Jaapan - kevadine ringreis, Koya mägi ja Mikimoto

Jaapan - kevadine ringreis, Koya mägi ja Mikimoto

07.04.2024 - 18.04.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 4399
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid kevadisele eksootilisele puhkusele Jaapanis!
Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Reisiinfot Jaapani kohta leiate siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-TOKYO

Koguneme kell 13:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Helsingi kell 15:15-15:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY1020).
Jätkulend Helsingi-Tokyo kell 18:30-13:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY061). 
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus Finnairi lennul Helsingi-Tokyo hinnas
 

2. päev TOKYO
Yokoso ehk tere tulemast! Oleme saabunud Jaapani pealinna Tokyosse.
Lennujaamast suundume edasi keskusesse ning teeme sissejuhatuseks mõnusa jalutuskäigu Ueno pargis ning Ueno ostupiirkonnas.
Edasi suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse juba esimesi reisimeeneid osta.
Seejärel ühine õhtusöök ja sõit hotelli, kus seame end puhkuselainele.
Söögikorrad: hommikusöök Finnairi lennul Helsingi-Tokyo hinnas, õhtusöök
Majutus: majutume kolmel järgneval ööl hotellis Edmont Metropolitan**** või sarnases


3. päev TOKYO
Jätkame tutvumist Tokyo vaatamisväärsustega.
Külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Naudime vaateid metropolile Tokyo Tower kõrghoone vaateplatvormilt.
Seejärel suundume rikkalikule lõunasöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel.
Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Edmont Metropolitan****

4. päev TOKYO
Alustame oma päeva peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.
Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt.
Meiji pühamu (Meiji Jingu) on šintoistlik pühamu - see on üks kuulsamaid ja tähtsamaid šintoistlikke pühamuid riigis, mis on pühendatud keiser Meijile ja keisrinna Shokenile. Pühamu ehitati nende vaimu austamiseks ja sümboliseerimaks uue ajastu algust Jaapani ajaloos. Pühamu ehitati aastatel 1915–1926, vahetult pärast keiser Meiji surma 1912. aastal ja keisrinna Shokeni surma 1914. aastal. Peavärav ehk torii on üks Jaapani suurimaid puidust torii väravaid.
Siit edasi suundume kaasaegsesse Harajuku linnaosa, mis on tuntud oma elava ja ainulaadse tänavamoe stiilide ja subkultuuride poolest. Harajuku moekultuuri iseloomustab erinevate mõjutuste segu, sealhulgas traditsioonilised Jaapani stiilid, gooti mood, punk, kawaii (armas) esteetika ja palju muud. Harajuku noored väljendavad end sageli oma riiete, soengute ja aksessuaaride kaudu, luues eklektilise ja mõnikord ebatavalise välimuse. Takeshita tänav on Harajuku üks kuulsamaid tänavaid ning seda ääristavad arvukad moebutiigid, kohvikud ja kauplused.
Seejärel suundume piirkonda, mis on tuntud Shibuya ristmikuna - see on enim tuntud selle uskumatu nn segaduse poolest, mis toimub iga kord, kui foorid lähevad punaseks, peatades kõik sõidukid igast suunast ja võimaldades tohutul jalakäijate lainel mõneks hetkeks ristmik 'üle ujutada'.
Seejärel aga sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Edmont Metropolitan****

5. päev FUIJ MÄGI - KAWAGUCHIKO
Lahkume Tokyost ja jätkame oma Jaapaniga tutvumist.
Teel Fuji poole peatume veel Arakurayama Sengeni pargis, mille üks tähelepanuväärsemaid vaatamisväärsusi on Chureito pagood. Pagood on viiekorruseline, paikneb pargis mäe otsas, pakkudes maalilist esiplaani Fuji mäe suurepärasele taustale.
Narusawa Hyoketsu jääkoobas asub Aokigahara metsa idapoolsel sissepääsul. Rohkem kui 1150 aastat tagasi, Jogani ajastu 6. aastal (864 e.m.a.), purskas Fuji mäe külgvulkaan Nagaoyama. Punane kuum laavavool laskus iidsete vulkaanide vahele, luues selle kahe tunneli tüüpi koopa. Laskume koopasse ja uudistame seda geoloogilist vaatamisväärsust.
Jõuame Kawaguchiko järve äärde, mis on üks viiest järvest, mis asuvad Jaapani ikoonilise ja kõrgeima mäe Fuji mäe ümber. Ilusa ilma korral avanevad siit lummavad vaated Fuji mäele ja ümbritsevale loodusele.
Majutume täna onsen tüüpi hotellis, kus soovijatel on võimalik nautida kümblust Jaapani kuumas vannis. Naudime ka tõeliselt jaapanipärast õhtusööki.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutume järgneval ööl hotellis Fujikyu Highland Resort või sarnases

6. päev MIKIMOTO PÄRLISAAR
Lahkume Kawaguchikost Mishimasse ja edasi kiirrongi ehk shinkanseniga Hikari #505 Nagoyasse. Shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus!
Mishimast edasi aga juba bussiga Tobasse, mille vahetus läheduses paikneb Mikimoto Pearl Island. See on oma nime saanud Mikimoto pärlifirma asutaja, Kokichi Mikimoto, järgi. Saar on tuntud pärlikasvatuse ajaloo ja oma kvaliteetsete kultiveeritud pärlite poolest. 

