Etioopia - Omo oru hõimud

Etioopia - Omo oru hõimud

04.11.2022 - 14.11.2022
Giid Ervin Org
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2399
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

See teekond viib meid veel paljuski avastamata Omo orgu Lõuna-Etioopias, kus elavad kõige põnevamad ja värvikamad hõimud. Murside, ardorede, borenade, bennade paeluvad kostüümid, värvikad kombed, kunst, käsitöö, muusika ja tantsud on väga erilised. Paljude hõimude elu on sajandite jooksul püsinud praktiliselt muutumatuna ja nii satubki rändaja otsekui möödunud aegade lummava  etnilise mitmekesisuse keskele.

See rännak viib meid vähekäidud teedele, annab võimaluse avastada külasid, kus elu on püsinud muutumatuna ja kärarikkaid turgusid Lõuna-Etioopias.
 
Õnneks on maailmas on paiku, mis jäävad eemale 21. sajandi kiirustamisest. Ikka otsime alguse lätteid ja tahame teada, miks maailm on nii mitmekesine. Siinsed hõimud on säilitanud traditsioonid, mis pärinevad aastatuhandete hämarusest, siinsed legendid räägivad aegadest, mil maailm oli täis harmooniat, siin püsib ristiusk ikka veel apostliteaegses puhtuses ja siiruses. Igavikulisena tunduv küsimus – kust me tuleme – saab ehk siin vastuse: Eedeni aed, inimkonna häll, võibki olla Etioopias.
Lugege Etioopia kohta lähemalt siit >

26. augusti seisuga Etioopiasse saavad reisida nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed.
Etioopiasse sisenemiseks on vaja esitada üks allolevatest dokumentidest:
 • PCR testi sertifikaat (test tehtud kuni 72h enne riiki saabumist)
 • Antigeeni testi sertifikaat (test tehtud kuni 24h enne riiki saabumist)
 • Vaktsineerimispass (www.digilugu.ee), viimasest süstist peab olema möödas vähemalt 15. päeva 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL JA LEND ISTANBUL–ADDIS ABEBA
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. 
Lennud Tallinn-Istanbul kell 12:55-17:20 ja Istanbul-Addis Abeba kell 19:25-00:55 (lennunumbrid TK1422 ja TK676). Palume kontrollida Tallinna lennujaamas kogunemise ja lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!
Transfeer ja majutus ühel ööl hotellis Hilton Addis Ababa**** või sarnases.

2. päev LEND ADDIS ABEBA-ARBAMINCH, CHENCHA JA DORZE HÕIM
Hommikusöök. Lahkume pealinnast ning suundume lennujaama, et lennata Lõuna-Etioopiasse. Lend Addis Abeba-Arbaminch (lennuajad täpsustamisel).
Jõudes Arbaminchi, suundume edasi Gughe mägedesse Chencha külla, et tutvuda kuulsate ehitajate - dorze hõimuga, kelle bambuseritvadest ja banaanilehtedest kahekorruselised majad pidavat püsima kuni 80 aastat.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Haile Resort Arbaminch hotellis või sarnases.

3. päev ARBAMINCH - CHAMO JÄRV
Hommikusöök. Hommikupoolikul sõidame paika, kust avanevad kõige paremad vaated Arbaminchi lähistel asuvatele Abaya ja Chamo kaksikjärvedele. Täiusliku kujuga mäeseljandik, mida kutsutakse Jumalate sillaks, asub kahe järve vahel ja otsekui poolitab siinsed vapustavad maastikud. Paaritunnisel paadiretkel Chamo järvel on võimalus näha jõehobusid ja krokodille. Järve ääres elavad ka kolm erinevat ahviliiki - paavianid, vervetahvid ja koolobused.
Õhtul külastame krokodillifarmi, saame ringi uudistada ning maitsta tõelist Etioopia kohvi.

4. päev ARBAMINCH – JINKA
Hommikusöök. Lahkume Arbaminchist ja alustame sõitu Jinkasse Omo orus. Teekond kulgeb Konso ja Weito kaudu. Külastame tsemai hõimu perekonda. 
Jätkame teekonda Jinkasse, mis on ka Mago rahvuspargi väravaks. Siin teeme tutvust aride hõimuga ja vaatame kuidas nad leiba küpsetavad, sepatööd teevad jm. Majutus hotellis Eco Omo Lodge või sarnases. Õhtusöök.

