Armeenia

Armeenia

14.09.2024 - 22.09.2024
Giid Ott Sandrak
 Hind al 1399
Broneeri
Armeenia on riik täis üllatusi. Uduste mäetippude vahelt võib leida iidseid kloostreid. Riigi sümboliks on lumemütsiga Ararati mägi, kus Vana Testamendi kohaselt randus Noa laev. Armeenia on esimene riik maailmas, kus ristiusust sai riigi ametlik religioon. Rooma linnast vanemas pealinnas Jerevanis võib nõukogude arhitektuuri hulgast leida sajanditevanuseid puitkirikuid. 

Lugege Armeenia kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-JEREVAN 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures kell 13:15, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 15:20-16:10 (kohalikud kellaajad, lend BT314) ning Riia-Jerevan kell 20:15-01:30 (kohalikud kellaajad, lend BT726). Palun kontrollige kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Saabudes transfeer hotelli. Majutume kolmel järgneval ööl Jerevani hotellis Ani Plaza**** või sarnases. 

 

2. päev SAABUMINE ARMEENIASSE - JEREVAN 
Saabumine Jerevani. Hommikusöök hotellis. Vaatame üle suurlinn Jerevani tähtsamad vaatamisväärsused ning teeme seeläbi esimese tutvuse värvika Armeenia ajalooga. Kontrastiderohkes pealinnas sõidavad nii uusimad Mercedese kui vanimad Lada mudelid. Traditsioonilised söögikohad - pandoksid - vahelduvad nooblite euroopalike lokaalidega. Kuigi Jerevan on asutatud varem kui Rooma linn, domineerib tänapäeva linnapildis nõukogude arhitektuur. Näeme linna südant- Vabariigi väljakut, Jerevani ülikooli,  Armeenia ema monumenti, parlamendihoonet, peresidendipaleed, ooperi- ja balletiteatrit. Külastame 1915. a genotsiidile pühendatud memoriaalmuuseumit ning Matenadarani - mahukat manuskriptide  kollektsiooni, mille vanimad kreeka- ja armeeniakeelsed eksemplarid pärinevad 7.sajandist.  Külastame hiigelsuurt lubjakivist trepistikku ehk Kaskaadikompleksi, mille tipust avaneb panoraamvaade kogu linnale ja Ararati mäele.  Käime ka turul ja kohalikus käsitöövaipade keskuses, kus meile tutvustatakse materjale, värvimis- ja kudumistehnikat. Lõunatame kohalikus restoranis.
Soovijad saavad lisatasu eest külastada Ararati bränditehast, kus saab jälgida selle valgetest viinamarjadest ja allikaveest joogi valmimisprotsessi. Peale esitlust degusteeritakse kahte erinevat brändisorti ning on võimalik mõni pudel ka koju kaasa osta.


3. päev JEREVAN - ARARAT - GARNI - GEGHARD

Hommikusöök hotellis.  Sõidame kõrgetest kaljudest ümbritsetud Garnisse. Imetleme  imposantset sammastatud fassaadiga 1.sajandist pärit hellenistlikku Garni templit, mis seisab majesteetlikult sügava kanjoni serval. Tempel oli kunagi Aršakiidide dünastia suveresidents. Külastame kuningliku palee varemeid ning saunakompleksi.  Imetleme Kivisümfooniaks kutsutavaid torukujulisi kaljumoodustisi, mille vahel õitsevad värvilised lillepuhmad.  Tutvume kohaliku külaeluga ning lõunatame armeenia pererestoranis. Õpime kiviahjus kodust lavašši küpsetama ning naudime seda soojalt. 

Sõidame unikaalsesse 12.-13. sajandist pärit Püha Geghardi ehk Püha Oda koobastemplisse. Tempel sai nime oda auks, mis ristilöödud Jeesuse keha läbistas. Oda ennast hoitakse Echmiadzini katedraali muuseumis. UNESCO maailmapärandi hulka arvatud ning ümbritseva mägise maastikuga ühte sulanud Geghardi kloostrist leiame keskaegsed kirikud ja kaljudesse uuristatud hauakambrid. Kuulame kloostris kontserti, kus tuleb esitlusele kristallselge kõlaga liturgiline muusika, mis on eriti nauditav tänu imelisele akustikale.

