Roheneemesaarte kontrastid – rännak vulkaanidest randadeni

Roheneemesaarte kontrastid – rännak vulkaanidest randadeni

13.04.2026 - 24.04.2026
 
Eelbroneering
Roheneemesaared ehk kohalikus keeles Cabo Verde saareriik on Atlandi ookeanis, umbes 500 km kaugusel Lääne-Aafrika rannikust, paiknev vulkaanilist päritolu arhipelaag, mis koosneb 10 suuremast ja mitmest väiksemast saarest. Need saared on jagatud tuulealusteks (Sotavento) ja tuulepealseks (Barlavento) grupiks. Igal saarel on oma iseloom, loodus ja meeleolu.
Roheneeme saared on segunenud Aafrika ja Euroopa kultuuride sulam. Roheneeme saarte niiöelda asustatud aja alguseks peetakse Portugali maadeavastajate siiajõudmist 15. sajandi keskpaigas, mis on arusaadavalt jätnud jälje kohalikku kultuuri ja arhitektuuri. Samuti Aafrika lähedus - Senegali rannik jääb ligikaudu 500km kaugusele. Sellepärast on suur osa kohalikke roheliste silmade ja pooltõmmu nahatooniga, kuid kultuuriliselt on omane pigem aafrikalik elustiil. Kohalikud on tuntud kui cabo-verdianod, kes räägivad portugali keelt ja kohalikku kreooli murret (Kriolu). Kultuuris on olulisel kohal muusika, tants ja toidukultuur. Saared on kuulsad oma muusika poolest – eriti morna, mille rahvusvaheliselt tuntud esindaja oli lauljanna Cesária Évora. Cabo Verde inimesed on tuntud oma külalislahkuse ja rahuliku ellusuhtumise poolest. Siin hinnatakse aega, muusikat ja koosviibimisi. Muusika mängib igapäevaelus suurt rolli – olgu see traditsiooniline morna, rütmikas coladeira või tänapäevane funaná.
Toidulaual leidub palju mereande – värske kala, krevett, tuunikala – ja kohalikke roogasid nagu cachupa, toitvast oast ja maisist valmistatud hautis. Kohalik rumm, grogu, on samuti proovimist väärt.
Roheneeme saared koosnevad kümnest peamisest vulkaanilise päritoluga saarest ja meie reis viib meid tutvuma kuue saarega - Boa Vista, Santiago, Fogo(valikuline), Sao Vicente, Santo Antao(valikuline) ja Sal. Olgugi, et tekkeline päritolu on kõigil ühine, siis igal saarel on oma eripära ja võlu nii looduse kui ka elustiili osas.
 

Reisikava

 

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev /E/ 13.04.2026 LEND TALLINN-ZURICH-BOA VISTA
Koguneme kell 03:30 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside teenindusleti juures, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Zurich 06:05-08:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber LX1317). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! Edasilend Zurich-Boa Vista väljub kell 10:05 (lennu number LX8102). Boa Vistale maandume kell 15:05 ja majutume Boa Vista peamisesse linna Sal Rei´s asuvasse hotelli. Õhtupoolikul võimalus tutvuda Sal Rei ehk portugali keelest tõlgituna Soola Kuninga linnas ja nii nagu nimetus juba ütleb, siis siinses piirkonnas on soolaväljad ja soola tootmine tavapärane. Jääme siia saarele järgmiseks kaheks ööks.

