Fääri saared

Fääri saared

05.08.2022 - 10.08.2022
Giid Raivo Haab
 Hind al 1149
Broneeri
7 vaba kohta

Fääri saared on turismisihtkohana kauged ja kättesaamatud. Massiturismi siin peaaegu ei leidu - ehk on 18 saarest koosnev saarestik keset Atlandi ookeani selleks veidi liiga eraldatud, liiga kaugel põhjas, liiga muutliku kliimaga ja harjumuspärasest liiga teistmoodi. Seda enam armuvad saare omapärasse ja võimsatesse loodusmaastikesse kõik, kes taval või teisel siia on sattunud.

 Laugjad rohelised mäenõlvad ja mitmesaja pealised lambakarjad igirohelistel rohumaadel, dramaatilised kaljud ja kitsad fjordid, pea igal sammul tunnetatav emotsioon looduse kõikvõimsusest, murumätastega kaetud katustega kirjud nukumajad ja karmis elukeskkonnas kadestamisväärse elurõõmu ja sõbralikkuse säilitanud fäärlased - reis Fääri saartele on tõeline maiuspala karge Põhjala armastajatele ning kõigile loodusnautlejatele. Meid ootavad taltsutamata loodus, unikaalsed hetked, rääkimata lood. 

Lugege Fääri saarte reisikirjeldust ja infot siit >

18.03 seisuga reisitingimused:
Fääri saartele reisimiseks ei kehti lisatingimusi. Riiki sisenemiseks ega kohapeal ei ole vaja covidpassi.

Giid

Loe lähemalt Germalo giidide kohta siit

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KOPENHAAGEN-FÄÄRI SAARED
Kogunemine kell 13:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Kopenhaagen kell 15:35-16:15 (kohalikud kellaajad, BT811) ja lend Kopenhaagen-Fääri saared kell 19:05-20:20 (lennunumber RC459). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!
Majutus viiel järgneval ööl valitud hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).

2. VABA PÄEV THORSHAVNIS, SOOVIJATEGA VÄLJASÕIT NOLSOY SAARELE
Hommikusöök. Thorshavnis elab täna pea pool kogu saarestiku elanikkonnast. Jalutuskäik südalinnas, Tinganesis, mis on täis erksavärvilisi mätaskatustega piparkoogimajakesi. Thorshavnis on mitmeid väikesi poode, mis müüvad kohalikke produkte ja lambavillast tooteid. Samuti leiab siin hubaseid kohvikuid ja söögikohti Fääri köögi nautimiseks.
Sobiva ilma ja tingimuste korral laevareis Nólsoy saarele (laevapilet lisatasu eest), kus elab vaid paarsada inimest, kuid lambaid on rohkem. Tormipääsude koloonia on lausa Euroopa suurimaid.
 

3. päev STREYMOY SAAR
Hommikusöök. Alustame tutvumist Fääri saarte imelise looduse ja kultuuripärandiga.
Meie esimene sihtkoht on Kirkjubøur – väike küla Streymoy saare lõunatipus on justkui vabaõhumuuseum ent esmamulje on petlik. Siin on siiski oma igapäevaelu elav kohalik kogukond. See on Fääri saarte vanim ajaloo- ja kultuurikeskus. Siin on ajalooliselt paiknenud kohaliku piiskopi residents, siin paikneb Kirkjubøargarður ehk Roykstovan. Kui katoliikliku keskaja pühapaiga katedraal jäeti peale piiskopi residentsi maha jätmist 16. sajandi keskpaigas hooletusse, siis Roykstovanit peetakse maailma vanimaks senini asustatud puitehitiseks ning kogu kompleks on olnud sama perekonna valduses juba läbi seitsmeteistkümne põlvkonna. Pühale Olavile pühendatud keskaegne kirik veepiiril on aga ainus säilinud ja tegutsev keskaegne pühakoda kogu saarestikus. Arvatakse, et tänases alla sajapealise elanikkonnaga külas oli keskajal suisa 50 majapidamist.
Sõidame Streymoy saare maastikke nautides saare põhjaosasse, pea igal käänul avanevad uued loodusvaated. Maalilises Saksuni külas kõrgete kaljude vahel paikneb Dúvugardar - koduloomuuseum, mis annab meile selgitusi selle kohta, kuidas saarel on läbi aegade elatud ja toimetatud. Üks suurimaid atraktsioone selles regioonis on Fossá, mis on kõrgeim kosk Fääridel oma 140 meetriga. Tjørnuvík on Streymoy saare põhjapoolseim küla. Naudime dramaatilist rannajoont ja võimas pilt on ookeanist tõusvad kaljuformatsioonid, millele kohalikud on nime pannud Risin og Kellingin (tõlkes hiiglane ja vana nõid). Legendi järgi olevat nad tahtnud ööhämaruses Fääri saari Islandiga liita, ent päikesetõusul kivistunud.
 
