Jordaania - ringreis ja puhkus Surnumere ja Punase mere ääres

Jordaania - ringreis ja puhkus Surnumere ja Punase mere ääres

14.11.2021 - 21.11.2021
Giid Raivo Haab
 Hind al 1499
Broneeri
Kutsume Teid reisile kultuuriajaloo juurte juurde. Reis läbi Jordaania tutvustab Teile selle piirkonna kultuurilugu mitmetahuliselt. Olles kunagi olnud ühenduslüli varajaste Egiptuse ja Mesopotaamia kõrgkultuuride vahel, mõjutasid Lähis-Ida kultuuri hiljem nii Kreeka ja Rooma kultuur kui ka bütsants ning siit läks läbi ristisõdijate tee. Reisi jooksul on võimalus supelda Surnumeres ja Punases meres. Sellel marsruudil on suurepäraselt ühendatud puhkus põnevate vaatamisväärsustega! Jordaania on sõbralik maa, kus turiste koheldakse alati väga hästi.

Lugege Jordaania kohta lähemalt siit >
Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Kuidas reisime?
* Kõik reisijad peavad esitama negatiivse PCR testi sertifikaadi (mitte vanem kui 72h enne saabumist). Palume broneerida varakult testimise aeg.
* Vaktsineerimata reisijad peavad tegema saabudes uue PCR testi (45 eur), vaktsineeritud reisijad on testist vabastatud 

* Palume meile edastada oma passikoopia ja vaktsineerimispass
* Kõik reisijad peavad vormistama tervisedeklaratsiooni. Ankeedi saate kausta vahel.

* Kõik reisijad peavad täitma enne reisi ankeedi ja kaasa võtma QR koodi. Ankeet on siin 
https://www.gateway2jordan.gov.jo/form/. Ankeeti peab üles laadima oma vaktsineerimispassi (või PCR testi)
* Kõik reisijad peavad esitama tervisekindlustuse.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-AMMAN
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul paiknevas reisikorraldajate kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:00 ja lend Istanbul-Amman 21:40-22:55 (kohalikud kellaajad, lennud Tk1424 ja TK812). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi! Saabume Jordaania pealinna Ammani ja majutume kahel järgneval ööl hotellis Toledo**** või sarnane. 

2. päev AMMAN - JERASH
Hommikusöök hotellis. Olles oma asutamise aegadel rajatud seitsmele künkale on Amman ühtlasi antiikne, ent samas moodne metropol. Külastame Ammani kõrgeima künka otsa rajatud vana tsitadelli. Siit avaneb suurepärane vaade Ammani vanalinnale. Külastame Jerashi, mis on tänapäeval üks paremini säilinud kreeka-romaani linnasid. Olles tänapäeval tuntud ka idamaade Pompei nime all, on ta Dekapolise kõige paremini säilinud linn. Dekapolis ehk kümnelinnamaa oli kümnest rooma riigi linnast koosnev konföderatsioon. Vana-Rooma nimega Gerasa (Jerash) oli aastasadu liiva alla mattunud ning viimase 70 aasta jooksul jällegi päevavalgele toodud. Gerasa toob meieni pea täiuslikult säilinud antiikse linna oma teatri, sammastega allee, templite ja kirikutega. Õhtusöök hotellis. 

3. päev KUNINGATE TEE: NEBO MÄGI - MADABA - KERAK - PETRA
Hommikusöök hotellis.  Seejärel lahkume Ammanist ja võtame suuna Lõuna–Jordaania poole. Sõidame Nebo mäele ning nagu kunagi Mooses, vaatame meiegi Nebo mäelt püha maa poole. Traditsiooni kohaselt ongi just siin Moosese hauapaik. Madabas külastame kreeka ortodoksi kirikut, kus näeme 6. sajandist pärit mosaiiki, millel on kujutatud väga detailitruult Jeruusalemma ja püha maa tähtsamad paigad kuni Niiluse deltani välja. Peatume Keraki kindluse juures. Jõuame Petrasse. Majutus ja õhtusöök Petras hotellis Moon**** või sarnane.

4. päev  PETRA - WADI RUM 
Hommikusöök hotellis. Läbi kitsa kuristiku El Siqi siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 a tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja  templivaremed on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabatealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viis, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka. Õhtuks jõuame Wadi Rumi. 
Majutus ja õhtusöök mugavustega kõrbetelkides. Kogemus, mis ei unune kunagi.

