Šveits - Prantsusmaa Alpid

Šveits - Prantsusmaa Alpid

08.08.2021 - 15.08.2021
 Hind al 949
Broneeri
Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades, kaunites Genfi järve äärsetes väikelinnades. Alpide lumised tipud, järvede sillerdav ilu, Prantsuse gurmee ja Šveitsi juustud. See reis on tõeline romantikute ja loodusearmastajate maiuspala! Alpide parimad palad ja majutus romantilistes mägikülades.

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-ZÜRICH, EKSKURSIOON ZÜRICHIS - LUZERN
Kogunemine Tallinna lennujaama kell 04:30 väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Helsingi kell 06:00-06:35 ja Helsingi-Zürich kell 07:55-09:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY1036 ja AY1511). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!

Külastame Zürichi linna, mis asub samanimelise järve ääres. Grossmünsteri kiriku kitsad tornid on üle 800 aasta linnas kõrgunud ning saanud linna sümboliks. Teisel pool jõge asub teine kirik Fraumünster, mis on suurepärane näide gooti arhitektuurist.
Seejärel sõidame Luzerni, ekskursiooni käigus vaatame vanalinna väljakuid, kirikuid ja Kapellbrücke silda, naudime järvevaateid. Näeme kivist välja tahutud kurva lõvi skulptuuri. Luzern on kahtlemata Šveitsi kõige romantilisem ja maalilisem linnake. 
Õhtuks sõidame Berni kantonisse, majutus kolmel järgneval ööl Berni mägismaal. Majutus külalistemajas Emma või sarnases. 

2. päev ŠVEITSI LOODUS 
Hommikusöök. Šveits on kõrgete mägede ja kiirevooluliste jõgede maa – tänane päev on pühendatud Šveitsi imelisele loodusele ja tüüpilisele arhitektuurile.
Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneni orgu, et imetleda võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk. 

3. päev  AARE JÕE KURISTIK - REICHENBACHI JUGA - BALLENBERG
Hommikusöök. Imetleme ühte paljudest Šveitsi loodusimedest - Aare jõe kuristikku, mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Jalutuskäik mööda dramaatilist 1400m pikkust laudteed. Seejärel imetleme Reichenbachi juga. Sõidame rongiga mäkke ja kerge matk looduses. Reichenbachi juga sai rahvusvaheliselt tuntuks tänu kirjandusele. Autor Arthur Conan Doyle valis 120-meetrise joa sobivaks kohaks professor Moriarty ja Sherlock Holmesi vahelise võitluse toimumispaigaks. Peatus Meiringeni linnakeses. Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid. 

4. päev BERN - GRUYERES - CHILLON - MONTREUX
Hommikusöök. Sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik. 
Edasisel teekonnal peatume keskaegses Gruyères´i linnas. Soovijatega proovime traditsioonilist rahvusrooga juustufondüüd. Retsepte on mitmeid, kuid just
gruyeres´i juustu peetakse kõige klassikalisemaks juustusordiks fondüüs. 

Seejärel suurim Alpides asuv järv Genf. Vaatame Chilloni lossi, mille vanimad osad pärinevad 12. sajandist. Loss sai kuulsaks tänu lord Byroni luulele. Peatume Montreux’s - uhkes kuurortlinnas. Montreux piltpostkaartlikud vaated pakuvad tõelist naudingut - see autentne väike paradiis on läbi aegade olnud armastatud maailmakuulsate kultuuriinimeste poolt. Charlie Chaplin veetis oma viimased 25 aastat siin, Freddie Mercury lindistas Queeni viimase albumi just selle linna stuudios, Igor Stravinski looming oli inspireeritud Genfi järve ümbrusest, need on ainult üksikud näited linna kuulsusest. 

Majutus hotellis Martigny piirkonnas kahel järgneval ööl. 

5. päev LEUKERBAD - ZERMATT 
Hommikusöök. Valasi kanton on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad omanäolised puidust hooned (mazotid). Seejärel sõidame kuulsasse mägikülla Leukerbadi, kus soovijatel on võimalus supelda termaalveebasseinides, mis asuvad 1411m kõrgusel merepinnast.

