Brasiilia - Argentina

Brasiilia - Argentina

08.12.2022 - 21.12.2022
 Hind al 3999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Selle reisi jooksul külastatakse kahte suurt ja huvitavat riiki. Argentina seostub tango, peronismi, toidu- ning veinikultuuriga. Brasiilia on väga mitmenäoline maa ning looduslikult kaunis paik – mäed, kosed, vihmametsad. Aga samuti kultuuriliselt ning sotsiaalselt äärmiselt kirev ja mitmepalgeline – jalgpall, karnevalid, rikkus käsikäes vaesuse ja slummidega. Brasiilia kultuuri on mõjutanud kunagine Portugali impeerium, tänapäevani räägitakse riigis Portugali keelt; hispaaniakeelset Argentinat on eelkõige mõjutanud Hispaania koloniaalperiood.


Lugege Argentina kohta lähemalt siit >
Lugege Brasiilia kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–FRANKFURT–BUENOS AIRES
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Frankfurt ja Frankfurt-Buenos Aires   (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH 883  ja LH 510). Palume kontrollida reisi väljumise aegu ka vahetult enne reisi!

2. päev BUENOS AIRES
Saabume Buenos Airesesse. Transfeer hotelli. Hommikusöök ja puhkus kolmel järgneval ööl hotellis Broadway**** või sarnases.
Buenos Aires on Ladina-Ameerika linnadest kõige euroopalikum linn – laiad bulvarid, rohelised pargid, esinduslikud hooned, rikkalik kultuurielu. Buenos Aires on kosmopoliitne ja mitmenäoline metropol, mille elanikke kutsutakse portenodeks - tegemist on 19. sajandi immigrantide järeltulijatega, peamiselt Itaaliast, kes tõid siia oma kultuuritraditsioonid.
Pärastlõunal esmatutvus Buenos Airese linnaga. Buenos Airese on üks suurimaid konurbanisatsioone ehk linnaalasid Ladina-Ameerikas, milles on väga erinevaid ja põnevaid piirkondi ning linnakestesi. Külastame Buenos Airese elanike ehk porteñode omapärast nädalalõpu ja puhkuse veetmise piirkonda-Tigre’t ja Parana jõe deltat.

 

3. päev BUENOS AIRES – PAMPAD
Hommikusöök hotellis. Täna kohtume pampade elanike - gauchodega. Sõidame maapiirkonda, kogeme gauchode traditsioonilist eluviisi, millest on kirjutanud Jose Hernandes oma raamatus „Martin Fierro“. Gauchode elustiil on võrreldav Põhja-Ameerika cowboyde elustiiliga. Pampade pinnas on ideaalne tegelemaks põllumajanduse ning karjakasvatusega. Lõunasöök (tüüpiline Argentina barbeque). Naudime rahvuslikus stiilis muusika- ja tantsushowd, seejärel demonstreerivad gauchod meile oma oskuslikku ratsutamiskunsti.  

4. päev BUENOS AIRES 
Hommikusöök hotellis. Buenos Airese linna ekskursioon – 9.juuli avenüü, elegantsed Retiro ja Recoleta linnaosad ning Palermo ja 3. veebruari park e. El Rosedal.
Linna ajalooline süda: Monserrat: Mai väljak, katedraal ja Casa Rosada, Avenida de Mayo ja Parlamendihoone -El Congresso, seejärel külastame kontrastide küllast La Boca’t Caminito tänavaga ja Puerto Madero uut linnaosa.
Õhtul soovitame osa võtta suurepärasest tangoshowst (lisatasu eest). Tango sündis 1880 aastatel itaallaste ja hispaanlaste poolt asustatud slummides, kõrgklassi tantsuks muutus tango alles 20. sajandil Pariisis.

5. päev BUENOS AIRES – FOZ DO IGUAZU

Hommikusöök hotellis. Lend Buenos Aires-Foz do Iguazu. Iguassu jõgi (tõlkes Suur Vesi) oli pikka aega kohalikele hõimudele pühaks matmispaigaks, valge mees avastas kauni piirkonna 16. sajandil. Külastame Iguassu rahvuspargis koskesid Argentina poolel. Kosed koosnevad 275 väiksemast ja suuremast joast, neist kõrgeim langeb 70 m kõrguselt. Ümbritsevas vihmametsas on üle 2000 liigi taimesid ning mets on koduks ka selle piirkonna tüüpilistele metsloomadele: taapiritele, suurtele sipelgakarudele, möiraahvidele, jaaguaridele, otselottidele ja kaimanitele. Majutus Foz do Iguazus Brasiilia poolel hotellis Viale Cataratas**** või sarnases.

