Peruu - inkade pärandus

Peruu - inkade pärandus

16.11.2023 - 26.11.2023
 
Eelbroneering
Rännak muistsesse inkade impeeriumisse, Andide kõrgmägedesse.
Peruu on Lõuna-Ameerika suuruselt kolmas maa, mis on jagatud kolme regiooni - rannikuala, mägine keskmaa ja džungel. Peruu on mitmes mõttes väga eriline maa, mille kirjeldamisel peaks kasutama sageli sõnu kõige kõige... Siin on maailma kõrgeim raudtee, elab maailma suurim lendav lind kondor, kõrgeimal asuv laevatatav järv Titicaca jne. Siin on vaheldusrikas loodus, iidsete kultuuride pärand, värvikirev rahvuskultuur.

Lugege Peruu kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Peruu reisil osalemise tingimused 3. novembri 2022 seisuga:
*Eesti kodaniku pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast (palume meile saata oma passikoopia)
Riiki sisemiseks on vaja esitada :
* Vaktsineerimispass. Palume meile saata oma vaktsineerimispass (www.digilugu.ee) (reisil saavad osaleda ainult vaktsineeritud reisijad). Kahedoosilise vaktsineerimise korral peab teisest doosist olema möödas vähemalt 14.päeva ja vähem kui 3 kuud. 
* Siselennu ja rongi kasutamiseks, peab olema alates 18. eluaastast tehtud ka tõhustusdoos (ehk vajalik 3 doosi, juhul kui teisest doosist on möödas rohkem kui 3 kuud)
* Peruus ei kehti läbipõdemistõend.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-AMSTERDAM-LIMA
Kogunemine kell 05:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Amsterdam kell 07:50-09:25 ja Amsterdam-Lima kell 12:35-19:10 (kohalikud kellaajad, lennud BT857 ja KL743). Palume kontrollida lennu kellaaegu vahetult enne reisi! Majutus Limas hotellis Radisson**** või sarnases.

2. päev LIMA - PARACASE RAHVUSPARK - BALLESTASE SAAR – NAZCA

Hommikusöök. Varahommikune väljasõit piki Pan Americana kiirteed Limast Paracase suunas. Sõidame piki kuumaastikuna näivat kuiva ja künklikku Vaikse ookeani rannikut. Seejärel jõuame Paracase poolsaare rahvusparki, kus leiduvad sajad haruldased taime- ja linnuliigid. Võtame ette paadisõidu Ballestase saartele, mida nimetatakse väikeseks Galapagoseks. Saared on maailmakuulsad lindude liigirohkuselt. Sõidame mootorpaadiga ümber saarte ja naudime unustamatut pilti tuhandete merilõvidega ja lindudega palistatud rannikust.  Peatume külas, kus valmistatakse traditsioonilist piscot (Peruu viinamarjabrändit), mida saab nii maitsta kui ka kaasa osta. Sõit Ica liivakõrbesse, kus on võimalus ronida hiiglaslikel liivadüünidel. Hilisõhtuks jõuame Nazcasse. Majutus hotellis Casa Andina*** või sarnases.

3. päev NAZCA - AREQUIPA
Hommikusöök. Avastame Nazcat - maailma üht kõige salapärasemat kohta. Lendame väikelennukiga maastikujooniste kohal ja vaatame mitmesaja meetri pikkuseid loomakujutisi ning geomeetrilisi vorme, mis pärinevad Nazca kultuuri ajastust.
Seejärel ootab meid muljeterohke bussisõit piki Vaikse ookeani kallast Nascast Arequipasse, Lõuna-Ameerika kauneimaks peetavasse linna, Peruu teaduse- ja vaimukeskusesse. Teel külastame Chauchilla vana matmispaika. Hilisõhtuks jõuame Arequipasse, majutus hotellis Casa Andina või sarnane.

4. päev AREQUIPA - SANTA CATALINA – PUNO
Hommikusöök. Arequipa asub ligi kahe ja poole kilomeetri kõrgusel merepinnast ja seda linna ümbritsevad kustunud vulkaanide koonusekujulised lumised mäetipud. Vaated linnast avanevatele mägedele on võrratud. Külastame Peruu vanimat kloostrit Santa Catalinat, mis asutati aastal 1580. aastal.
Sõit Punosse üle kõrgmäestikuplatoo ehk altiplano, mille kõrgemad punktid küündivad enam kui nelja kilomeetrini üle merepinna ja kus võib näiteks näha jalutamas vicuñasid ja teisi loomi. Jõuame õhtuks Punosse, aymara kultuuri linnakesse maailma kõrgeima järve, 3812 m kõrgusel laiuva Titicaca kaldal. Majutus Punos kahel järgneval ööl hotellis Casa Andina või sarnases.

5. päev TITICACA JÄRV
Hommikusöök. Sõidame paadiga Titicaca järvele. Näeme umbes neljakümmet ujuvat Urose saart, mille kohalikud indiaanlased kõrkjast punusid. Külastame paari suuremat saart ja vaatame, kuidas värvikirevates rahvariietes kohalikud seal oma igapäevast elu elavad. Seejärel sõidame Taquile saarele, mis on imekaunis kaljusaar keset järve, tuntud võrratute vaadete ja kuduvate meeste poolest. Teeme seal väikese jalutuskäigu ja sööme lõunat. Pärastlõunal pöördume paadiga tagasi Punosse.

6. päev PUNO - CUSCO
Hommikusöök. Bussisõit Punost Cuscosse. Peruu kõige kaunim tee viib läbi Andide ahelike ja viljakate orgude. Teel teeme mitmeid peatusi, et imetleda ürgseid pühapaiku, fantastilisi kirikuid ja näha kohaliku rahva elu. Külastame Andahuaylillase suurepäraste freskodega kirikut, mis on ilmekas näide 17. sajandi nn Cusco arhitektuurist. Peatume lõunapausiks Sicyanis. Teekond on tõeline elamus mitmes mõttes - näeme, kuidas vaheldub loodus - ühelt poolt kuiv ja teiselt poolt lopsakas. Majutus Cuscos hotellis Casa Andina või sarnases. 
Soovijatel võimalus külastada rahvusliku programmiga õhtut ketšua muusika ja tantsu saatel kohalikus restoranis (lisatasu eest).

7. päev PÜHA ORG
Hommikusöök. Tutvume Püha Oruga, mis on rikkaliku ajaloopärandi ning kauni loodusega piirkond.  Käime Pisaqi turul, mis on kõige tuntum ja suurem indiaani turg Pühas orus ning pakub rikkalikku valikut kohalikust käsitööst. Ühine lõunasöök. Pärastlõunal vallutame Ollantaytambot, see on üks paremini säilinud linnu Inkade impeeriumi kõrgajastust. Sõidame rongiga  Machu Pichule.  Majutus  hotellis Ferre või sarnases.

8. päev MACHU PICCHU – CUSCO
Hommikusöök. Ekskursioon maailmakuulsasse Machu Picchusse - iidsesse inka preestrite linna, mis on säilinud puutumatuna keset vihmametsa ja mida Hispaania vallutajad ei suutnud avastada. Tänapäevani on säilinud pea kõik linna ehitised, millest enamuse moodustavad templid ja rituaalide läbiviimise paigad. Ekskursioon Machu Picchus - pühamud, kuninglik kvartal, surnuaiad, observatooriumid jne. Ühine lõunasöök Machu Picchus. Õhtupoolikul sõidame rongiga tagasi ning suundume Cuscosse piki Urubamba jõe lopsaka loodusega orgu. Majutus kahel järgneval ööl Cuscos hotellis või sarnases.
 

9. päev CUSCO 

Hommikusöök. Tutvume Cuscoga, Inkade impeeriumi kunagise pealinnaga, mis asub 3350 m kõrgusel üle merepinna, käime vaatamas millimeetri täpsusega tahutud linnamüüride ja templite säilmeid linna piires. Vaatame hispaanlaste välja ehitatud peaväljakut ja katedraali. Käime iidsetes indiaani kultusepaikades, mis asuvad linnast pisut väljas.
 

