Panama - Nicaragua - Costa Rica

Panama - Nicaragua - Costa Rica

07.12.2024 - 22.12.2024
 
Eelbroneering
Põnev ringreis ühendab kolme riigi parimaid palasid. Kuulus Panama kanal, kaunid puutumata rannad, vihmametsad, mäed, põliselanike kultuur. Panama ja Costa Rica on tõelised loodusnautlejate paradiis.


Panamasse ja Costa Ricasse reisimisel on vajalik kollapalaviku vaktsineerimispass.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid ka vahetult enne reisi!
Majutus: Istanbulis hotellis****
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL–PANAMA CITY
Lend Istanbul-Panama City kell 09:20-18:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK800). 
Majutus: Panama City hotellis****
Söögikorrad: Hommikusöök. Toitlustus TK lendudel hinnas.


3. päev PANAMA KANAL – MIRAFLORES LOCKS
Tutvume Panama linna ning siin domineeriva koloniaalarhitektuuriga. Sõidame edasi Miraflores Locksi külastuskeskusesse, et tutvuda Panama kanaliga. Panama kanal on lüüside ja tehisjärvede süsteemist koosnev laevatatav kanal, mis ühendab Vaikset ja Atlandi ookeani. Külastuskeskuse muuseumis on väljapanek erinevatest kanali ehitamisega seotud dokumentidest, piltidest jm. Näidatakse ka kokkuvõtvat filmi kanali ehitamisest ning saame heita pilgu Panama kanalile ja manööverdavatele laevadele. Ühine lõunasöök. Külastame ka Panama kanali administratiivhoonet, mille seinamaalingud jutustavad kanali ja selle ehitajate loo.
Majutus: hotellis***
Söögikorrad: hommikusöök


4. päev LEND PANAMA CITY – MANAGUA
Transfeer lennujaama, lend Panama City – Managua 12:18-13:06 (kohalikud kellaajad, lennunumber CM106).
Jõuame Nicaraguasse. Managua on samanimelise järve kaldal asuv Nicaragua suurim linn ja ühtlasi pealinn. Kuigi linna on raputanud suured maavärinad, orkaanid ja tulekahjud, on see tänapäeval üks tähtsamaid kaubandus- ja kultuurikeskusi Kesk-Ameerikas. Linna ümbritsevad viljakad põllumaad, mis on peamiselt pühendunud maisi, puuvilla ja kohvi kasvatamisele. 
Majutus: hotellis***
Söögikorrad: hommikusöök


5. päev MANAGUA – MASAYA VULKAAN – GRANADA
Linnatuur Managuas: jalutuskäik Tiscapa vaateplatvormil ja revolutsiooni väljakul. Pärastlõunal külastame Masaya vulkaanilist ala. Masaya vulkaan on looduskaitse all olev aktiivvulkaan, mille kraatris asub laavajärv. Vulkaan on pideva uurimise all, kuna seal toimuvad mitmed vulkanoloogilised protsessid, mida on võimalik jäädvustada ja analüüsida, et saada vulkaani tegevusest parem ülevaade. Edasi suundume Granada Citysse ja teeme jalutuskäigu imeilusas Granada kesklinnas. Külastame La Casa de los Tres Mundos kultuurimaja, jalutame mööda La Calazada bulvarit ning vaatame kesklinnas asuvat Granada katedraali. 
Majutus: hotellis***
Söögikorrad: hommikusöök

6. päev LAS ISLETAS – SAN JUAN DEL SUR
Täna suundume paadireisile külastamaks väikeseid saarekesi - Las Isletas. Saarestik koosneb ligi 365 väikesest saarest, mis tekkisid vulkaanipurske tagajärjel. Loodus võtab siin lihtsalt sõnatuks suurepäraste vaadetega vulkaanidele ja Nicaragua järvele. Tavaliselt kohtab siin mitmesuguseid vahvaid ahvikesi ja eri liike linde. Edasi jätkame oma teekonda San Juan del Suri suunal, mis on suurepärane koht mereäärseks ja päikseliseks puhkuseks. Siin on imeilusad rannad ja sinised laguunid, mis on populaarsed ka surfarite seas.
Majutus**: hotellis***
Söögikorrad: hommikusöök

