Jordaania - ringreis ja puhkus Surnumere ja Punase mere ääres

Jordaania - ringreis ja puhkus Surnumere ja Punase mere ääres

17.04.2021 - 24.04.2021
Giid Ervin Org
 Hind al 1499
Müüdud
Kutsume Teid reisile kultuuriajaloo juurte juurde. Reis läbi Jordaania tutvustab Teile selle piirkonna kultuurilugu mitmetahuliselt. Olles kunagi olnud ühenduslüli varajaste Egiptuse ja Mesopotaamia kõrgkultuuride vahel, mõjutasid Lähis-Ida kultuuri hiljem nii Kreeka ja Rooma kultuur kui ka bütsants ning siit läks läbi ristisõdijate tee. Reisi jooksul on võimalus supelda Surnumeres ja Punases meres. Sellel marsruudil on suurepäraselt ühendatud puhkus põnevate vaatamisväärsustega! Jordaania on sõbralik maa, kus turiste koheldakse alati väga hästi.


Lugege Jordaania kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-AMMAN
Kogunemine  kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul paiknevas reisikorraldajate kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul 12:35-15:55  ja lend Istanbul-Amman kell 20:25-22:40 (kohalikud kellaajad, lennud TK1422 ja TK812). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Saabume Jordaania pealinna Ammani ja majutume kahel järgneval ööl hotellis Toledo**** või sarnases.

2. päev AMMAN - JERASH
Hommikusöök hotellis. Olles oma asutamise aegadel rajatud seitsmele künkale on Amman ühtlasi antiikne, ent samas moodne metropol. Külastame Ammani kõrgeima künka otsa rajatud vana tsitadelli. Siit avaneb suurepärane vaade Ammani vanalinnale. Seejärel väljasõit Ammanist, külastame Jerashi, mis on tänapäeval üks paremini säilinud kreeka-romaani linnasid. Olles tänapäeval tuntud ka idamaade Pompei nime all, on ta Dekapolise kõige paremini säilinud linn. Dekapolis ehk kümnelinnamaa oli kümnest rooma riigi linnast koosnev konföderatsioon. Vana-Rooma nimega Gerasa (Jerash) oli aastasadu liiva alla mattunud ning viimase 70 aasta jooksul jällegi päevavalgele toodud. Gerasa toob meieni pea täiuslikult säilinud antiikse linna oma teatri, sammastega allee, templite ja kirikutega. Naaseme Ammani, õhtusöök hotellis. 

3. päev KUNINGATE TEE: NEBO MÄGI - MADABA - KERAK - PETRA
Hommikusöök hotellis. Seejärel lahkume Ammanist ja võtame suuna Lõuna–Jordaania poole. Sõidame Nebo mäele ning nagu kunagi Mooses, vaatame meiegi Nebo mäelt püha maa poole. Traditsiooni kohaselt ongi just siin Moosese hauapaik. Madabas külastame kreeka ortodoksi kirikut, kus näeme 6. sajandist pärit mosaiiki, millel on kujutatud väga detailitruult Jeruusalemma ja püha maa tähtsamad paigad kuni Niiluse deltani välja. 
Jätkame teekonda Lõuna-Jordaaniasse. Teel külastame Keraki hästi säilinud ristirüütlite kindlust. Jõuame Petrasse.
Majutus ja õhtusöök Petras kahel järgneval ööl hotellis Maison*** või sarnases.

4. päev PETRA
Hommikusöök hotellis. Läbi kitsa kuristiku El Siqi siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 aastat tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja templivaremed on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabatealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viis, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka.

5. päev PETRA - WADI RUM KÕRBESAFARI - AQABA
Hommikusöök hotellis. Sõidame Wadi Rumi kõrbesse. Sõidame beduiinide maastikuautodega selles huvitavas kõrbemaastikus. Sõidame Al Khazili mäe juurde, näeme piktogramme, mis annavad tunnistust iidsest inimtegevusest siinses piirkonnas. 
Jõuame Punase mere rannikule. Aqaba on Punase mere äärne kuurortlinn, üle lahe paistab kätte kuulus Iisraeli puhkelinn Eilat. Aqaba on Jordaania ainus sadamalinn, olles ühelt poolt moodne ja kiire elutempoga, teiselt poolt pakkudes häid võimalusi rahulikuks rannapuhkuseks, veealuse maailma avastamiseks, samuti põnevate sisseostude sooritamiseks. Majutus ja õhtusöök järgneval ööl City Tower**** või sarnases.

