Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

04.12.18 - 19.12.18
Giid Mare Ligi-Barry
 Hind al 3799
Müüdud
Ühel reisil neli erinevat ning põnevat maad, mida kõiki iseloomustab iidne maiade kultuur, eksootiline loodus ning värviline põliselanike kultuur.

Reisikava

Teid ootab iidne maiade kultuur, suursugune koloniaalpärand ja eksootiline loodus! Sõidame läbi nelja riigi ning saame suurepärase ülevaate kohalikust ajaloost ja eripäradest. Käime maiade jälgedes, avastame nende kunagiste asupaikade varemeid ja mõtiskleme nende vägeva tsivilisatsiooni üle. Kuid kõik iidne pole sugugi varemeis, endiselt on elujõuliline ka nende järeltulijate kultuur. Teiseks on piirkonna ajaloo lahutamatu osa ka kolonisaatorid ning eri linnades saame nautida koloniaalarhitektuuri. Ja muidugi loodus! Suurepärased vaated ja tõeliselt ehe looduskogemus. Palju meeliülendavaid muljeid! 

1. päev LEND TALLINN - FRANKFURT,  CANCUN
Koguneme kell 05:00 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:40-08:10 ja lend Frankfurt-Cancun kell 14:20-20:25 (kohalikud kellaajad, lennu number LH 885 ja LH514). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!  Majutus kahel järgneval ööl Playa Carmenil hotellis Artisan Senses Quinta Avenida***** või sarnases.

2. päev PUHKUS  - ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. Vaba hommiku saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres. Pärastlõunal külastame Tulumi arheoloogilist ala.

3. päev CHETUMAL – CAYE CAULKER
Hommikusöök. Suundume Chetumali, kust sõidame laevaga Caye Caulkeri saarele. Siin saate tunda tõelist puhkust eemal igapäevaelust. Muretus on saare märksõna. Siin pole autosid ega heitgaase, võite nautida taevasinist merd, mahedat briisi, maitsvaid mereande. Ka imekaunis korallrahu on siin samas lähedal ning see on kindlasti ideaalne koht kõigile, kes tahavad snorgeldades või sukeldudes sellest osa saada. Majutus järgneval 3 ööl Caye Caulkeri saarel Island Magic Beach Resortis või sarnases.

4. päev VABA PÄEV CAYE CAULKERIL
VÕIMALUSEL SOOVIJATELE LEND BLUE HOLE’I KOHAL

Hommikusöök. Puhkusepäev Caye Caulkeri saarel. Saate nautida siinset erilist õhustikku ja tõelist puhkust.

Võimalusel soovijatele lend Blue Hole’i kohal (lisatasu eest), mis on osa Belize’i korallrahu kaitsealast (UNESCO). „Sinine auk“ on suur, üle 300 m lai ja 125 m sügav ringikujuline vajumisauk e karstilehter. See tekkis lubjakivisse algselt karstikoopana viimasel jääajal ning veetaseme tõusu tõttu vajus kokku tekitades vee all „vertikaalse koopa“. Ülevalt paistab see ilusa sügavsinise ringina. Koht sai kuulsaks tänu maadeuurijale ja filmitegijale Jaques Cousteau’le, kes selle juba 1971. aastal maailma 10 parima sukelduskoha hulgas välja tõi. Tänapäevani on see sukeldujate meelispaiku. Lennu ajal on näha korallrahu ja Blue Hole’i ning kindlasti tuleb silmad lahti hoida, et märgata delfiine, haisid ja teisi loomi.

5. päev CAYE CAULKER – BELIZE CITY – XUNANTUNICHI VAREMED
Hommikusöök. Jätame hüvasti Caye Caulkeri saarega ja sõidame tagasi mandrile. Vaatame üle Belize’i pealinna Belize City. Peale maiade lahkumist piirkonnast ja selle unarusse jätmist hispaanlaste poolt redutasid siin inglise ja šoti päritolu piraadid, kes end sopilisel rannajoonel varjasid ja hispaanlaste laevu rüüstasid. Hiljem sai siinne sadam kuulus brittide mahagonipuu ekspordi tõttu. Tänapäevane Belize City on veidi räämas koloniaalhõnguline sadamalinn. Edasi sõidame maiade aegse Xunantunichi varemete juurde. Tõlkes tähendab Xunantunich naise skulptuuri. See anti kohale naise kummituse järgi, keda paljud olevat seal näinud. Seda, kuidas maiad omal ajal asulat nimetasid, me ei tea. Tähtsaim ehitis on püramiid El Castillo, kust vaid mõni aasta tagasi leiti uus kuninglik hauakamber. Ööbimine Cachal Pecha Village Resortis või sarnases.

6. päev TIKAL
Hommikusöök. Suundume ajaloolisse muinaslinna Tikali (UNESCO), mis asub samanimelises rahvuspargis. Siinsetes troopilistes vihmametsades on peidus sajad templid, paleed, altarid, akropol. Metsad on kodupaigaks paljudele loomaliikidele nagu möiraahvid ja ämmalahvid. Majutus Tikali rahvuspargis Jungle Lodge Tikal või sarnases.
 
7. päev TIKAL – RIO DULCE
Hommikusöök. Täna suundume Rio Dulcesse. Siit istume paatidesse, et sõita umbes 40 km kaugusel asuvasse Livingstoni, kuhu pääseb vaid veeteid mööda. Praegu elatub küla peamiselt kalapüügist ja peamine elanikkond on garifunad ehk mustade ja indiaanlaste järeltulijad. Tutvume kohalike elu ja traditsioonidega. Lisaks garifunadele elavad siin ka latiinod, maiad ja gringod. Väike koht on tõeline kultuuriline sulam, mis annab läbilõike piirkonna rahvastest. Majutus Villa Caribes või sarnases.

