Panama - Nicaragua - Costa Rica

Panama - Nicaragua - Costa Rica

14.04.20 - 26.04.20
 Hind al 3099
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT, FRANKFURT-PANAMA CITY
Kogunemine kell 4:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:15-07:45 ja Frankfurt-Panama City kell 12:00-16:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid LH 885 ja LH 484). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Jõuame Panamasse ja suundume hotelli õhtusöögile. Majutume 2 järgneval ööl hotellis Best Western Plus Zen Panama**** või sarnases.

2. päev PANAMA KANAL - MIRAFLORES LOCKS
Hommikusöök. Tutvume Panama linna ning siin domineeriva koloniaalarhitektuuriga. Sõidame edasi Miraflores Locksi külastuskeskusesse, et tutvuda Panama kanaliga. Panama kanal on lüüside ja tehisjärvede süsteemist koosnev laevatatav kanal, mis ühendab Vaikset ja Atlandi ookeani. Külastuskeskuse muuseumis on väljapanek erinevatest kanali ehitamisega seotud dokumentidest, piltidest jm. Näidatakse ka kokkuvõtvat filmi kanali ehitamisest ning saab vaadata Panama kanalile, kus laevad manööverdavad. Ühine lõunasöök. Külastame ka Panama kanali administratiivhoonet, mille seinamaalingud jutustavad kanali ja selle ehitajate loo.
 
3. päev LEND PANAMA CITY – MANAGUA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama, lend Panama City – Managua (kellaajad täpsustamisel). Jõuame Nicaraguasse. Majutus hotellis Best Western Las Mercedes Managua*** või sarnases.
 
4. päev MANAGUA - MASAYA VULKAAN - GRANADA
Hommikusöök. Linnatuur Managuas: Tiscapa vaateplatvorm, revolutsiooni väljak jm. Pärastlõunal külastame Masaya vulkaanilist ala. Edasi suundume Granada Citysse, jalutuskäik Granada kesklinnas. Külastame La Casa de los Tres Mundos kultuurimaja, jalutame mööda La Calazada bulvarit, näeme Granada katedraali kesklinna pargi juures. Majutus hotellis Colonial**** või sarnases.
 
5. päev LAS ISLETAS – SAN JUAN DEL SUR
Hommikusöök. Täna suundume paadireisile väikestel saarekestel – Las Isletas. Saarestik koosneb ligi 365 väiksest saarest, mis tekkisid vulaanipurske tagajärjel. Loodus on imeline ning nautida saab suurepäraseid vaateid vulkaanidele ja Nicaragua järvele. Edasi sõidame San Juan del Suri, kus majutume mereäärses hotellis Victoriano**** või sarnases.
 
6. päev PEÑAS BLANCAS – JÕESAFARI
Hommikusöök. Täna sõidame edasi Costa Ricasse ning peatume piiril Peñas Blancas. Edasi viib tee Rincón Corobici’, kus käime jõesafaril. Sõit pakub palju silmailu loodusearmastajatele. Mets on täis eri liike linde ja loomi, keda vaiksel veesõidul jälgida. Ühine lõunasöök koos grupiga. Edasi sõidame ööbimiskohta ja majutume järgneval kahel ööl hotellis Arenal Paraiso Resort & Spa*** või sarnases. 
 
7. päev ARENALI VULKAANI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Täna külastame Arenali vulkaani rahvusparki, mis asub Cordillera de Tilarani mäestiku jalami ja San Carlose lagendike vahel. Siin on palju matkaradu ümbritseva looduse imetlemiseks. Siin on vihmamets, näeb kustunud laavajugasid, saab nautida kauneid vaateid rahvuspargile, vulkaanile ja Arenali järvele. Seda piirkonda peetakse ka oluliseks ka linnuvaatlejate seas, kuna on väga liigirohke.
 
8. päev LA PAZI KOSKEDE AIAD - SAN JOSÉ
Hommikusöök. Täna külastame La Pazi aedu ja koski. Siin on viis koske ja sillutatud matkarajad, mida mööda kaitsealal liikuda saab. Koski saab vaadelda vaateplatvormidelt. Lisaks võib uurida erinevaid linde ja loomi: koolibride aias elab ligi 26 eri liiki koolibrisid, liblikate aias saavad külastajad jälgida imeilusaid värvikirevaid liblikaid. Siin on ka 30 liiki kõige ilusamaid ja mürgisemaid madusid ning hulgaliselt konni. Pargis on ka kaitseala lindudele ja metsikutele kaslastele. Ühine lõunasöök. Majutus pealinnas San Jose’s hotellis Aurola Holiday Inn*** või sarnases.


9. päev SAN JOSÉ - MANUEL ANTONIO
Hommikusöök. Suundume ekskursioonile Costa Rica pealinna San Josésse. Tutvume linna ajaloo ja tänapäevaga, siin on euroopalikku arhitektuuri, palju teatreid, muuseume ja parke. Edasi sõidame Manuel Antonio suunas, kus majutume kolmel järgneval ööl rannahotellis San Bada**** või sarnases.