7. päev PEÑAS BLANCAS – JÕESAFARI
Täna sõidame edasi Costa Ricasse ning peatume kahe riigi piiril - Peñas Blancas. Edasi viib tee Guanacaste provintsi Corobici jõe äärde, kus võtame ette jõesafari. Sõit kulgeb rahulikult mööda jõge ning pakub palju silmailu looduse- ja loomaarmastajatele. Troopiline mets on täis eri liike linde ja loomi (iguaane, ahve ja ninakarusid), keda vaiksel veesõidul jälgida. Ühine lõunasöök koos grupiga. 
Majutus: hotellis***
Söögikorrad: hommiku- ja lõunasöök


8. päev ARENALI VULKAANI RAHVUSPARK
Täna külastame Arenali vulkaani rahvusparki, mis asub Cordillera de Tilarani mäestiku jalami ja San Carlose lagendike vahel. Rahvuspargis on palju matkaradu ümbritseva looduse imetlemiseks. Siin on, mida imetleda - vihmamets, mis peidab endas kustunud laavajugasid ning maalilised vaated rahvuspargile, vulkaanile ja Arenali järvele. Lisaks on see piirkond koduks erinevatele looma- ja linnuliikidele. Näiteks võime siin kohata jaaguare, ninakarusid, ahve, laiskloomi ja erinevaid roomajaid.
Majutus: hotellis***
Söögikorrad: hommikusöök


9. päev LA PAZI KOSKEDE AIAD – SAN JOSÉ
Täna külastame La Pazi aedu ja koski. Siin asub viis kuulsat koske. Nende vaatlemiseks on loodud vaateplatvormid ja sillutatud matkarajad, mida mööda kaitsealal liikuda saab. Saame uurida erinevaid linde ja loomi Costa Rica suurimas loomade kaitsealas: koolibride aias elab ligi 26 eri liiki koolibrisid, liblikate aias saavad külastajad jälgida imeilusaid värvikirevaid liblikaid. Siin on ka 30 liiki kõige ilusamaid ja mürgisemaid madusid, hulgaliselt värvilisi konni ja metsikute kaslaste ala. 
Ühine lõunasöök. 
Majutus: pealinnas San Jose’s hotellis***
Söögikorrad: hommiku- ja lõunasöök


10. päev SAN JOSÉ – MANUEL ANTONIO
Suundume ekskursioonile Costa Rica pealinna San Josésse, kus tutvume linna ajaloo ja tänapäevaga. Linnas on suursugune euroopalik arhitektuur - palju teatreid, muuseume, hotelle ja parke. Edasi sõidame Manuel Antonio suunas, mis on suurepärane koht rannapuhkuseks.
Majutus: rannahotellis***
Söögikorrad: hommikusöök


11. päev VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS. SOOVIJATELE EKSKURSIOON (lisatasu eest)
Vaba päev, et nautida rannamõnusid Costa Rica kõige ilusamates randades.
Soovijatega tutvume Manuel Antonio mitmekesise ja liigirikka rahvuspargiga. Rahvuspark on tuntud oma ilusate valgete liivarandade ja metsiku looduse poolest. Siin on kaputsiinahve, laiskloomi, pesukarusid ja palju teisigi eksootilisi loomi.
Majutus: rannahotellis***
Söögikorrad: hommikusöök


12. päev VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS 
Täna on aega nautida puhkust rannas või avastada ümbritsevat metsikut loodust. Kujutlege vaid troopilist metsaala, mis ääristab valget liivaranda! See on vaatepilt, mis jääb veel kauaks Costa Ricat meenutama. Kristallselgelt sillerdav vesi sobib nii kergeks supluseks kui ka snorgeldamiseks.
Majutus: rannahotellis***
Söögikorrad: hommikusöök


13. päev TARCOLESE JÕE SILD – VIHMAMETS ÜLEVALT, LEND SAN JOSÉ–PANAMA CITY
Sõidame kuulsale Tarcolese jõe sillale, et vaadelda krokodille oma tavapärases keskkonnas. Ühine lõunasöök. Järgneb transfeer lennujaama ja lend San José – Panama City 18:12-20:37 (kohalikud kellaajad, lennunumber CM839). 
Majutus: hotellis***
Söögikorrad: hommiku- ja lõunasöök


14. päev PANAMA CITY – EMBERA HÕIMUD, LEND PANAMA CITY – ISTANBUL
Väljasõit Chagrese rahvusparki, mis on 50 aasta jooksul olnud elupaigaks Embera hõimule. Suundume lennujaama. Lend Panama City-Istanbul kell 19:50-16:30 +1 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK800).
Majutus: hotellis*** 
Söögikorrad: hommikusöök. Toitlustus TK lendudel hinnas. 

