Austria - keiserlik pealinn Viin

Austria - keiserlik pealinn Viin

29.07.2021 - 01.08.2021
 Hind al 599
Broneeri

Viin on ühtlasi vana ja uus, barokne ja talupoeglik, elegantne ja lihtne. Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu - nii kõlab ka üks Viini motodest. Viin on endiselt Euroopa muusika-, arhitektuuri- ja teatripealinnaks. Viinis tantsitakse ballidel ja rüübatakse kohvi. Viin on Habsburgide dünastia hiilguse keskuseks, mida meenutavad keisrite Hofburg ja nende suveresidents Schönbrunn. Seda ja kõike muudki kogete meie Viini reisil! 

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-VIIN, EKSKURSIOON VIINIS
Kogunemine  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas kell 05:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Otselend Tallinn-Viin kell  06:45-08:05 (lennunumber BT 207). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!   
Grüss Gott! Meid ootab vaimustav Viin!  Alustame tutvumist Hundertwasseri arhitektuuriga. Kunstnik hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused.  Bussiekskursioonil imetleme impeeriumi aegseid grandioosseid ehitisi Ringstrassel - raekoda, parlament, muuseumid, linnapark. Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool, Salzburgist pärit Mozartiga seotud kohad. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas.  Miks mitte minna vabal ajal Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort?
Majutus kolmel järgneval ööl Viinis vanalinna hotellis Post*** või sarnases. Hotelli ideaalne asukoht tagab mõnusa puhkuse Viinis. 

2. päev VIINI LOSSID: SCHÖNBRUNN - BELVEDER - ÕHTUNE KONTSERT
Hommikusöök hotellis. Külastame Viini äärelinnas Habsburgide dünastia suveresidentsi Schönbrunni lossi ning jalutame lossi aias. Schönbrunn on nimetatud schöner brunnen nimest ehk tõlkes imeilus allikas.  Kauni barokklossi rajamist alustati juba aastal 1686, keiser Leopold I-se ajal. Siin olevat oma esimese kontserdi andnud 6-aastane Mozart dünastia ainsale naisvalitsejale Maria Theresiale. Naaseme Viini kesklinna ja  näeme Fischer von Erlachi viimast suurt barokset ehitist Püha Karl Borromause kirikut. Võimalusel külastame Musikvereini hoonet. Vaba aeg lõunatamiseks. Külastame 17. sajandil Austria sõjakangelase Savoia prints Eugenile ehitatud rokokoo stiilis Belvederi lossi.   Õieti on losse kaks: alumine Belvedere ja ülemine Belvedere.  Mõlemas lossis on muuseumid (sealhulgas näiteks Gustav Klimti looming). Hiljem on seal elanud näiteks ka ertshertsog Franz Ferdinand.
Olgu esitusel Strauss, Mozart või teised Austria klassikud, viinlased ja linna külalised hindavad muusikapealinna muusikapärandit kõrgelt. Soovijatel on võimalik iseseisvalt õhtul minna kuulama mõnda klassikalise muusika kontserti. 

3. päev VIIN MUUSEUMIDE LINN - ÕHTUNE HEURIGER
Hommikusöök hotellis.  Võimalus külastada Viini maailmakuulsaid muuseume. 
Viinis asuv muuseumite kvartal Museum Quartier on üks kümnest maailma suurimast kultuurikeskusest, mis ühendab oskuslikult baroksed ehitised ja modernse arhitektuuri. Soovijatega külastame Viini Ooperiteatrit, mis on üks maailma toimekamatest ooperimajadest, kus esietendub  rohkem tükke aasta jooksul, kui üheski teises ooperis.  Lähedal on ka Albertina muuseum, kus asub üks maailma suurimaid graafilise kunsti kollektsioone.
Õhtu võimalus ühiselt veeta tüüpilises heurigeris (ehk veinitavernis) Viini äärelinnas, nautides kohalikku sööki ja veini.

4. päev LEND VIIN - TALLINN
Transfeer lennujaama. Otselend Viin-Tallinn kell  08:50-12:05 (lennunumber BT 208).

Reisi hind

599 €* / 631 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Viin-Tallinn (Air Baltic liinilennud, lennugraafik seisuga 18.11.20)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • 3 ööd Viinis hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 100 €
 • Tervisekindlustus al. 6,84 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Covid 19 QR koodi ja sertifikaadi vormistamine 15
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide hinnad:
 • Heurigeri õhtu Viinis 25 € (rikkalik õhtusöök koos klaasi majaveiniga e heurigeriga)
 • Ooperiteatri külastus
 • Muuseumid
 • Schönbrunn 20 € (grupipilet, külastus audiogiidiga)
 • Ülemine Belvedere 13,50 € (grupipilet), alla 18a tasuta
 • Musikverein 8 € (grupipilet)
 • Kontsert Viinis al 50 € (tellitakse ja makstakse kohapeal, individuaalne külastus)

Lisainfo

Lennuinfo Air Baltic liinilendudel

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
29.07.2021 - 01.08.2021
 Hind al 599
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Austria - keiserlik pealinn Viin

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Artur
Tahaksin pärast Jordaania reisi 17.04.- 24.04.2021 tänada Germalot väga hästi koostatud kava eest, mis andis läbilõike maa loodusest ja ajaloost. See kava realiseerus hästi ka tänu erudeeritud ja vastutulelikule giidile Ervin Org´ile.
K
Kersti ja Urmas
Tere, Germalo Reisid! Täname ootusi ületanud Egiptuse reisi eest! Olge hoitud ja terved!