Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

27.10.2024 - 06.11.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid  eksootilisele puhkusele sügisvärvides Jaapanisse!

Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Lugege Jaapani  kohta lähemalt siit >
Lugege lisainfot meie giidide kohta siit >
 

Riiki sisenemise tingimused 

 • Jaapanisse sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Lisainfo: detailsem info Jaapani saatkonna veebilehel.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-OSAKA

Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424).
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev SAABUMINE OSAKASSE

Jätkulend Istanbul-Osaka kell 02:15-18:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK86).
Yokoso ehk tere tulemast! Oleme saabunud Osaka Kansai lennujaama mis on rajatud kunstlikule saarele.
Sõidame linna ning majutume hotelli, et reisiväsimusest välja puhata.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Citadines Namba Osaka**** või sarnases


3. päev OSAKA - PÜHA KOYA MÄGI
Suundume Osaka lossi juurde. Osaka loss, jaapani keeles "Osaka-jo", on ajalooline kindlus-loss, mille ehitas algselt 16. sajandi lõpus Toyotomi Hideyoshi, võimas feodaal ja väejuht. Peahoone ülemine korrus toimib vaateplatvormina, kust avaneb panoraamvaade Osaka linnale ja selle ümbrusele. Osaka loss pole mitte ainult ajalooliselt oluline, vaid ka Osaka kultuuripärandi ja vastupidavuse sümbol. See tuletab meelde Jaapani feodaalset minevikku ja selle rolli riigi ajaloo kujundamisel.
Seejärel naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast  observatooriumist. Ühine lõunasöök.
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav. 
Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.
Majutume Koyasani mäel ühes templitest ning õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: templimajutus Nishimuro-in või sarnases

4. päev TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO

Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest.
Lahkume Koya mäelt ja suundume edasi Narasse. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Meie teekond viib meid edasi Kyotosse. Kyoto kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks.
Külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutume kolmel järgneval ööl hotellis Kyoto Keio Prerior Karasuma Gojyo**** või sarnases

5. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Veedame päeva tutvudes Kyotoga.
Külastame Ryōan-ji templit, mille juures asub üks kuulsamaid kiviaedu Jaapanis. Templi rajas 1450. aastal Ashikaga šogunaadi asetäitja, kuid aia vanus pole teada. Arvatakse, et see on tehtud 1400. aastate lõpus või 1500. aastate alguses. Kiviaia tähendus on teadmata, kuna seal on 15 kivi laotud salapärane mõistatusena. Aia tähenduse üle on mõtiskletud sajandeid.
Seejärel külastame Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Võimalusel jalutame ka Kyoto Keiserliku Palee aedades ja osaleme Kodaiji templis traditsioonilisel teetseremoonial.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.​
Edasi jalutame Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile.
Lihtsamalt öeldes on see salapärase nimega toit populaarne jaapani hot pot roog - lauale asetatud suures avatud potis küpsetame ise paberõhukesi, toorelt serveeritud, pehme liha viile ja värskeid köögivilju. Selline söömise viis sai alguse Osakast 1950. aastatel, kuid on sellest ajast alates levinud üle kogu Jaapani ja teistessegi riikidesse.
Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Kyoto Keio Prerior Karasuma Gojyo****

6. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Teeme hommikuse väljasõidu Kyotost ning külastame Arashiyama bambusemetsa. Peatume Tenryu-ji pühamu juures. 
Sanjunsangendo tempel, mis on kuulus oma 1001 halastusjumalanna kuju poolest. Tempel asutati 1164. aastal ja ehitati uuesti üles sajand hiljem pärast seda, kui algne struktuur hävis tulekahjus. 120 meetri pikkune templisaal on Jaapani pikim puitehitis. Peasaali keskel istub suur puidust kuju 1000-käelisest kannonist (Senju Kannon), mille mõlemal küljel on kümnes reas 500 inimsuurust 1000-käelise jumalanna kuju. Üheskoos loovad nad suurepärase vaatepildi.
Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.
Ühine õhtusöök kohalikus restoranis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Kyoto Keio Prerior Karasuma Gojyo****

7. päev KYOTO - SHINKANSEN MISHIMASSE - HAKONE
Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed.
Kyoto üks kaasaegseid vaatamisväärsusi on kahtluseta suur Kyoto raudteejaam. Teeme ka siin ühise tutvumisringi. See futuristlik hoone ehitati Kyoto pealinna asutamise 1200. aastapäeval. Raudteejaam avati avalikkusele 1997. a ja on täiuslikus kontrastis meie kuvandiga Kyotost kui kõige traditsioonilisemast Jaapani linnast. Hoone futuristliku disaini kujundas Jaapani arhitekt Hara Hiroshi. See püüab anda edasi ajaloolist Kyotot kaasaegse esteetika kaudu. Jaama suur terastaladest katusega peasaal, mida nimetatakse matrixiks, on mõeldud kajastama nii jaama struktuuri kui ka Kyoto tänavavõrgustikku.
Jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Mishimasse. JR Shinkansen Hikari No. 510 kell 14:08-15:57. Shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! 
Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Päeva lõpetab ühine traditsiooniline Jaapani õhtusöök.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: jaapani stiilis toad, hotell Hanone Yonohana Prince**** või sarnases

