Egiptuse ringreis Niiluse kruiisiga

Egiptuse ringreis Niiluse kruiisiga

08.11.2023 - 15.11.2023
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 1899
Broneeri
5 vaba kohta
Egiptuse hiilgusi avastavad kultuurihuvilised rändurid alates aastast 1869, mil inglane Thomas Cook korraldas reisi kahe aurikuga mööda Niilust. Niilus on egiptlaste jaoks püha, mõjutades nii nende igapäeva- kui kultuurielu. Niiluse kallastel on legendaarsete vaaraode matmispaigad ja pompöössed templid.
Siiski, mitte ainult Egiptuse kuld ja hiilgus, vaid ka sooja mere ning päikese puudutus Hurghadas on see, mida rohkem kui kunagi varem vajame! 

Egiptuse ajaloopärandit uuris ning ülistas meie esimene ja kirglik egüptoloog Sergei Stadnikov, kellega koos oli paljudel meie klientidel au seda imelist maad avastada. Sergei Stadnikovi vaimne pärand on saadaval kõigile huvilistele ka täna, soovitame lugeda tema tõlkeid, artikleid ja teoseid, näiteks: 
"Egiptus. Kohtumine Vana-Egiptusega"
"Muinas-Egiptuse ahvatlus: artikleid Vana-Egiptuse kultuuriajaloost ja selle retseptsioonist"

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Egiptusesse sisenemisel ei kehti reisipiirangud ning ei nõuta digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Maailmakuulsad vaatamisväärsused ja kultuuripärand
Soe kliima ja Punane meri
Põnev Niiluse kruiis
Eksootiline araabia köök
Laialdased ostlemise võimalused

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-HURGHADA  
Koguneme oma reisiseltskonnaga kell 06:00  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Hurghada TLL-HRG  08:00-13:15(kohalikud kellaajad MYX585). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaegu vahetult enne reisi! Lennugraafik muutunud 22.augustil.
Pärast piiriformaalsusi transfeer hotelli Hurghadas. 
Majutus ja õhtusöök Hurghadas järgneval ööl hotellis Jaz Marine***** või sarnane.

2. päev HURGHADA - LUXOR - KARNAK - NIILUSE KRUIIS 
Hommikusöök. Vaba hommik Hurghadas puhkuseks. Luxor on ajalooline Ülem-Egiptuse pealinn Teeba, mis oli enam kui 500 aastat  Egiptuse impeeriumi tähtsaimaks linnaks. Linn oli jagatud kaheks: elavate linn asus  Niiluse idakaldal ja läänekaldal oli surnute linn - igaviku paik. 
Idakaldal on kaks hiiglaslikku templit: Karnak ja Luxor. Amon Rale, Mutile ja Honsule pühendatud  grandioosne Karnaki tempel oli tähtsaim pühamu Uue riigi ajal ja siia püstitati rohkesti templeid, võimsaid obeliske ja rajati kahe templi vahel kulgev  paari kilomeetri pikkune sfinkside allee, mida ääristab 1200 sfinksi.
Lõuna- ja õhtusöök laeval. Meie Niiluse kruiisilaev (või sarnane) ootab meid  kruiisisadamas.  Majutus järgneval kolmel ööl kruiisilaeval.

3. päev NIILUSE KRUIIS: LÄÄNEKALLAS
Hommikusöök. Läänekallas ja Kuningate org – iidne vaaraode matmispaik. Kuningate oru tänapäevane lugu sai alguse 4. novembril 1922 a. kui Howard Carter oma kaaslastega leidis Tutanhamoni hauakambrisse viiva trepiastme ja sellega koos algas uus etapp egüptoloogia ajaloos.  Vanade egiptlaste maailmapildi järgi olid suursugused hauakambrid väravaks teispoolsusesse ja iga valitseja asus juba oma eluajal endale hauakambrit rajama.  Kuningate org oli valitsejate ja teiste ülikute matmispaigaks ligi 500 aasta jooksul (16. - 11. saj eKr). Sõidame vaatame kuninganna Hatšepsuti  templit Deir ei-Bahris. Kolmele terrassile rajatud kompleks on kahtlemata 18. dünastia (1550 - 1292 eKr) ajastu meistriteos.  Memnoni kolossid on vaarao Amenhotep III kaks massiivset kivist kuju, mis seisavad Teeba nekropoli suurima templi, Amenhotep III templi väravas. Võimsad kujud   on templi rahu valvanud  aastast 1350 eKr ja vastu pidanud ka maavärinatele, mis templi hävitasid.  Kolossid olid hästi tuntud juba vanadele kreeklastele ja roomlastele ningi ka hilisematele ränduritele ja egüptoloogidele. Lõunasöök ja õhtusöök laeval.

