Turvalisusmeetmed Tallinna lennujaamas

Soovitame lennujaama saabuda tavapäraselt 2 tundi enne väljalendu. See on piisav aeg kõikide vajalike toimingute tegemiseks. Lennujaamas ootab Teid Germalo Reiside esindaja, kes jagab Teile reisidokumendid ja annab edasised suunised. Reisiterminali siseneda ja väljuda on palutud ainult reisile suunduvatel või reisilt saabuvatel inimestel. Lennujaam palub kõigil reisijaid saatma- või vastu tulnud inimestel teha seda väljaspool reisiterminali ning terminali ruumidesse mitte siseneda. Lennujaama väljuvate lendude ala on piiratud. Lennujaamas kehtib 2+2 reegel nii reisijatele ning lennujaama töötajatele –reisijatel palutakse hoida üksteisest 2-meetrist distantsi ja liikuda paarikaupa. Tallinna lennujaamas hetkel reisijate kehatemperatuuri ei mõõdeta, samuti ei toimu tervisekontrolle. Kindlasti aga ei tohi tulla palavikuga või haigussümptomitega lennujaama ja reisile, et vältida ohtu lennujaama töötajate ja kaasreisijate tervisele. Lennujaama töötajatele on jagatud isikukaitsevahendid ning teave viiruse leviku tõkestamise kohta. Reisijate ja töötajate kaitseks on paljudele teeninduslaudadele paigaldatud kaitseklaasid. Lennujaama kinnisel alal olevatest kauplustest on võimalik osta isikukaitsevahendeid ning desinfitseerimisvahendid on kättesaadavad üle kogu terminali. Maski kandmine on lennujaamas ei ole kohustuslik vaid soovituslik, kuna igas punktis ei ole võimalik 2+2 reeglit järgida ning sellisel juhul on mask parimaks kaitseks. Reisiterminali puhastatakse varasemast sagedamini ning regulaarselt desinfitseeritakse kõiki pindasid (eriti liftinupud, käsipuud, ukselingid ja letipinnad).
Üldkasutatavad pinnad nagu teeninduslauad, julgestusliini kastid, pagasikärude käepidemed, lastekärud, ratastoolid, liftipinnad ja tualettruumide pinnad katab lennujaam nanotehnoloogial põhineva katalüütilise kattega. See desinfitseerib pindu järjepidevalt ja tagab hügieenilised pinnad ka koristusaegade vahele jääval ajal. Kate on ohutu inimestele ja keskkonnale. Lennujaam teostab staatilist desinfitseerimist pehmetele istmetele ja vaipkatetele, mis on tavapärasest kiirem ja tõhusam, kuna desinfitseeriv aine levib paremini ka varjatud kohtadesse. Julgestusale on paigaldatud ventilatsioonisüsteemi UV valgusel põhinevad õhupuhastusseadmed, mis steriliseerivad ja puhastavad õhku mikroorganismidest (nagu viirused ja bakterid).
Lisainfo Tallinna Lennujaama ohutusmeetemetest leiate siit: https://www.tallinn-airport.ee/uudised/kkk-korduma-kippuvad-kusimused-koroonaviiruse-mojudest-lennureisidele/