Ahvenamaa - imeline maailm saartel

Ahvenamaa - imeline maailm saartel

27.07.20 - 30.07.20
 Hind al 359
Broneeri
Ahvenamaa - imeline maailm saartel. Karged maastikud kutsuvad!
Igal aastal püstitatakse Ahvenamaal jaaniõhtul rohkem kui 70 jaanisammast. Igas külas on see erineva kõrgusega ja kaunistatud just selle paiga tavade järgi. See on otsekui Ahvenamaa ja saarestiku inimeste alalhoidlikkuse sümbol. Seisab ju jaanisammas-meiupuu terve aasta – jaanipäevast jaanipäevani! Nii nagu püsivad siin aegumatud arusaamad maailmast ja inimestest.

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev TALLINN – HELSINGI, BRANDÖ
Kogunemine kell 07:00 Tallinna reisisadamas A-terminalis. Sõit kiirlaevaga Viking XPRS Tallinnast Helsingisse kell 08:00-10:30. Palume kontrollida kogunemise ja väljasõidu  kellaaega vahetult enne reisi!
Helsingisse saabumise järel alustame sõitu Kustavisse.  Brändö on üks ainulaadsemaid piirkondi Ahvenamaa saarestikus, koosnedes mitmesajast saarest ja kaljusaarest. Brändö maastikupildis leiame metsi, viljakaid põlde, kiviseid randu, kus seisavad tihedalt üksteise kõrval vanad paadikuurid. Palju on rändrahne ning salapäraseid abajaid. Brändö on ka kalameeste hulgas üks kõige populaarsemaid paiku Ahvenamaal.  Õhtul peame ühise pikniku – küpsetame lõkkel grillvorsti ja maitseme veini, juustu ning muudki.  Ahvenamaa põhjamaiselt valged õhtud on toredateks koosviibimisteks heas seltskonnas justkui loodud! Ööbime külalistemajas

2. päev BRÄNDÖ SAAR – BOMARSUND  -  KASTELHOLMI LOSS – ECKERÖ – MARIEHAMN
Hommikusöök. Sõit sadamasse ja laevsõit Torsholma – Hummelvik. Saabume õunapuuaedade  saarele Vardö ja jätkame sõitu Sundi. Ajaloohuvilistele on kahtlemata tõeliseks elamuseks võimsad Bomarsundi kindluse varemed, mis briti ja prantsuse vägede poolt Krimmi sõja ajal lühikese lahingu käigus peaaegu maatasa tehti. See Põhja-Gibraltariks kutsutud kindlus on veel üks mälestus Vene keisririigi ajast  Ahvenamaal.  Edasi vaatame Kastelholmi kindlust, kus kunagi elas Rootsi kuningas Gustav Vasa ja kelle poeg Johan hiljem kindlust vanglana kasutas. Nimelt hoidis ta seal vangistuses oma venda Erikut. Tänapäeval on selles kaunilt restaureeritud lossis muuseum, mida huvilistel on võimalus külastada. Samas läheduses asuvad ka Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum ja vanglamuuseum. Sel, kes pole veel proovinud kalasuppi Ahvenamaa moodi ja maitsnud kohalikku hõrgutist, Ahvenamaa pannikooki, on siin selleks samuti võimalus. Kastelholmis kutsume teid ka maitsma kuulsa Tjudö veinitalu maitseid. Hubases restoranis pakume mekkimiseks nii veine kui ka Ahvenamaa oma calvadost, mida siinkandis kutsutakse Alvados. Tutvustame jookide valmistamist ja räägime napsutootmise ajaloost Ahvenamaal. Külastame Eckeröt, mis on alates 17. sajandist olnud tähtis sõlmpunkt Stockholmi ja Turu vahel, siit kulges läbi Postitee Stockholmist Peterburini. Vaatame Vene keisririigi valitsuse ajal ehitatud tolli- ja postimaja, mille arhitektiks oli Peterburi klassitsismimeister Carl Ludvig Engel. See imposantne ja saare vaikelus ehk kohatunagi tunduv hoone meenutab meile, kui oluliseks pidas Vene keisririik siinseid valdusi. Suundume Ahvenamaa pealinna Mariehamni. Majutus Marienhamnis hotellis Cikada***

3. päev MARIENHAMN – KÖKAR
Hommikusöök. Teeme tutvust tähtsaimate vaatamisväärsustega. Badhusbergetilt, linna vana veetorni juurest, avaneb imeilus vaade kogu Mariehamnile. Siit ülevalt näeb sillerdavat merd, kesklinna vanu villasid ja linna korrapärast tänavatevõrku ja ka reisisadamat ning purjelaeva Pommern. Ahvenamaa administratiivne keskus Mariehamn on omapärane linnake, mille elu on koondunud kahe ajaloolise sadama vahele. Linn rajati 1861. aastal ja linna ristiemaks sai Vene keisrinna Maria Aleksandrovna. Jalutuskäik linnas, kus pastelsetes toonides linnavillad ja kaptenihäärberid loovad omapärase ja kordumatu meeleolu. Karges põhjamaises juugendstiilis püha Jüri kirik, raekoda ja Ahvenamaa parlamendihoone. Soovijatel on võimalus külastada Mariehamni ja kogu Ahvenamaa sümbolit - maailma ainsat originaalkujul säilinud neljamastilist ookeanipurjekat “Pommern“. Vaba aeg Ahvenamaa pealinnas. Teel Langnäsi sadamasse peatume Önningebys ja meenutame Noor-Eestlaste palanguotsinguid siinses idüllilises paigas. Laevasõit Langnäs – Kökar. Ahvenamaa arhipelaagi pärliks peetud Kökar tervitab meid imeilusate aasade, pastelltoonides kaptenimajade ja rõõmsameelste inimestega.  18. sajandil ehitatud Püha Anna kirik ja  15. sajandil rajatud frantsiskaanide kloostri kabel. Pruunid vennad tulid Kökarile juba tõenäoliselt 13. sajandil ja asutasid siia kloostri. Kökar on olnud omamoodi mereväravaks juba ammustel aegadel, sest just siin oli viikingiajastu üks olulisemaid sadamakohti, kust jätkati põnevat ja ohtuderohket teekonda Läänemere idakaldale. Majutus Brudhallis või sarnases.

4. päev KÖKAR - LAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök.  Hommikupoolikul jätkame tutvumist Kökari kauni looduse ja elu-oluga. Soovijatega teeme paadisõidu Källskäri saarekesele, mida mõnikord kutsutakse ka Armastuse saareks. Lummavad kaljused rannad ja lausa lopsakas taimestik saare südames loovad tõepoolest erilise meeleolu. Asjatult ei leidnud Tove Jansson, Muumipere lugude looja, oma inspiratsiooni Muumisaare kujutamiseks just siit. 1960. aastatel rajas Rootsi aristrokraat Göran Åkerhielm saarekesele Vahemere meeleoludest kantud aia ja suvekodu. Sõit Kökari sadamasse, kust algab laevareis Galtbysse. Laev Kökar – Galtby. Edasi jätkub teekond läbi kaunite maastike Helsingi poole. Laevasõit Helsingist Tallinnasse kell 21:00-23:30. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisi hind: 
359 €* / 378 €
(4-in toas)
389 €* / 410 € (2-in toas)
 * Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. oktoober

Hind sisaldab:
 • Laevapiletid vastavalt programmile 
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 1 öö Kökäris hotellis(2in toad) või külalistemajas (4 in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Brandöl külalistemajas (2 või 4 in toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Marienhamnis hotellis ( 2 in toad), 1 hommikusöök
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al 4,72 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus laeval (ettetellimisel ja tasumisel, palume toidutellimuse esitada vähemalt 2 nädalat enne reisi)
 • Hommikusöök suunal Tallinn-Helsingi: täiskasvanu €; nooruk 12–17a  €; laps 6–11a € 
 • Õhtusöök suunal Helsingi-Tallinn: täiskasvanu  € (hinnas on vein ja õlu); nooruk 12-17a €; laps 6-11a  €
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Tasuliste objektide hinnad:
 • Sõit Källskäri laevaga 20 €
 • Tjudö veinitehase veinide ja likööride degusteerimine Kastelholmis 25 € 
 • Kastelholmi loss 7 €, soodustusega 5  € (pensionär, õpilane, laps 7-17a), sissepääs koos vanglamuuseumiga
 • Meremuuseum koos Pommerni laevaga 11 , soodustusega 6 € (pensionär, õpilane, laps 7-17a)
 • Lõunasöök Kastelholmis Ahvenamaa kalasupp ja pannikook  20 €
 • Õhtusöök Kökaril 25 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Ahvenamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Sihtkohta reisimiseks sobib nii kehtiv passi kui ka isikutunnistus (ID-kaart).
 • Majutuskohtades on olemas voodipesu.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

27.07.20 - 30.07.20
 Hind al 359
Broneeri

Vaata reisist pilte