5. päev  WADI RUM KÕRBESAFARI - AQABA
Hommikusöök hotellis. Sõidame Wadi Rumi kõrbesse. Sõidame beduiinide maastikuautodega selles huvitavas kõrbemaastikus. Sõidame Al Khazili mäe juurde, näeme piktogramme, mis annavad tunnistust iidsest inimtegevusest siinses piirkonnas.  
Jõuame Punase mere rannikule. Aqaba on Punase mere äärne kuurortlinn, üle lahe paistab kätte kuulus Iisraeli puhkelinn Eilat. Aqaba on Jordaania ainus sadamalinn, olles ühelt poolt moodne ja kiire elutempoga, teiselt poolt pakkudes häid võimalusi rahulikuks rannapuhkuseks, veealuse maailma avastamiseks, samuti põnevate sisseostude sooritamiseks. Majutus ja õhtusöök järgneval ööl hotellis**** või sarnases.
 
6. päev AQABA - SURNUMERI
Hommikusöök hotellis. Sõidame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25%, olles seega maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu. Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. Majutus ja õhtusöök hotellis Dead Sea Spa**** või sarnane.

7. päev PUHKEPÄEV SURNUMERE ÄÄRES, TRANSFEER LENNUJAAMA
Hommikusöök hotellis. Puhkepäev Surnumere ääres. Toad on meie kasutada kuni kella 15-ni, soovijatel võimalus pikendada tuba kuni lennuni (lisatasu eest). Õhtusöök hotellis. Hilisõhtul suundume Ammani lennujaama ja alustame kodulendu.

8. päev LEND AMMAN-ISTANBUL-TALLINN
Lend Amman-Istanbul  02:35-06:00 ja lend Istanbul-Tallinn 09:30-11:45 (kohalikud kellaajad, TK815 ja TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Supersoodushind 1499 €**
Tavahinnad 1599€* / 1684 €
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele broneerides otse Germalo Reisidest kuni 15. oktoobrini. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Istanbul-Amman ja Amman-Istanbul-Tallinn (Turkishi liinilennud, lennugraafik seisuga 29.09)
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • majutus 2 ööd Ammanis hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Surnumere ääres hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • hiline check out (ca kl 15) Surnumere hotellis
 • majutus 1 öö Petras hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • majutus  1 öö Wadi Rumis (kõrbetelgid, 2-in), 1 hommikusöök
 • majutus 1 ööd Aqabas hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • õhtusöögid vastavalt programmile ( 6 õhtut)
 • eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel;
 • Jordaania viisa vormistamine (VIISA VORMISTAMISEKS PALUME MEILE TEATADA PASSIANDMED HILJEMALT KOOS LÕPLIKU TASUMISEGA)
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 240€ 
 • Tervisekindlustus al. 13,21, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • PCR test saabudes 45 € (kohustuslik vaktsineerimata reisijatele)
 • QR koodide vormistamine 15 € 
 • Reisieelne PCR test 60 € (kohustuslik kõigile reisijatele)
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääsud:
 • 100 €  (Petra, Kerak, Jerash, Amman, Madaba, Nebo) võimalik maksta Eestis koos reisiga või kohapeal sulas.
  (kohapeal tasutakse Petra 50 JOD, Keraki 2 JOD, Jerashis 11 JOD, Amman 3 JOD, Madaba 3JOD, Nebo 1 JOD, Wadi Rum 5 JOD)

Lisainfo

 • Soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Olemaks solidaarne ja mitte riivamaks kohalike tundeid, soovitame naisterahvastel valida pikkade varrukatega pluusid ja pikkade säärtega püksid või pikem seelik. Soovitame kaasa võtta ka mõni soojem riietusese, kuna õhtuti võib olla üsna jahe. Kaasa võtta ujumisriided. 
 • Elekter on Jordaanias 220 volti.
 • Kuigi hotellides, suuremates restoranides ja poodides on võimalik tasuda krediitkaardiga, soovitame reisile kaasa võtta sularaha, mis kohapeal saab vahetada Jordaania dinaarideks.
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jordaanias on kombeks anda teenindajatele ALATI jootraha (pakikandjatele hotellis, teenindajatele restoranis). Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~2-3 JOD päev). Jootrahaks palume arvestada 30 € reisi kohta (kogutakse kogusummana).
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Palume meile hiljemalt kuu enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme. Jordaanias ei ole võimalik vormistada viisat halli passi omanikele.

Jordaaniasse ei ole võimalik viisat vormistada halli passi omanikele!
14.11.2021 - 21.11.2021
Giid Raivo Haab
 Hind al 1499
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle ja Meelis
Suur tänu väga toreda reisi korraldamise eest (Egiptus Niiluse kruiis 20.-27.03.2021)!
M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle