Indoneesia - aastavahetus müstilisel Bali saarel

Indoneesia - aastavahetus müstilisel Bali saarel

25.12.2023 - 05.01.2024
Giid Martin Toon
 Hind al 3199
Ooteleht
Bali – see mägine jumalate ja deemonite saar – asub Indoneesia arhipelaagis kõige tihedamini asustatud Jaava saare ja väikese Lomboki saare vahel ning on vaid 140 km pikk ning 80 km lai. Bali troopiline paradiis on segu kaasaegsest turismist, rikkast kultuuripärandist ning põnevatest traditsioonidest. Kaunid valge liivaga rannad ja õrn merevesi pakuvad kosutust palavatel päevadel, samas kui troopilise taimestikuga saare sisemaa, riisikasvatuse terrasspõllud ja vulkaanilised nõlvad pakuvad võimalust põnevateks looduslikeks väljasõitudeks. Bali on unikaalne ning kohalikud elanikud on väga uhked selle üle, et nad on suutnud oma hinduistlikku kultuuri ning tavasid elus hoida ja säilitada. Bali elanikud on oskuslikud käsitöölised ning nad on kuulsad oma sensuaalsete bali tantsude ja gamelani muusika poolest.
Meie reisil peatume nii Bali spirituaalses keskuses Ubudis kui ka resortis mõnusa ranna ääres.

Alates 19.6.23 ei kehti Indoneesiasse reisimisel covidiga seotud reisipiirangud ning ei nõuta vaktsineeritust.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida lennujaamas kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-DENPASAR
Jätkulend Istanbul-Denpasar kell 01:50-19:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK66).
Oleme jõudnud Balile – maagilisele ja müstilisele jumalate ning deemonite saarele. Sõidame Ubudisse – riisipõldude vahel asuvat Ubudit peetakse Bali kultuuriliseks keskuseks. Siin on kohalikud kunstigaleriid ja käsitööliste poed, mitmed väikesed muuseumid, hubased söögikohad ja kohvikud ning erinevaid vabaaja veetmise võimalusi.
Majutume järgneval neljal ööl Ubudi südames paiknevas butiikhotellis.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: Adiwana Resort Jembawan**** või sarnases

3. päev VABA PÄEV UBUDIS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: UBUDI PIIRKONNA PÜHAD TEMPLID
Vaba päev Ubudis.
Soovijatele valikekskursioon (lisatasu eest). Vaatame Goa Gajahi ehk Elevandi koobast, millesse siseneme läbi rikkalikult ornamenteeritud deemonite suid kujutavate avauste. Külastame Pakrisani jõe ääres terrasspõldude vahel asuvat Gunung Kawi 11. sajandist kaljusse raiutud templit. Arvatakse, et templid on pühendatud Udayana dünastia kuningale Anak Wungsule ja tema lemmik kuningannadele. Eeldatavasti on tegemist suisa kuninga hauatempliga - müstiline aura katab loorina kogu orgu.
Tagasiteel peatume Tampaksiringi külas, kus uudistame kuumaveeallikatele rajatud Tirta Empuli Püha Allika templit. See üks pühamaid templeid Balil ja siia tulevad kohalikud palvetama ja kümblema selleks, et puhastuda nii vaimselt kui füüsiliselt. Igaaastase Galungani festivali ajal kastetakse selle templi puhastava ja väestava toimega vette ka Barongi maske, mis on Bali teatri üks pühamaid tegelasi ning mida balilased kummardavad kui jumalust.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Adiwana Resort Jembawan****

4. päev VABA PÄEV UBUDIS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: ULUN DANU JA BATUR - RIISIPÕLLUD
Vaba päev Ubudis, Teil on võimalus külastada mõnda templit, puhata hotelli basseini ääres, teha sisseoste käsitööpoodides ja galeriides, minna raftingule.
Soovijatele valikekskursioon (lisatasu eest). Alustame päeva lühikese jalutuskäiguga liaanidega üle külvatud Ahvimetsa, kus võib kohata sõbralikke pärdikuid nende loomulikus elukeskkonnas.
Sõidame Ulun Danu templisse, mis asub Beratani järvel. Sinna sõidame mööda võimsate vaadetega kaunistatud mägist teed, möödudes mitmest udusse looritatud vulkaanist. Järvele peegelduvat Ulun Danu templit peetakse Bali enim pildistatud pühapaigaks. Siin teevad kohalikud annetusi järve jumalannale, kes tagab viljakuse.
Edasine sõit viib meid Kintamani piirkonda, kus avaneb parim vaade Baturi järvele ja Baturi aktiivsele vulkaanile. Peatume Panelokani vaateplatvormil ning imetleme vaadet metsikus ilus Baturile.
Tagasiteel Ubudisse vaatame riisikasvatuse terrasspõlde Tegalalangi lähistel.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Adiwana Resort Jembawan****

5. päev VABA PÄEV UBUDIS
Vaba päev ja puhkus Ubudis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Adiwana Resort Jembawan****

6. päev PURA BESAKIH EMATEMPEL – KLUNGKUNG – NUSA DUA
Tutvume Ubudi lähistel kohaliku puussepa tööga ning näeme puidu graveerimise eripärasid.
Külastame Bali tähtsaimat templikompleksi Pura Besakih. Bali tuhandetest templitest on see kõige püham ja võimsam, mis on andnud talle ka Ematempli nimetuse. Imelise 22 templist koosneva kompleksi taga kõrgub Bali kõrgeim tipp ja kosmiliste jõudude keskpunkt Agungi vulkaan. Võimalusel saame jälgida mõnda püha riitust.
Suundume Klungkungi vaatama Kertagosha paviljoni – selles iidses Bali kohtupaviljonis kuulutasid kuningad välja seadusi ja tegid teatavaks kohtuotsuseid. Hoone oli kohtumajana kasutusel ka Hollandi protektoraadi ajal. Seejärel peatume ebaharilikus Goa Lawah templis, mis asub tuhandete nahkhiirtega koopas. Legendi järgi on müstiline koobas ühenduses siit paarikümne kilomeetri kaugusele jääva Ematempliga.
Õhtuks jõuame kilomeetrite pikkuse valge liivaranna ja kookospalmidega ehitud eksklusiivsesse paradiisi, Nusa Dua kuurortpiirkonda, kus majutume viiel järgneval ööl hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Sol By Melia Benoa Bali***** või sarnases
 
7. päev VABA PÄEV PUHUSEKS, AASTAVAHETUSE TÄHISTAMINE
Vaba päev rannapuhkuseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Sol By Melia Benoa Bali*****

8. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Vaba päev rannapuhkuseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Sol By Melia Benoa Bali*****

9. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Vaba päev rannapuhkuseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Sol By Melia Benoa Bali*****

10. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Vaba päev rannapuhkuseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Sol By Melia Benoa Bali*****

11. päev TANAH LOT TEMPEL, LEND DENPASAR-ISTANBUL
Päeva esimene pool rannapuhkuseks.
Päeva teises pooles sõidame kuulsa Tanah Loti templi juurde, mis asub maalilisel mererannal Bali lõunakaldal. See 16. sajandil poolt rajatud tempel on üks kuuest kõige pühamast templist Balil. Tõlkes tähendab Tanah Lot maa templit meres. See asub kõrgel kivipaljandil kaldast eemal, kuhu läbi soojade vahutavate lainete pääseb jalgsi ligi ainult mõõna ajal. Legendi kohaselt valvavad merimaod templit kurjade jõudude eest.
Seejärel transfeer lennujaama. Lend Denpasar-Istanbul kell 21:25-05:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK67).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

12. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:15-11:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Majutus

Adiwana Resort Jembawan 

Majutus Grand Deluxe kategooria kaheses toas hommikusöökidega
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Adiwana Resort Jembawan on Ubudi südames asuv butiikhotell, mis keskendub keha ja vaimu noorendamisele. Hotellis tegutsevad Ayrveda praktikud ja joogaõpetaja.  Austraalias, Perthis, asuva Ground Kent Architecti poolt kujundatud avarad toad ja sviidid on ehitatud tänapäevast Balit silmas pidades.
See 41-toaline boutique hotell on tervendav varjupaik isiklikuks taastumiseks, see on koht, kus külalisi julgustatakse aeglustama, sööma toitvat toitu ja naasma lihtsalt hästi elamise põhitõdede juurde. Hotellis on eksklusiivne ja motiveeriv õhkkond. Võtke enda jaoks aega basseini ääres või ujuge infinity 'lõpmatuse' basseinis. Hotellis on väike spa keskus, kus saab nautida erinevaid hoolitsusi.
Mugavad hotellitoad tagavad täieliku mugavuse ja meelerahu. Tubades on konditsioneer, kohvi ja tee valmistamise võimalus, minibaar, seif, tasuta WiFi-ühendus, laeventilaator, kaabeltelevisioon (rahvusvahelised ja kohalikud kanalid), telefon, sussid ja kimonod, föön. Tervislikule hommikusöögile on olulist rõhku asetatud.
www.adiwanahotels.com