8. päev FUJI MÄGI - TOKYO
Sõidame jaapanlaste jaoks niivõrd tähtsasse paika - Fuji mäe jalamile. Seekord ei ole meil võimalust võtta ette rännak mäe tippu, ent sõidame bussiga Fuji mäe viiendasse jaama ja seal teeme mõnusa jalutuskäigu, hea õnne korral naudime vaadet mäele. Fuji mägi on püha paik ja proovime meiegi tunnetada selle paiga väge.
Sõidame Tokyosse. Uudistame õhtuses Shinjuku piirkonnas.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: majutume kahel järgneval ööl hotellis Edmont Metropolitan**** või sarnases


9. päev TOKYO
Alustame põhjalikku tutvumist Tokyo vaatamisväärsustega.
Külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta.
Siit edasi suundume kaasaegsesse Harajyuku linnaosa, mis on tuntud oma elava ja ainulaadse tänavamoe stiilide ja subkultuuride poolest. Harajyuku moekultuuri iseloomustab erinevate mõjutuste segu, sealhulgas traditsioonilised Jaapani stiilid, gooti mood, punk, kawaii (armas) esteetika ja palju muud. Harajyuku noored väljendavad end sageli oma riiete, soengute ja aksessuaaride kaudu, luues eklektilise ja mõnikord ebatavalise välimuse. Takeshita tänav on Harajyuku üks kuulsamaid tänavaid ning seda ääristavad arvukad moebutiigid, kohvikud ja kauplused.
Seejärel suundume piirkonda, mis on tuntud Shibuya ristmikuna - see on enim tuntud selle uskumatu nn segaduse poolest, mis toimub iga kord, kui foorid lähevad punaseks, peatades kõik sõidukid igast suunast ja võimaldades tohutul jalakäijate lainel mõneks hetkeks ristmik 'üle ujutada'.
Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Seejärel aga sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Edmont Metropolitan****

 
10. päev TOKYO
Jätkame tutvumist Tokyo vaatamisväärsustega ja teeme peatuse fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.
Seejärel külastame Tokyo rahvusmuuseumi Ueno pargi kõrval ja teeme jalutuskäigu pargis ning Ueno ostupiirkonnas.
Vaatame ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Naudime vaateid metropolile Tokyo Tower kõrghoone vaateplatvormilt.
Seejärel suundume rikkalikule lõunasöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Haneda-Istanbul kell 22:05-05:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK199).
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, toitlustus TK lendudel hinnas

11. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Varahommikul jõuame Istanbuli. Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind


3999 €* / 4209 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • lend liinilendudega Tallinn-Istanbul-Osaka ja Haneda-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis (Turkishi liinilennud);
 • toitlustamine lennukis;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugavustega bussi kasutamine kohapeal;
 • majutus 6 ööd vastavalt programmile hotellides**** (2-in. toad), hommikusöögid;
 • majutus 1 öö Koya mäel templis, 1 hommikusöök;
 • hinnas 1 lõuna- ja 6 õhtusööki vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 395 €
 • Tervisekindlustus 9 päevaks al 16,52 € (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Shabu-shabu õhtusööki koos geišaga / maikoga - suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis geisha või geisha õpilane maiko (söök ja geisha lisatasu eest). Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Õhtusöögi vältel avaneb võimalus maikoga vestelda ja talle küsimusi esitada. Hind 95 €.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda eksootilist jaapani stiilis majutust (templimajutus ja Hakone majutus), st. magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš, ent need on tubade lähedal ühiskasutuses.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg (siselend 20 kg).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile saata passikoopia.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
27.10.2024 - 06.11.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3999
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.
I
Irene
Tahan meie kõikide nimel Teid tänada ja oleme Germalo suurepärasest tegevusest vaimustatud. Tegime kunagi aastaid tagasi õige valiku, et oleme kasutanud ainult teie reisibürood. Suurepärased giidid ja suurepärane suhtumine. Reisime varsti jälle, sest kui pisik sees ja tingimused suurepärased, see ainult meelitab. Edu teile ja vastupidavust momendil olevas raskes olukorras. Kaunist suve ja kõike head!