10. päev VABA PÄEV RANNAS või MANUEL ANTONIO RAHVUSPARK (pilet lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba päev, et nautida rannamõnusid. Manuel Antonio rahvuspark on tuntud oma ilusate valgete liivarandade ja metsiku looduse poolest.
Soovijatega tutvume Manuel Antonio mitmekesise ja liigirikka rahvuspargiga. Siin on kaputsiinahve, laiskloomi, pesukarusid ja palju teisi.

11. päev  PÄEV RANNAPUHKUSEKS 
Hommikusöök. Täna on aega nautida puhkust rannas või avastada ümbritsevat metsikut loodust. Kujutlege vaid troopilist metsaala, ääristamas valget liivaranda! See on vaatepilt, mis jääb veel kauaks Costa Ricat meenutama. Kristallselgelt sillerdav vesi sobib nii kergeks supluseks kui ka snorgeldamiseks.

12. päev  TARCOLESE JÕE SILD - VIHMAMETS ÜLEVALT, LEND SAN JOSÉ - FRANKFURT
Hommikusöök. Hommikupoolikul võimalus nautida rannamõnusid. Seejärel läheme Tarcolese jõe sillale, et vaadelda krokodille. Ühine lõunasöök. Järgneb transfeer lennujaama, lend San José – Frankfurt kell 19:35-15:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH 519).
 
13. päev  LEND FRANKFURT-TALLINN
Saabumine Frankfurti. Lend Frankfurt-Tallinn kell 21:15-00:30(lennunumber LH884) Tere tulemast koju!

Reisi hind

3099 € * /3262 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.detsembrini

Hind sisaldab:
 • Tallinn - Frankfurt - Panama City ja San José - Frankfurt - Tallinn lend (Lufthansa liinilennud), lennujaamamaksud
 • Lend Panama City - Managua, lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Majutus 11 ööd vastavalt programmile (2-in toad) hotellides***/ ****, 11 hommikusööki, 2 lõunasööki
 • Programmis märgitud sissepääsud hinnas
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi ja reisisaatja teenus
Lisatasu eest:
 • Ühene majutus 600 €
 • Nicaraguasse sisenemise ja sealt lahkumise tasu ca 20 USD (hind võib muutuda)
 • Costa Ricasse sisenemise tasu ca 7 USD (hind võib muutuda)
 • Panamasse sisenemise ja sealt lahkumise tasu ca 6 USD (hind võib muutuda)
 • Tervisekindlustus al 21,24 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.

Viisa ja dokumendid

Lennupiletite vormistamiseks palume meile teada anda oma passiandmed hiljemalt 2 kuud enne reisi. 
Panamasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
Nicaraguasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
Costa Ricasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 


Sellel reisil on kohustus teha kollapalaviku vaktsiin ning võtta kaasa vastav tõend. Seda nõutakse kõigilt Panamast Nicaraguasse sisenemisel. Kui Teil pole vastav vaktsiin tehtud, palume haiglaga kohe ühendust võtta ja endale aeg broneerida, kuna järjekorrad võivad olla pikad. Kollapalaviku vaktsiin peab olema tehtud hiljemalt 10 päeva enne Nicaraguasse sisenemist 
Vaktsiiniga on seotud erand, mis kehtib 60aastastele ja vanematele inimestele. Nimelt pole nende puhul vaktsiin kohustuslik, kuid kohustuslik on esitada arsti allkirjastatud dokument selle kohta, et inimene on üle 60aasta vana ega saa selle pärast vaktsiini. Seetõttu on vaktsiinikabinetis nõustamisel käimine siiski oluline.
Vaktsineerimise ja reisimeditsiinilise nõustamise aja saate broneerida endale sobiva haigla registratuuris:
https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused/reisimeditsiiniline-noustamine
 

Lisainfo

Reisil on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada kohalikule personalile jootrahadeks umbes 30 USD inimese kohta.

Lennuinfo Lufthansa lendudel
Lendudel on lubatud  1 äraantav pagas inimese kohta, max kaal 23 kg! 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lühikesel lennul: Hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid. Pikal lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel ei sisaldu toitlustus.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 

Kaart:

14.04.20 - 26.04.20
 Hind al 3099
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Panama - Nicaragua - Costa Rica

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  3799
Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko
15.11.20 - 30.11.20
Vaata lähemalt
Hind al  2999
Mehhiko ringreis ja rannapuhkus Cancunis
29.10.20 - 12.11.20
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt
Hind al  2599
Kuuba ringreis ja rannapuhkus Varaderos
04.12.20 - 15.12.20
Giid Mirjam Somelar
Vaata lähemalt
Hind al  3999
Brasiilia - Argentina
04.12.20 - 17.12.20
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt