Keenia - safari ja puhkus

Keenia - safari ja puhkus

19.03.2023 - 30.03.2023
 
Eelbroneering
Ükski riik pole rohkem klassikalise Aafrika safari sünonüüm kui Keenia. Meie kaasasündinud uudishimu looduse ja maailma vastu annab meile hoogu ning selle reisiga soovime oma reisipagasisse uut elamust, mida saab pakkuda vaid Aafrika maastiku ilu ja elus loodus.

Masai Mara rahvuspargi Aafrikale nii iseloomulikud savannimaastikud ja võimalus kohata erinevaid antiloope, sebrasid ja teisigi siinseid pärisasukaid. Naivasha järve rahvuspargis otsime valgeid ninasarvikuid ja raskesti märgatavaid leoparde, paadisõidul Naivasha järvel tutvume jõehobude ja erksavärviliste flamingodega. Meie safariretk kulgeb veel läbi Amboseli ja Lääne−Tsavo rahvusparkide India ookeani rannikule, kus saame mõnusalt rannaliival oma safarimuljeid seedida.

Loe Keenia kohta täpsemalt siit >

Riiki sisenemise tingimused:
* Reisil osalemiseks on vajalik kehtiv covid vaktsineerimispass. Täielikust vaktsineerimisest peab olema möödas vähemalt 14 päeva.
14. juuni seisuga lisaks PCR testi tegema ei pea.

* Kõigil reisijatel peab olema
e-visa
* Kõik reisijad peavad täitma elektroonilise ankeedi enne riiki saabumist
 https://ears.health.go.ke/airline_registration/
* Vaktsiinipass ja Pcr testi sertifikaat tuleb üles laadida portaali  https://globalhaven.org/

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-NAIROBI
Koguneme kell 10:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletis vasakul asuvas reisikorraldajate kassas, kus kõik reisijad saavad vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:00 ja lend Istanbul-Nairobi kell 21:10-03:45 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK607). Palume kontrollida kogunemise ja lennu aega vahetult enne reisi.
 
2. päev SAABUMINE KEENIASSE - NAIROBI - MASAI MARA
Öösel kell 02:55 jõuame kohale Nairobi lennujaama. Transfeer hotelli Pride Inn**** või sarnane ja majutus Nairobis. 
Peale hommikusööki teeme kerge ringsõidu Nairobis ning alustame oma teekonda Masai Mara rahvuspargi suunas. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl rahvuspargis lodge tüüpi hotellis Sentrim Lodge või sarnane. 

3. päev MASAI MARA RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame safaril Masai Mara rahvuspargis. Tuules lainetavate rohumaade ja savannidega Masai Mara on sedasorti Aafrika, mida tavaliselt filmides näidatakse.
Masai Mara on Aafrika pildiraamat, mille lõputuid tasandikke pikivad lamedatipulised akaatsiad ning mis on koduks paljudele metsloomadele. See tohutu rohumaa kubiseb elust. Kuna siin on palju rohusööjaid, ei asu kiskjadki, nagu gepard, lõvi ja hüään, kunagi kaugel. Mara tähendab tõlkes täpiline, võib-olla ehk seetõttu, et miljonid loomakarjad tulevad siia rände ajal janu kustutama, on paik sellise nime saanud. Augusti keskpaigast oktoobri lõpuni toimub Masai Maras üks maa suurimaid vaatemänge - tuhandete gnuude, gasellide, topide ja sebrade iga-aastane ränne. Safaril pole loomulikult midagi tagatud, loodus tellituid vaatemänge ei paku, kuid loodame näha ja õppida oma loomavaatluse käigus palju. Vaatame ka, kuidas elavad tänapäeval masai hõimud. Õhtusöök lodges.

4. päev NAIVASHA JÄRVE RAHVUSPARK
Pärast hommikusööki jätkame teekonda Naivasha järve rahvusparki.
Olles kõrgeimal asukohal paiknev ja puhtaim Suure Rifti oru järvedest, asub Naivasha järv umbes 80 km kaugusel Nairobist põhjas. Järvekaldad on ääristatud viljakate ja õitsvate aiandustalude ning tuhandete kollakakooreliste akaatsiatega. Naivasha on koduks enam kui 340 linnuliigile, seal elab jõehobu ja kogu kalda ümbruses leidub tasandikele iseloomulikke loomi. Populaarseim lindude ja ulukite vaatlemine toimub paadiretkel. Longonoti mägi, väljasurnud vulkaan, asub järvest ida pool ja Hell's Gate'i rahvuspargist kagus. Majutus ja õhtusöök lodge tüüpi hotellis Naivasha Simba Lodge või sarnane.

5. päev AMBOSELI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Tänane teekond viib meid edasi Amboseli rahvusparki.
Pea 400 km2 suur Amboseli rahvuspark asub Lõuna-Keenias Kajiado ringkonnas üsna Tansaania piiril. Lumise tipuga Kilimanjaro mägi jääb siit otse üle Tansaania piiri loodesse. Kuival aastaajal esineb siin palju metsloomi, mistõttu Amboseli on populaarne safari sihtkoht. 
Majutus ja lõunasöök kahel järgneval ööl Amboseli rahvuspargi lähedal lodge-hotellis Kibo Safari või sarnases.
Kerge puhkus hotellis peale mida suundume edasi juba pärastlõunasele safarile. Õhtusöök hotellis.

6. päev AMBOSELI RAHVUSPARK
Varane hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame Amboseli rahvuspargi safaril. Hilisel pärastlõunal saabume tagasi hotelli ja lõõgastume. Ühine õhtusöök hotellis.