10. päev CUSCO-LIMA, LIMA EKSKURSIOON, LEND LIMA–AMSTERDAM

Hommikusöök. Hommikune lend Cusco-Lima kell 09:30. Saabudes tutvustav ekskursioon Limas. Imetleme Miraflorese elitaarset linnaosa ja naudime võrratuid vaateid Vaiksele ookeanile. Lima vanalinnas imetleme koloniaalstiilis nooblit peaväljakut, kohtuhoonet, San Martini väljakut. Transfeer lennujaama ja tagasilend Limast kell 21:10-15:15 (kohalikud kellaajad, KL744).


11. päev SAABUMINE AMSTERDAMI, LEND AMSTERDAM-RIIA-TALLINN

Saabume Amsterdami kell 15:15. Lend Amsterdam Riia kell 18:55-22:05 ja Riia-Tallinn kell 23:15-00:15

Reisi hind

2023. aasta hind ja programm täpsustamisel

3399 €* / 3578 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Air Baltic ja KLM liinilendudele Tallinna-Amsterdam-Lima ja Lima-Amsterdam-Tallinn (lennugraafik seisuga 15.02.22)
 • Lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Käibemaks
 • Siselend Cusco-Lima 
 • Majutus hotellides*** (2-in toad) hommikusöögid ning programmis märgitud muu toitlustamine (5 lõunasööki)
 • Giidi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel 
 • Kõik programmis märgitud sissepääsupiletid 
 • Rongipilet Macchu Picchule
 • Nasca lend
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus 12 päevaks € (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus hotellides 250 
 • Rahvusliku programmiga õhtu Cuscos u 30 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal, joogid lisatasu eest, tasutakse USD või samas vääringus SOL )
 • Õhtusöök teel Arequipasse 60 SOL
 • Nasca lennul maks u 15 USD (tasutakse kohapeal USD või samas vääringus SOL)
 • Cusco katedraal u 10 USD (tasutakse kohapeal samas vääringus SOL)

Lisainfo

 • Lennuki äraantav pagas võib olla 1 kohver kaaluga kuni 23 kg. Käsipagasis võib pardale kaasa võtta 1 koti mõõtudega kuni 55 x 25 x 35 cm ja lisaks 1 käekoti/arvutikoti vms. Käsipagasi kogukaal võib olla kuni 8 kg.
 • Tegemist on merepinnast suhteliselt kõrgel asuva riigiga, mistõttu võib loodusoludega kohanemine (aklimatiseerumine) aega võtta. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo https://www.keskhaigla.ee/kliinikud/nakkuskliinik/reisimeditsiiniline-noustamine/
 • Soovitame osa rahast kaasa võtta sularahana väikestes hea väljanägemisega USA dollari kupüürides. Maksekaardid jms. kehtivad suuremates linnades.
 • Peruus moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik. Palume jootrahadeks arvestada 50 USD. Raha soovitame kaasa võtta USD, neid saab kohapeal vahetada SOLideks. Samuti on Peruus võimalik sularaha välja võtta krediitkaardiga.
Lennuinfo KLM liinilendudel Amsterdam-Lima ja Lima-Amsterdam:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x35x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 12 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Lendudel Air Baltic lendudel Tallinn-Amsterdam ja Amsterdam-Riia-Tallinn:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
KLM lendudel on toitlustus hinnas, Air Balticu lendude lisatasu eest.  

Siselennul reeglid erinevad rahvusvaheliste lendude omadest, lubatud pagas 20 kg.
Reisi tutvustava videoga saate tutvuda siit >

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on PASS! Palume meile enne reisi teada anda passi number ja kehtivuse aeg! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
Peruu on Eesti kodanikele viisavaba. Soovitav on teha oma reisidokumentidest (pass, lennukipiletid jms.) koopiad ja hoida neid eraldi originaalidest.
16.11.2023 - 26.11.2023
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Peruu - inkade pärandus

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!
M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!