Saarel on muuseum, mis annab ülevaate pärlite kasvatamise ajaloost, kirjeldab üksikasjalikult pärlite kasvatamise protsessi ja Kokichi Mikimoto uuendusi pärlitööstuses.
Uurime. kuidas käib pärlikasvatus alates pärlite kasvatamist austrites ja nende arengu erinevaid etappe. Saame näha vapustavat pärlikollektsiooni, sealhulgas mõningaid kõige kvaliteetsemaid ja väärtuslikumaid Mikimoto toodetud eksemplare. Mikimoto saar on tuntud ka oma seotuse poolest traditsiooniliste Ama sukeldujatega. Need osavad naissukeldujad on kuulsad selle poolest, et kasutamata kaasaegset sukeldumisvarustust, suudavad koguda pärleid ja muid mereande. Ama traditsioonil on piirkonnas sügav kultuuriline tähendus ja hea õnne korral võib meilgi avanevad võimalus jälgida Ama sukeldujaid tegutsemas.

Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: majutume järgneval ööl hotellis Todaya Hotel Toba**** või sarnases

7. päev PÜHA KOYA MÄGI
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav.
Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.
Majutume Koyasani mäel ühes templitest ning õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: templimajutus Nishimuro-in või sarnases

8. päev TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO

Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest.
Lahkume Koya mäelt ja suundume edasi Narasse. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Meie teekond viib meid edasi Kyotosse. Kyoto kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks.
Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutume kolmel järgneval ööl hotellis Resol Trinity Kyoto**** või sarnases

9. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Veedame päeva tutvudes Kyotoga. Külastame Ryōan-ji templit, mille juures asub üks kuulsamaid kiviaedu Jaapanis. Templi rajas 1450. aastal Ashikaga šogunaadi asetäitja, kuid aia vanus pole teada. Arvatakse, et see on tehtud 1400. aastate lõpus või 1500. aastate alguses. Kiviaia tähendus on teadmata, kuna seal on 15 kivi laotud salapärane mõistatusena. Aia tähenduse üle on mõtiskletud sajandeid.
Seejärel külastame Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Võimalusel jalutame ka Kyoto Keiserliku Palee aedades ja osaleme Kodaiji templis traditsioonilisel teetseremoonial.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.​
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile.
Lihtsamalt öeldes on see salapärase nimega toit populaarne jaapani hot pot roog - lauale asetatud suures avatud potis küpsetame ise paberõhukesi, toorelt serveeritud, pehme liha viile ja värskeid köögivilju. Selline söömise viis sai alguse Osakast 1950. aastatel, kuid on sellest ajast alates levinud üle kogu Jaapani ja teistessegi riikidesse.
Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Resol Trinity Kyoto****

10. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.
Sanjunsangendo tempel, mis on kuulus oma 1001 halastusjumalanna kuju poolest. Tempel asutati 1164. aastal ja ehitati uuesti üles sajand hiljem pärast seda, kui algne struktuur hävis tulekahjus. 120 meetri pikkune templisaal on Jaapani pikim puitehitis. Peasaali keskel istub suur puidust kuju 1000-käelisest kannonist (Senju Kannon), mille mõlemal küljel on kümnes reas 500 inimsuurust 1000-käelise jumalanna kuju. Üheskoos loovad nad suurepärase vaatepildi.
Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed.
Seejärel külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.
Seejärel külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Kyoto üks kaasaegseid vaatamisväärsusi on kahtluseta suur Kyoto raudteejaam. Teeme ka siin ühise tutvumisringi. See futuristlik hoone ehitati Kyoto pealinna asutamise 1200. aastapäeval. Raudteejaam avati avalikkusele 1997. a ja on täiuslikus kontrastis meie kuvandiga Kyotost kui kõige traditsioonilisemast Jaapani linnast. Hoone futuristliku disaini kujundas Jaapani arhitekt Hara Hiroshi. See püüab anda edasi ajaloolist Kyotot kaasaegse esteetika kaudu. Jaama suur terastaladest katusega peasaal, mida nimetatakse matrixiks, on mõeldud kajastama nii jaama struktuuri kui ka Kyoto tänavavõrgustikku.
Ühine õhtusöök kohalikus restoranis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Resol Trinity Kyoto****

