Mauritius ja Reunion - eksootiline aastavahetuse kultuuri- ja loodusreis

Mauritius ja Reunion - eksootiline aastavahetuse kultuuri- ja loodusreis

26.12.2024 - 08.01.2025
 Hind al 5499
Broneeri
3 vaba kohta
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!
 
Mauritius on paradiislik nurgake keset ookeani - 2200 km ekvaatorist lõuna pool, 2000 km Aafrika idarannikust ja 1000 km Madagaskarist idas. Olles üks viimaseid saari enne India ookeani avarusi, kannab Mauritius hüüdnime „India ookeani täht ja võti“, mis on leidnud kinnitust ka riigi vapil. Riigil on pinda 2040 km2, veidi vähem kui Saaremaal, lõviosa moodustab sellest Mauritiuse saar ise.
Mauritiusel saab puhkaja teha kõike seda, millest põhjamaa talves unistame: logeleda päikese käes rannas (saarel on 150 km liivaseid randu), ujuda selges soojas ookeanivees, sukelduda, snorgeldada, laevaga sõita, suhelda delfiinidega, jalutada kaunitel maastikel troopilise looduse keskel või istuda baaris ning nautida kohalikke toite ja muusikat.

Troopilisel Reunioni saare 2512 km2-l elab 830 000 elanikku. Reunioni saar on eksootiline nii kultuuriliseks kui ka mereäärseks puhkuseks. Matkasõpru võlub saare vaheldusrikas ja huvitav maastik. Samal päeval saab läbi lopsaka vihmametsa matkata ilma taimestikuta kuumaastikule.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise aega vahetult enne reisi.

2. päev LEND ISTANBUL–MAURITIUS, SAABUMINE MAURITIUSELE
Lend Istanbul–Mauritius kell 02:20-13:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK176).
Saabumisel transfeer hotelli ja majutus järgnevatel öödel hotellides***/**** (hotellivalik reisikava lõpus).

Mauritius on vabariik, mis iseseisvus 1968. aastal ja kuulub täna kõrge inimarenguga ning kõrgema keskmise sissetulekuga maade hulka. Enne iseseisvumist jõudsid siin kanda kinnitada araabia meresõitjad 10. sajandil ja portugaallased 1507. aastal. Tõsisemaks asustamiseks läks aga hollandlaste ajal 17. sajandil, siis tulid prantslased 18. sajandil ja inglased 19.-20. sajandil. Hollandlased andsid saarele ka nime oma tolleaegse riigihoidja prints Maurits van Oranje auks. Saarel puudus põliselanikkond, seetõttu tõid britid sisse palju tööjõudu Indiast ja nii ongi Mauritius ainuke Aafrika riik, kus enamik inimesi järgib hinduistlikke usuõpetusi, järgnevad kristlased ning islami järgijad. Kui lisada juurde need, kes tulnud Aafrikast ja Hiinast, olemegi ära maininud Mauritiuse etnilise supi koostisosad, mis annab vihje ka kohaliku köögi iseloomustamiseks: segu euroopa, india ja hiina köögist – tõeline maailma tulevikuköök.
Eurooplaste tuleku ajal ei olnud saartel maismaa imetajaid. See andis eelise lindudele ning roomajatele. Nii ongi saare sümboliks 17. sajandil välja surnud lennuvõimetu lind dodo, tuvi kauge sugulane, kes oli seal elanud 4 miljonit aastat. Saar ise kerkis ookeani põhjast vulkaaniliste protsesside tagajärjel umbes 8 miljonit aastat tagasi ning asus looma unikaalset looduslikku kooslust, millel puudus tihe kontakt ülejäänud maailmaga. Kuigi praegu elab saarel juba 1,3 miljonit inimest, on suur osa unikaalsest florast ja faunast meid tänagi rõõmustamas, taustaks rahutu vulkaaniline maastik, mis küll aegade käes veidi kulunud on.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: vastavalt valikule Tarisa Resort & Spa*** või Canonnier Beachcomber****


3. päev PÄEV PUHKUSEKS ja LÕÕGASTUSEKS RANNAS
Lõõgastav puhkus randadel. Soovi korral võib tegeleda veespordiga, minna mõnele laevasõidule või võtta ette kerge matk looduses.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: vastavalt valikule Tarisa Resort & Spa*** või Canonnier Beachcomber****


4. päev EKSKURSIOON - PORT LOUIS, CHATEAU DE LABOURDONNAIS, BOTAANIKAAED
Tutvume Port Louis linnaga. Port Louis, mis on oma nime saanud Prantsusmaa kuninga Louis XV järgi, on oma 200 000 elanikuga kummaline segu suur- ja väikelinnast. Saare üheks tähtsaimaks sissetulekuallikaks turismi, tekstiilitööstuse ja suhkrutootmise kõrval on finantsteenuste osutamine, mis on viisakas sõna maksuparadiisi tähistamiseks. See on endaga kaasa toonud väikese kõrghoonetega city tekkimise muidu lõunamaise väikese koloniaallinna keskele. Kaunis sadamapiirkond, vana kindlus, hinduistlikud pühamud ning muidugi põhiliselt tiikpuust ehitatud vanad koloniaalajastust pärit residentsid, mille fassaade ilmestavad kahekordsed nõtked sammastikud ning verandad, loovad miljöö, mis õhtu langedes linna kohale võtab muinasjutulise ilme. Mere poolt vaadates raamivad pealinna maa poolt mõõduka kõrgusega teravatipulised mäed, mis teevad Port Louist ühe kaunima asendiga pealinna. Elu nautivate kohalike ja turistide jaoks on linnas palju restorane ja baare, kust muinasloole värve juurde saab. Sadamapiirkonnas vanas residentsis asuv Blue Penny muuseum aitab mõista saare ja selle tavade kujunemise lugu.
Muide, siin ringi jalutades ei ole me oma kodusest Euroopa Liidust kaugele eemale saanud – Port Louist umbes 200 km edelas asub Reunioni saar, mis kuulub nagu Mauritiuski Maskareeni saarte hulka, on Prantsusmaa meretagune departemang ning kuulub seega Euroopa Liitu.
Chateau de Labourdonnais on saare kultuuripärandi lipulaev. Tegemist on juba 150 aastat Wiehede perekonnale kuuluva valdusega, millele pandi alus 1774. aastal ja mis hõlmab 540 hektrit maad.
Selle  südameks on  kahekordne sammastikega ümbritsetud õhulise ilmega härrastemaja, mille ehitas Christian Wiehe 1856. aastal. Härrastemaja juurde viib võimas vanadest väikeseviljalistest viigipuudest (Ficus retusa) allee. Alumisel korrusel asusid söögisaal ja puhkeruum, perekonna elutoad aga teisel korrusel. Maja ekspositsioon räägib  kõrgklassi elust saarel 19. sajandil.
Härrastemaja uhked ruumid tuletavad aga meelde ka lihtrahva  kaeblikke laule – Mauritiuse majanduse põhiharu laevade teenindamise kõrval oli suhkruroo kasvatamine, kus kasutati loomulikult ka orjade tööd. Orjapidamise keelustamist 1. veebruaril 1835 tähistatakse siiani riikliku pühana. Suhkruroogu, mille tõid sisse hollandlased 17. sajandil, ei kasvatatud alguses sugugi mitte suhkru, vaid rummi tootmiseks, sest kange alkohol oli üks väheseid tõeliselt toimivaid asju, mis aitas eurooplastest meremeestel lõunamaa oludes tervise juurde jääda. Alles 60 aastat hiljem hakati roost ka suhkrut tootma. Valduse koosseisu kuulub rummitehas, mille toodang on kogunud näitustelt üle 10 medali. Siinsetest kaunitest aedadest leiame eest hulga kohalikke taimeliike, siin on 50 liiki mangopuid, osad neist sajandeid vanad, vürtsitaimi ja troopilisi viljapuid.
Lõunasöök.
Külastame pealinnast veidi põhjapool, Pamplemousse’i piirkonnas, botaanikaaeda, mis võtab enda alla 37 hektarit maad. Valdus rajati 1729. aastal asuniku poolt eravaldusena. 1770. aastal rajas kuulus prantsuse aednik Pierre Poivre sinna esimesed aiad, mistõttu peetakse aedasid lõunapoolkera vanimaks botaanikaaiaks. Hiljem anti aedadele rahvusliku botaanikaaia tiitel ning 1988. aastal Mauritiuse esimese  peaministri  Sir Seewoosagur Ramgoolami nimi.
Kõige kuulsam osa aiast on pikk tiik, milles kasvavad hiidvesiroosid – amasoonase viktooriad. Peale selle kuuluvad näitamisele pudelpalmid ja veel üle 80 palmiliigi kogu maailmast, ahvileivapuud, eebenipuud ja muidugi kohustuslikud vürtsitaimed ning valik kohalikku floorat, kokku üle 650 liigi.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: vastavalt valikule Tarisa Resort & Spa*** või Canonnier Beachcomber****


5. päev EKSKURSIOON - RUMMI JA TEE TEEKOND
Bois Cheri on saare esimene ja suurim teeistandus, mis  asub saare kaunis lõunaosas. See asutati 1892. aastal. Meie külastus viib meid tehasesse ja teemuuseumi. Bois Cheri toodab erinevaid nimetusi rohelist, maitsestatud kui ka taimeteesid. Loomulikult kuulub külastuse juurde ka teede maitsmine, taustaks  haaravad vaated saare lõunaosa maastikele.
Grand Bassin on suhteliselt väike järveke saare lõunaosa sisemaal kustunud vulkaani kraatris 550 m üle merepinna, mis nautis rahu ja vaikust miljoneid aastaid. Kõik muutus 1898. aastal, kui Pandit Giri Gossayne asus hindu usku rahva etteotsa ja suundus järve äärde palverännakule. Seda pidustust kutsutakse Maha Shivaratri, see on üks suuremaid Shiva kummardajate palverännakuid väljaspool Indiat. Sel puhul ei pea usklikud paljuks rännata paljajalu oma kodust järve äärde ning pidustustel osaleb iga aasta sadu tuhandeid inimesi.
Traditsioon sai alguse auväärse Pandit Giri Gossayne unenäost, mis ilmutas talle, et Grand Bassini (hindude jaoks Ganga Talao – Gangese järv) veed on ühenduses püha Gangese jõe vetega. Et asi kindel oleks, toodi 1972. aastal kohale veidi Gangese vett ja segati seda järve vee sisse.
Järve kaldal on Shivale pühendatud tempel ning selle lähistelt leiame kõrgeid jumalate kujusid. Kõige kõrgem, 33 meetrine, on otse loomulikult Shiva enda kuju, aga leiame ka ahvjumala Hanumani, Shiva poja Ganeshi, rikkuse ja ouhtuse jumalanna Lakshmi ja teised. Järv kuulutati pühaks paigaks 1998. aastal ja seda külastades tuleb koha pühadust meeles pidada.
Noire’i jõe oru rahvuspark loodi 1994. aastal, et kaitsta üht riigi kaunimat maastikku. Jõgi on miljonite aastate jooksul teinud endale tee läbi vulkaanilise pinnase, jättes teele nii kauneid jugasid kui järske oruservi. Oma teekonnal läbi pargi kohtame ohustatud taime- ja loomaliike, peatume vaateplatvormidel, et nautida vaateid orule ning Alexandra joale.
Edasi viib tee kaunisse orgu, kus kasvab suhkruroog, aga ka ananassid ja muud troopilised viljad. Muidugi asub siin suhkruroo kõrval ka rummitehas – Rhumerie of Chamarel, mida lähemegi külastama. Suur osa rummitootjatest kääritab rummi melassist. Siin aga käib asi teistmoodi. Kõik algab suhkruroo taimede valimisest, ainult parimate omadustega taimed saavad õiguse põllul kasvada. Seejärel korjatakse suhkruroog käsitsi ning toimetatakse kiiresti tehasesse, kus valitakse mahlapressi jaoks veel kord vaid parimad  varred. Seejärel pannakse mahl, aga mitte melass, käärima ning edasine käib juba samamoodi nagu iga teise kange alkoholi ajamine. Tänu mahla kääritamisele jäävad rummile juurde erilised maitsevarjundid, mis igal pool veidi erinevad.
Ja viimaks seitsmevärviline maa. See 7500 m2-ne paljas maalapp keset metsa on saare suurim looduslik vaatamisväärsus, sest midagi sellist on raske mujal leida. Niisiiis, vulkaaniliste protsesside käigus moodustusid pinnased, mis jahtusid maha erineva kiiruse ning temperatuuride juures. Selle käigus moodustusid neis erinevad metallide oksiidid, mis annavd erinevaid värve. Hiljem algas erosiooni periood ning need oksiidid kandusid üle praegusele pinnasele. Selleks, et ilu oleks täiuslik, andsid oma panuse ka vihmaveed, mis uhtusid värvid laiali nõlvadele.