Söögikorrad: pikal lennul toitlustus sees

Majutus: Boa Vista saarel, Sal Rei

 

2. päev /T/ 14.04.2026 PÄEV BOA VISTAL 

Tänase päeva veedame tutvudes Boa Vista parimate kohtadega. Boa Vista on oma asukohalt saarestiku kõige lähim saar Aafrika rannikule - 500km Senegalist. Samuti on Boa Vista üks põhisaartest, mida eelistatakse külastada. Suundume pick-up tüüpi autodega Viana kõrbe, kus heledate liivadüünide- merevee ja vulkaanilise päritoluga tume maastik loovad kaunid kontrastid, looduslikud soolavee basseinid San Pedro de Lumes ja saare kaunimaks heleda liivaga rannaks peetavat Praia de Chaves. Kui tavapäraselt on vulkaanisaartel rannaliiv tume, siis siin on osaliselt rannaliiv hele tänu läheduses asuvatele korallriffidele. Tutvume üheskoos ka Sal Rei linnaga - kaljuserval asuv Fatima kabel, saare ajalugu tutvustab Mere ja laevavrakkide muuseum (Sea and Shipwreck Museum), kus näeme veealuseid arheoloogilisi ja kunstilisi esemeid, mis aja jooksul leitud ja jutustavad meile saare ajaloost läbi erinevate ajastute. Külastame Sal Rei kohalikku turgu, kus on hea võimalus luua kontakt kohalikega ning tutvuda kohaliku käsitöö, puuviljade, juurviljadega. 

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: Boa Vista saarel, Sal Rei

 

3. päev /K/ 15.04.2026 LEND BOA VISTA-SANTIAGO, PRAIA VANALINN

Peale hommikusööki suundume lennujaama, et lennata edasi lühikese lennutee kaugusel asuvale Santiago saarele (lennuajad täpsustamisel). Santiago on saarestiku kõige suurem saar ning ühtlasi asub siin ka saarestiku pealinn Praia, mis on ka saarestiku kõige suurem linn. Peale lõunat tutvume selle väljanägemiselt melanhoolse koloniaalstiilis, kuid kreooliliku rõõmsa ja rütmika eluoluga linnaga lähemalt. Portugaliaegsest perioodist pärit koloniaalstiil vanalinnas, kohalik turg Sucupira, Dona Maria Pia majakas ja rohkelt mõnusat atmosfääri. Öeldakse, et esmapilgul tavapärase rannikuäärse linnana tunduv Praia, pole lihtsalt linn, kust läbi käia vaid tänu oma “morabeza´le” ehk lahkusele, maitsvale toidule ja ilusatele randadele, on see koht kust leiab Roheneeme saarte tõelise olemuse.

Jääme saarele järgmiseks kolmeks ööks ja majutume pealinna lähistel asuvasse hotelli.

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Santiagol, Praia

 

4. päev /N/ 16.04.2026 PÄEVANE SÕIT FORO SAARELE VÕI VABA PÄEV 

Nelja tunnise praamisõidu kaugusel asub pisike tulihingelise ja ainsa niiöelda aktiivse vulkaaniga Foro saar. Soovijatega (lisatasu eest) võtame selle päevase reisi ette ja heidame pilgu Roheneeme saarte kõrgeimale tipule Fogo vulkaanile. Praam toob meid saare pealinna San Felipesse, kust võtame ette sõidu ümber saare - ligikaudu 50km pikkune sõit läbi külade ja vaadetega vulkaanile. Hommikuse praamiga läheme ja õhtuse praamiga tuleme tagasi.

Kes Fogo saarele ei soovi tulla saavad nautida vaba päeva Santiagol.

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Santiagol, Praia

 

