Kolumbia

Kolumbia

02.12.2024 - 19.12.2024
Giid Märt Männik
 Hind al 3799
Broneeri
Kahe ookeani vahele jäävad lauskmaad, vihmamets, kõrb ja mäed. Pealinn Bogota, koloniaalarhitektuuri pärl Cartagena ning muusikast pulbitsev Medellin. Kolumbia rikkus ning samas äärmine vaesus, lopsakas loodus ja põlisasukate valdused. Kutsume Teid nobelist Gabriel Garcia Marquezi ja poppstaar Shakira maale!


Lugege Kolumbia kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. 
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Majutus Istanbulis hotellis. 
Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!


2.päev LEND ISTANBUL-BOGOTA
Lend Istanbul-Bogota kell 08:25-14:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK900).
Maandume Kolumbia pealinna Bogota lennuväljal. Siinsed inimesed on külalislahked ja naeratavad. Rõõmustamiseks on põhjust - jalgpallil läheb hästi ning popstaar Shakira loodud heategevusfond Pies Descalzos (eesti keeles “paljasjalgsed”) pakub haridust tuhandetele lastele.
Ööbimine kolmel järgneval ööd hotellis Novotel Bogota.
 

3. päev BOGOTA EKSKURSIOON
Hommikusöök. Kolumbia pealinn Bogota on 7 miljoni elanikuga linn 2600 meetri kõrgusel merepinnast. Naudime vaateid 3 km taeva poole kõrguvalt Monserrate´i mäelt ning tutvume selle tipus paikneva palverändurite meka – Señor Caido kirikuga. Jalutame koloniaalaegses Bogota vanalinnas La Candelarias ning ärirajoonis - Plaza Bolivari ümbruses. Lõunatame kohalikus restoranis. Seejärel külastame kullamuuseumi Museo del Orot, mis annab põhjaliku ülevaate kulla ajaloost ja tootmisest. Kohalikud indiaanlased kaevandasid ja töötlesid kulda juba ammu enne hispaanlaste tulekut. Kollektsiooni pärliks on El Dorado müüdi aluseks olev muiskade indiaanihõimu kuldparv. Kahekorruselises valges koloniaalhoones paiknevas Botero muuseumis näeme Kolumbia kuulsaima kunstniku Fernando Botero 208 taiesest koosnevat kunstikogu: 123 tööd tema enda loomingust ning 85 teiste kunstnike omi, muuhulgas Picasso and Monet' teosed. 
 
4. päev BOGOTA - ZIPAQUIRA - BOGOTA
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Bogota piirkonnaga.
Zipaquira maa-alune Rooma-Katoliku kirik asub 200 meetri sügavusel maapõues, kunagise soolakaevanduse tunnelites. Soolakatedraali peetakse üheks Kolumbia arhitektuuri tähelepanuväärseimaks ehitiseks. Tee hiiglasliku pealöövi ning maailma suurima maa-aluse risti juurde viib läbi 14 marmorina sätendava soolakabeli, mis sümboliseerivad Jeesuse viimaseid samme enne ristilöömist.
Seejärel tutvume Zipaquira koloniaalarhiektuuri ja imeilusate linnaväljakutega.
 
5. päev LEND BOGOTA-PEREIRA - COCORA ORG - SALENTO
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Bogota-Pereira kell 07:30 (lennunumber AV8407). Sõidame järskude kaljudega raamitud Cocora oru rohelusse, Kolumbia rahvuspuu, vahapalmi koju. See maailma kõrgeim liik võib kasvada kuni 60 meetri kõrguseks ning näeb välja nagu palmimaailma supermodell - pikk, sale ja nõtke. Palmid on koduks ka haruldastele papagoidele, keda meiegi loodetavasti kohtame.
Ühine lõunasöök.
Hiljem imetleme pisikeses Salento linnas värvilisi hooneid ja käsitööpoode ning naudime väikelinna rahulikku elutempot.
Ööbime järgneval ööl hotellis Termales Santa Rosa de Cabal
 
