Austraalia

Austraalia

13.11.2023 - 26.11.2023
 Hind al 4999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Rahvusparkide sissepääsud on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Austraalia on 40 miljoni känguru maa, maakera alumine pool, maailmas suuruselt kuues, kuid kõige hõredamini asustatud maa. Austraalia on maailma suurim saar ja samas kõige väiksem kontinent, Austraalial ei ole maismaapiire. Eurooplaste saabumise aegu elas siin u 1 miljon aborigeeni, kes moodustasid 300 klanni ning rääkisid 250 keelt ja 700 dialekti – see maa on väga erinevate rahvaste maa. Lõputud looduslikud rikkused, aussiede lihtne elustiil, vahused rannad, vihmametsad, aborigeenide kultuur ja uskumused, rannikul asetsevad metropolid - kõik see teeb Austraaliast täiesti ainulaadse sihtkoha.

Lugege Austraalia kohta lähemalt siit Austraalia >
Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-SINGAPUR

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Helsingi  ja lend Helsingi-Singapur (kohalikud kellaajad, lennugraafik täpsustamisel. Palume kontrollida reisi väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!
 

2. päev SAABUMINE SINGAPURI

Saabume Singapuri. Transfeer hotelli Holiday Inn*** või sarnane Singapuris.
 

3. päev SINGAPUR, LEND SINGAPUR-MELBOURNE

Hommikusöök. Teeme jalutuskäigu sellel huvitaval saarel. Singapur asub Malaka poolsaare lõunatipus ning tegemist on väikese saareriigiga, mida peetakse ka üheks 20. sajandi majandusimeks. Olles olnud kaubavahetuse sõlmpunktiks juba 19. sajandi alguses, tuksleb Singapuri kaubandus aina kiiremas rütmis. 
Singapuri sümbol Merlion, pool kala ja pool lõvi, tervitab meid Merlion Parkis. Tutvume elust kihava Hiinalinnaga. Vaba aeg lõunastamiseks. Õhtul suundume lennujaama ja lend Singapur-Melbourne (kohalikud kellaajad, lennunumber QF 038).

4. päev MELBOURNE

Saabume Melbourne’i hommikul ja alustame tutvumist linnaga. 
Ekskursioon Melbourne’is - näeme parlamendihoonet, Flindersi tänavat, Kuninglikku Botaanikaaeda, St. Kilda randa. Melbourne on Austraalia kõige mitmekesisem linn. Linnas näeb nii Victoria-aegset kui kaasaegset arhitektuuri. Melbourne on Austraalia suuruselt teine kosmopoliitne linn, mis asub Yarra jõe kallastel. Linnaosadest nagu Fitzroy, St. Kilda on tulnud maailma parimaid kunstiteoseid, muusika, toidukultuur, mood, teatrietendused ja disain. Melbourne’is asuvad ka kuulsad tenniseväljakud, kus toimuvad Australian Open tennisevõistlused.
Pärastlõunal majutus Melbourne´i hotellis Batman Hills*** või sarnases neljal järgneval ööl.

5. päev VABA PÄEV MELBOURNES – SOOVIJATELE EKSKURSIOON PINGVIINIDE PARAAD
Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Vaba hommik muuseumide ja parkide külastamiseks. Soovijatega sõidame pärastlõunal avastama Phillipi poolsaart (lisatasu eest). Esmalt käime koaalade keskuses. Õhtupoolikul vaatame kuulsat pingviinide paraadi. Seda imelist ja ainulaadset vaatepilti saab näha ainult pooleteise tunni kaugusel Melbournist. Maailma kõige väiksemad pingviinid võtavad igal õhtul ette teekonna veest välja, paterdavad kaldale ning ronivad oma liivaurgudesse. Väikesed pingviinid on ainus pingviini liik, kes püsivalt Austraalias resideerub. Nad on umbes 1,5kg raskused olevused, kes elavad keskmiselt 6 aasta vanuseks.
 

6. päev VABA PÄEV MELBOURNES – SOOVIJATELE EKSKURSIOON SUUR OOKEANITEE

Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Vaba päev Melbournis. Soovijatele pakume huvitavat päevast väljasõitu (lisatasu eest). Sõidame pikki maalilist Suurt Ookeaniteed (Great Ocean Road), mis keerutab mööda kaljust ookeani äärt. Tee saab alguse Torquay´i linnast, Melbourni lähistelt. Näeme rannikulinnu ja põneva ajalooga dramaatilisi kaljurahnusid. Teel teeme mitmeid pildistamispeatusi ja vaba aeg lõunastamaks Apollo Bay linnakeses. Siin asub kuulus laevahukurannik ning loomulikult 12 apostlit – niimoodi nimetatakse ookeanis asuvaid liivakivist kivisambaid, mis kõrguvad rannikujoonest eraldi. 
 