6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS, SOOVIJATELE PÄEVANE MEREKRUIIS 
Lõõgastav puhkus randadel.
Soovijatega suundume päevasele merekruiisile katamaraanil (lisatasu eest).
Mauritiusel on kõige populaarsemaks viisiks nautida ookeani päevased kruiisid katamaraanil.
Katamaraanid suunduvad saare edelarannikule, kus asustus hõredam ning võimalik nautida erakordset ilu ja rahu keset loodust. Laev suundub esmalt saare läänerannikul asuvale Tamarini lahele, kus teeme tutvust  delfiinidega nende looduslikus keskkonnas. Edasi suundume piki korallrahu La Preneuse’i laguunile, mis asub Noire’i (tõlkes ’musta’) jõe suudmes. Oma teel teeb katamaraan peatusi, et anda võimalust ujumiseks või snorgeldamiseks või siis hoopis päikese ja jookide nautimiseks pardal. Snorgeldamine tuleks võtta plaani, sest Mauritiuse veealune elu on tõesti rikas. Lõunasöögiks ja sellele järgnevaks puhkuseks liivarannas võtab katamaraan kursi  Benitiers’ saarele. Teel sinna uurime kummalist Kristallkaljut keset vett ning vaateid mägedele peasaarel. Õhtupoolikul saabume tagasi sadamasse.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: vastavalt valikule Tarisa Resort & Spa*** või Canonnier Beachcomber****


7. päev VABA PÄEV RANNAS
Lõõgastav puhkus randadel. Soovi korral võib tegeleda veespordiga, minna mõnele laevasõidule või võtta ette kerge matk looduses.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: vastavalt valikule Tarisa Resort & Spa*** või Canonnier Beachcomber****


8. päev LEND MAURITIUS-REUNION, NOTRE DAME DES LAVES, LA VIERGE AU PARASOL, LAAVATUNNEL
Lend Mauritius-Reunion kell 10:00-10:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber MK218). 
Teretulemast troopilisele Reunioni saarele! Reunioni saare 2512 km2-l elab 830 000 elanikku. Suurim kogukond on kreoolid (40%), ülejäänud elanikkond on pärit Indiast, Hiinast, Aafrikast ja Prantsusmaalt. Nimi Reunion sobib suurepäraselt sellele saarele, mis on kombinatsioon erinevatest kultuuridest ja maastikest. Siinsed loodusimed on kujundanud erinevad kliimad, künklik maastik (India ookeani kõrgeim punkt), kaunid musta liivaga rannad ja türkiissinised laguunid. Reunioni saar on eksootiline nii kultuuriliseks kui ka mereäärseks puhkuseks. Matkasõpru võlub saare vaheldusrikas ja huvitav maastik. Samal päeval saab läbi lopsaka vihmametsa matkata ilma taimestikuta kuumaastikule.
Lennujaamast võtame suuna mööda ida- ja lõunarannikut meie ööbimispaika. Teel külastame Piton de la Fournaise’i vulkaani jalamil asuvat Notre Dame des Laves katoliku kirikut, mis jäi ime kombel 1977. aastal toimunud vulkaanipurskest puutumata.  Laavavool piiras religioosset hoonet seda hävitamata. Sellest uskumatust loost annab tunnistust muljetavaldav külmunud laavahunnik kiriku sissepääsu juures. 
Teeme peatuse la Vierge au Parasol päikesevarjuga Neitsi kuju juures, mis pärineb 20 sajandi algusest. Legendi järgi asetas Sainte-Rose’i kommuuni Bois-Blanci omanik härra Leroux selle oma põllule, et kaitsta oma saaki. Ühel päeval läbis tema maad laavavool põletades tema põllud, kuid kuju jäi imekombel paigale. Laava säästis teda. Kaitsva neitsi jalge ette asetatakse sadu küünlaid ja lillekimpe. 
Soovijatele lõuna restoranis L’Anse des Cascades.
Külastame 2004. aasta laavavoolu tagajärjel tekkinud pikimat Reunioni saarel avastatud laavatunnelit Tunnel de lave Envergure  (uuritud 6 km). Sealsed stalaktiidid, stalagmiidid ja külmunud laavajõede sisemus võlub oma šokolaadilagede ja sädelevate seintega. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Palm Hotel & Spa***** või sarnane 