5. päev /R/ 17.04.2026 PÄEV SANTIAGO SAART AVASTADES

Olles saarestiku suurim saar, siis kindlasti ei piirdu saare võlu vaid pealinnas Praias vaid siin on avastamist väärt paiku ka teisel pool saart. Ciudad Velha ehk tõlgituna Vana Linn, mis on Portugali maadeavastajate poolt 15.sajandil ehitatud ja ühtlasi saarestiku vanim linn ning endine pealinn. Osa linna hoolikalt planeeritud väljanägemisest on säilinud ka tänapäeval - kirikud, linnamüür ja keskväljak. Aastast 2009 on linn määratud UNESCO maailmapärandite nimekirja kui üks Portugali päritolu maailmaimedest. Tarrafal on pisike linnake, kus ajalugu kohtub tänapäevaga. Ajaloost on see linn ja piirkond tuntud jatroofa ehk õlitapu nimelise taime kasvatuspiirkonnana, mille seemneid kasutati biodiisli tootmiseks. 20. sajandi keskpaigas rajati linna vahetusse lähedusse niiöelda koonduslaager, mis viis linna jõukuse ja olulisuse hävimiseni. Täna on Tarrafal tuntud oma rannailu poolest ja on armastatud turismisihtkohana. Endisesse koonduslaagri hoonetesse on rajatud Resistance Museum ehk Vastupanuliikumise muuseum. Tras-o-Montes on kunsti- ja käsitöökeskus, kus saab tutvuda kohaliku keraamikaga. Linna piirab Mount Graciosa, kust avanevad kaunid vaated piirkonnale. 

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Santiagol, Praia

 

6. päev /L/ 18.04.2026 LEND SANTIAGO-SAO VICENTE, “MINGLE IN MINDELO”

Aeg hüvasti jätta Santiago saarega, et edasi liikuda saarestiku kultuurikeskusesse ehk Sao Vicente saarele. Siin asuv Mindelo linnake on kultuurikeskus, kus on sündinud Cesaria Evita - kohalik muusikageenius, kelle kohalolu on tunda ka tänases kohalikus muusikas. Mindelo on linn, kus elu keeb päev läbi - elav muusika, kunstihinged, kohvikud ja sotsiaalne suhtlus on osa igapäevast. Ja mis võiks olla parem kui veeta nädalavahetus kohaliku kultuuri nautides. Jääme siia järgmiseks kaheks ööks.

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Sao Vicentel, Mindelo

 

7. päev /P/ 19.04.2026 PÄEVANE VÄLJASÕIT SANTO ANTAO´le

Täna on võimalus osa saada (lisatasu eest) saarte rännaku kõige loodepoolsemast saarest ja ühtlasi kõige rohelisemast saarest, mis on looduse- ja matkasõprade paradiis oma rohkete matkaradade poolest. Ühtlasi olles kõige rohelisem, mis tuleneb mägisest maastikust, kus mäed püüavad ideaalses koguses õhuniiskust taimestiku kasvuks on see saar ka kõige edukam põllumajanduslikust aspektist. Tunniajane praamisõit ja saame veeta päeva sõites mööda mägiteid ja avastades mägikülasid. Võtame ette ühe lühikese matkaraja ja naudime vahelduseks kuivale vulkaanilisele maastikule ka Roheneemesaarte rahulikku rohelust. Santo Antao´d on võrreldud oma olemuselt ka Baliga. Õhtuks jõuame tagasi Sao Vicente saarele.

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Sao Vicentel, Mindelo

 

8. päev /E/ 20.04 LEND SAO VICENTE-SAL

Peale hommikusööki on aeg edasi liikuda meie reisi viimasele saarele Sal´ile, mis on tuntud kui rannapuhkuse saar. Peamiselt lauge olemusega ja nii nagu ka nimetus tõlkena ütleb - on tegu soola saarega ehk siinsed alad on justkui looduslikud merevee basseinid, kus on pikalt soola tootmisega tegeletud. Jõuame saarele varasel pärastlõunal ja ülejäänud päev on lõõgastumiseks. Jääme siia oma reisi viimaseks neljaks ööks. 

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Sali saarel, Santa Maria ranna piirkond

 

9. päev /T/ 21.04 SAL

Sal ei ole siiski pelgalt rannapuhkuse saar vaid saame ka siin saare erinevaid nurki avastada. Saare pealinn Espargos võlub oma mitmekesisuse ja kohaliku turuga, Salinas de Pedra de Lume soolakaevandused, kus on võimalus niiöelda soolajärves ka supelda, kalastusküla Palmeira, mis näitab tüüpilist Roheneemesaarelikku arhitektuuri ja kus asub saare põhisadam ja saame osa omapärasest kõrbeliku loomuga miraazist.