4. päev JEREVAN - KHOR VIRAP - NORAVANK - ARENI VEINIMÕIS - ZORATS KARER - GORIS

Hommikusöök hotellis. Sõidame Ararati orgu ning külastame Khor Virapi kirikut, kuhu Armeenia kuningas vangistas 13 aastaks karistuseks ristiusu propageerimise eest Püha Grigori Valgustaja. Kirik kuulub tänini kristliku maailma pühimate paikade hulka. Naudime selge ilma korral parimat vaadet päikese käes sädelevatele Ararati lumistele tippudele. Khor Virapit ümbritsevad mäed olid koduks 2.sajandil eKr asutatud  kunagisele Armeenia pealinnale - Artašatile. Imetledes vaadet Araratile, kuulame väikest kontserti armeenia rahvuspillil - dudukil. Seda instrumenti võib kuulda näiteks ka 2000. a Hollywoodi filmis "Gladiaator". Peale kontserti saame ülevaate duduki päritolust ning tähtsusest armeenia kultuuris.
Sõidame läbi punastest kaljudest ääristatud kanjoni 13. sajandist pärit Noravanki kloostrisse. Teel peatume Areni külas, et proovida kohalikke veine. Areni on olnud  läbi aegade Armeenia veinitootmiskeskus. 2010. a leidsid arheoloogid siit 6100 aastat tagasi rajatud maa-aluse veinikeldri, kus oli viinamarjapress, veinivaadid, klaasid jms. Lõunatame Noravanki restoranis. Edasi suundume Armeenia lõunaossa, kus külastame Zorats Kareri 7500 a. vanust observatooriumit. Lähedalasuvast Karahundžist leitud kaljujoonised annavad tunnistust sellest, et vanad armeenlased tundsid ka astronoomiat. Karahundži kutsutakse ka kohalikuks Stonehengeks. Ööbime Gorise hotellis  Goris**** või sarnases.

 

5. päev GORIS - TATEV - SELIM - SEVAN

Hommikusöök hotellis. Sõidame maailma pikima, 5,7 km pikkuse Guinessi rekordite raamatusse arvatud köisraudteega, mis kulgeb üle kanjoni Tatevi kloostrini. See sügava mäekuru kohal paiknev unikaalne ja kaunis klooster rajati 9.-13. sajandil Armeenia intellektuaalide keskuseks, kus elasid ja töötasid filosoofid, kalligraafid, maalikunstnikud, muusikud ja mungad. Tatev oli kunagine Sjunikhi krahvkonna poliitiline ja religioosne keskus. Lõunatame Halidzori külarestoranis. Seejärel sõidame läbi Selimi mäekuru Sevanisse. 1990 m kõrgusel üle merepinna paiknev Sevani järv on üks maailma suurimaid mageda veega mägijärvi ning Kaukasuse suurim järv. Vee värvus varieerub vastavalt ilmale erksinisest sügavate tumedate toonideni. Sevani järve kallastel leidub nii avalikke kui privaatrandu. Järves elutsevad forell, siig, vähk. Ööbimine Sevani järve piirkonna hotellis Tufenkian**** või sarnases. 


6. päev SEVANI JÄRV - DILIDŽAN - GJUMRI
Hommikusöök hotellis. Esmalt teeme Sevani järvel umbes tunniajalise paadisõidu. Peale seda võtame suuna Dilidžani rahvuspargile, mida kutsutakse ka Armeenia Šveitsiks. Lopsakast tamme- ja pöögimetsast ning lumistest mäetippudest ümbritsetud Dilidžan kuulub Armeenia kauneimate linnade hulka. Suvisel ajal näeb mäekülgedel ja metsades loomakarju ning seeni ja maitsetaimi korjavaid kohalikke. Nõukogudeaegsest kunstiinimeste lemmikpaigast on tänapäevaks kujunenud arvukate hotellide, restoranide ja armsate piparkoogimajakestega turismikeskus. Põgusa Dilidžani jalgsiekskursiooni käigus saab käsitööliste tänaval puidust, kivist ning savist suveniiride valmistamist jälgida. Peale lõunapausi Dilidžanis külastame keskaegset Haghartsini  kloostrit. Õhtuks jõuame Armeenia suuruselt teise linna – Gjumrisse. Majutus hotellis.  

