Itaalia - Monte Rosa

Itaalia - Monte Rosa

Suusakeskuse üldinfo
Monterosa SKI

Ümbritsetuna suursugustest ja võimsatest, merepinnast üle 4000 meetrini kõrguvatest tippudest, pakub Aosta org ja Monte Rosa mäemassiiv oma mitmete kõrval-orgudega suurepärase kulissi Itaalia mitmetele esmaklassilistele suusakeskustele. Monte Rosa ehk tõlkes roosa mägi pakub suurepärast looduslikku vaatepilti, seda eriti koidikul ning päikeseloojangul kui kogu mäestik justkui roosa looriga kattub.
Monte Rosa suusakeskuse mäed pakuvad laskumisi väga erinevatele tasemetele. MonterosaSKI suusakeskus paikneb kolme oru mäe nõlvadel ühendades omavahel Alagna, Gressoney ja Champoluci külad. Nõudlikumad laskumised pakuvad pinget proffidele ning freeride fännidele, samuti leidub laskumisi algajatele ning lastelegi. Mainimata ei saa jätta ka suurepäraseid murdmaasuusatamise võimalusi Gressoneys ja Champolucis. Lumelauduritele pakub kahtlemata huvi lumelauakrossirada Gressoneys. Laskumised, mis ahvatlevad suisa 2000 meetrise kõrguste vahega, on väljakutseks tõelistele fännidele. Terves suusakeskuses on laskumised ja suunad väga hästi märgistatud ja kergesti arusaadavad. Monterosa SKI suusakeskus on varustatud ka kaasaegse kunstlume tootmise süsteemiga ning vajadusel on võimalik 170 km laskumisi katta tehislumega. Tõsi - tänu oma suhtelisele kõrgusele seda peaaegu vaja pole läinudki, pigem ollakse valmis selleks, et suusahooaeg võimalikult pikalt kestaks. Kahtlemata on Monterosa SKI ka itaallaste endi üks lemmikumaid suusakuurorte, sest nädalavahetuseti koguneb siia tihti lõbus ja meeleolukas kohalike suusafännide seltskond.

Külad, mis suusakeskuse orgudes paiknevad, on vaatamata viimasel kolmel kümnendil siin väljaarendatud moodsale talikuurortile siiski oma autentsuse säilitanud ja tunnevad uhkust oma ajaloo ning traditsioonide üle. Gressoney La Trinité rustikaalne küla paikneb Monterosa suusakeskuse kolmest orust keskmises. Olles suvel pigem unine ja ajas peatunud rahulik paigake, talvel elanike ja külastajate arv mitmekordistub ning Gressoney La Trinité muutub talveperioodil mõnusaks suusakülaks, kus kõik keerleb ümber mägede ja lume. Kui mitmed hubased ja lihtsad mägirestoranid hoolitsevad päevaste puhkehetkede ja kehakinnituse eest, siis õhtul leiab külast lisaks hotelli restoranile nii mõnegi hubase söögikoha (kuigi valdavalt on restoranid hotellide juures) ning veinibaari. Alpidele omane apres-ski siinkandis küll puudub. Külas on olemas väike toidupood ja mõned spordipoed. Meie valitud majutus on oru ülemises osas, väikses 1820 m ümp asuvas Stafali külas, et olla tõstukite ja radade läheduses. Suusareis Itaaliasse!

Suusakeskus arvudes:
  • MONTEROSA SKI 1200-3275 m. Kokku 180 km radu, nendest: siniseid 50 km, punaseid 116 km, musti 14 km. Tõstukid: 7 ankurtõstukit, 16 tooltõstukit, 8 gondlit.
Suusakeskuse kodulehega saate tutvuda siin >

Plussid ja miinused

Huvitavad laskumised, rajad igale tasemele
Lumegarantii tänu kõrgusele
Radadest 97 % on kaetud lumemasinatega
Väherahvastatud laskumised ja kaunid loodusvaated
Suurepärased off piste ja heli-ski võimalused nii ekspertidele kui ka kesktasemel sõitjaile
Itaaliapärane elu-olu ja söögid-joogid
Tagasihoidlik after-ski
Nädalavahetusel võib olla palju rahvast

Kaart:

17.03.18 - 24.03.18
 Hind al 699
Broneeri
6 vaba kohta

Vaata reisist pilte