7. päev LÄÄNE-TSAVO RAHVUSPARK
Pärast hommikusööki sõidame edasi Lääne-Tsavo rahvusparki, mis asub Keenia kaguosas, Mombasast veidi sisemaale. Park on tohutult ulatuslik savann, mis ulatub Mombasa-Nairobi maanteest lõunasse kuni Tansaania piirini. Maantee kirdepiir külgneb Ida-Tsavo rahvuspargiga, kuid Lääne-Tsavol on mitmekülgsem topograafia ja mitmekesisem elupaikade valik kui naabril ning park moodustab suisa umbes 30% kogu Keenia rahvusparkide osast. Siin on väga mitmekesine elupaikade, eluslooduse ja mägise maalilise maastiku vaheldus. Pargi elupaikade hulka kuuluvad avatud tasandikud, mis vahelduvad poolkõrbelise savanni ja akaatsiametsaga; kivised seljandikud ja paljandid ning ulatuslikumad ahelikud ja eraldatud mäed; lopsaka taimestikuda jõed; Chyulu mäed ja mägimets. Chyulu mägede suunas on arvukalt kiviseid paljandeid ning osa pargist on vulkaanilist päritolu oma laavavoolude ja tuhakoonustega. Keenia Tansaania piiri kaugel lõunapoolses nurgas on Jipe järv, millest osa asub pargis.
Majutus ja õhtusöök Lodges või sarnases. 

8. päev MOMBASA - PUHKUS OOKEANIRANNAL
Jätkame teekonda ookeaniranniku suunas.
Jõuame Mombasasse ja teeme tutvust linnaga.
Mombasa linn on värav Ida-Aafrikasse ja Keenia vanim ning suurim metropol. Vanad kaubateed kulgesid Mombasa kaudu Hiinasse välja. Umbes 700 000 elanikuga Mombasa on vilgas kaubandus- ja sadamalinn. Mitmete religioonide ja kultuuride segunemine teeb linnast värvika ja huvitava linna. Linn asub saarel, mis alles saja aasta eest liideti mandriga. Vanalinnas on põnevaid kitsaid tänavaid ja igivana dhow-sadam, kus kasutatakse endiselt vanu araabia purjelaevu. 480km korallrahu palistab palmidega pikitud rannajoont. Vesi kihab kaladest ja tohutud linnuparved on okupeerinud mangroovimetsad ja kaljurahnud. Mombasa rannad on tuntud oma veespordi võimaluste poolest. Imelisel ookeanirannal on hea lõõgastuda, safarimuljeid seedida ja imelisel ookeanirannal puhata. Majutume hommiku- ja õhtusöökidega resort hotellis Voyager Beach Resort**** või sarnases. 

9. päev - 11. päev IMELINE RANNAPUHKUS
Hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök hinnas. Vaba päev rannapuhkuseks. Võimalus osa võtta erinevatest väljasõitudest (lisatasu eest, tellitakse kohapeal).

12. päev LEND MOMBASA-ISTANBUL-TALLINN
Öösel suundume Mombasa lennujaama. Lend Mombasa-Istanbul kell 04:40-11:45 ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:25 (lennunumbrid TK0574 ja TK1423). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2023. aasta hind täpsustamisel

3199€* /3367 €

*  Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Istanbul-Nairobi ja Mombasa-Istanbul-Tallinn 
 • lennujaamamaksud, käibemaks, toitlustamine lennukis;
 • majutus väga heatasemelistes lodgedes ja hotellides**** koos hommikusöögiga (2-in toad); 1 piknik, 4 lõunasööki, 6 õhtusööki.
 • Rannahotellis hinnas 4 õhtusööki, 3 õhtusööki
 • kohaliku väikebussi/safariauto kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul (v.a. lisaekskursioonid ja osad tasulised sissepääsud vabal ajal)
 • safarid ja rahvusparkide sissepääsud vastavalt programmile
Lisatasu eest:
 • tervisekindlustus al 42,28 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühese majutuse lisatasu 351 €;
 • Keenia viisa koos vormistamisega 60 € (tasumisel Eestis)
 • Reisieelne PCR test 54 € 
 • Programmivälised ekskursioonid
 • Reisidokumentide vormistamine (QR kood) 15  € 

Lisainfo


Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilennul

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Keenias on kombeks teenindajatele anda jootraha, palume jootrahadeks arvestada 30 € (kogutakse kogusummana). 

Kaasa võtta mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided ning vajalikud ravimid.

Keenia reisil peab olema vaktsineeritud kollapalaviku vastu. Samuti on mõningane koolera ja malaaria risk. Samuti palume kindlasti konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, et õigeaegselt teha vajalikud vaktsiinid lisainfo https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused/reisimeditsiiniline-noustamine
Juua tohib ainult pudelivett. Puuviljad tuleks alati pesta.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on reisipass, mis peab kehtima vähemalt 6  kuud pärast reisi. 
Eesti kodanik vajabn Keeniasse reisimiseks viisat. Viisat taotleda ainult elektroonselt lisatud e-keskkonna vahendusel www.evisa.go.ke.
Viisa vormistamiseks palume meile saata hiljemalt 2 nädalat enne reisi:
 • Passikoopia (korralikult skaneeritult)
 • Dokumendifoto (digitaalselt jpg)
 • Vaktsiinipass (www.digilugu.ee)
19.03.2023 - 30.03.2023
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

S
Sirje
Käisime 27.-28.oktoobril Setumaa reisil. Jäime väga rahule. Imestasime jälle kui ilusaid kohti ja lahkeid inimesi meil on ja et elu ning põnevust Eestis on ka Tallinnast väga kaugel mujal. Suur tänu giidile Triinule ja alati lahkele bussijuhile. Soovitame soojalt vahelduseks avastada uuesti ka Eestimaad kogenud giidi juhtimisel.
M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!