Maroko suur ringreis

Maroko suur ringreis

19.04.2022 - 29.04.2022
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1099
Broneeri

"... ja Aladdini juurde tuli Maghribi võlur“ - nii algab üks ilus vana araabia muinasjutt, millele järgnevad fantastilised seiklused. Maroko on värav Aafrikasse ning imeline vanaaja ja kaasaja sulam. Maroko pakub silmale kõikvõimalikke vikerkaarevärve - punane linn Marrakech, valge Casablanca, ookrivärvi või rohelised seedrimetsadega kaetud mäed ja kollased Sahara kõrbe barhaanid ja linnade kirjud soukid ehk turuväljakud. Marokolased ise on ka sama värvikad ja sama erilised kui nende maa - segu erinevatest berberi hõimudest ning sisserännanud araablastest. Maroko on maa, mis Teid oma mitmekülgsusega kindlasti võlub!

 Lugege Maroko kohta lähemalt siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Selle reisi jaoks on vajalikud järgmised dokumendid:

Maroko reisitingimused 
ELi riikidest ja Schengeni piirkonnast pärit reisijad saavad Marokosse siseneda kui:
- reisieelselt on täidetud Passenger Locator Form
 https://www.onda.ma/
- saabumisel on vaja esitada COVID-19 sertifikaat, mis tõendab:
* et reisija on täielikult vaktsineeritud COVID-19 vastu, mis viidi läbi vähemalt 15 päeva enne Marokosse saabumist. Palume meile edastada oma vaktsiinipass (www.digilugu.ee) ja passinumber ning kehtivusaeg.


Seoses ööbimisega Türgis (nii minnes kui tulles)
*Kõik lennukiga Türki saabujad peavad täitma 72h jooksul enne Türki suunduvale lennukile asumist veebilehel register.health.gov.tr vastava ankeedi (ankeedi infoleht inglise ja türgi keeles). Reisija peab ankeedi pärast veebilehel täitmist ja edastamist välja trükkima või siis mobiilsesse seadmesse alla laadima ning esitama täidetud ankeedi enne lennukile asumist. Ankeedi täitmisel genereeritakse reisijale ka HES-kood.
* Vaktsiinipass (vaktsineerimise lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva).
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL-CASABLANCA
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaama infoletist vasakult asuva kassa juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 19:10-22:25 (kohalikud kellaajad, lend TK1424). Majutus Istanbuli lennujaama piirkonnas hotellis***.

2. päev LEND ISTANBUL - CASABLANCA, RABAT
Transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Casablanca  kell 11:50-14:35 (kohalikud kellaajad, lend TK 617).
Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri, muuhulgas tutvume Maroko nelja kuningliku linnaga ehk linnadega, mis on ajaloo vältel nautinud Maroko pealinna staatust. Näeme ülevaatliku bussiekskursiooni käigus Maroko tänapäeva suurima linna ning riigi ärimeka Casablanca tähtsamaid vaatamisväärsusi. Teeme pildistamispeatuse  ühe maailma suurima mošee - Hassan II pühakoja juures, mis oma 200 meetri kõrguse minaretiga on üks uue aja Maroko sümboleid.  Seejärel võtame suuna oma reisi esimese kuningliku linna ja riigi praeguse ametliku pealinna Rabati poole, mis võlub vanade kindluste, ajaloolise linnasüdame ja eksootiliste aedadega. Majutus hotellis või sarnane.


3. päev RABAT - MEKNES-VOLUBILIS - FES
Hommikusöök.Imetleme Hassani torni juures panoraamvaadet ning pildistame kuningas Mohammed V mausoleumi. Suundume kolmandasse kuninglikku linna - Meknesi. Näeme Maroko Versailles'na tuntud linnas ainsat kuningapaleest säilinud osa - hobusetalle. Hobused olid paleekompleksi ehitanud karmi valitseja suur armastus. Seejärel külastame Vana-Rooma linna Volubilist, kus saab imetleda suurepäraseid mosaiike. Õhtuks jõuame Fesi - teise Maroko kuninglikku linna. Majutus kahel järgneval ööl Fesi hotellis Escale**** või sarnane või sarnases.


4. päev FES
Hommikusöök. Fesi linnaekskursiooni käigus näeme kahte linnaosa - linna vanemat mediinat Fès el-Jedidi ja uuemat Fès-el-Bali. Imetleme kuningapaleed ja siseneme vanalinna keerdkäikudesse, kus tutvume Fesi traditsioonilise käsitööga - külastame naha-, sepa- jm tööpoekesi. UNESCO maailmapärandi hulka kuuluv Fes el-Bali on kitsaste ja käänuliste tänavatega vanalinn. See on maailma suurim autovaba tsoon, kus ainsateks  liiklusvahenditeks on suurte koormatega eeslid. 

 
5. päev IFRANE-KÕRB
Hommikusöök. Ületame Kesk-Atlase mäed, imetleme kauneid vaateid ja peatume prantslaste ehitatud Ifrane linnakeses, mis meenutab rohkem Alpide kui Aafrika küla. Teel peatume seedrimetsas, kus võib hea õnne korral ahve näha. Sõidame läbi Zizi oru, mille maastik meenutab Metsikut Läänt. Teel teeme kaunimates  kohtades mitmeid pildistamispeatusi. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe serva - Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis Auberge du Sud*** või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök.
  
