Austraalia

Austraalia

08.11.2024 - 20.11.2024
Giid Piret Mayer
 Hind al 6999
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Rahvusparkide sissepääsud on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Austraalia on 40 miljoni känguru maa, maakera alumine pool, maailmas suuruselt kuues, kuid kõige hõredamini asustatud maa. Austraalia on maailma suurim saar ja samas kõige väiksem kontinent, Austraalial ei ole maismaapiire. Eurooplaste saabumise aegu elas siin u 1 miljon aborigeeni, kes moodustasid 300 klanni ning rääkisid 250 keelt ja 700 dialekti – see maa on väga erinevate rahvaste maa. Lõputud looduslikud rikkused, aussiede lihtne elustiil, vahused rannad, vihmametsad, aborigeenide kultuur ja uskumused, rannikul asetsevad metropolid - kõik see teeb Austraaliast täiesti ainulaadse sihtkoha.

Lugege Austraalia kohta lähemalt siit Austraalia >
Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisitingimused
 • Kõik reisijad peavad omama elektroonilist reisiluba, mis tuleb täita vähemalt 2 nädalat enne reisi allolevalt lehelt 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-HELSINGI-SINGAPUR

Kogunemine kell 20:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Helsingi kell 22:05-22:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY1032)  ja lend Helsingi-Singapur 23:55-18:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY131). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!

2. päev SAABUMINE SINGAPURI, LEND SINGAPUR-MELBOURNE

Kell 18:30 saabume Singapuri. Kell 23:40-10:10 lend Singapur-Melbourne (lennunumber QF038)

3. päev MELBOURNE

Saabume Melbourne’i hommikul kell 10:10 ja alustame tutvumist linnaga. 
Ekskursioon Melbourne’is - näeme parlamendihoonet, Flindersi tänavat, Kuninglikku Botaanikaaeda, St. Kilda randa. Melbourne on Austraalia kõige mitmekesisem linn. Linnas näeb nii Victoria-aegset kui kaasaegset arhitektuuri. Melbourne on Austraalia suuruselt teine kosmopoliitne linn, mis asub Yarra jõe kallastel. Linnaosadest nagu Fitzroy, St. Kilda on tulnud maailma parimaid kunstiteoseid, muusika, toidukultuur, mood, teatrietendused ja disain. Melbourne’is asuvad ka kuulsad tenniseväljakud, kus toimuvad Australian Open tennisevõistlused.
Pärastlõunal majutus Melbourne´i hotellis Mercure*** või sarnases kolmel järgneval ööl.

4. päev VABA PÄEV MELBOURNES – SOOVIJATELE EKSKURSIOON PINGVIINIDE PARAAD
Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Vaba hommik muuseumide ja parkide külastamiseks. Soovijatega sõidame pärastlõunal avastama Phillipi poolsaart (lisatasu eest). Esmalt käime koaalade keskuses. Õhtupoolikul vaatame kuulsat pingviinide paraadi. Seda imelist ja ainulaadset vaatepilti saab näha ainult pooleteise tunni kaugusel Melbournist. Maailma kõige väiksemad pingviinid võtavad igal õhtul ette teekonna veest välja, paterdavad kaldale ning ronivad oma liivaurgudesse. Väikesed pingviinid on ainus pingviini liik, kes püsivalt Austraalias resideerub. Nad on umbes 1,5kg raskused olevused, kes elavad keskmiselt 6 aasta vanuseks.

5. päev VABA PÄEV MELBOURNES – SOOVIJATELE EKSKURSIOON SUUR OOKEANITEE
Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Vaba päev Melbournis. Soovijatele pakume huvitavat päevast väljasõitu (lisatasu eest). Sõidame pikki maalilist Suurt Ookeaniteed (Great Ocean Road), mis keerutab mööda kaljust ookeani äärt. Tee saab alguse Torquay´i linnast, Melbourni lähistelt. Näeme rannikulinnu ja põneva ajalooga dramaatilisi kaljurahnusid. Teel teeme mitmeid pildistamispeatusi ja vaba aeg lõunastamaks Apollo Bay linnakeses. Siin asub kuulus laevahukurannik ning loomulikult 12 apostlit – niimoodi nimetatakse ookeanis asuvaid liivakivist kivisambaid, mis kõrguvad rannikujoonest eraldi. 

