Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

Jaapan - sügisene ringreis ja Koya mägi

24.10.2024 - 03.11.2024
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid  eksootilisele puhkusele sügisvärvides Jaapanisse!

Jaapan on kaleidoskoobi sarnane segu rituaalidest ja ajaloost, kõrgtehnoloogiast ja värvikirevast kultuuripärandist, looduskaunitest aedadest, pühamutest ja tihedalt asustatud sätendavatest linnadest, inimeste meeli painavatest mineviku armidest ja tuleviku unistustest. Jaapani elegantsed formaalsused ja tormakad käitumismaneerid õhtustel koosviibimistel, steriilsed kaubanduskeskused ja maapiirkondade festivalid köidavad külastajate meeli.
 
Reis annab ülevaatliku pildi unikaalsest Jaapani kultuurist, riigist ja rahvast, ajaloost, traditsioonidest ning tänapäevast. Majutus on mugavates hotellides ning hinnas on ka palju sööke erinevates, nii traditsioonilistes kui ka kaasaegsetes söögikohtades ja restoranides, mis omakorda annab võimaluse vaadata sügavamale traditsioonilisse Jaapani gastronoomia maailma.

Lugege Jaapani  kohta lähemalt siit >
Lugege lisainfot meie giidide kohta siit >
 

Riiki sisenemise tingimused 

 • Jaapanisse sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Lisainfo: detailsem info Jaapani saatkonna veebilehel.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-TOKYO
Koguneme kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:20-16:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegu ka vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-TOKYO, TOKYO
Jätkulend Istanbul-Haneda kell 02:20-19:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK198).
Yokoso ehk tere tulemast! Oleme saabunud Hanedasse, ühte Tokyo rahvusvahelistest lennujaamadest. Sõidame Tokyo kesklinna ja majutume kolmel järgneval ööl Tokyos hotellis. Aeg puhkuseks ja sisse elamiseks, et juba homme alustada põhjaliku Tokyo ekskursiooniga.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro


3. päev TOKYO
Alustame oma päeva peatudes jalutuskäiguks ja fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.
Naudime vaateid metropolile Shinjyuku kõrghoone vaateplatvormilt. Seejärel suundume piirkonda, mis on tuntud Shibuya ristmikuna - see on enim tuntud selle uskumatu nn segaduse poolest, mis toimub iga kord, kui foorid lähevad punaseks, peatades kõik sõidukid igast suunast ja võimaldades tohutul jalakäijate lainel mõneks hetkeks ristmik 'üle ujutada'. Vaba aeg lõunapausiks.
Külastame Ueno parki ja ostupiirkonda ning soovijatega teeme ringkäigu Tokyo rahvusmuuseumis Ueno pargi kõrval.
Suundume Asakusa piirkonda. Vaatame Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudime ka meie seda ajaloolist atmosfääri ja saame võimaluse reisimeeneid osta.
Sööme õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro


4. päev TOKYO
Külastame värvikirevat endise Tsukiji kalaturu piirkonda. Turg ise on tänaseks üle viidud kaasaegsesse kompleksi, ent värskeid kalatooteid ja mereande pakkuvaid söögikohti ja tänavalette ning meeleolukat saginat loodame siit siiski leida. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) kalaturg ise on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just tänase hommiku värskeim ja parim kaup.
Uudistame Ginza tänava piirkonnas - siin on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.
Seejärel sõidame Tokyo Toweri juurde ja naudime vaateid vaateplatvormilt.
Suundume varasele õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Meile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel.
Peale kruiisi vaatame veel ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.
Söögikorrad: hommikusöök, söök kruiisilaeval
Majutus: Hotel Metropolitan Tokyo Ikebukuro