6. päev DÜÜNID - TODRA JÕEKANJON - DADEŠI ORG - AIT BENHADOU
Enne hommikusööki saavad soovijad soodsa ilma korral Merzouga düünides päikesetõusu nautida ning kõrbes kaamelisõitu proovida. Hommikusöök hotellis. Lahkume kõrbest. Sõidame mööda “1000 linnuse teed”. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Majutus hotellis või sarnases.

 
7. päev AÏT-BENHADDOU - MARRAKECH
Hommikusöök.  Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Ait-Benhadoud, kus näeme  piirkonna kauneimat ning paremini säilinud võimsat kasbah'd. Jõuame üle Atlase aheliku riigi kuulsaimasse linna, neljandasse kuninglikku linna - punasesse Marrakechi, mis on ka Marokole tema nime andnud. Tutvume kontrastse ja eksootilise Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, Jemaa el–Fna turuväljakuga. Paljudele ilukirjandusest tuntud väljak täitub päevasel ajal akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, ahvipidajate, maotaltsutajate, tantsijate ning muusikutega. Päikeseloojangul muutub väljak hiiglaslikuks toidufestivaliks, kus on kümneid pakkujaid ja sadu sööjaid. Turuväljaku kirglikku elu võib vaadelda  ka katusekohvikust. Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid. Majutus Marrakechi hotellis El Andalous**** või sarnases.

 
8. päev MARRAKECH - ESSAOUIRA -AGADIR
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Marrakechi vaatamisväärsustega. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Maroko arhitektuuripärliks peetavat paleed ehitas 14 aasta vältel u 1000 inimest ning selle 150st toast on tänapäeval külastajatele avatud vaid osa. Jalutame kaunites aedades, imetleme purskkaevudega väljakuid ning kahhelkivide, puitnikerduste ja vitraažidega kaunistatud hooneid.

Suundume UNESCO maailmapärandisse kuuluvasse Essaouirasse. See portugallaste ehitatud linn on tuntud ka Mogadori nime all.  Teeme ekskursiooni müüridest ümbritsetud ajaloolises linnasüdames medinas, mis on tuntud arvukate soukide, valgete majade ning puitnikerdustega uste poolest. Jälgime kalasadamas kalurite igapäevaelu – just kalapüük on üks peamistest sissetulekuallikatest ning linna restoranid on tuntud oma värskete mereandide poolest.  Teel näeme hea õnne korral ka iseäralikku vaatepilti arganipuu okstel turnivatest ning arganilehtedega maiustavatest kitsedest. Õhtuks jõuame kuurortlinn Agadiri.  Majutus kahel järgneval ööl Agadiri hotellis Best Western Odysse park**** või sarnases.

 

9. päev PUHKUS AGADIRIS
Hommikusöök. Ülevaatlik ekskursioon Agadiris. Tänane päev on Agadiri laial rannaliival lebamiseks ning Atlandi ookeani lainetes mõnulemiseks. Õhtul saab mööda pikka rannapromenaadi jalutada ning maalilises jahisadamas  münditeed või kokteili nautida.  

 

10. päev LEND MARRAKECH-ISTANBUL
Hommikusöök. Suundume tagasi Marrakechi. Lend Marrakech-Istanbul kell 16:05-23:05 (lend TK620). Majutus Istanbuli lennujaama piirkonnas hotellis***.

11. päev LEND ISTANBUL -TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:00-18:15 (lend TK1423)

Reisi hind

1099 €**
1199 €* / 1262 €
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1. veebruarini. Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.
 

Hind sisaldab:

 • Lennupilet Tallinn-Istanbul-Casablanca-Marrakech-Istanbul-Tallinn (Turkishi liinilennud, reisikavas lennugraafik seisuga 08.09.21);
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus 10 ööd hotellides*** /****vastavalt programmile (2-in toad), 8 hommikusööki
 • Džiibisõit kõrbehotelli ja tagasi
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühese majutuse lisatasu 250 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Kuningapalee Meknesis 70 MAD
 • Volubilise Rooma varemed 70 MAD
 • Bahia palee Marrakechis 70 MAD
 • Medresse Fesis 20 MAD
 • Kaamelisõit kõrbes ~150 MAD
 • Lõunasöögid al 150 MAD/kord
 • Õhtusöök kõrbehotellis 10 €
 • Majorelli aed ja muuseum Marrakechis 120 MAD + 30 MAD
 • Casablanca moshee (võimalusel) 13 
 • Rahvusõhtu toimumise võimalikkusest teavitatakse reisil, orienteeruv hind 40 €

Lisainfo

 • Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. 
 • Soovitame vahetada vähemalt 200 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme). 
 • Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 25 € inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.
 • Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.
 • Marokos pakutakse kontinentaalset hommikusööki.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 5 kuud pärast riigis viibimise algust. 

Palume meile teada anda passi number ja kehtivusaeg.

NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee
19.04.2022 - 29.04.2022
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1099
Broneeri
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Meelis
Horvaatia reis oli üle ootuste kena. Jäin väga rahule reisijuht Raivo väga huvitavate selgituste ja ajaloo ülevaatustega. Tema teadmistepagas on sügav ning avab paljud reisil nähtu tagapõhjad. Reisiprogramm oli samuti väga huvitav ja balansseeritud linnade külastamise, rahvusparkides matkamise ja lõpuks ka laevasõiduga.
A
Aili ja Ago
Tahame tänada Ervinit ja Mariannet suurepärase reisisi eest Lõuna-Eestis. Programm oli väga hea, lülitas täielikult välja töörütmist ja meie väikesel Eestimaal on alati midagi uut avastada. Loodame ja usume, et olukord nii Eestis kui ka mujal maailmas paraneb. Reisime jälle!