7. päev VEINIPIIRKOND - YARRA ORG

Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Täna tutvume Austraalia veinipiirkonnaga. Veine on Austraalias toodetud juba 18. sajandist ning austraallased peavad oma veini kahtlemata maailma parimaks. Nagu Californiaski, on veinide tootmine seotud uusasukatega. Külastame Yarra orgu ja tutvume sealse viinamarjakasvatuse traditsiooniga. Degusteerime veini. Siinkandis valmib eelkõige mõõduka kliima tõttu Austraalia parim Pinot Noir, samuti Chardonnay. Seejärel naaseme Melbourne´i.
 

8. päev LEND MELBOURNE-ALICE SPRINGS - KINGS CANYON

Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lend Melbourne-Alice Springs kell 09:30-10:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber QF 796). Alice Springsi tuntakse rahvasuus sagedamini Alice’i nime all, põliselanikud nimetavad kohta Mparntwe. Kesk-Austraalia on tihedalt seotud nii põliselanike elulaadi kui ka kullaotsingutega Austraalias 20. sajandil. Saabudes Alice Springsi, alustame sõitu Watarrka rahvuspargi suunas. Kerge lõunasöök. Õhtuks jõuame Kings Canyoni piirkonda. Majutus motellis Kings Canyon*** või sarnases.

9. päev KINGS CANYON – AYERS ROCK e ULURU

Varahommikul matkame Kings Canyoni rahvuspargis, naudime vaateid.
Imetleme looduse tööd miljonite aastate jooksul. Kings Canyoni punane salapärane ilu meelitab siia palju loodusearmastajaid. Looduspark on tänase päevani osaliselt ka põliselanike pühapaik. Hommikusöök hotellis. 
Seejärel sõidame läbi Kesk-Austraalia punase kõrbemaastiku. Jalutuskäik Ayers Rocki rahvuspargis ja päikeseloojang Ayers Rockis. Majutus hotellis Outback Pioneer*** või sarnases.


10. päev ULURU, LEND AYERS ROCK-ALICE-SYDNEY

Päikesetõus Ayers Rockis on tõeliselt unikaalne kogemus. Uluru (tõlkes saare mägi) ehk Ayers Rock on Kesk-Austraalias asuv suur liivakivi moodustis. Ulurut peetakse maailma üheks huviväärsemaks loodusnähtuseks. Tema avastaja Ernest Giles on öelnud, et Uluru on tähelepanuväärne kiviklibu. Sealjuures näeme aborigeenide pühapaiku Kata Juta ehk Olga mäemassiiv.  Hommikusöök hotellis. 
Seejärel transfeer lennujaama. Lend Ayers Rock–Alice  ja Alice-Sydney (kohaliku kellaajad, lennunumbrid QF1851 ja QF 791). Saabudes majutume Sydney hotellis Travelodge*** või sarnane kolmel järgneval ööl. Sydney on Austraalia suurim linn ning ühtlasi ka populaarseim turismisihtkoht. Siin on huvitavad arhitektuurilised vaatamisväärsused, kaunid pargid ja liivarannad.
 

11. päev SYDNEY

Hommikusöök hotellis. Sydney on Austraalia vanim ja kõige tuntum linn. Tundub, et siin käib kogu tegevus õues – rannad ja tänavakohvikud on rahvarikkad ning sadamad kihavad laevadest. Tutvume linna vaatamisväärustega – maailmakuulus Bondi beach, Kings Cross, Sydney ooperimaja, Double Bay ja Rose Bay. Soovijatele pakume koos rikkaliku lõunasöögiga (lisatasu eest) laevakruiisi - imetleme sadama ja linna panoraami. Õhtu on vaba selle suurepärase linna nautimiseks.
 

12. päev SINIMÄED

Hommikusöök hotellis. Lahkume Sydneyst, et külastada Blue Mountains ehk Sinimägede rahvusparki, mis  on UNESCO maailmapärandi objektina üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Austraalias. Seda tuntakse ka Austraalia Suure Kanjonina. Mäed saavad alguse Sydney´i lähedalt, kõrgeimad kohad on peaaegu 2000 m kõrgused. Suur osa nendest mägedest kuulub rahvuspargi territooriumile ning koosneb pilkupüüdvast liivakivi platoost, mida läbivad kuni 760 m sügavused kuristikud. Näeme vihmametsa, huvitavaid kaljumoodustusi, sealhulgas nn Kolm Õde. Sõidame kunagise kaevurite rongiga. Külastame Featherdale’i looduskaitseala, kus elavad Austraalia põnevad loomaliigid - koaalad, kängurud ja krokodillid.