9. päev PITON DE LA FOURNAISE, PLAINE DES SABLES, PAS DE BELLECOMBE, FORMICA LEO MATK
Sõidame Reunioni saare ainukese aktiivse vulkaani Piton de la Fournaise juurde. See on üks aktiivsemaid vulkaane maailmas, mille tipp ulatub 2631 meetri kõrgusele. See on üks kahest vulkaanist (koos Hawaii omaga), kus laava võib jõuda merre ja viia nende kahe loodusjõu kohtumiseni. 
Teeme peatuse vulkaaniteel asuval vaateplatvormil Belvedere Le Nez de Boeuf ja naudime erakordseid vaateid Riviere des Rempartsi orule.
Külastame UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Reunioni sümboolselt paika Plaine des Sables. Tundub, nagu oleksite maandunud planeedile Mars, kus ainulaadse kõrbe on moodustanud saare intensiivne vulkaaniline tegevus. Siin pole taimestikku, vaid tasandik on kaetud magma ja vulkaaniliste kivimite fragmentidega.
Teeme peatuse Pas de Bellecombe mäekurus asuvas vaatepunktis, kust näeme viimase Piton de la Fournaise vulkaanipurske tulemusena tekkinud Enclos Fouquele nimelist kaldeerat. Seejärel teeme väikese matka Formica Leo vulkaanikraatri juurde. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Palm Hotel & Spa***** või sarnane


10. päev PÄEV PUHKUSEKS
Söögikorrad:
hommikusöök
Majutus: Palm Hotel & Spa***** või sarnane 

11. päev CILAOS, LA ROCHE MERVEILLEUS
Sõidame Cirque de Cilaos mägismaale, 1200 meetri kõrgusel asuvasse Cilaose külla. Cilaos on üks kolmest Reunioni looduslikust amfiteatrikujulisest orust, mis on tuntud päikeselise meeldiva kliima, kuumaveeallikate, viinamarjaistanduste ja läätsede kasvatuse poolest. Linna viib kuulus 400 kurviga tee. Cilaose väikelinna ümbritsevad massiivsed mäeseinad ja kõrguvad vulkaanilised tipud, mis kuuluvad Reunioni UNESCO looduspärandi nimistusse, ning on alguspunktiks mitmetele saare kõige kuulsamatele matkadele, sealhulgas matkale kuni 3071-meetrise Piton des Neiges vulkaani tippu. Cilaose nimi tähendab „kohta, kust keegi kunagi ei lahku“. Samuti on linn tuntud kohalike Cilaose naiste loodud peenete tikandite poolest, mida kiidetakse selle hämmastava ilu ja peenete detailide poolest. 
Teeme peatuse La Roche Merveilleuse’i vaateplatvormil, kust avaneb suurepärane panoraamvaade Cilaosele ja seda ümbritsevale mägipiirkonnale.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: 2A Boutik Hotel**** või sarnane


12. päev CIRQUE DE SALAZIE, HELL BOURG, VANILLIKASVATUS
Täna sõidame tutvuma UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva, saare kirdeosas asuva Cirque de Salazie’ga, mis on rohelisem ja suurim saare kolmest looduslikust amfteatrist. Rikkaliku taimestikuga pika ja sügava kanjoni nõlvadelt laskub alla enam kui 100 suurepärast juga, millest muljetavaldavam on vaieldamatult „Pruudi loor“ (Cascade du Voile de la Mariee). See on tohutu, mitmeks väikeseks joaks jagunev kosk, mida saab imetleda Salazie ja Hell Bourgi vaheliselt teelt. 
Külastame Hell-Bourgi lummavat väikest mägilinna, mis on kantud Prantsusmaa kaunimate külade hulka. Siit leiame armsad värviliste fassaadidega ja lilleaedadega kreooli majad.
Läheme uudistama vanillikasvatust. Saare Bourbon vaniljet peetakse maailma parimaks. Seda luksuslikku vürtsi on juba paljud põlvkonnad käsitsi kasvatanud. Vanilli õrnadele õitele osutatakse siin igakülgset hoolt ja tähelepanu, sest vaniljekasvatajal on nende käsitsi tolmeldamiseks aega vaid paar tundi. See sekkumine viib rohelise oakujulise vaniljekaunani, mida tuleb seejärel kuivatada ja rafineerida, enne kui see muutub meie maitsemeeli erutavaks mustaks vürtsiks. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: 2A Boutik Hotel**** või sarnane


