Ahvenamaa - imeline maailm saartel

Ahvenamaa - imeline maailm saartel

27.08.2021 - 30.08.2021
 Hind al 359
Ooteleht
Ahvenamaa - imeline maailm saartel. Karged maastikud kutsuvad!
Igal aastal püstitatakse Ahvenamaal jaaniõhtul rohkem kui 70 jaanisammast. Igas külas on see erineva kõrgusega ja kaunistatud just selle paiga tavade järgi. See on otsekui Ahvenamaa ja saarestiku inimeste alalhoidlikkuse sümbol. Seisab ju jaanisammas-meiupuu terve aasta – jaanipäevast jaanipäevani! Nii nagu püsivad siin aegumatud arusaamad maailmast ja inimestest.

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN–HELSINGI, KÖKAR
Kogunemine Tallinna reisisadamas A-terminalis kell 10:00. Sõit kiirlaevaga Viking XPRS Tallinnast Helsingisse kell 10:45-13:15. Palume kontrollida kogunemise ja väljasõidu kellaaega vahetult enne reisi!
Helsingisse saabumise järel alustame sõitu Turu saarestikku. 
Edela - Soome ja Ahvenamaa saarestiku vahel loksub Saaristomeri, mis on täis tipitud tuhandeid saari ja saarekesi moodustades maailma suurima saarestiku. See on omapärane kakskeelne kultuuriruum, kus põimuvad rootslaste ja soomlaste saatused. 
Purjede linn Parainen on Soome ainus linn, mis on igast küljest ümbritsetud veega. Sümpaatne ja rahulik vanalinn on just paik mõnusaks väikeseks jalutuskäiguks. Juba 19. sajandil algas Paraineni lähistel kvaliteetse lubjakivi kaevandamine ja meiegi saame pilgu heita 250 meetri sügavusse kaevanduslehtrisse.
Korppoo on sümpaatne külake vaimustavalt kauni kivikirikuga ja mõnusa meeleoluga.
Laevasõit Galtby-Kökar kell 21:00.  Majutus külalistemajas Brudhall või külalistemajas Klobbars või sarnases.

2. päev KÖKAR – ECKERÖ - MARIEHAMN
Hommikusöök. Ahvenamaa arhipelaagi pärliks peetud Kökar tervitab meid imeilusate aasade, pastelltoonides kaptenimajade ja rõõmsameelste inimestega.  18. sajandil ehitatud Püha Anna kirik ja  15. sajandil rajatud frantsiskaanide kloostri kabel. Pruunid vennad tulid Kökarile juba tõenäoliselt 13. sajandil ja asutasid siia kloostri. Kökar on olnud omamoodi mereväravaks juba ammustel aegadel, sest just siin oli viikingiajastu üks olulisemaid sadamakohti, kust jätkati põnevat ja ohtuderohket teekonda Läänemere idakaldale. Tutvume Kökari kauni looduse ja elu-oluga. Soovijatega teeme paadisõidu Källskäri saarekesele, mida mõnikord kutsutakse ka Armastuse saareks. Lummavad kaljused rannad ja lausa lopsakas taimestik saare südames loovad tõepoolest erilise meeleolu. Asjatult ei leidnud Tove Jansson, Muumipere lugude looja, oma inspiratsiooni Muumisaare kujutamiseks just siit. 1960. aastatel rajas Rootsi aristrokraat Göran Åkerhielm saarekesele Vahemere meeleoludest kantud aia ja suvekodu. Laevasõit Kökarilt Mandri-Ahvenamaale kell 14:00. Peatume Önningebys ja meenutame Noor-Eestlaste palanguotsinguid siinses idüllilises paigas.
Külastame Eckeröt, mis on alates 17. sajandist olnud tähtis sõlmpunkt Stockholmi ja Turu vahel, siit kulges läbi Postitee Stockholmist Peterburini. Vaatame Vene keisririigi valitsuse ajal ehitatud tolli- ja postimaja, mille arhitektiks oli Peterburi klassitsismimeister Carl Ludvig Engel. See imposantne ja saare vaikelus ehk kohatunagi tunduv hoone meenutab meile, kui oluliseks pidas Vene keisririik siinseid valdusi.
Suundume Ahvenamaa pealinna Mariehamni. Teeme tutvust Ahvenamaa administratiivne keskuse Mariehamniga, mis  on omapärane linnake, mille elu on koondunud kahe ajaloolise sadama vahele. Linn rajati 1861. aastal ja linna ristiemaks sai Vene keisrinna Maria Aleksandrovna. Jalutuskäik linnas, kus pastelsetes toonides linnavillad ja kaptenihäärberid loovad omapärase ja kordumatu meeleolu. Karges põhjamaises juugendstiilis püha Jüri kirik, raekoda ja Ahvenamaa parlamendihoone. Vaba aeg Ahvenamaa pealinnas.  Majutus Mariehamnis hotellis Cikada*** või sarnases. 
 
3. päev MARIEHAMN - KASTELHOLMI LOSS – BOMARSUND - BRÄNDÖ SAAR
Hommikusöök. Badhusbergetilt, linna vana veetorni juurest, avaneb imeilus vaade kogu Mariehamnile. Siit ülevalt näeb sillerdavat merd, kesklinna vanu villasid ja linna korrapärast tänavatevõrku ja ka reisisadamat ning purjelaeva Pommern. Soovijatel on võimalus külastada Mariehamni ja kogu Ahvenamaa sümbolit - maailma ainsat originaalkujul säilinud neljamastilist ookeanipurjekat “Pommern. Edasi vaatame Kastelholmi kindlust, kus kunagi elas Rootsi kuningas Gustav Vasa ja kelle poeg Johan hiljem kindlust vanglana kasutas. Nimelt hoidis ta seal vangistuses oma venda Erikut. Tänapäeval on selles kaunilt restaureeritud lossis muuseum, mida huvilistel on võimalus külastada. Samas läheduses asuvad ka Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum ja vanglamuuseum. Sel, kes pole veel proovinud kalasuppi Ahvenamaa moodi ja maitsnud kohalikku hõrgutist, Ahvenamaa pannikooki, on siin selleks samuti võimalus. Kastelholmis kutsume teid ka maitsma kuulsa Tjudö veinitalu maitseid. Hubases restoranis pakume mekkimiseks nii veine kui ka Ahvenamaa oma calvadost, mida siinkandis kutsutakse Alvados. Tutvustame jookide valmistamist ja räägime napsutootmise ajaloost Ahvenamaal. Ajaloohuvilistele on kahtlemata tõeliseks elamuseks võimsad Bomarsundi kindluse varemed, mis briti ja prantsuse vägede poolt Krimmi sõja ajal lühikese lahingu käigus peaaegu maatasa tehti. See Põhja-Gibraltariks kutsutud kindlus on veel üks mälestus Vene keisririigi ajast  Ahvenamaal. Sõit sadamasse ja laevasõit Hummelvik-Torsholma kell 15:10. Brändö on üks ainulaadsemaid piirkondi Ahvenamaa saarestikus, koosnedes mitmesajast saarest ja kaljusaarest. Brändö maastikupildis leiame metsi, viljakaid põlde, kiviseid randu, kus seisavad tihedalt üksteise kõrval vanad paadikuurid. Palju on rändrahne ning salapäraseid abajaid. Brändö on ka kalameeste hulgas üks kõige populaarsemaid paiku Ahvenamaal.  Õhtul peame ühise pikniku – küpsetame lõkkel grillvorsti ja maitseme veini, juustu ning muudki.  Ahvenamaa põhjamaiselt valged õhtud on toredateks koosviibimisteks heas seltskonnas justkui loodud! Ööbime külalistemajas Gullvivan või sarnases. Ööbime külalistemajas Gullvivan või sarnases.