11. päev OSAKA, ÕHTUNE LEND OSAKA-HELSINGI

Sõidame Osakasse ja suundume Osaka lossi juurde. Osaka loss, jaapani keeles "Osaka-jo", on ajalooline kindlus-loss, mille ehitas algselt 16. sajandi lõpus Toyotomi Hideyoshi, võimas feodaal ja väejuht. Peahoone ülemine korrus toimib vaateplatvormina, kust avaneb panoraamvaade Osaka linnale ja selle ümbrusele. Osaka loss pole mitte ainult ajalooliselt oluline, vaid ka Osaka kultuuripärandi ja vastupidavuse sümbol. See tuletab meelde Jaapani feodaalset minevikku ja selle rolli riigi ajaloo kujundamisel.

Seejärel naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast  observatooriumist. Ühine lõunasöök.
Pärast ühist lõunasööki läheme aga edasi Dotobori piirkonda ja jälgime Osaka kaasaegset elu-olu.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Osaka-Helsingi kell 22:25-05:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY068).
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, toitlustus Finnairi lennul Haneda-Helsingi hinnas

12. päev LEND HELSINGI-TALLINN
Varahommikul jõuame Helsingisse. Jätkulend Helsingi-Tallinn kell 07:30-08:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY1011). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

4399 €* / 4630 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab: 

 • lend liinilendudega Tallinn-Helsingi-Haneda ja Osaka-Helsingi-Tallinn, toitlustamine lennukis (Finnairi liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugavustega bussi kasutamine, kiirrongi piletid;
 • majutus vastavalt programmile templis / hotellides**** (2-in. toad), hommikusöögid;
 • hinnas 3 lõuna- ja 6 õhtusööki vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 590 €;
 • tervisekindlustus (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • shabu-shabu õhtusöök koos maikoga 95 € (ainult ettetellimisel, lisatasu eest). Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geisha. Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: menüü on Jaapani köögikunsti tipptase - pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Peale meeleolukat õhtusööki võib avaneda võimalus maikoga vestelda.

Lennuinfo

Lend Kuupäev Lennufirma Lend nr. Väljalend Saabumine
Tallinn-Helsingi 07.04.2024 AY1020 15:15 15:50
Helsingi-Tokyo 07.04.2024 AY061 18:30 13:50(+1)
Osaka-Helsingi 17.04.2024 AY062 22:25 05:30(+1)
Helsingi-Tallinn 18.04.2024 AY1011 07:30 08:00
Lennuinfo Finnairi liinilendudel: Finnairi liinilendudel on lubatud 1 ühik äraantavat pagasit, arvestades, et ühe ühiku maksimaalne kaal on 23 kg. Äraantava pagasi mõõtude (pikkus, laius, kõrgus) summa ei tohi ületada 158 cm. Lisaks on lubatud salongi võtta üks käsipagasi ühik maksimaalsete mõõtmetega 56x45x25 cm ja üks isiklik ese, nt väike käekott, väike sülearvuti kott või väike seljakott, mis peab mahtuma ees oleva istme alla ja mille maksimaalsed mõõtmed on 40x30x15 cm. Käsipagasi maksimaalne kogukaal on 8 kg.

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanik ei vaja Jaapanisse reisimiseks viisat juhul, kui riigis viibitakse kuni 90 päeva. Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kolm kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile reisi lõpliku tasumisega teada anda ka passinumber ja kehtivuse aeg.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda jaapani stiilis majutust (1. öö templis ja 1 öö ryokan hotellis), st. magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 °C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 °C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
07.04.2024 - 18.04.2024
Giid Raivo Haab
 Hind al 4399
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aili ja Ago
Tahame tänada Ervinit ja Mariannet suurepärase reisisi eest Lõuna-Eestis. Programm oli väga hea, lülitas täielikult välja töörütmist ja meie väikesel Eestimaal on alati midagi uut avastada. Loodame ja usume, et olukord nii Eestis kui ka mujal maailmas paraneb. Reisime jälle!
M
Moonika
Kreeka puhkuse- ja kultuurireis koos giid Erviniga oli meeldejääv! Kõik sujus ja oli hästi korraldatud, näha sai palju ning giidi jutustused Kreeka ajaloost olid väga ilmekad. Kuigi ujuda sai igapäev, siis kes ekstra väsinud enne reisi, võiks kaaluda 2 rannapäeva. Valikreisid muidugi olid liiga head jällegi, et mitte minna.