Austria - keiserlik pealinn Viin

Austria - keiserlik pealinn Viin

18.06.20 - 21.06.20
 
Eelbroneering

Viin on ühtlasi vana ja uus, barokne ja talupoeglik, elegantne ja lihtne. Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu - nii kõlab ka üks Viini motodest. Viin on endiselt Euroopa muusika-, arhitektuuri- ja teatripealinnaks. Viinis tantsitakse ballidel ja rüübatakse kohvi. Viin on Habsburgide dünastia hiilguse keskuseks, mida meenutavad keisrite Hofburg ja nende suveresidents Schönbrunn. Seda ja kõike muudki kogete meie Viini reisil! 

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!
 

1. päev LEND TALLINN-VIIN,   HUNDERTWASSERHAUS - HABSBURGIDE JÄLGEDES
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Viin kell   (lennunumber BT 207, lennugraafik täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!          
Grüss Gott! Meid ootab vaimustav Viin!  Hundertwasser hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused. Vaatame kuulsat Hundertwasserhausi.  Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas.  Miks mitte minna Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort? Majutus kolmel järgneval ööl Viinis vanalinna hotellis Post*** või sarnases. Hotelli ideaalne asukoht tagab mõnusa puhkuse Viinis. 

2. päev SCHÖNBRUNNI LOSS - BELVEDER 
Hommikusöök hotellis. Külastame Viini äärelinnas Habsburgide suveresidentsi Schönbrunni lossi ning jalutame lossi aias. Seejärel näeme Fischer von Erlachi viimast suurt barokset ehitist Püha Karl Borromause kirikut. Võimalusel külastame Musikvereini hoonet. Vaba aeg lõunastamaks. Võimalus külastada Savoia prints Eugenile ehitatud ülemist või alumist Belvederi, mis on seotud prints Eugeni nimega, kes on tuntud kui väike kaputsiin.  Vaba aeg. Soovijatel võimalik iseseisvalt õhtul minna kuulama mõnda klassikalise muusika kontserti

3. päev WACHAU - DOONAU LAEVASÕIT
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Viini liidumaalt, külastame Alam-Austriat, kuhu jääb Wachau veinipiirkond. Siinsed alad kulgevad mööda Doonau kaldaid. Imetleme võimast Melki benektiini kloostrit ja külastame selle muuseumi. Seejärel sõidame laevaga Doonau orus, peatume Dürnsteinis, kus hoiti keskajal vangis Inglise kuningat Richard Lõvisüda. 
Õhtuks naaseme Viini.  Õhtu võimalus ühiselt veeta tüüpilises heurigeris Viini äärelinnas, nautides kohalikku sööki ja veini.

4. päev LEND VIIN - TALLINN
Hommikusöök hotellis.  Otselend Viin-Tallinn kell  (lennunumber BT 208, lennugraafik täpsustamisel).

Reisi hind

2020. aasta hind täpsustamisel
2019. aasta hind

599 €* / 631 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. oktoober

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Viin-Tallinn (Air Baltic liinilennud)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • 3 ööd Viinis hotellis*** (2-in. toad), 3 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 100 €
 • Tervisekindlustus al. 6,84 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide hinnad:
 • Heurigeri õhtu Viinis 25 € (rikkalik õhtusöök koos klaasi majaveiniga e heurigeriga)
 • Laevasõit Doonaul 26 € (grupipilet) kestus u 75 min
 • Melki klooster 14 € (grupipilet)
 • Schönbrunn 20 € (grupipilet, külastus audiogiidiga)
 • Ülemine Belvedere 13,50 € (grupipilet), alla 18a tasuta
 • Musikverein 8 € (grupipilet)
 • Kontsert Viinis al 50 € (tellitakse ja makstakse kohapeal, individuaalne külastus)

Lisainfo

Lennuinfo Air Baltic liinilendudel

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 

Kaart:

18.06.20 - 21.06.20
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Austria - keiserlik pealinn Viin

Vaata reisist pilte