Türgi - suur ringreis

Türgi - suur ringreis

06.04.2025 - 13.04.2025
 
Eelbroneering

Kutsume Teid eksootilisele Türgi ringreisile – riiki, kus kohtuvad ida ja lääs, kus ristuvad Euroopa ja Aasia. Teil avaneb erakordne võimalus näha oma silmaga kuulsaid Trooja ja Ephesose varemeid, värvikirevat turgu, külastada ehtsat Türgi sauna ja luksuslikku sultanipaleed. Teid ootavad imetlusväärsed kriitvalged Pamukkale kaskaadid, Kappadokia kaljumoodustised ja taevasinine meri.

Lugege Türgi kohta lähemalt siit >
Lugege lähemalt meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL ja LEND ISTANBUL-NEVSEHIR
Kogunemine kell 10:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside  infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul  kell 12:35-16:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Jätkulend Istanbul-Nevsehir kell 18:45-20:05 (lennunumber TK2008).
Lühikese bussisõidu järel jõuame juba päris Kappadookia südamesse ning majutume kahel järgneval ööl Kapadookias hotellis Surban*** või sarnases.

2. päev PÄEV KAPADOOKIAS – RAHVUSLIK ÕHTU
Soovijatel on varahommikul võimalik ette võtta õhusõit Kapadookia kohal kuumaõhupalliga (lisatasu eest). Öeldakse, et Kapadookia külastus ei ole täiuslik, kui Te pole seda maastikku õhust näinud. Ainult õhust, hommikupäikese poolt valgustatuna, saate tajuda kogu salapärase ja unenäolise Kapadookia maastiku harmooniat ja ilu.
See on küll üsna hinnaline ettevõtmine, ent just seda piirkonda peetakse maailmas üheks paremaks paigaks kuumaõhupalliga lendamiseks ning vaated, mis hommikuses valguses kaljuformatsioonide kohal lennates avanevad, on rohkem kui võrratud. Lisaks sellele on võrratu ka kogemus hõljuda päikesetõusul ilma mootorita lennuvahendiga vaikuses kaunis looduses ja karges hommikus.

Hommikusöök. Kapadookia võlub oma muinasjutulise loodusmaastikuga. See on ainulaadne ja ebatavaline – vee, tuule ja erosiooni koosmõjul on siin moodustanud müstilised erineva kujuga kaljuvormid. Lisaks loodusjõududele on ka inimesed oma käe külge pannud ning uuristanud sellesse tufi kivimisse terveid maa-aluseid linnu. Nendest külastame salapärast seitsmekorruselist maa-alust linna Kaymaklit. Göreme rahvuspargis vaatame, kuidas varakristlikud mungad on uuristanud kaljusse väikeseid kloostreid, eraklaid ja kabeleid ning nende seinu katnud tänaseni hästi säilinud värviliste freskodega. Külastame kõige paremini säilinud Kapadookia kirikut Tokali Kilise. Kõrgel kalju otsas paiknev Uchisari kindlus paistab kõikjale ning on ümbritsetud  fantastiliste kontuuridega kaljupüramiidest, erinevatest kividest „haldjakorstendest”, "sammastest" ja "seentest".
Soovijatele pakume võimalust osaleda ka eksootilisel rahvusõhtul mitmekesise folklooriprogrammi ja kõhutantsuga.

3. päev KONYA - HIERAPOLIS - PAMUKKALE
Hommikusöök. Sõidame tantsivate dervišite linna Konyasse, mis oli omal ajal Rumi seldžukkide sultanaadi pealinn. Külastame dervišite liikumist selgitavat kuulsa müstiku Mevlana muuseumi. Jätkame teekonda läbi  Anatoolia mägismaa, Türgi südame, loodusime Pamukkale ja selle vahetusse lähedusse rajatud Hierapolise antiiklinna poole.
Majutume Pamukkales hotellis Pam Thermal Hotel**** või sarnases. Õhtusöök hotellis. Soovijatel on võimalik kümmelda hotelli termaalveebasseinides.

4. päev PAMUKKALE - EPHESOS - KUSADASI
Hommikusöök. Tõlkes tähendab Pamukkale puuvillakindlust või -lossi. Ei teagi täpselt, kas nimi tuleneb rohketest ümbritsevatest puuvillapõldudest või hoopis uhkest valgest mäenõlvast, mis eemalt vaadates samuti puuvilla meenutab. See mäenõlv on aga põnev loodusnähtus – erineva temperatuuriga kuumaveeallikatest tuleva vee aurumise tulemusena on moodustunud suured valged travertiinist kaskaadid, mille astmetel omakorda on erineva kujuga looduslikud vannid. Nendes vannides kümblemine on küll tänasel päeval keelatud, küll aga on soovijatel võimalus ette võtta jalutuskäik travertiinvannide kohale rajatud terrassil. Tõenäoliselt tänu sellele, et siinset termaalvett on peetud juba antiikajast alates tervendavaks, rajati mäenõlvale ka antiikne Hierapolise linn, mille varemeid on meil võimalik siiani näha. Linnas on säilinud antiikne teater, termid ning peatänav. 
Edasi külastame oma aja suursuguseima linna Ephesose varemeid. Marmorlinna Ephesost peetakse üheks paremini säilinud antiiklinnaks maailmas. Vaatame odeoni, marmortänavat, kuulsat Celsuse raamatukogu, erinevaid templeid ning teatrit. Siin asus ka üks seitsmest maailmaimest – Ephesose Artemise tempel.
Sõidame Kusadasisse ja peatume järgneval ööl hotellis Ilayda Avantgarde**** või sarnases. Vaba õhtupoolik meeleolukas Kusadasi linnas.

5. päev ANTIIKNE PERGAMON - TROOJA - CANAKKALE
Hommikusöök. Meie teekond jätkub. Tutvume uhkelt kõrgel künkal asuva antiikse Pergamoni linna varemetega. Pergamon oli üks antiikmaailma kuulsamaid teadus- ja kultuurikeskusi. Siin asus ka kuulus Pergamoni raamatukogu, mis võistles oma suuruse poolest Aleksandria ja Ephesose raamatukoguga, kuid mille peale ühindamist Rooma riigiga kinkis Marcus Antonius Kleopatrale. Näeme, kus asus kuulus Pergamoni Zeusi altar, raamatukogu, samuti mäenõlval paiknev võrratu vaatega teater.
Teel Bergamast Troojasse avaneb ilus vaade merele ning paljudele saartele, sh. Kreekale kuuluvale Lesbose saarele.
Külastame Trooja varemeid, mille ümber lõid kunagi lahinguid kuulsad Kreeka hõimupealikud.
Majutume Canakkales hotellis Canak Hotel*** või sarnases. Õhtusöök.

6. päev DARDANELLIDE VÄIN - ISTANBUL
Hommikusöök. Üle uue, maailma pikima rippsilla, ületame Dardanellide väina, saabudes seega Aasiast tagasi Euroopasse. Jätkame sõitu piki Marmara mere rannikut.
Jõuame Istanbuli. Istanbuli sisse sõites saame aimu selle Euroopa ja Aasia piiril asuva linna kosmopoliitsusest. Asudes geograafiliselt paigas, kus saavad kokku Euroopa ja Aasia ning kus läbi aegade on ristunud suured kaubateed, on Istanbul kahtlemata äärmiselt mitmepalgeline ja huvitav linn. Siin kohtab nii ajaloolist ja vaoshoitult religioosset linna kui ka Kuldsarve lahe teisel kaldal laiuvat moodsat metropoli.
Jalutuskäik värvide- ja lõhnaderohkel vürtside turul. Seejärel, siis kui päike hakkab vaikselt vajuma linna kümnete mošeede kuplite taha, teeme soovijatega unustamatu laevasõidu Bosporuse väinal. Siit paistavad Bosporuse väinale avanevad uhked paleed ja Istanbuli rikkaimad villad.
Majutume Istanbulis kahel ööl südalinnas hotelli***.

7. päev ISTANBULI LINNAEKSKURSIOON - HAMMAM
Hommikusöök. Jätkame ekskursiooni Istanbulis: üks kuulsamaid arhitektuuri meistriteoseid Hagia Sophia, suursugune Sultan Ahmeti Sinine Mošee, põnevad maa-alused tsisternid ja ja endisaegne hipodroom oma monumentidega. ​
Külastame saladuslikku Topkapi paleed, mis peidab endas palju sultani saladusi ja aardeid.
Teeme üheskoos jalutuskäigu suurel turul.
Õhtul on soovijatel on võimalus oma ihu ja hinge harida auruses Türgi saunas ehk hammamis.

8. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama.  Aeg öelda Güle, Güle ehk jällenägemiseni Türgi! Otselend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).

Reisi hind

2025. aasta hind täpsustamisel 
1249 €* / 1315 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet Turkish Airlines'i otselendudele Tallinn-Istanbul-Tallinn, toitlustus lennukis;
 • lennupiletid Turkish Airlines'i lennule Istanbul-Nevsehir;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis;
 • 2 ööd Kapadookias hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Pamukkales hotellis**** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök;
 • 1 öö Kusadasis hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Canakkales hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök;
 • 2 ööd Istanbulis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 239 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski!
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • kuumaõhupalliga sõit 280 € (vaid ettetellimisel ja tasumisel);
 • Göreme rahvuspark 20€;
 • Karanlık Kilise kirik 6€;
 • maa-alune linn Kapadookias 13€;
 • Türgi rahvuslik õhtu (soovijatele programm koos õhtusöögi ja veiniga, tasumine kohapeal) 45 €;
 • Hierapolis ja Pamukkale 30€;
 • Pergamoni arheoloogiline ala 15€, funikulöör ca 7-8€;
 • Ephesose arheoloogiline ala 40€;
 • Trooja arheoloogiline ala 27€;
 • laevasõit Bosporuse väinal 30 €;
 • Hagia Sophia mošee 25€;
 • tsisternid Istanbulis 20€;
 • Topkapi palee koos haaremiga 45€;
 • hammam al 25-30€, individuaalne külastus ja hind vastavalt valitud teenusele.
Türgi liiri kurss euro suhtes on 1 EUR = ca 34,5 TRY. Külastuste eest tasumine sularahas giidile.

Seoses kuumaõhupalli sõiduga paluksime, et teataksite oma osalemise soovist hiljemalt 2 nädalat enne reisi. Tasumine on enne reisi ülekandega ja eeldame, et Teie otsus on siduv ning juhul kui aktiviteet toimub, siis otsust kuludeta muuta ei ole võimalik.
Kuumaõhupalli sõit toimub varahommikul.

Tugeva inflatsiooni mõjul võivad sissepääsutasud muutuda reisikorraldajast olenemata.
Palume sissepääsuhindade tasumisel vääringuga, mis hinnakirjas märgitud.
Türgis on kombeks jätta bussijuhtidele ja kohalikule giidile jootraha, kokku u 30 €/reisija. Jootraha kogutakse reisijuhi poolt kogusummana.

Lisainfo

Türgi rahaühik on liir (TRL) ning selle inflatsioon on tugev. Türgi liiri kurss on 1 € - 34 TRY.

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 20 kg (siselend)! Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument reisil Türki on pass.
Palume meile reisi broneerides teada anda ka passi number ja kehtivuse aeg!
Türgi reisile minnes peab EU pass kehtima 5 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast! 
Eesti Vabariigi kodanikule on reisimine Türki viisavaba. 
Hall pass vajab elektroonilist viisat saatkonna kodulehelt ja peab kehtima 6 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
06.04.2025 - 13.04.2025
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Türgi - suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Ene ja Sanija
Lõpuks, peale pikka pausi, saime Tuneesiasse! Reis oli super ja giid aitas sellele palju kaasa. Suur tänu! Mae, oli järjekordselt väga meeldejääv reis koos Sinuga. Loodan,et kohtume veel.
A
Aleksandr
Olin ringreisil Norras 15.-22.07. Reis oli lihtsalt suurepärane! Hästi läbi mõeldud reisikava, sain teada Norrast ja norralastest palju uut. Vaatamata vihmasele ilmale emotsioonipagas osutus ikka suureks. Triinu Borga on väga haritud, kogenud ja sõbralik giid, tänu kellele reis kulges eriti sujuvalt. See oli minu esimene reis Germaloga, jäin sellega väga rahule! Tänud teie tiimile ja soovin teile jätkata samas vaimus ka edaspidi!