4. päev EYSTUROY, BORÐOI ja VIÐOY SAARED
Hommikusöök. Suundume Fääri saarestiku põhjapoolsematele saartele.
226 meetri pikkune sild ühendab omavahel Streymoy ja Eysturoy saart. Möödudes Eiði külast jääb meie teele saarestiku kõrgeim mägi - Slættaratindur - 882 m üle merepinna. Mäe kuju meenutab rändajale Lõuna-Aafrika lauamäge, sest mäe „tipus“ on suisa jalgpalliväljaku suurune platoo. Kokku on saarestikus 10 mäge, mis küündivad üle 800 m merepinnast. Meie küll mäe otsa matkama ei hakka, ent huvitav on teada fakti, et mägi on pääsenud Guinnessi rekordite raamatusse kaugeimale ulatuva vaatega - siit pidavat  paljude inimeste arvates ilusa ilmaga paistma suisa 550 km kaugusel olev Vatnajökulli liustik Islandil. Jätkame sõitu  Gjógvi, küla paikneb väikese kaljulõhe ääres, mis pakub suurepärase asukoha looduslikuks sadamaks. Kaljulõhe juures võib tihti kohata ka lunne, kes on kaljuservale oma pesasid rajanud. Külastame Blásastova koduloomuuseumi.
Meie järgmine sihtkoht on Klaksvik Borðoy saarel - Fääri saarte suuruselt teine linn. Borðoy saarele pääseme läbi 5,6 km pikkuse veealuse tunneli, mis avati liikluseks 2005. aastal. Klaksviki paistavad kätte ära ka teised põhjapoolsed saared Kalsoy ja Kunoy. Jalutuskäik linnas. Sõidame ka arhipelaagi põhjapoolseimasse külasse Viðoy saarel. Viðareiði, mis asub maakitsusel kõrgete mägede vahel. Samuti on siit kaunis vaade Borðoy ja Kunoy saarte kõrgeimatele tippudele. Huvitav on ühtlasi  teada,  Viðareiði lähedal paikneb Ennibergi kaljuneem, mis on Euroopa kõrgeim vertikaalselt avavette langev kaljusein (754 m).
 
5. päev VABA AEG THORSHAVNIS - VESTMANNA LINNUKALJUD JA LAEVASÕIT
Hommikusöök.  Sõidame Vestmanna külasse ning jätkame siit juba laevaga (lisatasu eest) uudistama muljetavaldavaid Vestmannabjørgini linnukaljusid. Laevasõit kulgeb saarte vahel mööda väikeseid lahesopikesi mööda kaljukoobastest ja ookeani ulatuvatest kaljuneemedest. Linnustik on saarel rikkalik - oma merekruiisil näeme tõenäoliselt esindajaid mitmest saarel esindatud liigist. Siin pesitsevad  nii tirgud ja algid kui ka lunnid, kaljukajakad, tormilinnud. Fääri saarte rahvuslind seevastu on punase nokaga merisk. Kvívíki külas, mis on üks vanima asustusega külasid saarestikus, on konserveeritud viikingi talu jäänused.

6. päev LEND FÄÄRI SAARED-KOPENHAAGEN-TALLINN
Hommikusöök pakitakse hotellist võimalusel kaasa. Transfeer lennujaama. Lend Fääri saared-Kopenhaagen kell 08:20-11:25  ja Kopenhaagen-Tallinn kell 16:55-19:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid RC450, BT812). Tere tulemast tagasi koju!