Sol by Melia Benoa Bali 

Majutus SOL kategooria toas hommikusöökidega
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Lõõgastav rannaäärne kuurort asub Nusa Duas – Tanjung Benoas. Intiimne erarand maagilises sinises India ookeanis. Hotell on rajatud Bali stiilis inspireeritud arhitektuuriga, milles peegeldab selle kultuuri ilu. Hiljuti kujundatud toad loovad täiusliku tasakaalu Bali traditsioonide ja kaasaegsuse vahel luues täiuslikult lõõgastava õhkkonna. Hotellis on Body and SOL Spa, kus saab nautida traditsioonilisi Bali massaaže, siin on sise- ja välibassein, rannaala. 
SOL kategooria toad on kaasaesed ja stiilse kujundusega, toad on suurepäraselt integreeritud kauni looduskeskkonnaga. Tubades on lameekraanteler, kliimaseade, kaabelkanalid, triikimisvahendid, föön, minibaar.
Hotelli mitmed restoranid ja baarid toovad Bali paradiisi maitsemaailma. Restoranis The Kitchen on meeleolu rõõmsameelne ja vaba, serveeritakse hommikusööki Rootsi lauas ning 24-tunnist à la carte menüüd rahvusvaheliste, Indoneesia ja Aasia menüüdega. Aia ja ranna vahel asuv restoran Menega pakub lõõgastavat troopilist õhkkonda igapäevaseks lõuna- ja temaatiliseks õhtusöögiks Rootsi lauas. Mugavuse ja ainulaadse interjööriga restoranis Amarta pakutakse Vahemere stiilis õhtusööki. Ayodya baar on ideaalne koht kohtumiseks ja suhtlemiseks, pakkudes imporditud ja kohalikke jooke. Basseinibaar Nelayan ja Ayodya baar on ideaalsed paigad kohtumiseks ja suhtlemiseks.
www.melia.com

Reisi hind

3199 €*/ 3367 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Denpasar-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustamine lennukis;
 • majutus hotellides**** vastavalt valikule (2-in toad), 8 hommikusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused ja eestikeelne reisiteenindus kogu reisi jooksul;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus hotellides 590€;
 • valikekskursioon ULUN DANU JA BATUR - RIISIPÕLLUD 59€
 • valikekskursioon UBUDI PIIRKONNA PÜHAD TEMPLID 59€
 • reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootrahasid kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele.

Lennuinfo

Lend Kuupäev Lennufirma Lend nr. Väljalend Saabumine
Tallinn-Istanbul 25.12.2023 TK1424 18:55 23:15
Istanbul-Denpasar 26.12.2023 TK66 01:50 19:15
Denpasar-Istanbul 04.01.2024 TK67 21:25 05:40
Istanbul-Tallinn 05.01.2024 TK1421 09:30 12:05

Viisa ja reisidokumendid

Eesti kodaniku pass - viisa on vajalik.
Piiriületuse kiirendamiseks paluksime vormistada e-viisa lehel https://molina.imigrasi.go.id/#e-voa.
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud. Viisa hind 500 000 IDR (35 USD/35 EUR), tasumine online süsteemis krediitkaardiga. Reisijal peab olemas olema kehtiv tagasilennupilet.
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lisainfo

Keskmine temperatuur jääb 20-35 C vahele. Reisil soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Igaks juhuks tuleks valmis olla ka võimalikeks hoovihmadeks.  Kaasa soovitame võtta kindlasti ujumisriided, päikesekreem, peakate. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Lisainfo Indoneesia kohta:
https://www.germalo.ee/riigid/indoneesia/
25.12.2023 - 05.01.2024
Giid Martin Toon
 Hind al 3199
Ooteleht
Giid
Martin Toon
Martin Toon on õppinud Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat ja teoloogiat. Maheda hääletämbriga annab ta mõtte- ja sõnaosavalt edasi teadmisi, mida on kogunud lisaks koolipingis omandatule ka rohketelt reisidelt ning pikemaajalistelt töö- ja elamiskogemustelt välismaal...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Heidi
Osalesin 10.-17. septembril Portugali ringreisil. Reisi kava oli väga hästi läbi mõeldud ja planeeritud. Meie giid Mirjam Somelar oli lihtsalt suurepärane. Aitäh Mirjamile ja Germalole. Obrigado!
P
Pilvi
Oleme Teile väga tänulikud kõikide unustamatute reisielamuste eest ja soovime jätkata ka järgmisel aastal. Olen Teie bürooga reisinud alates 2000. aastast ja reisin kuni tervist jätkub. Loodan, et elame üle need rasked ajad ja huvitavad reisid seisavad jälle ees.