Tai kuningriik - suur ringreis koos Chiang Mai ja Chiang Raiga

Tai kuningriik - suur ringreis koos Chiang Mai ja Chiang Raiga

25.01.2025 - 07.02.2025
 Hind al 2999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

On öeldud, et ida ja lääs ei kohtu kunagi päriselt... Tais ei tundu see kehtivat. Bangkok on justkui mingi ebamaine, unenäoline ühendus idast ja läänest. Troopiline kliima ja soe meri. Eksootiline köök. Suurepärased hotellid. Külalislahked inimesed. Naeratused. Palju meelelahutust... Kõik see teeb Tai reisist meeldiva puhkuse. Meie reisil on palju tähelepanu pööratud kultuuriprogrammile ja nii leiategi huvitavat tegevust igal päeval. Reisil peatume ka  orhideefarmis. Siit saab osta ka palmisuhkrut, kookosõli ja kookosest valmistatud tervistavat looduskosmeetikat. 


Lugege Tai kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BANGKOK
Koguneme kell 16:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lennud Tallinn-Istanbul 18:40-23:20 ja Istanbul-Bangkok 01:55-15:20 (lennunumbrid TK1424, TK68). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! 
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
 
2. päev BANGKOK

Saabume Bangkokki kell 15:20. Saabumisel transfeer hotelli. See kohalike seas Krung Thepi ehk Inglite Linnana tuntud 10 miljonilise elanikkonnaga linn on Aasia pulbitsev metropol – elurõõmu ja naeratuste linn, värvide, lõhnade ja maitsete linn, vastuolude linn, meelelahutuse ja paljude uhkete vaatamisväärsuste linn. Kaos ja harmoonia, kuldsed templid ja värvikad turud, budistlikud mungad ja end õhtuti üles lüüa armastavad kaunitarid – see kõik on siin esindatud. Kuigi Bangkok vaatab eelkõige tulevikku, on just siin mitmed kuningriigi tähelepanuväärsemad ajaloomälestised.

Soovijatele õhtusöök Bayioki´i tornis (lisatasu eest)
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Majutus:  Bangkokis hotellis Centara**** või sarnases

3. päev BANGKOK
Alustame tutvumist linnaga, kus traditsioonid ja kaasaegne elurütm kulgevad käsikäes. Eksootilisel mootorpaadisõidul mööda Chao Phraya jõge ja Thonburi kanalit näeme elu-olu nii vee peal kui kaldapealsetel. Paadisõit on värviderohke vaatepilt Tai kaldaäärsest elust ning paadisõidul veendume selles, et Bangkoki elanikud sõltuvad endiselt traditsioonilistest veeteedest. Oma paadisõidul peatume kodujumal Aruna järgi nimetatud suursuguse Wat Aruni ehk tõlkes Koidu templi juures, mis on Bangkoki üheks tuntuimaks sümboliks. Khmeeri stiili esindav suursugune tempel kõrgub 86 meetri kõrguseni üle jõepinna ja on kaunistatud kireva hiina portselaniga. 
Külastame Bangkoki Suurt paleed ning alustame Smargdbuddha juurest oma ajaloolist teekonda Taimaa lätete juurde, külastama Wat Pho templit.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus:  Bangkokis hotellis Centara**** või sarnases

4. päev AYUTTHAYA 
Võtame suuna Siami kuningriigi endise pealinna Ayutthaya poole. See unikaalne linn oli Siami riigi keskuseks ja pealinnaks 14-18. sajandil, olles omalaadseks sulatusahjuks erinevatele kultuuridele. Ayutthayas olid teretulnud nii Aasia kaupmehed kui ka Euroopast pärit meremehed, kes kõik said õiguse rajada just endale sobivad kodud. Kuningas Narai valitsuse ajal oli Ayutthaya Kagu-Aasia kauneimaid ning jõukamaid linnu. Prantsuse suursaadik võrdles Ayutthayat tolleaegse Pariisiga — suurim mõeldav kompliment! Ayutthaya oli Siami kuningriigi arhitektuuriline, poliitiline, majanduslik ning religioosne keskus rohkem kui 400 aastat. Oma teekonnal külastame Bang Pa In paleekompleksi, sõidame paadiga mööda Chao Phraya jõge, käime Wat Phanan Choengis. Tänane Ayutthaya (UNESCO) on põnev arheoloogiline ala, mis annab tunnistust kunagisest hiilgusest ning samas armas linnake, kus kohalikud elanikud endiselt kunagisi hiilgeaegu meenutavad. 

Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ayutthayas hotellis Kantary*** või sarnases.

5. päev AYUTTHAYA - SUKHOTAI
Varahommikul on võimalik osa saada munkade tseremooniast.  
 Meie tee viib mööda looduskaunitest aladest, kus mägismaad vahelduvad viljapõldudega, kus väikesed külakesed on tipitud Tai kuulsaimate loodusparkide Mae Wa, Si Satchanalai, Wiang Kosai ja Doi Khun Tani vahele. Fotopeatusteks valime välja parimad paigad. Teeme ringkäigu ajaloolises Sukhothais. Ajalooline linnakeskus, arheoloogiline ala (UNESCO) ning Sukhothai kuningriigi tekkelugu. Sukhothai provintsi pealinn Sukhothai on täna rahulik linnake Yomi jõe kaldal. Lõunasöök. Teeme tutvust tänapäevase linnaga.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotellis Heritage Resort**** või sarnases. 

6. päev SUKHOTAI- CHIANG RAI
Alustame teekonda põhja poole. Silma jäävad Tai külad, riisiväljad, värvikirev elu omas tempos.  Peatume Wat Prathat Lampang Luangis, iidne tempel, mis on koos Lampangiga kaua eksisteerinud Phra Nang Cham Tewi ajastust. Õhtuks jõuame Chiang Raisse.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotellis Grand Vista*** või sarnane

7. päev 
CHIANG RAI – KULDNE KOLMNURK - CHIANG MAI
Külastame Chiang Rai läheduses asuvates mägedes tehes tutvust mägihõimudega. Lisud, Load, Hakad, Hmongid, Karenid — neid hõime on mitmeid, kes on endale Põhja-Tai metsikul mägismaal kodu loonud. Läheme meiegi ja teeme tutvust nende inimestega, kelle traditsioonid ning uskumused ulatuvad sajandite taha, kes oma koduküladest pea kunagi ei lahku ning kelle arvates eurooplased väga vahvad ja naljakad välja näevad. Kuldne kolmnurk on inimeste meeli erutanud juba pikka aega, väidetavalt natuke pahaendeline, samas looduskaunis, ühtlasi rikas ja vaene — ei oska keegi seda müstilist paika täpselt kirjeldada. Mekongi jõgi, mis läbib kuldse kolmnurga madalaid maid, on sajandeid olnud peamiseks transpordi marsruudiks Myanmari, Tai, Laose ja Kambodža vahel. Asume teele varahommikul. Külastame Mae Kachani kuumaveeallikaid, kaunist Valget templit, Kuldset Kolmnurka, ajaloolist Chiang Rai piirilinna.  Õhtuks jõuame Chiang Maisse.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Chiang Mais hotellis Centara Riverside**** või sarnases. 

8. päev CHIANG MAI - ELEVANDID - LILLEFESTIVAL
Suundume Wat Doi templisse - Põhja-Tai pühasse paika. Elevandikülad on kuulsad oma eheduse poolest. Metsatöödelt päästetud elevandid elavad külaelanikega haruldases harmoonias. Tutvume nende toredate loomadega.  Pärastlõunal külastame lillefestivali. 
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Chiang Mais hotellis Centara Riverside**** või sarnases. 

9. päev CHIANG MAI - PHUKET LEND

Hommikune lend Chiang Mai- Phuket. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Phuketis hotellis Patong**** või sarnane 

10. päev VABA PÄEV RANNAS VÕI EKSKURSIOON PHUKETIS (lisatasu eest)
Vaba päev puhkuseks.
Soovijatega suundume Phuketisse ekskursioonile.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Phuketis hotellis Patong**** või sarnane 

11. päev VABA PÄEV RANNAS VÕI „BONDI SAARTE“ EKSKURSIOON KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)
Täna on soovijatel ainulaadne võimalus teha tutvust imeliste saartega, millele on lisanud kuulsust ka see, et siinseid maalilisi paiku on kasutatud isegi kahes James Bondi filmis: „Mees kuldse relvaga“ ja "007 ja igavene homne".
Üks maailma kauneimaid loodusimesid - teravad kaljusambad tõusevad kristallselgest mereveest, põnevad koopad, ujuvatele pontoonidele ehitatud küla, kus sööme ühiselt lõunat, võrratu loodus ning päeva lõpetuseks pehme siidise liivaga rand, et veidi puhata ja supelda. Lühidalt: päev paradiisis!
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Phuketis hotellis Patong**** või sarnane 
 
12. päev VABA PÄEV RANNAS, PHI-PHI-JA KHAI SAARTE TUUR KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)
Täna on soovijatel ainulaadne võimalus teha tutvust imeliste saartega.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Phuketis hotellis Patong**** või sarnane 