Majutus ja hinnad

1149
/
1210
Hotell Djurhuus 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.2 km keskusest
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühese majutuse lisatasu
165€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
Hea asukohaga renoveeritud, kaasaegne, mugav ja lihtne hotell asub Thorshavni keskusest vaid 600m kaugusel ookeani kaldal. Toad on kõigi mugavustega ja ruumikad. Hotellis on olemas WIFI. Restoranid ja poed on hotelli vahetus läheduses. Võimalik ka ühene ja kolmene majutus. Hommikuti pakutakse toekat hommikusööki.
www.hoteldjurhuus.fo

1199
/
1262
Hotell Thorshavn 

Majutus kaheses toas hommikusöögiga
Broneeri
0.1 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese majutuse llisatasu
139€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
Suurepärase asukohaga kesklinna hotellis on 43 tuba. Pika ajaloo ja traditsioonidega hotell on tervitanud külalisi aastast 1923. Heledates soojades toonides toad on varustatud duši/wc, TV ja WIFI-ga. Hotellis on kohvik ning restoranid ja poed on hotelli vahetus läheduses. Võimalik ühene majutus. 
https://hoteltorshavn.fo/en/

Reisi hind

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Kopenhagen-Fääri saared ja Fääri saared-Kopenhagen-Tallinn (Air Balticu ja Atlantic Airways liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis vastavalt programmile;
 • majutus 5 ööd hotellis (2-in. toad), 5 hommikusööki;
 • transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama, ekskursioonid vastavalt reisikavale;
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 5.21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Covid 19 QR koodi ja sertifikaadi vormistamine 15
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste vaatamisväärsuste hindasid. 
 • Nolsoy praam 40 DKK
 • Roykstovan 60 DKK
 • Fääride rahvusmuusem 40 DKK
 • Lõunasöök Nordic House kohvikus 100 DKK
 • Duvugarður  65 DKK
 • Lõunasöök Klaksvikis 100 DKK
 • Blasostova muuseum 50 DKK
 • Laevakruiis Vestmanna linnukaljudele 55 € (ainult ettetellimisel, tasumine kohapeal)

Lisainfo

Viisa ja reisidokumendid

Eesti kodanik saab Fääri saarte territooriumile siseneda samadel tingimustel nagu Taani territooriumile. Eesti kodanikule on Taani reisimine viisavaba. Siiski soovitame reisida PASSIGA. 
Kuigi Schengeni sisepiiridel dokumente ei kontrollita, on kohustuslik kaasas kanda passi või ID kaarti, mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel. Erinevatel Schengeni riikide ametivõimudel (politsei, immigratsiooniametnikud) on õigus isikut tõendavat dokumenti küsida ja kontrollida. Eesti kodanikul on võimalik viibida ilma viisata kuni kolm kuud. Olles Taani kuningriigi autonoomne osa, ei kuulu Fääri saared siiski Euroopa Liitu.

Lisainfo
Kindlasti soovitame reisile ilmastikule vastavat riietust ja mugavaid, sportlikke jalanõusid.
Lõunasöögi hind alates 150 DKK.

Lennuinfo
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel.

 

Sihtkoha info

Nimi: Fääri saared (taani k. Færøerne, fääri k. Føroyar)
Pindala: 1399 km²
Rahvaarv: 51 018 inimest (juuli 2018.)
Rahvastiku tihedus: 35 inimest/km2 (01.01.2010.a.)
Ametlik keel: fääri keel
Riigikord: konstitutsiooniline monarhia, laiaulatuslik autonoomia
Riigipea: Taani kuninganna Margrethe II
Pealinn: Tórshavn (19 873 elanikku)
Rahaühik: Fääri kroon, paralleelselt kasutusel Taani krooniga (1 fääri kroon = 1 taani kroon)
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
05.08.2022 - 10.08.2022
Giid Raivo Haab
 Hind al 1149
Broneeri
7 vaba kohta
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Fääri saared

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Meelis
Horvaatia reis oli üle ootuste kena. Jäin väga rahule reisijuht Raivo väga huvitavate selgituste ja ajaloo ülevaatustega. Tema teadmistepagas on sügav ning avab paljud reisil nähtu tagapõhjad. Reisiprogramm oli samuti väga huvitav ja balansseeritud linnade külastamise, rahvusparkides matkamise ja lõpuks ka laevasõiduga.
I
Irene
Tahan meie kõikide nimel Teid tänada ja oleme Germalo suurepärasest tegevusest vaimustatud. Tegime kunagi aastaid tagasi õige valiku, et oleme kasutanud ainult teie reisibürood. Suurepärased giidid ja suurepärane suhtumine. Reisime varsti jälle, sest kui pisik sees ja tingimused suurepärased, see ainult meelitab. Edu teile ja vastupidavust momendil olevas raskes olukorras. Kaunist suve ja kõike head!