6. päev LEND MELBOURNE-ALICE SPRINGS - KINGS CANYON
Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lend Melbourne-Alice Springs kell 10:25 -11:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber QF 796). Alice Springsi tuntakse rahvasuus sagedamini Alice’i nime all, põliselanikud nimetavad kohta Mparntwe. Kesk-Austraalia on tihedalt seotud nii põliselanike elulaadi kui ka kullaotsingutega Austraalias 20. sajandil. Saabudes Alice Springsi, alustame sõitu Watarrka rahvuspargi suunas. Kerge lõunasöök. Õhtuks jõuame Kings Canyoni piirkonda. Majutus motellis Kings Canyon*** või sarnases.

7. päev KINGS CANYON – AYERS ROCK e ULURU

Varahommikul matkame Kings Canyoni rahvuspargis, naudime vaateid.
Imetleme looduse tööd miljonite aastate jooksul. Kings Canyoni punane salapärane ilu meelitab siia palju loodusearmastajaid. Looduspark on tänase päevani osaliselt ka põliselanike pühapaik. Hommikusöök hotellis. 
Seejärel sõidame läbi Kesk-Austraalia punase kõrbemaastiku. Jalutuskäik Ayers Rocki rahvuspargis ja päikeseloojang Ayers Rockis. Majutus hotellis Outback Pioneer*** või sarnases.


8. päev ULURU, LEND AYERS ROCK-SYDNEY

Päikesetõus Ayers Rockis on tõeliselt unikaalne kogemus. Uluru (tõlkes saare mägi) ehk Ayers Rock on Kesk-Austraalias asuv suur liivakivi moodustis. Ulurut peetakse maailma üheks huviväärsemaks loodusnähtuseks. Tema avastaja Ernest Giles on öelnud, et Uluru on tähelepanuväärne kiviklibu. Sealjuures näeme aborigeenide pühapaiku Kata Juta ehk Olga mäemassiiv.  Hommikusöök hotellis. 
Seejärel transfeer lennujaama. Lend Ayers Rock-Sydney kell 13:10-17:40  (kohalikud kellaajad, lennunumbrid QF729 ). Saabudes majutume Sydney hotellis Novotel City Centre*** või sarnane neljal järgneval ööl. Sydney on Austraalia suurim linn ning ühtlasi ka populaarseim turismisihtkoht. Siin on huvitavad arhitektuurilised vaatamisväärsused, kaunid pargid ja liivarannad.


9. päev SYDNEY

Hommikusöök hotellis. Sydney on Austraalia vanim ja kõige tuntum linn. Tundub, et siin käib kogu tegevus õues – rannad ja tänavakohvikud on rahvarikkad ning sadamad kihavad laevadest. Tutvume linna vaatamisväärustega – maailmakuulus Bondi beach, Kings Cross, Sydney ooperimaja, Double Bay ja Rose Bay. Soovijatele pakume koos rikkaliku lõunasöögiga (lisatasu eest) laevakruiisi - imetleme sadama ja linna panoraami. Õhtu on vaba selle suurepärase linna nautimiseks.

10. päev VEINIPIIRKOND 
Kontinentaalne hommikusöök hotellis. Täna tutvume Austraalia veinipiirkonnaga. Veine on Austraalias toodetud juba 18. sajandist ning austraallased peavad oma veini kahtlemata maailma parimaks. Nagu Californiaski, on veinide tootmine seotud uusasukatega. Külastame orgu ja tutvume sealse viinamarjakasvatuse traditsiooniga. Degusteerime veini. Siinkandis valmib eelkõige mõõduka kliima tõttu Austraalia parim Pinot Noir, samuti Chardonnay. 

11. päev SINIMÄED
Hommikusöök hotellis. Lahkume Sydneyst, et külastada Blue Mountains ehk Sinimägede rahvusparki, mis  on UNESCO maailmapärandi objektina üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Austraalias. Seda tuntakse ka Austraalia Suure Kanjonina. Mäed saavad alguse Sydney´i lähedalt, kõrgeimad kohad on peaaegu 2000 m kõrgused. Suur osa nendest mägedest kuulub rahvuspargi territooriumile ning koosneb pilkupüüdvast liivakivi platoost, mida läbivad kuni 760 m sügavused kuristikud. Näeme vihmametsa, huvitavaid kaljumoodustusi, sealhulgas nn Kolm Õde. Sõidame kunagise kaevurite rongiga. Külastame Featherdale’i looduskaitseala, kus elavad Austraalia põnevad loomaliigid - koaalad, kängurud ja krokodillid.
 