5. päev LEND TOKYOST OSAKASSE, OSAKA VAATAMISVÄÄRSUSED JA PÜHA KOYA MÄGI
Hommikusöögi saame hotellist kaasa. Suundume lennujaama ja lendame siselennuga Tokyost Osakasse kell 08:00-09:10 (lennunumber NH15).
Oleme saabunud Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse.
Naudime 360º vaadet Umeda Sky kõrghoone (173 m) katusel paiknevast observatooriumist. Külastame ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis Jaapani ajaloos 16. sajandil väga olulist rolli. 
Jalutame Dotonburi piirkonnas, kus on võimalik jälgida kohalikku elu-olu ja teha sisseoste.
Meie teekond jätkub 1000 m kõrgusele Koya mäele. Koya-san on shinto-budismi püha mägi, kus kunagi on olnud suisa kuni kolm tuhat erinevat templit, kuid erinevatel põhjustel on alles jäänud umbes sada. Siiski – arvestades territooriumi suurust on vaatepilt ja siinne olustik hämmastav.
Majutume ühes templitest  Koyasani mäel. Õhtustame templi taimetoidu menüü järgi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: templimajutus Nishimuro-in


6. päev TODAI-JI TEMPEL - KASUGA - KYOTO
Varahommikul on võimalik osa võtta templi igahommikustest rituaalidest.
Külastame Okonoini hiiglaslikku surnuaeda, kus leiame seedrimetsa all ohtralt skulpturaalseid hauasambaid ja matmispaiku, siin on ka kuulus tuhande laternaga Kukai mausoleum. Vaatame erinevaid templeid ja templiaedasid ning huvi pakub meile Kongobu-ji peatempel ning Daimoni linnaväravad.
Seejärel alustame sõitu Kyoto suunas. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutame läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite  kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.
Jätkame teekonda Kyotosse, mille kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks. Majutume Kyotos kolmel järgneval ööl.
Õhtune jalutuskäik Kyoto ühes tuntuimas geišade kvartalisse – Gionis. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket.
Seejärel õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saame aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Keio Prelia Hotel Kyoto****

 
7. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Veedame päeva tutvudes Kyotoga. Külastame Ryōan-ji templit, mille juures asub üks kuulsamaid kiviaedu Jaapanis. Templi rajas 1450. aastal Ashikaga šogunaadi asetäitja, kuid aia vanus pole teada. Arvatakse, et see on tehtud 1400. aastate lõpus või 1500. aastate alguses. Kiviaia tähendus on teadmata, kuna seal on 15 kivi laotud salapärane mõistatusena. Aia tähenduse üle on mõtiskletud sajandeid.
Seejärel külastame Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest.
Võimalusel jalutame ka Kyoto Keiserliku Palee aedades. Seejärel suundume ühisele lõunasöögile.
Peale lõunasööki osaleme Kodaiji templis traditsioonilisel teetseremoonial.
Külastame Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saame hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning siin pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid.​
Õhtul suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis maiko või geiša (söök ja maiko lisatasu eest).
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Keio Prelia Hotel Kyoto**** 


8. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Hommikusöök hotellis.
Suundume Hõbedasesse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed.
Seejärel külastame linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi.
Uudistame meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.
Sanjunsangendo tempel, mis on kuulus oma 1001 halastusjumalanna kuju poolest. Tempel asutati 1164. aastal ja ehitati uuesti üles sajand hiljem pärast seda, kui algne struktuur hävis tulekahjus. 120 meetri pikkune templisaal on Jaapani pikim puitehitis. Peasaali keskel istub suur puidust kuju 1000-käelisest kannonist (Senju Kannon), mille mõlemal küljel on kümnes reas 500 inimsuurust 1000-käelise jumalanna kuju. Üheskoos loovad nad suurepärase vaatepildi.
Kyoto üks kaasaegseid vaatamisväärsusi on kahtluseta suur Kyoto raudteejaam. Teeme ka siin ühise tutvumisringi. Ühine õhtusöök kohalikus restoranis.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Keio Prelia Hotel Kyoto****  


9. päev SÕIT SHINKANSENIGA HAKONESSE - ASHI JÄRV - OHWAKUDANI TÕSTUK
Hommikusöök.
Jätkame oma reisi sõites kiirrongiga Odawarasse, #Hikari642 kell 08:33-10:38. Kiirrong ehk shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus!
Suundume edasi Hakonesse ja Ashi järve piirkonda. Sõidame kruiisilaeval ning uudistame Ohwakudani köisraudteel suurepäraseid vaateid. Selge ilma korral avaneb siit suurepärane vaade Jaapani kõrgeimale Fuji mäele (3776 m).
Pärast külastust suundume Kawaguchi järve piirkonda Fuji mäe läheduses ja majutume hotellis (jaapani stiilis toad).
Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Õhtusöök hotellis tüüpilise Jaapani toiduga.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hakone Yunohana Prince Hotel****