13. päev POINT DE VUE MAFATE, LEND REUNION – MAURITIUS – ISTANBUL
Enne Reunioni saarelt lahkumist sõidame Maido 2190 meetri kõrgusel asuvasse vaatepunkti, et nautida panoraamvaadet Cirque de Mafate’le. Algselt asustasid Mafate põgenenud orjad, kes tagaskiusamise eest põgenemiseks varjusid eraldatud orgu. Küla on olnud suure osa oma ajaloost isoleeritud. Tänapäeval jätkab umbes 400-liikmeline elanikkond traditsiooniliste põllumajandus- ja karjakasvatusmeetodite kasutamist. Küla ümbritsevad kõrguvad mäetipud ja sügavad orud, kus silmailu pakuvad mitmed kaunid joad ja orud. 
Sõidame lennujaama. Lend Reunion-Mauritius kell 12:05-12:55. Saabumisel Mauritiuse lisaekskursioon (programm täpsustamisel).
Lend Mauritius-Istanbul kell 20:35-05:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber MK219 / TK177).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabumine Istanbuli. Jätkulend Istanbul–Tallinn kell 09:15-11:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TH1421).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Majutus

Canonnier Beachcomber Golf Resort & Spa 

Broneeri
Rannas
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer

Hotell Cannonier Beachcomber Golf Resort & Spa**** asub saare imeilusal põhjakaldal otse rannas türkiissinise vee ääres. Hotell kannab endas autentset Mauritiuse hõngu, vaated avanevad saare erilisele põhjaosale, sädelevale India ookeanile ning rikkalikele troopilistele aedadele. Ühes säilinud tuletorni, kindluse varemete ja suurtükkidega peegeldavad need aiad hästi koha ajalugu.
Hotellis on maitsekalt sisustatud avarad toad. Ühe laia kaheinimesevoodiga standard klassi toad on 24 m2 suured ja väga hubased. Heledad toonid lisavad kergust ning rõdult/terrassilt tuleb palju valgust. Toad on  troopilise aiavaatega. Lisatasu eest on võimalik tellida ookeanivaatega tuba. Tubades on konditsioneer, dušš/WC, telefon, lameekraanteler ja SAT TV, seif, föön, minibaar, tee ja kohvi tegemise võimalus. Hotellis ei ole kahe eraldi voodiga tubasid. Vanematega samas toas lisavoodil saab majutuda üks kuni 5 a. laps. Suuremad peretoad on võimalikud eraldi päringul. Hotellis on tasuta WIFI.
Hotellis on ainulaadne spa, mis on ehitatud bengali viigipuude vahele aeda. See on tõeline pelgupaik - viigipuud, väikesed veesilmad ja varjatud puitmajakesed, kus nautida erinevaid hoolitsusi. Külastajate päralt on ka kolm restorani, kust avanevad imelised vaated ja saab nautida suurepärast toitu. Basseiniäärses restoranis Le Frangipanier pakutakse rikkalikku hommikusööki ja buffet stiilis vaheldusrikast õhtusööki. Lastele on soovi korral ka eraldi söögiala oma vahva mööbli ja menüüga. Fine dining restoran Le Navigator on spetsialiseerunud mereandidele ning romantilises ning privaatses restoranis La Serenata pakutakse vahemerelist kööki (lisatasu eest). Restoranides eeldatakse õhtusöögil smart casual riietust.
Aktiivse puhkuse armastajale on palju tegevusi nii vees kui ka maismaal: vesirattasõit, kayaki sõit, snorgeldamine, klaaspõhjaga paatides sõit, tennis jm. Hotellis on avatud ka lasteklubi.
www.beachcomber-hotels.com

Hotell 2A Boutik 

Broneeri
5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Hotell 2A Boutik**** asub Reunioni saare lääneranniku valgete liivarandade ääres. Lähimad suuremad keskused Saint-Gilles-les-bains ja Saint-Paul jäävad 5 km kaugusele. See on šikk ja elegantne butiikhotell, mis tervitab külalisi lihtsas luksuses, jälgides detaile, mis on läbi imbunud suuremeelsusest, rahust ja soojast atmosfäärist. Hotelli katuseterrassil asub bassein, kust avaneb lummav vaade India ookeani päikeseloojangutele ja Boucan Canoti ranna kookospalmidele. Hotelli katuseterrassil asuvas Vaala baaris saate nautida rahvusvahelist jookide- ja veinivalikut ning kontinentaalseid suupisteid. Hotellil ei ole oma restorani, kuid vaid 2 minuti jalutuskäigu kauguselt, Boucan Canot esplanaadilt, leiate palju kvaliteetseid restorane.
Hotellis pakutakse spaateenuseid Coral Spa keskuses, kus kasutatakse säästva arengu põhimõtetele vastavaid loodustooteid.
Superior tubades (20-25 m2) on elegantne atmosfäär, mis on kombinatsioon mere võlust ja kaasaegsest elustiilist. Naturaalse puiduga kõrvutatud eksootilised toonid pakuvad elegantset ja luksuslikku atmosfääri. Superior toad on aiavaatega ja rõduga. Tubades on konditsioneer,  lameekraaniga televiisor, seif, minibaar. Hotellis on tasuta WiFi ühendus. 
www.hotel2a.com

