Iisrael - suur ringreis

Iisrael - suur ringreis

17.10.2023 - 25.10.2023
Giid Martin Toon
 Hind al 1999
Broneeri
2 vaba kohta
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Iisrael on väike ja mägine maa. Iisrael on tõeline kontrastide maa. Iisrael on paljude kultuuride, religioonide ja rahvaste ristumiskoht. Iisrael on püha maa, kus igal kivil on rääkida oma lugu... Piiblis nimetatakse seda maaks, kus voolab mett ja piima. Pärimuse järgi sündis, elas ning löödi risti sellel maal Jeesus Kristus, samuti käis sealt islami rajaja prohvet Muhamed taevas peaingel Gabrielilt Koraani toomas, juutidele on Iisrael rahvuse sünnipaigaks. Tänapäeval on Iisrael arenenud riik, mis on koduks juutidele, araablastele, kristlastele ja druusidele.

Reisiinfot Iisraeli kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisil osalemise tingimused seisuga 29.06.2023
 • Reisil saavad osaleda nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad.
 • Kõik reisijad peavad omama covidkaitsega tervisekindlustust. Germalo vahendab SALVA kindlustust. 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–RIIA-TEL AVIV
Kogunemine kell 19:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 21:30-22:30 ja lend Riia-Tel Aviv 23:25-03:50 (lennunumbrid BT318 ja BT771 , kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! Majutus Tel Avivis hotellis*** kahel järgneval ööl.

2. päev TEL AVIV
Hommikusöök. Pärastlõunal tutvume Tel Avivi ja Jaffaga (Yafo). Jaffa on pärimuse järgi maailma üks vanimaid linnu, arvatakse, et selle rajas Noa poeg Jafet. Jaffas on suurepäraselt näha kontrast iidse ja tänapäeva Iisraeli vahel.  Õhtusöök hotellis.

3. päev CAESARE - HAIFA - NAATSARET
Hommikusöök. Alustame bussisõitu Caesaresse (Kaisareasse), linna, mis rajati ligi 2000 aastat tagasi. Linna õitseaeg algas Herodes Suure valitsemisajal. Tutvume antiikmälestistega. Külastame Haifat, riigi suurimat sadamat, mille asutasid 1800 aastat tagasi juudid. Linna nimi tuleb heebrea sõnast ja tähendab tõlkes ilusat kallast. Sõidame Naatsareti, mis on maailmale tuntud Jeesuse kodulinnana, see on Jeesuse vanemate Maarja ja Joosepi kodupaik. Külastame sealseid piibliloolisi paiku.
 Õhtusöök ja majutus hotellis*** Naatsaretis või sarnases kahel järgneval ööl.

4. päev GALILEA - TIBERIAS
Hommikusöök. Sõidame mööda Galilea looduskauneid kohti. Naudime paadisõitu Galilea järvel (Kinnareti). Galilea järv on magevee järv, mis asub allpool merepinda ning mille nimi tähendab tõlkes harfi. Külastame Jeesusega seotud kohti - Tabghat ja Kapernaumi.   Jalutame Tiberiases, mis on saanud oma nime keiser Tiberiuse auks.

5. päev JEERIKO - KUMRAN - SURNUMERI
Hommikusöök. Täna on meil plaanis külastada Jeeriko linna, paika, mis rajati ca 7000 a. eKr ning mis on maailma vanim linn. Samuti Jeeriko on maailma madalaimal kohal asuv linn. Jeerikot on korduvalt hävitatud ja taaskord ehitatud. Tänapäeval on Jeeriko väike araablaste linn.  Vaatleme Kumrani (Qumran) koopaid, kust leiti Surnumere kirjarullid, mis on vanimad teadaolevad Vana Testamendi raamatute tekstid. Majutus ja õhtusöök hotellis*** Surnumere ääres  või sarnases kahel järgneval ööl.

6. päev VABA PÄEV SURNUMERE ÄÄRES
VÕI SOOVIJATELE EKSKURSIOON MASADA – EIN GEDI (lisatasu eest)
Hommikusöök. Külastame soovijatega Masadat, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Gondeltõstukiga tõuseme mäele ja külastame kuningas Herodese ajal ehitatud kindluse varemeid. Iisraellaste hulgas tuntuks saanud lause „Masada ei lange enam kunagi” sümboliseerib Iisraeli püsimajäämist. Seejärel külastame Ein Gedi kibutsit, jalutame sealses botaanikaaias, imetleme eksootilisi taimi. Puhkus Surnumere ääres. 

7. päev  PETLEMM - JERUUSALEMM
Hommikusöök.  Sõidame Petlemma, kus kristliku traditsiooni järgi sündis Jeesus. Petlemm asub Jeruusalemma lähistel, olles tänasel päeval koduks palestiinlastele. Külastame Jeesuse sünnikirikut, mida paljud peavad maailma kõige pühamaks paigaks. 
 Sõidame Jeruusalemma, alustame tutvumist linnaga. Bussiekskursioonil tutvume Jeruusalemma uuema osaga. Majutus kahel järgneval ööl hotellis*** Jeruusalemmas või sarnases.