7. päev  GJUMRI - JEREVAN
Hommikusöök hotellis. Folklooritraditsioonide ja külalislahkuse poolest tuntud Gjumri linnaekskursiooni käigus jalutame vanalinnas, kus imetleme unikaalse arhitektuuriga 18. ja 19. sajandist pärit hooneid. Seejärel võtame suuna taas pealinn Jerevanile. Majutus hotellis. 

8. päev JEREVAN - ECHMIADZIN - ZVARTHNOTSH – JEREVAN
Hommikusöök hotellis. Sõidame Armeenia kunagisse pealinna - Echmiadzini, mis on sajandeid olnud tähtsaim usukeskus ning kirikupea residents. UNESCO maailmapärandisse kuuluv Echmiadzini katedraal  on rajatud 4 saj. pKr Grigori Valgustaja poolt ning ka tänapäeval Armeenia apostelliku kiriku keskus. Lõunasöök Echmiadzinis. 7. saj. eKr ehitatud Zvartnotshi templi nimi tuleneb sõnast zwart ehk rõõmus ja kaunis. UNESCO maailmapärandisse arvatud templi varemed annavad tänapäevalgi tunnistust tema kunagisest ilust. Naaseme Jerevani. Hilisõhtul suundume lennujaama. 

9. päev LEND JEREVAN-RIIA-TALLINN
Lend Jerevan-Riia kell 02:25-06:00  (kohalikud kellaajad, lend BT727) ning Riia-Tallinn 07:35-08:25 (kohalikud kellaajad, lend BT313). 

Reisi hind


1399 €* / 1472 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijateleHind sisaldab:

 • Lennupilet Tallinn-Riia-Jerevan-Riia-Tallinn  (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga )
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Ööbimine 4* hotellides hommikusöökidega vastavalt programmile  (2-in toad) 
 • 6 lõunasööki kohalikes restoranides
 • Sissepääsupiletid Matenadarani muuseumisse,  Garni ja Zvartnotsi templitesse, Echmiadzini katedraali
 • Veini degusteerimine Arenis ning lavaši küpsetamise õpetus Garnis
 • Tatevi köisraudtee pilet
 • Paadisõit Sevani järvel
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:

Ühene majutus hotellides 230 €
Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! 

 

Lisatasu eest:

 • Ararati bränditehase külastus - 15 €/in (ettetellimisel, ettetasumisel)
 • Manuskriptide pildistamine Matenadaranis u 12 €/in
 • Kraater 8 

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
 • Palume arvestada jootrahaga 30 eur reisi kohta
Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Dokumentide vormistamiseks palume meile saata passikoopia hiljemalt 2 nädalat enne reisi! 
Eesti kodanikud saavad Armeeniasse reisida ja seal viibida viisavabalt kuni 180 päeva ühe aasta jooksul. Pass peab olema kehtiv reisi vältel. Lisainfo
Passis ei tohi olla Aserbaidzaani viisat.
​Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
14.09.2024 - 22.09.2024
Giid Ott Sandrak
 Hind al 1399
Broneeri
Giid
Ott Sandrak
Ott Sandrak on laiemale üldsusele tuntud kui ajaloolane ja muinsuskaitse spetsialist, samuti kui mälumängur ja ajalooliste filmide ja dokumentaalfilmide nõustaja...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Armeenia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kati ja Ahti
Suur tänu imelise Islandi reisi korraldamise eest. Askuri jutustused Islandi kaasaja ja ajaloo teemadel olid põnevad ning andsid külastuspaikadele palju juurde. Triinu organisatoorne pool oli igati põhjalik, kõik sujus kui valatud. Saime nautida imelist Islandi ja selle maa võlusi. Lisaks vaalavaatlus oli omaette elamus. Meile väga meeldis, täname südamest! ☺️
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!