13. päev VABA PÄEV SYDNEYS, LEND SYDNEYST

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg linnas. Võib külastada erinevaid muuseume ning nautida suurlinna melu. Seejärel transfeer Sydney lennujaama. Algab kojulend Sydney-Hong Kong (kohalikud kellaajad, lennunumber QF117). 

14. päev KOJULEND  HONG KONG- HELSINGI-TALLINN

Lend Hong Kong-Helsingi ja Helsingi-Tallinn (kohalikud kellaajad, lennunumbrid AY102 ja AY1023). 

Reisi hind

 4999 €* / 5262 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Melbourne ja Sydney-Tallinn nagu programmis märgitud (Finnairi ja Qantase liinilennud)
 • Lennujaamamaksud NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Siselennupiletid vastavalt programmile
 • Käibemaks
 • Majutus vastavalt programmile hotellides/motellides*** (2 in toad), hommikusöögid
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga kohapeal
 • Tasulised sissepääsud rahvusparkidesse, mis programmis märgitud - Uluru, Sinimäed, Kings Canyon
 • Tasuline sissepääs Featherdale Wildlife park
 • Ekskursioon Sydney ooperimajas
 • Veinide degusteerimine
 • 1 lõunasöök Sinimägedes
 • 1 kerge lõuna (8. päeval)
 • Eestikeelsed ekskursioonid ja giidi teenused kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist). Vajalik on vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 • Viisa vormistamine 10 €
 • Ühene majutus 650 €
 • Sydney laevakruiis  35 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis, sisaldab rikkalikku lõunasööki). 
 • Pingviinide paraad 140 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis). Kestus umbes kell 13:00-23:00.
 • Great Ocean Road 155 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis). Kestus umbes kell 07:30-20:00.

Lisainfo

 • Austraalias on käibel Austraalia Dollar. 1€ = 1,3528 Austraalia dollarit (AUD) Austraalias kehtivad kõik levinumad krediitkaardid.
 • Keskmine temperatuur jääb 18-35C vahele (sõltuvalt piirkonnast). Reisil soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Kaasa soovitame võtta ujumisriided, päikesekreem, peakate. Rahvusparkides matkamiseks kaasa võtta pikad riided ja kinnised jalanõud.
 • Austraaliasse ei lubata viia toiduaineid (sealhulgas kuivatatud ja värsked puuviljad, seemned, pähklid)
 • Palume jootrahadeks (kohalikele bussijuhtidele ja kohalike giididele) arvestada ca 40 AUD.
 • Check in hotellis vastavalt rahvusvahelistele reeglitele alates kell 14.00 ja check out kell 11.00
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Hinnanäited:
 • Keskmine lihtne toidukord maksab al 25 AUD.  Vesi al 2 AUD. Õlu al 8 AUD. Tass kohvi al 4 AUD.
 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 500 AUD inimese kohta.
Lennuinfo Finnairi liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: sisaldub Finnairi ja Qantase pikkadel rahvusvahelistel lendudel
lisatasu eest Qantase siselendudel Austraalias


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Palume meile hiljemalt 2 kuud  enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.
Eesti passiga on vajalik elektrooniline reisiluba - Evisitor, see tuleb välja trükkida. Ilma selleta pole võimalik Austraaliasse siseneda. 
Evisitor - elektroonilise reisiloa taotlemine: registreerimine elektroonilises reisisüsteemis peab toimuma vähemalt kaks nädalat enne reisi, toiming on tasuta. Evisitor- elektroonilist reisiluba saab taotleda siit: http://www.immi.gov.au/e_visa/evisitor.htm. Juhul kui vajate abi loa taotlemisel, palume pöörduda Gernalo Reiside kontorisse. Selleks palume meile saata või tuua passikoopia 2 kuud enne reisi.

Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud ja reisile tuleb kaasa võtta reisikindlustus (kohustuslik).
13.11.2023 - 26.11.2023
 Hind al 4999
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Austraalia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

S
Sirje
Käisime 27.-28.oktoobril Setumaa reisil. Jäime väga rahule. Imestasime jälle kui ilusaid kohti ja lahkeid inimesi meil on ja et elu ning põnevust Eestis on ka Tallinnast väga kaugel mujal. Suur tänu giidile Triinule ja alati lahkele bussijuhile. Soovitame soojalt vahelduseks avastada uuesti ka Eestimaad kogenud giidi juhtimisel.
E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!