6. päev CHAMONIX - LA CLUSAZ

Hommikusöök. Saint Leonardi lähistel võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel. Sõidame kuulsasse Chamonix mägikuurordisse. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille du Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800m kõrgusele merepinnast, kust avaneb võrratu panoraam Šveitsi, Prantsuse ja Itaalia Alpidele. Selge ilmaga näeb siit nii Mont Blanci, Monte Rosat kui kuulsat Matterhorni. Seejärel suundume Prantsusmaa mägikülla La Clusaz. Majutus kahel järgneval ööl hotellis Beaulieu** või sarnases. 


7. päe YVOIRE - EVIAN - ANNECY 

Hommikusöök. Külastame Genfi järve kaldal asuvat imeilusate vaadetega keskaegset Yvoire'i linna - kitsad tänavad, lilledega ehitud majad, huvitavad poed. Järgmine peatus Evianis, kuulsa samanimelise vee leiupaigas.  Külastame Annecy'd, mis on väike armas linnake Annecy järve põhjatipus. Siin on hästisäilinud vanalinn – Palais de l'Isle, linna kohal ajalooline kindlus - uhke Château d’Annecy, raekoda ja palju muud. Võimalus supelda Annecy järves.


8. päev  GENF - LEND GENF-HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök. Külastame Genfi, mis on koduks mitmetele rahvusvahelistele organisatsioonidele. Lisaks on Genf panganduskeskus, kellalinn ja majanduskeskus. Sageli kutsuvad kohalikud teda Šveitsi aknaks maailma ning paljude shveitslaste jaoks on see üks elamisväärsemaid linnu. Jalutuskäik vanalinnas, mille käigus näeme muuhulgas katedraali, kus John Calvin reformeeris kristlust.  Soovijad võivad ette võtta paadisõidu Genfi järvel, just veelt avanevad ümbrusele need kõige kaunimad vaated. Selle kauni mälestusega on aeg suunduda Genfi lennujaama. Lend Genf-Helsingi kell 19:00-22:50 (lennunumber AY1534) ja Helsingi-Tallinn kell 23:45-00:20 (lennunumber AY1035).

Reisi hind

949 €* / 999 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Helsingi-Zürich ja Genf-Helsingi-Tallinn  (Finnairi liinilennud, lennugraafik seisuga 30.11.20);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus hotellides**/*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega;
 • ekskursioonid eesti keeles, giiditeenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 260€;
 • tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Trümmelbachi kosk 11 CHF 
 • Chilloni loss 10 CHF 
 • Aare jõe kuristik 6 CHF, koos Reichenbachiga 16 CHF
 • Zermati rong 16 CHF 
 • Paadisõit  12 CHF 
 • Grindelwaldi rong 38 CHF
 • Ballenbergi vabaõhumuuseum 25 CHF
 • Reichenbachfälle 12 CHF
 • Mt Blanci tõstuk 61,80 € 
 • Lõunasöök Grindelwaldis 24 CHF
 • Leukerbadi termid al 25 CHF
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! 

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 150 € ja 250 Šveitsi franki (CHF). Antud piirkond on hinnatasemelt kallim kui Eesti.
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided. 
 • Alpide hotellide interjöör on funktsionaalne, kus kõik vajalik on olemas, kuid liigsele luksusele tähelepanu ei pöörata. 
Lennuinfo Finnairi liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt100x50x80 cm ). Pagasimäär kehtib ka registreerides pagasi näiteks kahepeale. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
08.08.2021 - 15.08.2021
 Hind al 949
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Šveits - Prantsusmaa Alpid

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.
R
Reet
Jaapani reis oli super, üks paremaid. Sujuv, hästi korraldatud ja täiega lahe. Hotellid olid head ja mõnusad. Meie reisigrupp oli ka tore, mõistlik ja sõbralik (seda ei juhtu alati). Reisimise huvi järjest suureneb. Soovin teile mõnusaid reise ja kõike head. Tore oleks veel kohtuda.