6. päev PUHKUS AQABAS, AQABA - SURNUMERI
Hommikusöök hotellis. Puhkus Aqabas. Pärastlõunal sõidame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25%, olles seega maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu. Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Majutus ja õhtusöök Surnumere ääres hotellis Holiday Inn***** või sarnases. 

7. päev PUHKUS SURNUMERE ÄÄRES, LEND AMMAN-ISTANBUL-TALLINN
Hommikusöök. Võimalus supluseks ja puhkuseks. Õhtusöök ja hiline check out tubadest. 
Õhtul kella 21 paiku suundume lennujaama. Lend Amman-Istanbul 02:20-04:40 (kohalikud kellaajad, TK815).

8. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn 08:30-11:40  (TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

1499€* / 1577 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet lendudele Tallinn-Istanbul-Amman ja Amman-Istanbul-Tallinn (Turkishi liinilennud, lennugraafik seisuga 02.03.21);
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • majutus 2 ööd Ammanis hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Surnumere ääres hotellis***** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 2 öö Petras hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusöök;
 • majutus 1 öö Aqabas hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • õhtusöögid vastavalt programmile ( 6 õhtut);
 • eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel;
 • Jordaania viisa vormistamine (VIISA VORMISTAMISEKS PALUME MEILE TEATADA PASSIANDMED HILJEMALT KOOS LÕPLIKU TASUMISEGA);
 • safari Wadi Rumi kõrbes;
 • sissepääsupiletid: Petra, Keraki kindlus, Rooma varemed Jerashis, Madaba, Nebo mägi.
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellides 200€;
 • tervisekindlustus al. 13,21, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • negatiivse covidi testi sertifikaat (test tuleb teha kuni 72h enne lendu, täpsem info reisi broneerimisel); Test 60 
 • PCR test saabudes Jordaaniasse ca 45 USD.

Viisa ja reisidokumendid

 • Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Palume meile saata oma passikoopia. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
 • Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme. Jordaanias ei ole võimalik vormistada viisat halli passi omanikele.
 • Jordaaniasse ei ole võimalik viisat vormistada halli passi omanikele!
 • Seoses koroonaviiruse (COVID-19) leviku piiramisega kehtivad  täiendavad riiki sisenemise tingimused. Reisijad peavad tegema mitte varem kui 72 tundi enne riiki saabumist PCR koroonatesti, maksumus 60 eur.. Saabudes tehakse täiendav PCR test (u 45 USD)
  Negatiivse testi tulemus paberil on kohustuslik esitada nii lennule minekul Tallinna lennujaamas kui ka sihtkohas. Täpsem info reisi broneerimisel.
  Kõik reisijad täitma enne  lennule minemist ja ka saabumisel tervisedeklaratsiooni (Public Health Card Form).  Iga vorm on isiklik ja seda ei saa teisaldada ning see on seotud ühe reisi ja reisijaga. Vajalikud dokumendid aitab vormistada Germalo Reisid. Vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi (passi) andmeid, mida kasutatakse reisimiseks ja mis oli esitatud PCR testi tegemisel.

Lisainfo

 • Soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Olemaks solidaarne ja mitte riivamaks kohalike tundeid, soovitame naisterahvastel valida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Soovitame kaasa võtta ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe. Kaasa võtta ujumisriided. 
 • Elekter on Jordaanias 220 volti.
 • Kuigi hotellides, suuremates restoranides ja poodides on võimalik tasuda krediitkaardiga, soovitame reisile kaasa võtta sularaha, mis kohapeal saab vahetada Jordaania dinaarideks.
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jordaanias on kombeks anda teenindajatele ALATI jootraha (pakikandjatele hotellis, teenindajatele restoranis). Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~2-3 JOD päev). Jootrahaks palume arvestada 30 € reisi kohta (kogutakse kogusummana).
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
17.04.2021 - 24.04.2021
Giid Ervin Org
 Hind al 1499
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Ranno
Tere! Suur tänu vastutulelikkuse eest ning kindlasti kaalume Germalot ema reisile kunagi tulevikus, kui olukord on paranenud. Tänud ka proaktiivse suhtluse eest. Väga meeldiv kogemus on olnud Germaloga asju ajada.
L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!