asuvad Helme ordulossi varemetest põhja pool kitsa seljandiku sees ja on looduskaitse all. Arvatakse, et Helme koopas on olnud vähemalt 200 m käike ja 6 saali, mis on osalt sisse langenud. Üks suurematest saalidest, mida kutsutakse Moosese kirikuks, olevat olnud  pime ja selle asukoht on tänaseni teadmata. Vanarahvas teadis rääkida, et Moosese kirikus olla vanasti mungad jutlusi pidanud.
Helme orjakivi on olnud arvatavasti ohverduskoht.  Rahvasuu kõneleb kivist järgmist. Ammu-ammu minevikus istunud sellele puhkama peremeeste juurest põgenenud vaeslaps. Ta kurtnud: "Kivi, halasta sinagi minu peale ja valmista mulle pehme ase." Kui tagaajajad vaeslapse leidsid, lamas see kivil surnult, istumisest aga jäänud kivisse jäljed.
Jõgeveste ja Barclay de Tolly mausoleum. Jõgevestega oli 1812. aasta sõja armeejuhtaja Barclay de Tolly nimi seotud alates tema abiellumisest 1791.a Helene Auguste Eleanore von Smitteniga, kes oli pärit Jõgevestest. Kabel rajati 1823. aastal väejuht Michael Barclay de Tollyle matmispaigaks. Rikkalikult skulptuuride ja ehisdetailidega kaunistatud ehitis mõjub tõepoolest suurejooneliselt lopsaka metsa rüpes. Hoone projekteeris arhitekt on Apollon Štšedrin ning see on üks klassitsistliku arhitektuuri tippteoseid  Eestis. 
Edasi kulgeb meie teekond Võrtsjärve kallastel. Ületame Väikese Emajõe Pikasillas ja liigume piki järve idakallast Võrtsjärve külastuskeskusesse Jõesuus. Soovi korral ühine lõunasöök, kus miskit ka Võrtsjärvest pakutakse.
Sõit tagasi Tallinnasse.

Reisi hind

159 €* / 167 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused
 • majutus hommikusöögiga (2-sed toad) 
Lisatasu eest       
 • Ühene majutus 45 
Hinnas ei sisaldu muuseumipiletid      
 • Soomaa rahvuspark
 • Ravimtaimeretk energiatalus 10 € 
 • Barclay de Tolly mausoleum 4 €
 • Õhtusöök Taagepera lossis
 • Lõunasöök Võrtsjärve külastuskeskuses 15 €   

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
 • Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused: palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.               
 •  PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
14.08.2021 - 15.08.2021
 Hind al 159
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!
M
Marika ja Maie
Tahan tänada Germalo Reiside meeskonda ilusa Kreeka reisi eest 15.-21.5.2021. Eriline tänu Ervinile! Olen korduvalt Teie vahendusel reisinud, aga parim giid, keda nimetada, on Ervin Org! Erudeeritud, tark, vastutulelik ja südamlik. Sõnadest jääb puudu! Jõudu ja jaksu kogu Germalo Reiside personalile!