6. päev  PEREIRA KOHVIISTANDUSED  - TIERRA VIVA TERMALES
Hommikusöök. Pereira on Quindio kohvipiirkonna süda. Iga istandus on justkui riik riigis, kus teatakse täpselt, millised kohvipuu sordid annavad parima kvaliteediga ube. Kohvitööstus on peamine sissetulekuallikas ligi 200 miljonile inimesele ning seda aromaatset jooki toodetakse maailmas ligi 8,8 miljonit tonni aastas. Siinsed istandused on romantilised – valged suurte rõdude ja värviliste akendega kohvilõhnalised haciendad. Ühine lõunasöök. Külastame üht kohviistandust ning kuuleme ja näeme, mida on vaja selleks, et kohvimarjast saaks lõpuks kohv. Kohvi kasvatamine ja korjamine on raske töö. Hoolas korjaja nopib päevas 50–100 kg marju, millest saab ainult 10–20 kg ube.
Külastame Tierra Viva Termalest. Sõidame bussiga Medellini. 
Ööbime kolmel järgneval ööl hotellis Park10*****.

7. päev  MEDELLIN
Hommikusöök. Kunagine Pablo Escobari kodulinn ning narkokartellide lahingutander kuulus 1990ndate alguseni maailma ohtlikumate linnade hulka. Tänapäeva Medellin on aga populaarne turismisihtkoht, mille tänavaid kaunistavad Fernando Botero omapärased trullakad skulptuurid. Külastame Museo de Antioquiat, mis paikneb suurejoonelises art deco stiilis Palacio Municipali hoones. See on üks Kolumbia vanimaid muuseume, kus eksponeeritakse üht riigi olulisimat kunstikollektsiooni. Püsiväljapanekus on teosed 19. sajandist kuni kaasaegse Kolumbia kunstini, samuti taieseid ajast enne eurooplaste saabumist. Kolmandal korrusel asuvad väljapaneku tähtteosed – Fernando Botero maalid ja skulptuurid. Tähelepanuväärsed on ka Pedro Nel Gómezi seinamaalingud. 

 

8. päev MEDELLIN-GUATAPE-MEDELLIN
Hommikusöök. Külastame väga värvilist ja imeilusat Guatape väikelinna, mis asub maalilise järve kaldal. Jalutame munakivisillutisega tänavatel ja imetleme värviliste fassaadidega hooneid. Peatume Lõuna-Ameerika suuruselt teise monoliidi - El Peñoni juures, mille tippu viib 740 trepiastet. Trepist üles ronimine on seda väärt - 200 meetri kõrguse graniitkalju tipust avaneb imeline panoraamvaade ümbruskonnale, allolevale tehisjärvele ning smaragdrohelistele saarekestele.
 
9. päev MEDELLIN, LEND MEDELLIN-CARTAGENA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama, lend Medellin-Cartagena kell 09:30  (lennunumber VH5654). Sõidame Kariibide kauneimasse linna - Cartagenasse, mis on tuntud võluva koloniaalarhitektuuri, gurmeerestoranide ja kireva ööelu poolest. Cartagena vanalinn on üks Ladina-Ameerika paremini säilinud koloniaallinnu. Külastame San Felipe de Barajase kindlust, mille hispaanlased rikka Cartagena kaitseks piraatide rünnakute eest rajasid. Ööbime kahel järgneval ööl kesklinna hotellis 3Banderas*** või Casa Gloria või Santa Alejandro.

10. päev CARTAGENA VANALINN
Hommikusöök. Imetleme vanalinna kitsastel tänavatel jalutades värvikirevaid koloniaalhooneid, bougainvilleadest tulvil rõdusid ja rahvarohkeid väljakuid, kus Kolumbia lipuvärvides kleitidega naised maiustusi müüvad. Linnas ladustati Peruust ja Boliiviast toodud kuld- ja hõbeaardeid, mis siit laevadega Mandri-Hispaaniasse viidi. Käime Cartagena kõrgeimas punktis - 150 m kõrgusel La Popa mäekünkal. Siin asub augustiinide ordu poolt rajatud Nuestra Señora de La Candelaria klooster ja kirik ning avaneb panoraamvaade allolevale linnale. Peale Cartagena linnaekskursiooni jääb vaba aega iseseisvaks linnaga tutvumiseks. Selles linnas saab tõeliselt hästi süüa – pakutakse mitmesugseid mereande, muuhulgas ka värsket ceviche'i ehk kala-carpacciot ning erinevaid grilliroogi. 