5. päev JINKA – MAGO RAHVUSPARK – TURMI
Hommikusöök. Sõidame Mago rahvusparki ja käime mursi hõimu külades. Mago rahvuspark asub Omo jõe idakaldal ja siinsed kõrgused merepinnast kõiguvad 450 ja 2528 meetri vahel. Mago rahvuspargi lõunaservas elab eraldatuses mursi hõim. Mursid on tuntud eelkõige selle poolest, et naised kannavad venitatud alahuulel savist või puust ketast. Mida suurem taldrik, seda kaunim naine. Kohaliku pärimuse järgi hakati huuli venitama, et naisi päästa orjusesse müümisest, hiljem hakati seda ilusaks pidama. Mursid on väärikas ja iseteadev rahvas. Õhtuks jõuame Turmisse ja tutvume hamerite hõimu eluga. Ööbimine ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Turmis Turmi Lodge või sarnases.

6. päev TURMI – OMORATE – TURMI
Hommikusöök. Külastame dasenchi/gelebi rahvast, kes elavad Omo jõe kaldal. Ületame jõe kohalike poolt valmistatud paadiga. Keenia piiri lähedal Turkana järve põhjakaldal elav rahvas, keda kutsutakse ka galeb või geleb, on põlistest aegadest olnud karjakasvatajad-nomaadid. Viimasel ajal on nad jäänud rohkem paikseks ja hakanud ka põldu harima ja kalapüügiga tegelema. Naised hoolitsevad majapidamiste eest ja mehed käivad öösiti krokodille küttimas.

7. päev TURMI – KONSO
Hommikusöök. Lahkume Turmist ja sõidame Konso külla. Konsode ainulaadsed kividest ehitatud kindluskülad on kantud ka UNESCO maailmapärandisse. Vaatame üle puunikerduste tegijaid, generatsioonide samba, kohtume vanemate elanikega ja õpime nende elu tundma. Majutume Korebta Lodge's või sarnases. Õhtusöök.

8. päev SHASHEMENE – HAWASSA
Hommikusöök. Alustame teekonda uuesti põhja poole.
Külastame allaabade hõimu. Sashemene on linnake Kairost Kaplinna kulgeval Trans-Aafrika teel. 1948. aastal annetas Haile Selassie 2 km² isiklikku maad siia kogunenud rastafari kogukonnale. Hoolimata vintsutustest on see kogukond siiani säilinud.
Õhtuks saabume Hawassasse ja majutume järveäärses hotellis Haile Lodge Hawassa või sarnases. Õhtusöök.

9. päev SÕIT ADDIS ABEBASSE – FOLKLOORIÕHTU
Hommikusöök. Varahommikul külastame Hawassa kalaturgu ja võimalusel võtame ette paadiretke, et tutvuda jõehobude eluga. Jätkame teekonda Addis Abebasse.
Õhtul toimub Addis Abebas ühine õhtusöök koos folkloorikavaga.
Pärast õhtusööki transfeer lennujaama.

10. päev ADDIS ABEBA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Tutvume Etioopia pealinnaga, Menelik II rajatud kirikutega ja paleega, kus on eksponeeritud ka 19. sajandi mööbel, relvad, kuninglikud rõivad ning hinnalised vääriskividega kaunistaud sakraalsed esemed. Külastame rahvusmuuseumi, mis asub endises Haile Selassie palees, kus muu huvitava hulgas on võimalus näha ka 3,2 miljonit aastat tagasi elanud hominini (Australopithecus afarensis) kuulsa Lucy skeletti. Vaatame Kolmainu katedraali, kuhu on maetud viimane keiser Haile Selassie koos abikaasaga. Teeme tiiru Aafrika suurimaks turuks nimetatud Mercatol. Õhtusöök hotellis.

11. päev LEND ADDIS ABEBA–ISTANBUL, LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Addis Abeba-Istanbul kell 01:45-07:25 ja lend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK677 ja TK1421).