 
15. päev ISTANBUL
Saabume Istanbuli. Transfeer hotelli. 
Majutus: Istanbulis hotellis****.
Söögikorrad: Toitlustus TK lendudel hinnas. 


16. päev LEND ISTANBUL–TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).
Söögikorrad: Hommikusöök. Toitlustus TK lendudel hinnas.

Reisi hind

2024. aasta hind täpsustamisel

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele 

Hind sisaldab:
 • Tallinn - Istanbul - Panama City - Istanbul - Tallinn lend (Turkish Airlines liinilennud), lennujaamamaksud
 • Lend Panama City - Managua, lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Lend San Jose - Panama City, lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütsusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Majutus 15 ööd vastavalt programmile (2-in toad) hotellides***/ ****, 14 hommikusööki, 3 lõunasööki
 • Programmis märgitud sissepääsud hinnas
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi ja reisisaatja teenus
Lisatasu eest:
 • Ühene majutus hind täpsustamisel.
 • Nicaraguasse sisenemise ja sealt lahkumise tasu ca 20 USD (hind võib muutuda)
 • Costa Ricasse sisenemise tasu ca 10 USD (hind võib muutuda)
 • Panamasse sisenemise ja sealt lahkumise tasu ca 10 USD (hind võib muutuda)
 • Tervisekindlustus al €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Manuel Antonio rahvuspargi pilet (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)

Viisa ja dokumendid

Lennupiletite vormistamiseks palume meile teada anda oma passiandmed hiljemalt 2 kuud enne reisi. 
Panamasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
Nicaraguasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
Costa Ricasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 

Sellel reisil on kohustus teha kollapalaviku vaktsiin ning võtta kaasa vastav tõend. Seda nõutakse kõigilt Panamast Nicaraguasse sisenemisel. Kui Teil pole vastav vaktsiin tehtud, palume haiglaga kohe ühendust võtta ja endale aeg broneerida, kuna järjekorrad võivad olla pikad. Kollapalaviku vaktsiin peab olema tehtud hiljemalt 10 päeva enne Nicaraguasse sisenemist 
Vaktsiiniga on seotud erand, mis kehtib 60aastastele ja vanematele inimestele. Nimelt pole nende puhul vaktsiin kohustuslik, kuid kohustuslik on esitada arsti allkirjastatud dokument selle kohta, et inimene on üle 60aasta vana ega saa selle pärast vaktsiini. Seetõttu on vaktsiinikabinetis nõustamisel käimine siiski oluline.
Vaktsineerimise ja reisimeditsiinilise nõustamise aja saate broneerida endale sobiva haigla registratuuris:
https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused/reisimeditsiiniline-noustamine

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

 • Reisil osalemiseks on vajalik kehtiv kollapalaviku vaktsineerimispass 
 • Palume meile saata hiljemalt 2 kuud enne reisi oma passikoopia
 • Reisil on kohustuslik anda jootraha. Palume arvestada kohalikule personalile jootrahadeks umbes 40 USD inimese kohta.
Lennuinfo Lufthansa lendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul:  Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel ei sisaldu toitlustus.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
07.12.2024 - 22.12.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Riina Raaga
Tänan Germalot ja Raivot! Lõuna - Korea ja Taiwani ringreis ( 2023) oli täiuslik. Reisijuht Raivo põhjalik, asjatundlik ja kannatlik. Suurepärane reis, kes soovib ka põhjalikumaid teadmisi koguda, soovitan minna. Raivo ei jäta ühtegi küsimust vastamata.
E
Ene ja Sanija
Lõpuks, peale pikka pausi, saime Tuneesiasse! Reis oli super ja giid aitas sellele palju kaasa. Suur tänu! Mae, oli järjekordselt väga meeldejääv reis koos Sinuga. Loodan,et kohtume veel.