6. päev IGUASSU RAHVUSPARK – RIO DE JANEIRO

Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist koskedega Brasiilia poolel. Adrenaliini otsijatele soovitame helikopteri sõitu üle koskede ja vihmametsa (lisatasu eest). Teie ees avanev vaatepilt on hämmastav, meeliülendav ning pea kordumatu. Samuti võimalus külastada Aviaariumit, pool looduslikku pargiala, kus saab näha eksootilisi linde, kes Brasiilias ja Lõuna-Ameerikas elavad (lisatasu eest). Aviaarium on Lõuna-Ameerika suurim linnupark. Linde on siin ühtekokku 1020 ja 150 eri liiki. Aviaariumist leiab nii koolibrisid, tuukaneid, sini-aarasid ja vihmametsade hirmu, harpüiasid. Siin saab värvika ülevaate kohalikest kirevatest ja põnevatest sulelistest, keda looduses siiski näeb harva. Elamus on omapärane, kuna lindudega kontakt on vahetu, linnud ei ole puurides vaid lendavad külastajate keskel ringi.
Lend Rio de Janeirosse. Majutus kolmel järgneval ööl hotellis South American**** või sarnases.

7. päev RIO DE JANEIRO - SUHKRUPEAMÄGI

Hommikusöök hotellis. Rio on linn, mis kunagi ei maga. Rio muretus iseloomustab ka linna kuut miljonit elanikku. Sõidame gondliga Suhkrupeamäele, kust avaneb imeilus vaade naaberpiirkondadele – Copacabanale, Ipanemale, Leblonile. Suhkrupeamägi on oma nime saanud omapärase välimuse järgi, mis meenutab traditsioonilist rafineeritud suhkru kuju. Panoraamtuuril näeme Urca elurajooni, Copacabana randa, kuulsat sambakarnevali toimumiskohta Sambodromi, kus igal aastal esineb ligi 90000 muusikut ja tantsijat viieteistkümnest sambakoolist. Vaba aeg.  
Õhtul võimalus osa võtta sambashowst (lisatasu eest). Samba pärineb 19. sajandist ning n-ö originaalset sambat tegelikult ei eksisteerigi. Samba tantsimiseks on niivõrd palju erinevaid võimalusi, et selle kõige esimese samba eristamine on praktiliselt võimatu. Sambaetendus on kindlasti äärmiselt mitmekesine ning huvitav. 

8. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE LAEVAKRUIIS (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Rios või võimalus osaleda päevasel ekskursioonil(lisatasu eest). Täna võtame ette laevasõidu troopilistel saartel (laevasõidu kestus u 10-16.30).  Ühine lõunasöök saarel (joogid lisatasu eest). Päeva jooksul teeme ujumispeatuse Araca rannas. Päev täis kauneid vaateid ja mõnusat rannapuhkust! Õhtuks naaseme Riosse. 

9. päev RIO DE JANEIRO - MANAUS

Hommikusöök hotellis. Ülevaatlik ekskursioon Rios: 710 m kõrgusel Corcovado mäel asuv Rio sümboliks olev Kristuse kuju on maailma üks enim külastatud monumentidest. Ekskursioon jätkub: katedraalid, rahvusteater, rahvusraamatukogu. 
Hilisõhtune lend Rio de Janeiro–Manaus. Manaus tähendab tõlkes Jumalaema. Kunagisest indiaanlaste külast on kasvanud Amazonase administratiivkeskus, kus elab üle 1,5 miljoni inimese. Manaus on suurepärane alguspunkt Brasiilia loodusega põhjalikumaks tutvumiseks. Majutus Saint Paul või sarnases.

10. päev HOMMIKUNE MANAUS - AMAZONASE JÕGI
Hommikusöök. Hommikune jalutuskäik Manauses. Lõunane transfeer džunglikülasse bussi ja paadiga. Esmane tutvumine Amazonase jõega. Hilisõhtune paadiretk Amazonase lisajõel kus elab väikesi kaimanipoegi. Õhtusöök. Majutus Amazon Villages või sarnases.

11. päev DZUNGLIPÄEV 

Hommikusöök. Veedame päeva džunglis. Hommikul võtame ette matka, et tutvuda džungli elustiku- taimede ja lindudega. Kartma ei pea, sest tavapäraselt hoiavad kõige ohtlikumad elukad end ka inimeste eest varjul, seega saame rahulikult jalutada läbi džungli ning nautida olustikku. 
Lõunasöök. Peale lõunat jätkame ümbrusega tutvumist paadiga ja jalgsi. Kohalikult giidilt kuuleme palju huvitavat siinse elu ja aastaringi kohta Amasoonias. Õhtusöök. 

12. päev MANAUS – SAO PAULO
Hommikusöök. Transfeer Manause lennujaama ja lend Manaus–Sao Paulo. Jõuame Brasiilia suurimasse (ca 11 miljonit elanikku) ja ühtlasi ka rikkamasse linna, mida sageli kutsutakse ka Sampaks. Sao Paulo on mitmeski mõttes võrreldav Los Angelesega – ülesehitus on hajuv ning tegemist on etniliselt äärmiselt kirju linnaga. Sao Paulo on pilvelõhkujate linn, mille pilti kuuluvad sagedased liiklusummikud ja muutlik ilm. Majutus Comfort Nova Paulista või sarnases.

13. päev SAO PAULO, LEND SAO PAULO-FRANKFURT

Hommikusöök. Linnaekskursiooni käigus tutvume metropoli peamiste vaatamisväärsustega - Jaapani kvartal, Se väljak, kesklinn, Higienopolise piirkond, linna finantskeskus Paulista avenüü, jalgpalliväljak, valitsushoone. Transfeer lennujaama. Lend Sao Paulo-Frankfurt  (kohalikud kellaajad, lennunumber LH 507).

14. päev FRANKFURT-TALLINN

Saabumine Frankfurti. Lend Frankfurt-Tallinn (kohalikud kellaajad, lennunumber LH 882).

Reisi hind

3999 €* / 4209 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Tallinn-Frankfurt-Buenos Aires lend, lennujaamamaksud (lennugraafik seisuga 27.01.21)
 • Sao Paulo-Franfurt-Tallinn lend, lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Majutus vastavalt programmile (2-in. toad) hotellides***/ **** hommikusöögiga
 • Reisiprogrammis märgitud toitlustus (2 lõunasööki ja 2 õhtusööki, ei sisalda jooke)
 • Siselennud, lennujaamamaksud
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi ja reisisaatja teenus
Lisakulud:
Hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele!
 • Helikopteri sõit ca 160 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Linnupark ca 50 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Teatro Colon Buenos Aires 150 peesot
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele. Palume arvestada 40 USD.  
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus (hind täpsustamisel)
 • Maalt lahkumise maks (tasutakse lennujaamas) ca 40 USD (hind võib muutuda)
 • Tervisekindlustus al 22,42 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Sambashow 90 € (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis 2 kuud enne reisi  algust) 
 • Tangoshow õhtusöögiga 110 € (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis 2 kuud enne reisi algust) 
 • Ekskursioon- laevakruiis koos lõunasöögiga 140 €  (ETTETELLIMISEL ja tasumisel Eestis 2 kuud enne reisi algust)

Lisainfo

Argentiinas ja Brasiilias on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile. Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, ettekandjatele ja taksojuhtidele. Soovitame arvestada jootrahadeks ~40 USD

Kauglendudel lubatud on 1 äraantav pagas inimese kohta, max kaal 23kg! 
Siselennul on lubatud 1 äraantav pagas inimese kohta, max kaal 15 kg!


Lennuinfo Lufthansa lendudel Tallinn-Frankfurt-Buenos Aires ja Sao Paulo-Franfurt-Tallinn:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lendudel Tallinn-Frankfurt ja Frankfurt-Tallinn: hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid.
Lendudel Frankfurt-Buenos Aires ja Sao Paulo-Franfurt: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Brasiiliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Reisidokumendina kehtib pass. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud alates riiki sisenemisest. Täpsem info saatkonna kodulehelt. 
Argentinasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. Täpsem info saatkonna kodulehelt.

Palume meile saata hiljemalt kuu enne reisi oma passikoopia.
Soovituslik vaktsineerida kollapalaviku vastu. Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siit
08.12.2022 - 21.12.2022
 Hind al 3999
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Brasiilia - Argentina

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Leo
Reisisin 10.-17 sept Portugali. Meie giidiks oli Mirjam Somelar. Olen oma elu jooksul palju reisinud ja maailma näinud,kuid nii fantastilist giidi pole varem kohanud. Ta tegi giiditööd südamega - kogu reisiprogramm oli täidetud, isegi ületatud. Tema Porugali teadmised olid täiuslikud, sain heas mõttes kutuurišoki. Kogu reis kulges tema tänelepaneliku pilgu all sujuvalt lennujaamadest hotellideni, bussireisid, jalgsimatkad - super! Õhtuti, meie vabal ajal, andis soovitusi, kus on paremad söögikohad või vaatamisväärsused väljaspool reisiprogammi, mõnikord viis meid ka ise kohale kui oli keerulisem minna. Südamlikud tänud toreda reisi eest! Parimate soovidega, Leo
A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.