Reisi hind

2399 €* / 2525 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn–Istanbul-Addis Abeba ja Addis Abeba-Istanbul–Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustus lennukis;
 • majutus hotellides ja lodge’des (2-in. toad) koos hommikusöökidega ning muu toitlustus vastavalt programmile. Reisi hinnas 8 hommiku- ja 9 õhtusööki;
 • kohaliku väikebussi kasutamine vastavalt programmile;
 • lennupilet siselennule Arbaminch-Addis Abeba;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule);
 • joogivesi bussis.
Lisakulud:
 • Etioopia viisa koos vormistamisega 60 € (hind võib muutuda).
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustuse (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühese majutuse lisamaks 230 €
 • Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.  Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

NB! Siselennul on pagasi piirmäär 23 kg.
 
Riigiinfo:
Etioopia Demokraatlik Liitvabariik
Pindala: 1,104,300 km²
Rahvaarv: 108 386 391 (2018)
Riigikeel: amhara
Aeg: maailmaaeg +3
NB! Etioopia kasutab oma kalendrit, milles on 13 kuud (12x30 päeva ja üks 5-6 päevane kuu) ning aastate arvestuses on kohalik kalender meie kalendrist 7 aastat taga. Etioopias vahetub aasta septembris. Ööpäevane kellaeg on 6 tundi nihkes, sest Etioopias algab ööpäev hommikul kell 6.
Valuuta: birr (ETB) 1 € = ~22 ETB, 1 USD = ~17 ETB 
Valuutat saab vahetada pankades ja suuremates hotellides. Krediitkaardiga saab maksta mõnedes pealinna kauplustes ja restoranides. Ringreisil vajalik sularaha. Soovitame reisile vahetada USD.
Turvalisus: Etioopia on turvaline maa ja tänavakuritegevus praktiliselt puudub. Sellegipoolest tuleb turistidel oma asjadel silm peal hoida. Mõnedes Addis Abeba piirkondades (turgudel ja lennujaamas) võib esineda  taskuvargusi, samuti  ei maksa hotellis raha laua peale jätta. Täpsemad käitumisjuhised antakse alati kohaliku giidi poolt. 
Jootraha ootavad kohalikud giidid ja bussijuhid. Inimestele pildistamisel tuleb selle eest maksta. Tavaline summa on 5 birri iga pildistatava inimese kohta. Inimeste pildistamisel tuleb igaühele 5 birri maksta.
Riietuse osas on maa suhteliselt liberaalne. Mošeedesse ja kirikutesse sisenemisel tuleb jalanõud ukse taha jätta.
Tervis ja vaktsineerimine: soovitatav on vaktsineerida kollapalaviku vastu. Samuti on mõningane koolera ja malaaria risk. Juua tohib ainult pudelivett. Puuviljad tuleks alati pesta. Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.

Soovi korral võib kaasa võtta pastakaid, vihikuid jms. kohalikele lastele jagamiseks.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja reisidokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Kõikidel reisijatel on vajalik vormistada Etioopia e-viisa. Viisa vormistamise tasud lisatakse arvele ning see kuulub tasumisele koos viimase osamaksega. Viisa vormistamiseks on vajalik 1. oktoobriks Germalo Reiside kontorisse tuua või saata e-mailiga:
 • Dokumendifoto 
 • Passikoopia (passi kehtivus vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu)
Täpsem info: http://ethemb.se/consular-service/visa/
04.11.2022 - 14.11.2022
Giid Ervin Org
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2399
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Etioopia - Omo oru hõimud

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

T
Tiina ja Olavi
Tere! Saabunud äsja Madeiralt, tahame tänada Germalot tõelise puhkuse eest paradiisis. Eriline tänu Mirjamile, meie muljetavaldavate teadmiste, hea huumorisoone ja suurepärase jutustamisoskusega giidile. Aitäh ja uute kohtumisteni!
R
Ranno
Tere! Suur tänu vastutulelikkuse eest ning kindlasti kaalume Germalot ema reisile kunagi tulevikus, kui olukord on paranenud. Tänud ka proaktiivse suhtluse eest. Väga meeldiv kogemus on olnud Germaloga asju ajada.