4. päev NIILUSE KRUIIS: EDFU JA  KOM OMBO TEMPLID
Hommikusöök. Tänane päev kulgeb mugavalt mööda Niiluse jõge seilates. Järgmine peatus meie kruiisil on Edfus, kus külastame üht kõige paremini säilinud Egiptuse templit - Horose pühakoda.  Laevasõitu ajal läbime Esna lüüsid ja  laeva tekilt on võimalik jälgida, kuidas veetaset reguleeritakse ning kruiisilaev uuele tasandile liigub. Jõuame Kom Ombosse ja läheme kaldale, et tutvuda Kom Ombo templiga. Tempel on pühendatud kahele jumalale - krokodillijumal Sobekile ja pistrikjumal Horosele. See on väga omapärane kaksiktempel.  Lõunasöök ja õhtusöök laeval.
 
5. päev  NIILUSE KRUIIS: PHILAE TEMPEL, ASSUANI TAMM .LEND ASSUAN -KAIRO
Hommikusöök. Oleme jõudnud Lõuna-Egiptusesse nuubialaste ajalooliste alade väravasse. Külastame jumalanna Isisele pühitsetud Philae templi arheoloogia-ala pisikesel saarekesel. Assuani tammi rajamisega hukkumisele määratud mälestis päästeti omal ajal paljude riikide kaasabil ja on praegu jutustamas meile lugu, sellest kuidas kõik siin maailmas on seotud. 
Assuanis on avastatud mitmed vanad kivimurrud, kust saadi templite ja pühakodade ehitamiseks vajalikku hinnalist graniiti. Vaatame nn lõpetamata obeliski - mingil põhjusel on kivimurrus hiiglasliku obeliski raiumine pooleli jäänud. Saame aimu, kuidas võimatuna näivad tööd olid targasti teostatavad.
Assuani tamm Niiluse jõel on 20. sajandi hiigelrajatis, mis on muutnud nii looduse kulgemist kui ka inimeste elusid.
Lõunasöök laeval.  Transfeer lennujaama ja lend Kairosse.  
Saabume Kairosse ja majutume kahel järgneval ööl koos õhtusöögiga hotellis HI***** või sarnases.

6. päev KAIRO EKSKURSIOON: GIZA PÜRAMIIDID JA SFINKS, EGIPTUSE MUUSEUM
Hommikusöök. Meid ootab ainus säilinud maailmaime – Giza püramiidid ning Sfinks. Emotsioon, mis tekib, kui seisad väikesena selle unikaalse ja mõistatusliku maailmaime ees, tundub lausa uskumatu. Meenuvad juba lapsepõlves kuuldud lood püramiidide ehitamisest, vaaraode eludest, uute tehnikate leiutamistest.  Kulgeme püramiidide vahel, arutleme minevikust ja olevikust, teeme võrratuid fotosid. Suursugune Sfinks kuulub maailma suurimate skulptuuride hulka.
Külastame Egiptuse muuseumi, mis on Lähis-Ida vanim arheoloogiamuuseum, kus asub maailma suurim vaaraode muististe kogu, mis ulatub predünastilisest perioodist Kreeka-Rooma ajastuni. Hoone arhitekt valiti välja 1895. aastal toimunud esimese omataolise rahvusvahelise konkursi korras, mille võitis prantsuse arhitekt Marcel Dourgnon. Muuseumi avas 1902. aastal Khedive Abbas Helmy II ja sellest on saanud ajalooline vaatamisväärsus Kairo kesklinnas ning maailma uhkeimatele meistriteoste asupaik. Paljude muude eksponaatide seas imetleme ka vaarao Tut Ankh Amoni aardeid. Õhtusöök hotellis. Õhtul on soovijatel võimalus suunduda vaatama valgusshowd Giza püramiidide juures (lisatasu eest, täpsem info reisil).

7. päev SÕIT HURGHADASSE JA PUHKUS PUNASE MERE ÄÄRES
Hommikusöök. Seejärel võtame ette teekonna Punase mere äärde Hurghadasse. 
Hurghada on päikesekummardajate vaieldamatu lemmik - siin on olemas kõik vajalik mõnusaks puhkuseks: Punase mere erakordselt puhas ja liigirikas värviline veealune maailm, kristallselge merevesi ja päike! Nüüd on õige hetk võtta aeg maha, nautida päikest ning hotelli poolt pakutavaid teenuseid. Majutus hotellis Jaz***** või sarnane Hurghadas all inclusive baasil. 