11. päev CARTAGENA - VULKAAN DEL TOTUMA - SANTA MARTA
Hommikusöök. Bussisõit Santa Martasse. Teel näeme Totuma vulkaani. Seejärel jõame Santa Martasse. mis on 16. sajandil hispaania kolonisaatorite poolt asutatud Kolumbia vanim linn Kariibi mere kaldal. Just siin veetis oma viimased elupäevad Ladina-Ameerika revolutsiooni juht Simón Bolívar (1783-1830). Külastame Santa Marta lähistel põneva ajalooga haciendat Quinta de San Pedro Alejandrinot.  Majutus hotellis või sarnane järgneval ööl.
 
12. päev SANTA MARTA - TAYRONA RAHVUSPARK - SANTA MARTA
Hommikusöök. Päevane väljasõit puutumata troopilise loodusega Tayrona rahvusparki, mis laiub 15000 hektari suurusel maa-alal ning on koduks 300 linnu- ja imetajaliigile. Kuldseid liivarandu ääristavad kookospalmid ja tihe džungel, taamal maailma kõrgeim rannikuäärne mäeahelik – Sierra Nevada de Santa Maria. Päeva sisse kuulub lõunasöök kohalikus restoranis. Majutus rannahotellis neljal järgneval ööl. 
 
13.-14. - 15. päev RANNAPUHKUS KARIIBI MERE ÄÄRES SANTA MARTAS
Hommikusöök hotellis. Vabad päevad Santa Martas.  
 
16. päev LEND SANTA MARTA-BOGOTA ja LEND BOGOTA-ISTANBUL
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Santa Marta-Bogota kell (lennunumber AV8485). Lend Bogota-Istanbul kell 15:40-15:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK900).
 
17. päev SAABUMINE ISTANBULI
Pärastlõunal kell 16:30 saabume Istanbuli. Majutus Istanbulis hotellis. 

18.päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).
Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

3799 € **
3999 €* / 4210 €
 ** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1.juuli 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Bogota ja Bogota-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud); Toitlustus lendudel hinna sees. 
 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • lennupiletid siselendudele vastavalt programmile;
 • majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile;
 • ringreisi päevadel 5 lõunasööki ;
 • giidi/grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel;
 • sisaldab sissepääsumakse tasulistele objektidele, mis programmis mainitud.
Lisakulud:
 • reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas. Palume arvestada jootrahades 45 USD/eur reisi kohta. 
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühese majutuse lisamaks 599 €;
 • tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, tervisekindlustuse maksumus sõltuvalt vanusest al  46,42 € (kuni 69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Viisa ja dokumendid

Eesti passiga on viisavaba  turismireisi korral kuni 90 päeva aasta jooksul.
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
Soovitav on tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni  23kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselennul lubatud pagasimäär : 1 äraantav kott kogukaalus 23kg 

Kolumbias on soovituslik vaktsineerida kollapalaviku vastu ja vaktsineerimispass reisile kaasa võtta. Palume konsulteerida oma perearstiga.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

02.12.2024 - 19.12.2024
Giid Märt Männik
 Hind al 3799
Broneeri
Giid
Märt Männik
Märt on giidinduse ja turismiga üldiselt seotud ligi 15 aastat, sellest suure osa ka Germalo Reisidega. Märt alustas giidina ülikooliõpingute ajal Tartus, kus ta on lõpetanud Filosoofia teaduskonna, hiljem täiendanud end hotellinduses ja majanduses...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kolumbia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mari-Ann ja Marje
Lugupeetud Germalo reisipere! Täname südamest Teid kultuurireiside eest, mis sellel väga keerulisel aastal on olnud võimalik korraldada. Sai käidud augustis Norras ja oktoobris Küprosel. Mõlemad reisid olid ootuspäraselt huvitavad, giidid Triinu ja Ervin oma tuntud kvaliteediga. Soovime kiita ka kõiki kontoritöötajaid, kes on alati olnud mõistvad ja vastutulelikud igasuguste ümbertõstmistega. Loodame väga, et järgmisel aastal maailm natukenegi avaneb, et saame oma silmaringi veelgi laiendada. Seniks soovime Teile kõigile kindlat meelt ja optimistlikku vaadet tulevikku!
K
Kristin
Käisime Sardiinia Korsika reisil.Reis oli tore.Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat.Uskumatu-endiselt hea,lihtsalt parim.!!!Olen temaga mitmeid reise teinud,soovitan teda kōigile.Kristin