 

Hotell Palm Hotel & Spa 

Broneeri
0.3 km merest
9 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Palm Hotel & Spa***** asub kaunil Reunioni lõunakaldal, kust avaneb vaade India ookeani puutumatutele vetele ja Grande Anse säravale rannaliivale. Lähim suurem keskus Saint-Pierre jääb 9 km kaugusele. Hotelli lopsakas troopiline aed pakub sooja ja rahustavat keskkonda lõõgastavaks puhkuseks. Hotellis asub luksuslik 435 m2 suurusel alal auv AKEA Spa & Beauty keskus, mis kasutab ainult nende tarbeks loodud samanimelist kosmeetika kaubamärki.
Hotellis on 2 basseini (üks soojendusega) vaatega Grande Anse lahele, 3 restorani, baari, jõusaal, laste mängutuba, Kah Beach: lõõgastusala mullivannu, aurusauna, baldahiinvoodite ja lamamistoolidega. 
Superior toad (34 m2) asuvad hotelli troopilises aias paiknevate võluvate kreooli villade esimesel või teisel korrusel. Luksuslikult sisustatud ja kaasaegse varustusega tubades valitseb sooja sisekujunduse ja kohalike elementidega zeni õhkkond. Kohaliku arhitektuuri ja hubase atmosfääriga toad ühendavad täiuslikult elegantsi ja modernsuse, et pakkuda külastajale absoluutset mugavust. Kõigis tubades on tasuta WiFi ühendus, minibaar, konditsioneer, TV, seif, telefon, hommikumantel ja sussid, föön.
www.palm.re

 

Hotell Tarisa Resort & Spa 

Broneeri
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas

Hotell Tarisa Resort & Spa*** asub Mauritiuse imeilusal põhjakaldal. Hotelli vahetus läheduses on kuulus Mont Choisy liivarand türkiissinise laguuni ääres. Kookospalmide ja troopiliste taimede vahel asuv hotell kannab kohalikku Mauritiuse hõngu ja võlu. Vaid 5-minutise (u. 4 km) sõidu kaugusel on Grand Bay keskus, kust leiab soovija poode, restorane ja baare.
Hotelli rõdu või terrassiga superior toad on sisustatud mugavalt ja maitsekalt kohalikke saare traditsioone silmas pidades. Tubades on konditsioneer, dušš/WC, föön, telefon, lameekraanteler ja SAT TV, seif, väike külmik, kohvi ja tee valmistamise võimalus. Kõik toad on suunaga ookeanile või basseinile. Ühes superior klassi toas saab majutuda koos kuni 2 täiskasvanut ja 1 laps kuni 11 a või maksimaalselt kolm täiskasvanut. Peredele pakume võimalust majutuseks peretubades - kaks ühendatud kahest tuba (lai voodi + 2 eraldi voodit).
Külastajatele on avatud kaks restorani ja kokteilibaar. Basseiniäärses restoranis Indigo pakutakse hommikusööki ning õhtul on võimalik nautida buffet stiilis kohalikku Mauritiuse ning India kööki. Restoran Tandoor pakub fine dining võimalust (lisatasu eest). Ühel korral hotellis peatumise jooksul on külalistel võimalik õhtustada ka restoranis Tandoor kindlas menüü järgi ilma lisatasuta. Kokteilibaaris Citrus nautida basseini ääres tõelist puhkust ja vaateid ookeanile.
Hotellis on välibassein ja lastebassein, mullivann, spa ja fitness keskus. Külastajad võivad kasutada spordisaali, hammami, nautida iga päev meelelahutusprogrammi. Hinnas on erinevad tegevused: minigolf, võrkpall, vesiratastega sõit, väikeste purjekatega sõit (laser boat), snorgeldamine. Lisatasu eest saab ka veesuusatada, sukelduda, nautida massaaže. Hotell pakub rannas kasutamiseks eraldi rannarätikuid. Hotellis on tasuta WIFI nii fuajees, restoranis, basseini ääres kui ka tubades. Avatud on ka lasteklubi 4-11 a. lastele.

www.tarisa-resort.com

Reisi hind

Reisil on võimalik valida majutus Maurtiusel hotellis Tarisa Resort & Spa 3* või hotellis Canonnier Beachcomber 4*. Reunionil majutub reisiseltskond samades hotellides.

