Panama-Costa Rica

Panama-Costa Rica

25.12.2022 - 08.01.2023
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3999
Broneeri
1 vaba koht
Põnev ringreis ühendab kahe riigi parimaid palasid. Kuulus Panama kanal, kaunid puutumata rannad, vihmametsad, mäed, põliselanike kultuur. Panama ja Costa Rica on tõelised loodusnautlejate paradiis.

Panamasse ja Costa Ricasse reisimisel ei rakendu reisipiiranguid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL 
Kogunemine kell 17:00 Tallinna lennujaamas väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:55-23:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Majutus Istanbuli lennujaama piirkonnas hotellis***.

2. päev LEND ISTANBUL-PANAMA CITY
Suundume tagasi lennujaama. Lend Istanbul-Panama City kell 09:00-17:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK801).
Saabumine Panama Citys lennujaama ja transfeer hotell. Ööbimine kahel järgneval ööl hotellis Global Hotel Panama**** või sarnases.
 

3. päev PANAMA CITY - EMBERA HÕIMUD
Hommikusöök. Alustame tutvumist selle põneva maaga tehes väljasõidu Chagrese rahvusparki, mis on 50 aasta jooksul olnud elupaigaks Embera hõimule. 
Tutvume Embera hõimude traditsioonidega. Ühine lõunasöök.  
 
4. päev PANAMA CITY – LEND COSTA RICASSE – SAN JOSE
Hommikusöök. Ekskursioon Panama City  võluvas vanalinnas Casco Viejo. Teeme üheskoos mõnusa jalutuskäigu. Kaunid kirikud ja vanad linnahäärberid. Külastame Museo del Canal Interoceánico (Interoceanic Canal Museum). Muuseumis saame tutvuda Panama kanali rajamise ja hilisema ekspluatatsiooni looga. Muuseum asub põneva ajalooga 19. sajandil ehitatud uhkes hoones.  Sõidame Mirafloresi külastuskeskusse, mis asub Panama lähistel Balboa sadama juures, et tutvuda Panama kanaliga. 80 kilomeetri pikkune Panama kanal, mis läbib Panama maakitsuse avati laevaliiklusele 1914. aastal. Kanali avamine lühendas tunduvalt ligi  13 000-kilomeetrist mereteekonda läbi Magalhãesi väina ümber Lõuna-Ameerika lõunatipu. Tänu paarislüüsidele kulgeb laevaliiklus mõlemas suunas samaaegselt ja igal aastal läbib kanali umbes 14 000 laeva. Mirafloresi keskuses on võimalik tutvuda kanali ehitamise ajalooga ja näha kuidas kanal toimib. Keskuses on kanali ja lüüsidest läbisõitvate laevade jälgimiseks kolm tasandit ja see on ideaalne koht meeleolukate fotode tegemiseks. Lüüsidest läbisõitvate laevade hulk võib sõltuvalt ajakavast olla erinev.
Õhtul transfeer lennujaama ja lend Panama City-San Jose (Costa-Rica) kell 18:56-19:17. Majutus San Joses hotellis President**** või sarnases.
 
5. päev SAN JOSE – ARENALI VULKAAN
Hommikusöök. Oleme jõudnud Costa Rica pealinna ja tutvume selle Ladina-Ameerika kõige kosmopoliitsema linnaga. Costa Rica pealinna ajalugu algab 18. sajandi keskel, mil Keskoru südamesse viljakate põllumaadega piirkonda otsustati rajada uus keskus, mille kaitsepühakuks valiti püha Joosep  - siit ka linna nimi San Jose. Tänapäeval on San Jose mõnus ja turvaline linn, mille vaheldusrikkad linnamaastikud pakuvad kauneid vaateid ja põnevaid uudistamisi. Stiilne koloniaalarhitektuur, käsitööturud, kaunid pargid, moodsad kaubanduskeskused ning lugematud kohvikud ja restoranid.
Täna lõunal sõidame Põhjatasandiku piirkonda Arenali vulkaani rahvusparki. Arenal on aktiivne kihtvulkaan Costa Rica loodeosas San Josést umbes 90 km loodes. Vulkaani absoluutne kõrgus on 1633 meetrit ja kraatri läbimõõt 140 meetrit. Arenali rahvusparki sõites läbime Fortuna piirkonna põllumajanduslikud alad, kus on palju farme, dekoratiivtaimede puukoole ja istandusi.
Rahvuspargi territooriumil asuv hotell on suurepärane alguspunkt, kust alustada tutvumist lopsaka ja liigirikka loodusega. Hämaruses alustab oma kontserti mitmehäälne konnakoor, mis on siinse vihmametsa tavaline öömuusika. Siinsamas lähedal asuva niiskete kallastega oja on koduks mitmetele põnevatele konnaliikidele nagu punasilmne puukonn, briljantne metsakonn ja härgkonn. Sillutatud radadel jalutades saab tutvuda hotelli aedadega ja noore vihmametsaga ning siit avanevad suurepäraseid vaated Arenali vulkaanile. Siin võib kuulda või isegi kohata möira- ja ämblikahve ning mitmeid erinevaid linnuliike: harjasguaanid, tuukanid, oropendoolid ja erinevad koolibrid. Rada sobib suurepäraselt ka lühikeseks öiseks matkaks, et sukelduda pärast pimeda saabumist džungli eksootilistesse helidesse ja lõhnadesse.
Ööbimine kahel järgneval ööl hotellis Arenal Lodge*** või sarnases.
 
6. päev ARENALI  VULKAANI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Täna jätkame tutvumist Arenali vulkaani rahvuspargiga.
Teeme jalutuskäigu metsarajal, mis viib üle rippsilla ja läbib lopsakad troopilised salud ning noored ja põlised vihmametsad. Matkajuht teeb peatusi, et tutvustada troopilise vihmametsa taimi ja puid, mida teekonnal näeme. Loodusvaatlusretkel on võimalik näha mitmeid linnuliike enam kui 500 liigist, kes siinsetes metsades elavad. Kui veab võime kohata möiraahve, valgenäolisi kaputsiinahve, ämblikahve, laiskloomi, rohelisi iguaane, roomajaid ja erinevaid putukaid. Teine populaarne matkarada lõpeb kose juures. Matkajaid kosutab niiske õhk ning sõnajalgadest ja palmidest lopsakas mets.
 
7. päev ARENAL VULKAAN – MANUEL ANTONIO RAHVUSPARK
Pärast hommikusööki algab teekond päikeseküllasele Vaikse ookeani rannikule, läbime kauneid maastikke ja näeme maalilisi külasid. Teeme peatuse Tárcolesi jõe sillal, et vaadata hiiglaslikke krokodille. Manuel Antonio rahvuspark asub mägede ja metsade vahel ja on tuntud kaunite randade poolest. Siin on mitmeid kaunite vaadetega matkaradu ja suur tõenäosus näha mitmeid loomaliike, eriti nelja Costa Ricas elava ahviliigi esindajaid, laiskloomi ja kährikuid.
​Ööbimine kahel järgneval ööl hotellis Villa Lirio*** või sarnases.
 
8. päev MANUEL ANTONIO RAHVUSPARK
Hommikusöök. Tänasel päeval tutvume  Manuel Antonio rahvuspargiga ja jalutame siinsetel matkaradadel. Sageli nimetatakse seda paika loodusliku mitmekesisuse kroonijuveeliks selle maalilise ilu ja rikkaliku loomariigi tõttu. Jalutuskäikudel on suur võimalus kohata loomi nende looduslikus elupaigas. Matkarajad viivad meid erinevatele randadele: Espadilla Sur, Manuel Antonio, Escondida ja Playita, kus saab ujuda kristallselges soojas vees.

9. päev MANUEL ANTONIO – CORCOVADO 
Pärast hommikusööki sõidame Río Sierpesse, kust algab uus avastusretk. Vaikse Rio Sierpe linna La Hacienda kai juurest alustame paadiretke, mis kulgeb läbi Vaikse ookeani ranniku suurima mangroovide märgala, kus on hea võimalus kohata ahve, krokodille ja paljusid linde. Jõesuudmest alates liigume mööda rannikut ja siin on võimalus näha delfiine ja hea õnne korral isegi vaalu.
Ööbimine kahel järgneval ööl hotellis Drake Bay**** või sarnases.
 
10. päev CORCOVADO RAHVUSPARK
Hommikusöök. Väljasõit matkale Corcovado rahvusparki. Ajakiri „National Geographic“ on nimetanud seda paika bioloogilise mitmekesisuse poolest kõige intensiivsemaks kohaks meie koduplaneedil. Park pole hinnatud ja väga populaarne mitte ainult ökoloogide seas, sest ka loodushuviline reisija võib siin kohata arvukalt metsloomi. Corcovado on viimane jätkusuutliku ökosüsteemiga Vaikse ookeani madaliku vihmamets Kesk-Ameerikas. Hommikutunnid pakuvad hea võimaluse märgata metsloomi ja jälgida pargis vohavat looduse mitmekesisust. Matkates jõe sängis, leiame hämmastava joa ja nüüd on võimalus end jahutada varjulises jõebasseinis.
 
11. päev CORCOVADO – BOQUETE 
Pärast hommikusööki alustame teekonda Paso Canoase piiripunkti. Tagasi Panamas ja suundume Boquete linna. Majutus Boquetes hotellis või sarnases.
 
12. päev BOQUETE – KOHVIISTANDUSE KÜLASTUS - LEND DAVID-PANAMA CITY
Hommikusöök. Külastame aktiivselt toimivat kohviistandust ja saame teada, miks Boquete'i kohv on viis aastat järjest asjatundjate poolt tunnistatud maailma parimaks. Ekskursioon kulgeb läbi kohviistanduse ja siin tutvustatakse erinevaid kohvisorte ning nende omadusi. Külastajad näevad kuidas kohviube kuivatatakse ja õpivad tundma kogu kohviubade töötlemisprotsessi. Õhtuoolikul lend David-Panama City. Majutus Panama Citys. 

13. päev BOQUETE, LEND PANAMA CITY - ISTANBUL
Hommikusöök. Vaba hommikupoolik Panama Citys. Järgneb transfeer lennujaama, lend Panama City-Istanbul kell 19:20-16:00+1 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK800).

14. päev SAABUMINE ISTANBULI, MAJUTUS ISTANBULIS
Saabumine Istanbuli pärastlõunal kell 16:00. Ööbimine Istanbulis hotellis***.

15. päev VABA HOMMIKUPOOLIK ISTANBULIS, LEND ISTANBUL-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik Istanbulis.
Suundume taaskord lennujaama. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

3999 €* /4210 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lend ümberistumisega Tallinn-Istanbul-Panama City ja Panama-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • mugavustega bussi kasutamine;
 • siselennud vastavalt programmile;
 • majutus hotellides***-**** vastavalt programmile, (2-in. toad), hommikusöögid;
 • muu toitlustus vastavalt reisiprogrammile (3 lõunasööki ja 2 õhtusööki);
 • giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel.
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 650€
 • Tervisekindlustus € (kuni 65 a., 65-79 a. kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Viisa ja reisidokumendi

Panamasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
Costa Ricasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 

Reisil osalemiseks on soovituslik kollapalaviku vaktsineerimispass. 
Palume saata oma passikoopia hiljemalt oktoobri lõpuks! 


Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.

Lisainfo

 • Soodustus alla 10 a lapsele toas koos vanematega 399 € 
 • Panamas ja Costa Rical on kombeks anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev). Teisalt – turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB! Kohvril peaks  reisil kindlasti olema nimesilt.
 • aastavahetuse programm täpsustamisel
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.  Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel lubatud pagasimöör: reisijal on õigus kaasa võtta 1 äraantav pagas kogukaalus kuni 20 kg. Toitlustus ei sisaldu hinnas. 


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
 
25.12.2022 - 08.01.2023
Giid Heigo Sahk
 Hind al 3999
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Reisija
Portugali ringreisi tegi võrratuks Mirjam Somelar läbi oma vahetu elukogemuse, teadmiste, keeleoskuse, särtsaka olemise ja huumorimeele ning kindlakäelise juhtimise. Kindlasti reisin temaga tulevikus veelgi! Ja maa ise on ka võrratu!
K
Kaja
Tahtsin tänada väga huvitava Jordaania reisi eest! Eriline tänu giid Ervin Orgule! Saime palju põnevat kuulda ja ta abistas igati hädasolijaid! Programm oli huvitav ja mitmekesine- eriti huvitavad olid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra varemed ja Wadi Rumi kõrbe safari. Jõudu ja jaksu uute reisiprogrammide koostamisel ja loodame varsti jälle kohtuda! Aprill 2021.