10. päev FUJI MÄGI - KAMAKURA, LEND TOKYO-ISTANBUL
 Meie reisi viimasel päeval sõidame jaapanlaste jaoks niivõrd tähtsasse paika - Fuji mäe jalamile. Seekord ei ole meil võimalust võtta ette rännak mäe tippu, ent sõidame bussiga Fuji mäe viiendasse jaama ja seal teeme mõnusa jalutuskäigu, hea õnne korral naudime vaadet mäele. Fuji mägi on püha paik ja proovime meiegi tunnetada selle paiga väge.
Lahkume Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastame Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest.
Lend Haneda-Istanbul kell 22:55-06:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK199).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

11. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

2024. aasta hind täpsustamisel

3999 €*
 / 4209 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lend liinilendudega Tallinn-Istanbul-Tokyo Haneda-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis (Turkishi liinilennud);
 • toitlustamine lennukis;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugavustega bussi kasutamine kohapeal;
 • majutus 1 öö Koya mäel templis, 1 hommikusöök;
 • majutus 6 ööd vastavalt programmile hotellides**** (2-in. toad), hommikusöögid;
 • hinnas 1 lõuna- ja 6 õhtusööki vastavalt programmile;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 395 €
 • Tervisekindlustus 9 päevaks al 16,52 € (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Shabu-shabu õhtusööki koos geišaga / maikoga - suundume soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis geisha või geisha õpilane maiko (söök ja geisha lisatasu eest). Õhtusöök koos maikoga on kindlasti nii kulinaarne kui kultuuriline elamus: pakutakse nii shabu-shabu rooga kui hõrgutavaid sashimisid, maiko valab külalistele saket ning õhtusööki saadab sulnis maiko tants. Õhtusöögi vältel avaneb võimalus maikoga vestelda ja talle küsimusi esitada. Hind 95 €.

Lisainfo

 • Reisi jooksul on meil võimalus kogeda eksootilist jaapani stiilis majutust (templimajutus ja viimane öö Mt Fuji majutus), st. magatakse tatami mattidel. Templimajutuses puudub tubades WC/dušš, ent need on tubade lähedal ühiskasutuses.
 • Jaapanis kasutusel olev elektrisüsteem erineb Eestis kasutusel olevast. Kogu Jaapanis on kasutusel elekter tugevusega 100 volti, Jaapani idaosas on elektrisagedus 50 hz, lääneosas (sh Kyoto, Osaka) 60 hz. Kasutamiseks vajalik voolusageduse konverter-adapter.
 • Temperatuurid on keskmiselt 15-20 C. Ööseks võib temperatuur langeda 10 C kanti. Igaks juhuks on soovitav kaasa võtta ka vihmakindlad riided.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg (siselend 20 kg).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Riiki sisenemiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisilt naasmist. Lisaks tuleb täita maaletuleku kaart (Disembarkation card), mida tuleb kogu reisi vältel alal hoida. Palume meile saata passikoopia.
24.10.2024 - 03.11.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Marika
USA reis oktoobri alguses oli suurepärane ja hästi korraldatud. Eriti suur tänu meie giid Piret Mayerile tema hea huumorimeele, positiivsuse, ladusa jutustamisoskuse ja professionaalsuse eest kogu reisi vältel! Piret, oli väga huvitav ja tore reis! Aitäh Sulle ja palju jõudu ning jaksu edaspidiseks!
A
Artur
Tahaksin pärast Jordaania reisi 17.04.- 24.04.2021 tänada Germalot väga hästi koostatud kava eest, mis andis läbilõike maa loodusest ja ajaloost. See kava realiseerus hästi ka tänu erudeeritud ja vastutulelikule giidile Ervin Org´ile.