Austria-Baierimaa

Austria-Baierimaa

25.06.2022 - 02.07.2022
Giid Tea Reinvald
 Hind al 999
Müüdud
Meil on hea meel pakkuda Teile reisi, mis viib Teid Austria ja Baierimaa kaunimatesse paikadesse – Viini, Salzburgi ja Münchenisse. Meie reis Kesk-Euroopasse pakub veelgi rohkem – kuninglikud lossid, Baierimaa külad ja kirikud.

15. juuni seisuga reisitingimused:
Saksamaale  ega Austriasse sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.
Saksamaal  võidakse siseruumides nõuda FFP2 maski, samuti kehtib ühistransport (sh laevad) maskikohustus.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-VIIN, EKSKURSIOON VIINIS
Kogunemine kell 03:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:45-06:35 ja lend Riia-Viin kell 07:45-08:45 (lennunumbrid BT362 ja BT 271). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!

Grüss Gott! Meid ootab vaimustav Viin!  Alustame tutvumist Hundertwasseri arhitektuuriga. Kunstnik hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused. Bussiekskursioonil imetleme impeeriumi aegseid grandioosseid ehitisi Ringstrassel - raekoda, parlament, muuseumid, linnapark.

Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool, Salzburgist pärit Mozartiga seotud kohad. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas.  Miks mitte minna vabal ajal Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort?
Majutus kahel järgneval ööl Viinis vanalinna hotellis Post*** või sarnases. 

2. päev VIINI LOSSID: SCHÖNBRUNN - BELVEDER 
Hommikusöök. Külastame Viini äärelinnas Habsburgide dünastia suveresidentsi Schönbrunni lossi ning jalutame lossi aias. Schönbrunn on nimetatud schöner brunnen nimest ehk tõlkes imeilus allikas. Kauni barokklossi rajamist alustati juba aastal 1686, keiser Leopold I-se ajal. Siin olevat oma esimese kontserdi andnud 6-aastane Mozart dünastia ainsale naisvalitsejale Maria Theresiale. Naaseme Viini kesklinna ja  näeme Fischer von Erlachi viimast suurt barokset ehitist Püha Karl Borromause kirikut.  Vaba aeg lõunatamiseks. Külastame 17. sajandil Austria sõjakangelase Savoia prints Eugenile ehitatud rokokoo stiilis Belvederi lossi. Õieti on losse kaks: alumine Belvedere ja ülemine Belvedere.  Mõlemas lossis on muuseumid (sealhulgas näiteks Gustav Klimti looming). Hiljem on seal elanud näiteks ka ertshertsog Franz Ferdinand.

3. päev  WACHAU JA DOONAU LAEVASÕIT, BAIERIMAA
Hommikusöök. Sõidame välja Viini liidumaalt, külastame Alam-Austriat, kuhu jääb Wachau veinipiirkond. Siinsed alad kulgevad mööda Doonau kaldaid. Imetleme võimast Melki benektiini kloostrit ja külastame selle muuseumi. Seejärel sõidame laevaga Doonau orus, peatume Dürnsteinis, kus hoiti keskajal vangis Inglise kuningat Richard Lõvisüda. 
Hilisõhtuks jõuame Saksamaale- Baierimaale, majutus Berchtesgadeni piirkonnas kahel järgneval ööl hotellis Köppeleck*** või sarnane.

4. päev KÖNIGSSEE - KEHLSTEIN - SALZBURG
Hommikusöök. Külastame Berchtesgadeni Rahvusparki, Euroopa ühte ilusaimat piirkonda. Vaatame Saksamaa idüllilisimat paika - kristallpuhast Königssee järve, mis on paljudele tuttav tänu postkaartidele. Soovijatele pakume paadisõitu järvel. Tõuseme kohaliku bussi ja liftiga 1834 m kõrgusele Kehlsteini tippu, mis on tuntud kui Hitleri ”Kotkapesa”.  Edasi jõuame juba Austriasse Salzburgi ning teeme linnaekskursiooni selles kuulsas Mozarti linnas. Vaatame vürstpiiskoppide residentse, Mirabelli aeda, jalutame keskaegses vanalinnas, kus kaasaegsed hooned vahelduvad suurepäraste barokkehitistega. 

5. päev CHIEMSEE - MÜNCHEN 
Hommikusöök. Sõidame Saksamaal Baierimaa suurima järve Chiemsee äärde, et sõita laevaga Chiemsee järvel ning külastada Ludwig II ehitatud Herrenchiemsee lossi, mille valmimisel oli eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss.  Õhtuks jõuame Müncheni, majutus hotellis Wallis*** või sarnane kolmel järgneval ööl. 

6. päev NEUSCHWANSTEIN - BAIERIMAA KÜLAD
Hommikusöök.Alustame bussiga ringsõitu Baierimaa külades. Peatus kauni rokokoo palverännukiriku Wiesi juures. Päevane väljasõit Baierimaa Alpidesse. Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedal kuristiku kohalt Maria sillalt avaneb suurepärane vaade Neuschwansteini lossile. Seejärel külastame Ludwig II ehitatud Linderhofi lossi, mille valmimisel oli üheks eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss.Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas. Meie teele jääb kuulus Ettali klooster, mis on tuntud ka oma benediktiini poolest. Hilisõhtuks naaseme Münchenisse.

7. päev MÜNCHEN
Hommikusöök. Tänane päev on pühendatud Baierimaa pealinnale Münchenile.  München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn. Jalgsi linnaekskursiooni käigus näeme: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav, teatiinide kirik ja kuningate residents. Münchenis asuvad Vana ja Uus Pinakoteek, Glüptoteek, Deutsches Museum ning isegi ööpottide muuseum. Vaba aeg muuseumide külastamiseks ja sisseostude sooritamiseks.

8. päev LEND MÜNCHEN TALLINN
Suundume lennujaama ja lend München-Tallinn kell 09:30-12:50 (BT824)

Reisi hind

 999€* / 1051€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Viin ja München-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus hotellides*** vastavalt programmile hommikusöökidega
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellis 250 €;
 • tervisekindlustus  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide hinnad:
 • Laevasõit Doonaul 27,50 
 • Melki klooster 15,50 €
 • Schönbrunn 26 € (grupipilet, külastus audiogiidiga)
 • Ülemine Belvedere 18 € (grupipilet), alla 18a tasuta
 • Königssee laevasõit 18 
 • Neuschwansteini loss 15,50
 • Linderhofi loss 10 
 • Chiemsee loss 10 
 • Chiemsee laevasõit 8,10 
 • Kehslteini buss 26 

Lisainfo

Lennuinfo Air Baltic liinilendudel

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
25.06.2022 - 02.07.2022
Giid Tea Reinvald
 Hind al 999
Müüdud
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Hiie ja Koit
Täname Germalo meeskonda sisuka ja meeldejääva reisi eest meie kolmandal reisil Itaaliasse, seekord Toscanasse. Eraldi palume edastada tänusõnad meid saatnud giidile Ulve Kärpukile, kes säras meile need seitse reisipäeva sama eredalt kui Toscana päike ning kelle elukogemus ja teadmised aitavad meil veelgi paremini mõista seda imelist maad ja seal elavaid inimesi. Jääme ootama uusi reisielamusi koos Germaloga.
K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!