8. päev VABA PÄEV, OTSELEND HURGHADA-TALLINN
Hommikusöök. Vaba hommik puhkuseks. Suundume lennujaama, on aeg naasta Eestisse.
Otselend Hurghada-Tallinn kell  14:15-20:00(MYX586, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

1899 € **
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 02.10.2023. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

1999 €* / 2104 €

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid otselendudele Tallinn-Hurghada-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • siselend vastavalt programmile;
 • sõit mugavusega reisibussis;
 • 7 ööd majutus (2-in toad) ja toitlustus vastavalt programmile hotellides***** ja Niiluse deluxe kategooria kruiisilaeval. Hinnas sisaldub 7 hommiku- ja õhtusööki, 5 lõunasööki (Hurghadas on majutus all inclusive ehk kõik hinnas baasil);
 • kõik ekskursioonid ja reisiteenindus eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus;
 • sissepääsud kõikidele programmis mainitud vaatamisväärsustele, v.a  juhul kui programmis on viidatud lisatasule 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al. 30,68 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse, hind al. 63,91 ;
 • ühene majutus reisi vältel 330 €;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel;
 • jootraha Egiptuses (palume arvestada 40 € reisi kohta, jootraha kogutakse üldsummana või tasutakse ette koos reisi lõpliku tasumisega);
 • Egiptuse viisatasu on tavapäraselt 28 USD/ 28 € . Viisatingimused võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • Felucca jõepaadiga söit Niilusel 15 USD
 • Abu Simbeli ekskursioon 120 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal, Assuani programmi arvelt)
 • Õhupalliga lend Luxori kohal 90 USD.
 • Paadisõit Niilusel ja Nuubia küla külastus 35 USD
 • Tutanhamoni hauakamber Kuningate orus 300 EGP
 • Suure püramiidi sisse minek 440 EGP
 • Lõunasöök Kairos 15 USD
 • Paat Hurghadas 30 USD

Viisa ja dokumendid

 • Eesti kodanik vajab Egiptusse reisimiseks viisat, vormistatakse piiril, hind 28 USD või 28 EUR.

Lisainfo

Lennuinfo:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega  55/45/25cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennuki toitlustus:
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Oluline teada:
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in  hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • Egiptuses kasutatakse Egiptuse naela. Paljud kohad aktsepteerivad ka eurot ning USA dollareid. Võimalusel võiks vahetada ka kohalikku raha.
 • AINUKE KEHTIV REISIDOKUMENT ON PASS. Passis peab olema vähemalt üks täiesti tühi leht (ilma ühegi templita jne). Passi minimaalne kehtivusaeg peab olema 6 kuud peale reisi lõppu.
 • Egiptuses on eestlaste jaoks suhteliselt palav, soovitame kaasa võtta päiksekreemi, kerge peakatte (päikese kaitseks) ning pikkade varrukatega pluusid. Samuti soovitame kaasa võtta mugavad sportlikud jalanõud. Samas – õhtuti temperatuur siiski mõnevõrra langeb ning hea on õlgadele heita kerge jakk (näit kruiisil, kui soovite õhtul välitekil jalutada jne).
 • Palume kindlasti vormistada reisitõrkekindlustuse. Täieliku kindlustuse annab Salva kindlustus. Täpsem info siit >
 • Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
08.11.2023 - 15.11.2023
Giid Kaie Nurmeste
 Hind al 1899
Broneeri
5 vaba kohta
Giid
Kaie Nurmeste

Kaie Nurmeste on lõpetanud kunstiajaloolasena Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna ning teinud aastaid muuseumitööd. Kuna Kaiet on alati võlunud erinevad kultuurid, nende omavahelised mõjud ja kokkupuutepunktid, siis paelus teda ka giiditöö...

Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Egiptuse ringreis Niiluse kruiisiga

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.
K
Kristine ja Kristjan
Oleme väga tänulikud Marttile ja Piretile. Kevadine Jaapani reis oli midagi sellist, mida veel praegugi vaimustusega meenutame. Kõik oli lihtsalt vapustav. Polnud küsimust millele Martti vastata ei osanud. Ja muidugi armas Piret, tänu kellele, tundsime ennast väga turvaliselt. Kindlasti kohtume veel. Jaapan 2018