12. päev  LEND SYDNEY - SINGAPUR

Hommikusöök hotellis. Transfeer Sydney lennujaama. Algab kojulend Sydney-Singapur kell 12:30-17:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber QF291). Lend Singapur-Helsingi kell 22:15-05:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY132).
 

13. päev KOJULEND  HELSINGI-TALLINN

Saabumine Helsingi ja lend Helsingi -Tallinn kell 07:25-08:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber AY1011). 

Reisi hind

6999 €*/7367 € 
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Helsingi-Singapur-Melbourne ja Sydney-Singapur-Helsingi-Tallinn, nagu programmis märgitud (liinilennud)
 • Lennujaamamaksud NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Siselennupiletid vastavalt programmile
 • Käibemaks
 • Majutus vastavalt programmile hotellides/motellides*** (2 in toad), hommikusöögid
 • Sõit kõigi mugavustega bussiga kohapeal
 • Tasulised sissepääsud rahvusparkidesse, mis programmis märgitud - Uluru, Sinimäed, Kings Canyon
 • Tasuline sissepääs Featherdale Wildlife park
 • Ekskursioon Sydney ooperimajas
 • Veinide degusteerimine
 • 1 lõunasöök Sinimägedes
 • 1 kerge lõuna (8. päeval)
 • Eestikeelsed ekskursioonid ja giidi teenused kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist). Vajalik on vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 • Viisa vormistamine 20 €
 • Ühene majutus 650 €
 • Sydney laevakruiis  65 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis, sisaldab  lõunasööki). 
 • Pingviinide paraad 140 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis). Kestus umbes kell 13:00-23:00.
 • Great Ocean Road 155 € (ettetellimisel ja tasumisel Eestis). Kestus umbes kell 07:30-20:00.

Lisainfo

 • Austraalias on käibel Austraalia Dollar. 1€ = 1,3528 Austraalia dollarit (AUD) Austraalias kehtivad kõik levinumad krediitkaardid.
 • Keskmine temperatuur jääb 18-35C vahele (sõltuvalt piirkonnast). Reisil soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Kaasa soovitame võtta ujumisriided, päikesekreem, peakate. Rahvusparkides matkamiseks kaasa võtta pikad riided ja kinnised jalanõud.
 • Austraaliasse ei lubata viia toiduaineid (sealhulgas kuivatatud ja värsked puuviljad, seemned, pähklid)
 • Palume jootrahadeks (kohalikele bussijuhtidele ja kohalike giididele) arvestada ca 40 AUD.
 • Check in hotellis vastavalt rahvusvahelistele reeglitele alates kell 14.00 ja check out kell 11.00
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga
Hinnanäited:
 • Keskmine lihtne toidukord maksab al 25 AUD.  Vesi al 2 AUD. Õlu al 8 AUD. Tass kohvi al 4 AUD.
 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 500 AUD inimese kohta.
Lennuinfo  liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: sisaldub  pikkadel rahvusvahelistel lendudel, lisatasu eest Qantase siselendudel Austraalias.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Palume meile hiljemalt 2 kuud  enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.
Eesti passiga on vajalik elektrooniline reisiluba - Evisitor, see tuleb välja trükkida. Ilma selleta pole võimalik Austraaliasse siseneda. 
Evisitor - elektroonilise reisiloa taotlemine: registreerimine elektroonilises reisisüsteemis peab toimuma vähemalt kaks nädalat enne reisi, toiming on tasuta. Evisitor- elektroonilist reisiluba saab taotleda siit: http://www.immi.gov.au/e_visa/evisitor.htm. Juhul kui vajate abi loa taotlemisel, palume pöörduda Germalo Reiside kontorisse. Selleks palume meile saata või tuua passikoopia 2 kuud enne reisi.

Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud ja reisile tuleb kaasa võtta reisikindlustus (kohustuslik).
08.11.2024 - 20.11.2024
Giid Piret Mayer
 Hind al 6999
Broneeri
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Austraalia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.
R
Reet
Raivo Haab Usbekistani reisil oli lihtsalt suurepärane. Tema teadmised, suurepärane oskus gruppi siduda, olla alati abistamas ja kõikidele küsimustele vastamas on lugupidamisväärt.