8. päev RIO DULCE - QUIRIGUA
Hommikusöök. Täna istume jälle paatidesse ja jätame Livingstoniga hüvasti. Külastame Quirigua arheoloogilist ala.  Majutus Copanis hotellis Marina Copan või sarnases.

9. päev  COPANI VAREMED
Hommikusöök. Sõidame vaatama kunagise maiade pealinna (5.-9. saj pKr) Copani varemeid. Copan on justkui postkaart maiade tsivilisatsioonist - siin on säilinud nii maiade kivisse raiutud tekstid kui ka skulptuurid. Koos meie giidi kommentaaridega, saame hea ülevaate maiade elukorraldusest. Edasi sõidame Guatemala Citysse, majutus hotellis Grand Tikal Futura või sarnases.

10. päev ATITLANI JÄRV
Hommikusöök. Hommikul suundume vulkaanidest ümbritsetud Atitlani järve äärde, kus võtame ette paadisõidu. Uurime ümbritsevaid külakesi ja kohalikke elu-olu. Meile avanevad suurepärased pildistamisvõimalused nii suursugustele vulkaanidele kui traditsioonilisele elule Atitlani järvel. Majutus hotellis Posada de Don Rodrigo või sarnases.

11. päev PANAJACHEL - CHICHICASTENANGO - ANTIGUA
Hommikusöök. Suundume ligi 2000 m kõrgusel asuvasse Kesk-Ameerika  ühte põnevamaisse linna - Chichicastenangosse. Linna keskel seisab 400 aasta vanune Tooma kirik, mida peavad pühaks nii põliselanikud kui ka kristlased, nii viivad ka rituaale läbi mõlemad: maia preestrid ja ka kristlased. Nagu lähemalt ja kaugemalt siia suunduvad kitšee ja teisi maiade keeli kõnelevad maiad, suundume meiegi kaks korda nädalas toimuvale turule. Kas teile pakub huvi värviline võrkkiik või hoopis pontšo? Siit leiab kõike. Majutus kahel järgneval ööl Panajachelis hotellis Posada Don Rodrigo Colonial või sarnases.

12. päev ANTIGUA
Hommikusöök. Tutvume Antigua linnaga. Hiilgava Antigua linna taustal paistavad Agua, Fuego ja Acatenango vulkaanid. Linna peetakse üheks kontinendi ilusaimaks koloniaallinnaks. 18. sajandil lõpetas maavärin küll Antigua õitsengu, kuid linna kunagisest rikkusest annavad tunnistust kloostrid, kirikud ja paleed koloniaalkeskuses (UNESCO). Vabal ajal soovitame külastada kohvikuid ja proovida üht riigi kõige olulisemat ekspordikaupa: kohvi, mida kasvatatakse siinsamas nurga taga viljakatel vulkaanilistel nõlvadel.

13. päev LEND GUATEMALA CITY-CANCUN
Hommikusöök. Sõidame Guatemala Citysse. Transfeer lennujaama. Lend Guatemala Cityst Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurorti Cancuni kell 14:06-17:01. Majutus Playa del Carmenil hotellis Grand Oasis või sarnases kahel ööl.

14. päev PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL
Hommikusöök. Reisi lõpetuseks sobib hästi lasta muljetel settida muretul puhkusel liivarannas.

15. päev PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL, LEND CANCUN-FRANKFURT 
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtul sõidame lennujaama. Lend Cancun-Frankfurt kell 22:40-14:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH515).

16. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Lend Frankfurt-Tallinn kell 20:40-23:59 (kohalikud kellaajad, lennu number LH884).
 

Reisi hind

3799 €* / 3999 €  
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab
 • Lend ümberistumisega Tallinn-Frankfurt-Cancun ja Cancun-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks jaanuar 2018 seisuga. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest
 • Siselend Guatemala-Cancun
 • Mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Paaditransfeerid vastavalt programmile
 • Majutus hotellides***-**** vastavalt programmile, (2-in toad), hommikusöögid
 • Muu toitlustus vastavalt programmile
 • Giidi ja reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Hinna sisse kuuluvad tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud 
Lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides 650 € 
 • Tervisekindlustus 16 päevaks al 24,78 € (kuni 65 a, 65-79 a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Riigipiiride ületustasu (makstakse sulas piiril, umbes 50-60 USD)
 • Lend Blue Hole´i kohal (ettetellimisel, tasumisel kohapeal, hind täpsustamisel)

Viisa ja dokumendid

Palume kuu enne reisi meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi algust.
Eesti kodanikud võivad viibida Guatemalas turismi eesmärgil viisavabalt 90 päeva korraga.
Belizel viisavabalt kuni 30 päeva korraga,  Hondurases  kuni 90 päeva ja  Mehhikos viisavabalt kuni 180 päeva.

Lisainfo

Kombeks on anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev). Teisalt – turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB!

Kohvril peaks  reisil kindlasti olema nimesilt.


Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lühikesel lennul: Hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid. Pikal lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 

Lennuinfo siselennul (täpsustamisel)


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

04.12.18 - 19.12.18
Giid Mare Ligi-Barry
 Hind al 3799
Müüdud
Giid
Mare Ligi-Barry
Mare Ligi on professionaalse giidina töötanud aastaid – seda nii Eestis välisturistidega kui välismaal Eesti reisihuvilistega. Hariduselt on Mare ERKI disainer ning hiljem õppinud ka Tartu Ülikoolis religiooniantropoloogiat...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Supersoodus
Uus
Hind al  2999
Panama - Nicaragua - Costa Rica
31.03.19 - 12.04.19
Giid Peeter Oja
Vaata lähemalt