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Sali saarel, Santa Maria ranna piirkond

 

10. päev /K/ 22.04 RANNAPÄEV VÕI SHARK BAY

Vaba päev rannas veetmiseks. Soovijatele võimalus (lisatasu eest) külastada Shark Bay´d ehk hai lahte ja lähedalt kogeda Lemon Shark´ide olemust.

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Sali saarel, Santa Maria ranna piirkond

 

11. päev /N/ 23.04 RANNAPÄEV VÕI MEREREIS

Vaba päev rannas veetmiseks. Soovijatele võimalus (lisatasu eest) väljasõit merele katamaraaniga. Siinsed kristallselged veed on koduks merikilpkonnadele ja rai kaladele, keda snorgeldades võimalik kohata.

Söögikorrad: hommikusöök

Majutus: hotell Sali saarel, Santa Maria ranna piirkond

 

12. päev /R/ 24.04 ALGAB KOJUSÕIT, LEND SAL-ZURICH-TALLINN

Peale varast hommikusööki sõidame lennujaama ja algab kojulend. Sal-Zurich 10:40-18:40 (lennuajad on antud kohalike aegade järgi, lennu number LX8101). Edasilend Zurich-Tallinn väljub kell 21:10 ning Tallinnasse jõuame pisut peale südaööd, kell 01:05 (lennu number LX1316).

Söögikorrad: hommikusöök, pikal lennul toitlustus lennukis

 

Reisi hind

REISI HIND ON SELGUMAS
 

Hind sisaldab:

  • Rahvusvahelised lennupiletid Tallinn-Zurich-Boa Vista/ Sal-Zurich-Tallinn; 
  • kolm siselendu vastavalt programmile: Boa Vista-Santiago/ Santiago-Sao Vicente/ Sao Vicente-Sal;
  • lennujaamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
  • majutus 2-kohalistes tubades, hommikuöögiga
  • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused;
  • kohalik transport vastavalt transfeeridele ja programmis kirjeldatud kohalikele väljasõitudele;
Lisakulud
  • Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest.
    Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele.
  • Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. 
Lisatasu eest on võimalik:
  • ühene majutus hotellides (lisatasu suurus selginemas);
  • reisikindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
  • Väljasõit Foro saarele (hind selginemas);
  • Väljasõit Santo Antao saarele (hind selginemas);
  • Väljasõit Sal´i saarel - merereis (hind selginemisel);
  • Väljasõit Sal´i saarel - Shark Bay külastus (hind selginemisel);
  • Riiki sisenemise loa vormistamine ja julgestusmaksu tasumine (teenustasu 15eur ja julgestusmaks 31eur)

Lisainfo

Lennuinfo Edelweiss Air/ Swiss Air liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel:

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg.
Siselendudel puudub toitlustus.

 
Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Roheneeme saared on Eesti Kodanikele viisavaba, kuid kuni 5 päeva enne lendu peab olema vormistatud riiki sisenemise registreerimine (7.04.2026 viimane päev vormistada) ning tasuma julgestusmaksu 3400escudot (31eur).

Seda saab teha:
  • iseseisvalt veebilehel: https://www.ease.gov.cv/
  • Germalo Reisid abiga (lisandub teenustasu 15eur)
13.04.2026 - 24.04.2026
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

  • Roheneemesaarte kontrastid – rännak vulkaanidest randadeni

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristin
Käisime Sardiinia-Korsika reisil. Reis oli tore. Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat. Uskumatu - endiselt hea, lihtsalt parim! Olen temaga mitmeid reise teinud, soovitan teda kōigile.
M
Mary ja Mart
Olime imetoredal Tai reisil 08.11- 20.11. Täname giid Mirjam Somelari vahvate seikluste ja suurepäraste teadmiste eest sellest imelisest maast. Soovime Mirjamile ja Germalo reisibüroole kõike head. Mary ja Mart