4. päev BRANDÖ - TURU – KUNINGATEE – FISKARI – TAMMISAARI, LAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Tänasel päeval jätame maha Ahvenamaa saaremaastikud ja veedame päeva Varsinais–Suomi (Päris-Soome) piirkonnas. 
Laevasõit Ava – Osnäs. Louhisaari mõis ja marssal Mannerheimi lapsepõlvemaad. Louhisaari mõisakompleks on üks terviklikumaid Soomes, kus lisaks peamajale on säilinud kõrvalhooned ja kaunis park. Mõisamajas tutvume näitusega, mis jutustab soomlaste marssali ja presidendi C.G.E. Mannerheimi noorpõlvest ja saame ka imetleda stiilseid interjööre.
Turu on ajalooline linn ja pikki sajandeid olnud nii administratiivseks kui ka religioosseks keskuseks. Ka Soome nimi pärineb siitkandist, sest keskajal nimetati just nii vahetult Turu linnaga piirnevaid alasid.  Lühikest aega, pärast Vene impeeriumiga liitmist oli Turu ka Soome pealinnaks. Turu toomkirik on ehitatud juba 1300, 1640. aastal asutati Turus esimene Soome ülikool Turu Akadeemia, 1918. aastal asutati siin esimene rootsikeelne ülikool  Abo Academie. Tänapäeva südalinn pärineb põhiliselt 19. sajandi keskpaigast, mil pärast 1827. aastal toimunud suurpõlengut taastati linn C. L. Engeli  plaanide järgi. Jalutuskäik Turu linnasüdames ja Aura jõe kaldapealsetel. Soovijatele Turu kindluse külastus. 
Edasi jätkub teekond läbi kaunite maastike Helsingi poole. Laevasõit Helsingist Tallinnasse kell 20:30-23:00. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisi hind: 
359 €* / 378 €
 (4-in toas)
389 €* / 410 € (2-in toas)
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • laevapiletid vastavalt programmile;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • 1 öö Brandöl külalistemajas (2 või 4 in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Mariehamnis hotellis ( 2 in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Kökäril külalistemajas (2-in või 4-in toad), 1 hommikusöök;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al 4,72 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus laeval (ettetellimisel ja tasumisel, palume toidutellimuse esitada vähemalt 2 nädalat enne reisi): Hommikusöök/brunch suunal Tallinn-Helsingi. Hinnad: Täiskasvanu 19 €/Laps 12-17 a - 9  €/Laps 6-11 a - 6,5 €/
  Laps 0-5 a tasuta.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad:
 • Sõit Källskäri laevaga 25 €
 • Tjudö veinitehase veinide ja likööride degusteerimine Kastelholmis 29 € 
 • Kastelholmi loss 8 €, soodustusega 5  € (pensionär, õpilane, laps 7-17a), sissepääs koos vanglamuuseumiga
 • Meremuuseum koos Pommerni laevaga 11 €, soodustusega 6 € (pensionär, õpilane, laps 7-17a)
 • Lõunasöök Kastelholmis Ahvenamaa kalasupp ja pannikook  20 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Ahvenamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).
 • Majutuskohtades on olemas voodipesu.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
27.08.2021 - 30.08.2021
 Hind al 359
Ooteleht

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merike Visnapuu
Juulikuu Portugali reis. Oli super reis. Suured tänud giid Mirjamile, kes oma sõbralikkuse ja erudeeritusega tegi selle reisi nii meeldejäävaks. Tahan tänada ka kogu Germalo meeskonda- olete parim meie Eesti reisifirmadest. Edu teile ka järgmisteks aastateks. Merike
A
Artur
Tahaksin pärast Jordaania reisi 17.04.- 24.04.2021 tänada Germalot väga hästi koostatud kava eest, mis andis läbilõike maa loodusest ja ajaloost. See kava realiseerus hästi ka tänu erudeeritud ja vastutulelikule giidile Ervin Org´ile.