13. päev VABA PÄEV - LEND PHUKET–ISTANBUL
Vaba hommik. Check-out tubadest kell 12:00. 
Lend Phuket-Istanbul 22:30-05:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK173). 
Söögikorrad: hommikusöök

14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli.  Lend Istanbul-Tallinn 06:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

2999 €* / 3156 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Istanbul, Istanbul-Bangkok, Phuket-Istanbul ja Istanbul-Tallinn
 • Toitlustamine lennukis
 • siselend vastavalt programmile
 • Sisaldab lennujaamamakse. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, ekskursioonid vastavalt programmile
 • Majutus 11 ööd hotellides vastavalt programmile (2-in. toad),  hommikusöögid hotellides
 • 6 lõunasööki ja 1 õhtusöök
 • Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel (va. lisaekskursioonid) 
 • Tasulised sissepääsud: Koidu tempel, Kuningapalee, Bang Pa palee,  Wat Mahatha,  Wat Yaichaimongko, Doi Suthep tempel,  Mae Sa elevandifarm, Valge tempel
Lisakulud
Reisi hind ei sisalda programmiväliseid tasulisi sissepääse ja külastusi, hinnad antud 2024. aasta seisuga
 • Bondi saarte ekskursioon, koos lõunaga 2925 THB (tellimine ja tasumine reisil, lõplik hind kohapeal) ekskursiooni toimumiseks vajalik 15 inimest 
 • Phi Phi ekskursioon 3060 THB(tellimine ja tasumine reisil, lõplik hind kohapeal)  ekskursiooni toimumiseks vajalik 15 inimest 
 • Phuketi ekskursioon lõunasöögiga 1625 THB
 • Bangkokis õhtusöök 1600 THB
 • Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele. Soovitame arvestada jootrahadeks 50 € (kogutakse kogusummana)

Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides  450 € 
 • Tervisekindlustus 14 päevaks € (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta siin >). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Soodustus alla 10 a lapsele vanematega samal voodil 300  € 

Lisainfo

 • Tai rahaühik on baht. 1 € on ca 39 THB (bahti, kurss on muutlik). Kaasa soovitame vahetada  vähemalt 12000 THB valuutat, alati mida rohkem, seda parem. Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta ka krediitkaardiga.
 • Palume arvestada jootrahadeks kohapealsetele giidiidele/bussijuhtidele 50 USD/eur reisi kohta. 
 • Seoses siselennupiletiga palume meile teada anda oma passinumber ja kehtivusaeg. Siselennul lubatud äraantav pagas 20kg
 • Kliima on troopiline, õhutemperatuurid ja -niiskus on püsivalt kõrged.
 • Kuna Tais on väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus.Templitesse sisenedes peaksid naised kandma õlgu katvaid pluuse, pikki pükse või pikka seelikut, mehed vähemalt põlvedeni ulatuvaid pükse. Enne templikülastust tuleb ära võtta jalanõud ja peakate. Suure Palee külastamisel kehtivad riietumisreeglid: täispikad püksid või põlvi kattev seelik, õlgu kattev dekolteeta pluus (õlasallist ei piisa), meestel kraega särk, tagant kinnised jalanõud. Reisile on vajalik kaasa võtta päikese eest kaitsev peakate, korralik keep ja vihmakindlad jalanõud. 
 • Eestis kasutusel olevad seadmed ühilduvad Tai elektrisüsteemiga, seega adaptereid pole vaja kaasa võtta.
 • Soovitame juua pudelivett ja läbikeedetud kraanivett. Mitmetes hotellides on hotellitubades  ka veekeedumasinad koos kohvi ja tee valmistamise võimalusega.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siit
 • Siselennu vormistamiseks palume meile saata oma passikoopia 
 • Taisse ei ole lubatud viia e-sigarette! 
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Siselennul lubatud äraantav pagas 20kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus Turkishi lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siseriiklikel lendudel äraantava pagasi piirmäär 20 kg ja lubatud käsipagas 1 ühik, piirmääraga 8 kg.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Eesti kodanikud saavad turismi eesmärgil viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva eeldusel, et riiki saabutakse lennukiga. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.

Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
25.01.2025 - 07.02.2025
 Hind al 2999
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Tai kuningriik - suur ringreis koos Chiang Mai ja Chiang Raiga

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Rita
Suur tänu Portugali ringreisi eest 18.-25.05.2024. Kiitus supergiidile Mirjam Somelarile!
A
Artur
Tahaksin pärast Jordaania reisi 17.04.- 24.04.2021 tänada Germalot väga hästi koostatud kava eest, mis andis läbilõike maa loodusest ja ajaloost. See kava realiseerus hästi ka tänu erudeeritud ja vastutulelikule giidile Ervin Org´ile.