Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

04.11.2022 - 14.11.2022
 Hind al 3399
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid  eksootilisele puhkusele sügisvärvides Jaapanisse!

Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Lugege Jaapani  kohta lähemalt siit >
Lugege lisainfot meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL–OSAKA
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul ja lend Istanbul-Osaka (kellaajad täpsustamisel).
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
 
2. päev SAABUMINE OSAKASSE
Yokoso ehk tere tulemast! Saabume õhtul Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse. Sõidame lennujaamast linna ja majutume hotellis****. Aeg puhkuseks ja sisseelamiseks!

3. päev OSAKA VAATAMISVÄÄRSUSED - SÕIT KOYA MÄELE
Hommikusöök. Külastame ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis Jaapani ajaloos 16. sajandil väga olulist rolli. Sööme jaapanipärast Osaka lõunat. 
Naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast observatooriumist. 
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav.
Teeme esmatutvuse Koya mäega ja majutume ühes templitest Rengejo-in või sarnases Koyasani mäel. Õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.

4. päev KOYA MÄGI - TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO
Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest. Hommikusöök templis.
Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.
Alustame sõitu Kyoto suunas. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Jätkame teekonda Kyotosse, mille kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks. Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Keihan Kyoto Hachijoguchi**** või sarnases.
Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.

5. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Hommikusöök. Veedame päeva tutvudes Kyotoga. Külastame Ryoan-ji templi  juures asuvat Jaapani kuulsaimat kiviaeda ja Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Võimalusel uudistame ka Kyoto keisripaleed ja selle imekauneid aedasid. Võimalusel uudistame ka Kyoto Keiserliku Palee aedades ning seejärel suundume ühisele lõunasöögile.
Tutvume Jaapani kultuurist tuntuima esemega – kimonoga. „Kimono” tähendas algselt igasugust riietust, kuid ajapikku on sellest välja kujunenud viide Jaapanile ainuomasele traditsioonilisele riietusesemele, mida kannavad nii naised, mehed kui ka lapsed. 
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).

6. päev KYOTO, SÕIT SHINKANSENIGA HAKONESSE
Hommikusöök. Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed. 
Seejärel külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.
Pealelõunal jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Hakonesse. Kiirrong ehk shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! Et rongisõitu veelgi jaapanipärasemaks muuta, võivad soovijad osta teele kaasa tüüpilise bento-karbi lõunasöögi.
Suundume edasi Ashi järve piirkonda ja majutume ryokan hotellis (jaapani stiilis toad) Prince Hotel Hakone Yunohana**** või sarnases. Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Õhtusöök hotellis tüüpilise Jaapani toiduga.

7. päev ASHI JÄRV JA OHWAKUDANI TÕSTUK - KAMAKURA – TOKYO
Hommikusöök. Suundume edasi Ashi järve piirkonda. Sõidame kruiisilaeval ning uudistame Ohwakudani köisraudteel suurepäraseid vaateid. Selge ilma korral avaneb siit suurepärane vaade Jaapani kõrgeimale Fuij mäele (3376 m).
Lahkume Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest.
Seejärel sõidame Tokyosse ning külastame Toyota Megaweb külastuskeskust, kus on uudistamiseks Toyota uusimad automudelid ning futuristlikud disainid.
Suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta. Üheskoos suundume jaapanipärasele BBQ õhtusöögile Asakusa linnaosas.
Majutus kahel järgneval ööl Tokyos hotellis Hotel Metropolitan Edmont**** või sarnases.

8. päev TOKYO
Hommikusöök hotellis. Alustame oma päeva peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.
Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt.
Külastame Ueno parki ja ostupiirkonda. Soovijatel on võimalik külastada Tokyo rahvusmuuseumi Ueno pargi kõrval.
Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Külastame ka Tokyo kuulsat Edo muuseumi.
Sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.

9. päev TOKYO – NARITA
Hommikusöök. Külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Võtame osa teetseremooniast sügisvärvides Happo-En aias (tõlkes ’kaheksa vaatega aed’). Aias kasvavad üle viiesaja aasta vanuseid mini bonsaid, siin on harmoonilised teemajakesed ja tiik kuldsete karpkaladega.
Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Naudime vaateid ka Tokyo Toweri vaateplatvormilt.
Tokyoga hüvastijätuks suundume rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel. Suundume Naritasse, majutume Naritas hotellis Nikko Hotel Narita**** või sarnases.

10. päev LEND NARITA-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Hotelli transfeerbussiga suundume lennujaama. Lend Narita-Istanbul (lennuajad täpsustamisel). Majutus Istanbulis hotellis****.

11. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Lend Istanbul-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

3399 €* / 3579 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lend liinilendudega Tallinn-Istanbul-Osaka ja Narita-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • toitlustamine lennukis;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugavustega bussi kasutamine kohapeal;
 • majutus 1 öö Koya mäel templis, 1 hommikusöök;
 • majutus 6 ööd vastavalt programmile hotellides**** (2-in. toad), hommikusöögid;
 • majutus 1 öö Istanbulis hotellis****, 1 hommikusöök;
 • hinnas 2 lõuna- ja 5 õhtusööki vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 395 €
 • Tervisekindlustus 9 päevaks al 16,52 € (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Shabu-shabu õhtusööki koos geišaga / maikoga - suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis geisha või geisha õpilane maiko (söök ja geisha lisatasu eest). Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Õhtusöögi vältel avaneb võimalus maikoga vestelda ja talle küsimusi esitada. Hind 95 €.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda eksootilist jaapani stiilis majutust (1. öö templimajutus), st. magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš, ent need on tubade lähedal ühiskasutuses.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Lennuinfo Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanik ei vaja Jaapanisse reisimiseks viisat juhul, kui riigis viibitakse kuni 90 päeva. Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kolm kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile reisi lõpliku tasumisega teada anda ka passinumber ja kehtivuse aeg.
04.11.2022 - 14.11.2022
 Hind al 3399
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.
M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.