8. päev JERUUSALEMM
Hommikusöök.  Hommikupoolikul imetleme Õlimäelt pühale linnale avanevaid imeilusaid vaateid. Taamalt näeme vaateid Templimäele, mida peavad pühaks nii juudid kui moslemid. Külastame Ketsemani aeda. Suundume Jeruusalemma vanalinna – vaatame Nutumüüri. Jalutame Jeesuse kannatusteteel Via Dolorosal – Kolgata teel - kuni Püha Hauakirikuni. Via Dolorosa on kitsas vanalinna tänav, mida mööda pidi Jeesus oma risti kandes hukkamispaigale minema. Seejärel jalutame läbi juudi linnaosa. Suundume kuulsale Siioni mäele - viimse õhtusöömaaja toimumispaika ning näeme sealseid pühapaiku. Õhtusöök hotellis.

9. päev   LEND TEL-AVIV-RIIA - TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Tel Aviv Riia 06:40-11:05 ja Riia-Tallinn kell 13:50-14:40 (lennunumbrid BT772 ja BT313, kohalikud kellaajad)

Reisi hind

1999€* / 2104 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.08.2023.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Riia-Tel Aviv-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 06.02.2023)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Mugava reisibussi kasutamine kohapeal
 • Majutus vastavalt programmile hotellides*** (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Õhtusöögid hotellides vastavalt programmile (7 õhtut,  joogid lisatasu eest)
 • Ekskursioonid eesti keeles 
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 435 
 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).  Iisraeli reisimiseks on kindlustus kohustuslik!
 • Ekskursioon Masada 70 € (ettetellimisel ja tasumisel, sisaldab sissepääsud ja gondli Masadale)
 • Tasulised sissepääsud 80 €  (ettetellimisel ja tasumisel) 
 • Lisakulud:
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse vaatamisväärsustele ja teistele tasulistele objektidele. Tasulised sissepääsud 80 € kogu reisi kohta (tasutakse kohapeal kogusummana reisil või enne reisi Eestis )

Lisainfo

Iisraelis on käibel rahaühikuna Iisraeli seekel - ILS. Eestist võib kaasa vahetada seekeleid, kuid soovitame kaasa võtta nii EUR kui seekleid.
Iisraelis on kohustuslik anda jootraha! Jootraha ootavad kohalik reisisaatja, bussijuht, hotellide teenindajad, kohalikud giidid Palestiina aladel (arvestuslik summa reisi jooksul  40 eur inimese kohta, makstakse kogusummana).
Lõunasöökidele kulub päevas ca 15-20 eur. Tass kohvi ca 3 eur, pudelivesi 1-2 eur, õlu ca 20-25 ILS, Iisraelit tutvustavad raamatud 15-20 eur, CD-d ca 15-20 eur.
Suuremates poodides (Petlemmas, Jeruusalemmas saab maksta ka pangakaardiga). Kaasa võtta ujumisriided, võimalus supelda Surnumeres. Jerusalemmas võib olla jahedam, kaasa võtta tuulekindel jakk ja mugavad jalanõud. Pühapaikades on riietuse puhul väga oluline kaetud õlad ja kaetud põlved (nii meestel kui naistel).

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga lisainfo
 
Lennuinfo Air Balticu liinilennul
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Palume meile hiljemalt kuu enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi. Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme. 
17.10.2023 - 25.10.2023
Giid Martin Toon
 Hind al 1999
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Martin Toon
Martin Toon on õppinud Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat ja teoloogiat. Maheda hääletämbriga annab ta mõtte- ja sõnaosavalt edasi teadmisi, mida on kogunud lisaks koolipingis omandatule ka rohketelt reisidelt ning pikemaajalistelt töö- ja elamiskogemustelt välismaal...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Iisrael - suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

Ülli Kont
Saan öelda ainult kiidusõnu Heleni kohta. Suurepärane giid, äärmiselt hooliv inimeste suhtes, Põhjalikult uurinud kohalugusid ja diplomaatiline oma seletustes. Väga kenasti kokkupandud reisisihid. Tempo oli just niimoodi valitud, et vanematele inimestele sobis, aga ei muutunud igavaks ka noorematele. Kindlasti soovitan! Ülli
J
Jelena ja Nikolai
Käisime 10.-17.7.2021 vahval Portugali ringreisil, mis meile väga-väga meeldis ja aitas meil avastada seda ilusat, päikeselist ja maalilist maad. Reis oli hästi läbimõeldud ning turvaliselt läbiviidud, meie pandeemiaga seotud reisieelne rahutus asendus kohapeal rõõmuga ja erksate muljetega! Tahaksime eriti tänada giidi Mirjam Somelari asjatundlikkuse ja sõbralikkuse eest. Ta oli väga tubli! Soovime toredat suve jätku kenadele reisikaaslastele ning edu Germalo Reisidele!