Reisipaketi hind 
5499 €* / 5787 €
Majutusega Maurtiusel 6 ööd hotellis Tarisa Resort & Spa 3* (hommiku- ja õhtusöökidega) + 5 ööd Reunioni hotellides (hommikusöökidega) nagu programmis märgitud

6299 €* / 6630 €
Majutusega Maurtiusel 6 ööd hotellis Canonnier Beachcomber 4* (hommiku- ja õhtusöökidega) + 5 ööd Reunioni hotellides (hommikusöökidega) nagu programmis märgitud

* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Mauritius-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud seisuga aprill 2024, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • toitlustus lennukis TK lendudel;
 • siselend Mauritius-Reunion-Mauritius;
 • majutus valitud hotellis Mauritiusel ***/**** ja majutus Reunionil hotellides ****/***** (2-in toad), toitlustus vastavalt majutusele;
 • kaks ekskursiooni Mauritiusel vastavalt programmile Port Lois, Chateu du Labordonnais, botaanikaaed ja Tee ja rummi teekond;
 • kõik ekskursioonid Reunionil nagu programmis märgitud;
 • transfeerid hotellidesse ja tagasi;
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.
Lisakulud:
 • tervisekindlustus (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • valikekskursioon Mauritiusel: PÄEVANE MEREKRUIIS 132 € (vaid ettetellimisel ja tasumisel);
 • Ühekohalise majutuse lisatasu Mauritiuse hotellis Tarisa Resort & Spa ja Reunioni majutused 1100 €;
 • Ühekohalise majutuse lisatasu Canonnier Beachcomber Golf Resort & Spa ning Reunioni majutused 1590 €.

Viisa ja reisidokumendid

Eesti passiga on turismi eesmärgil riigis viibimine viisavaba kuni 30 päeva. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00. 
 • Rahaühik: Mauritiuse ruupia (MUR). Suuremates asulates on pangaautomaadid ning aksepteeritakse eelkõige VISA ja MASTER krediitkaarte.
 • Jootraha andmine ei ole laialt levinud ning sõltub Teie soovist.
 • Kliima: Mauritius asub saartel India ookeanis, Madagaskarist 900 km idas. Seal valitseb tüüpiline troopiline kliima - aastaringne soojus. Päevaseks ajaks ranna- ja vabaajariietus, õhtusöökideks soovitame riietuda soliidsemalt (naistel pikad seelikud, kleidid ja meestel pikad püksid).
 • Riiki sisenedes võib kaasa võtta tubakat kuni 250g (k.a. sigareid ja sigarette), piiritust kuni 1 liiter ning veini ja õlut kokku kuni 2 liitrit.
 • Suunakood: +230
 • Pindala: 2 040 km2
 • Pealinn: Port Louis
 • Liiklus: vasakpoolne
 • Riigikeel: inglise
 • Eestikeelsed valikekskursioonid  toimuvad kui on vähemalt 8 soovijat.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
26.12.2024 - 08.01.2025
 Hind al 5499
Broneeri
3 vaba kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Mauritius ja Reunion - eksootiline aastavahetuse kultuuri- ja loodusreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

P
Pilvi
Oleme Teile väga tänulikud kõikide unustamatute reisielamuste eest ja soovime jätkata ka järgmisel aastal. Olen Teie bürooga reisinud alates 2000. aastast ja reisin kuni tervist jätkub. Loodan, et elame üle need rasked ajad ja huvitavad reisid seisavad jälle ees.
R
Reisija
Portugali ringreisi tegi võrratuks Mirjam Somelar läbi oma vahetu elukogemuse, teadmiste, keeleoskuse, särtsaka olemise ja huumorimeele ning kindlakäelise juhtimise. Kindlasti reisin temaga tulevikus veelgi! Ja maa ise on ka võrratu!