Austria - keiserlik pealinn Viin

Austria - keiserlik pealinn Viin

15.08.2024 - 18.08.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 759
Ooteleht

Viin on ühtlasi vana ja uus, barokne ja talupoeglik, elegantne ja lihtne. Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu - nii kõlab ka üks Viini motodest. Viin on endiselt Euroopa muusika-, arhitektuuri- ja teatripealinnaks. Viinis tantsitakse ballidel ja rüübatakse kohvi. Viin on Habsburgide dünastia hiilguse keskuseks, mida meenutavad keisrite Hofburg ja nende suveresidents Schönbrunn. Seda ja kõike muudki kogete meie Viini reisil! 

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA- VIIN, EKSKURSIOON VIINIS

Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja lend Riia-Viin kell 07:25-08:25 (lennunumbrid BT362 ja BT271). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Grüss Gott! Meid ootab vaimustav Viin!  Alustame tutvumist Hundertwasseri arhitektuuriga. Kunstnik hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused.
Bussiekskursioonil imetleme impeeriumi aegseid grandioosseid ehitisi Ringstrassel - raekoda, parlament, muuseumid, linnapark.
Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool, Salzburgist pärit Mozartiga seotud kohad. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas.  Miks mitte minna vabal ajal Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort?
Majutus kolmel järgneval ööl Viinis vanalinna hotellis Post*** või sarnases. Hotelli ideaalne asukoht tagab mõnusa puhkuse Viinis. 
 

2. päev VIINI LOSSID: SCHÖNBRUNN - BELVEDER

Hommikusöök hotellis. Külastame Viini äärelinnas Habsburgide dünastia suveresidentsi Schönbrunni lossi ning jalutame lossi aias. Schönbrunn on nimetatud schöner brunnen nimest ehk tõlkes imeilus allikas. Kauni barokklossi rajamist alustati juba aastal 1686, keiser Leopold I-se ajal. Siin olevat oma esimese kontserdi andnud 6-aastane Mozart dünastia ainsale naisvalitsejale Maria Theresiale. Naaseme Viini kesklinna ja  näeme Fischer von Erlachi viimast suurt barokset ehitist Püha Karl Borromause kirikut.  Vaba aeg lõunatamiseks.  Külastame 17. sajandil Austria sõjakangelase Savoia prints Eugenile ehitatud rokokoo stiilis Belvederi lossi. Õieti on losse kaks: alumine Belvedere ja ülemine Belvedere.  Mõlemas lossis on muuseumid (sealhulgas näiteks Gustav Klimti looming). Hiljem on seal elanud näiteks ka ertshertsog Franz Ferdinand.
 

3. päev VABA PÄEV VIINIS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON WACHAU JA DOONAU LAEVASÕIT (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Tänase päeva võib veeta Viinis. Võimalik külastada muuseume, ja galeriisid, teha sisseoste või võtta ette meeleolukas hobukaarikusõit vanalinnas.
Soovijatele valikekskursioon laevasõiduga Doonaul (lisatasu eest).
Väljasõit Viini liidumaalt, külastame Alam-Austriat, kuhu jääb Wachau veinipiirkond. Siinsed alad kulgevad mööda Doonau kaldaid. Imetleme võimast Melki benektiini kloostrit ja külastame selle muuseumi. Seejärel sõidame laevaga Doonau orus, peatume Dürnsteinis, kus hoiti keskajal vangis Inglise kuningat Richard Lõvisüda. Hilisel pärastlõunal suundume tagasi Viini.
 

4. päev VIIN MUUSEUMIDE LINN, LEND VIIN-RIIA-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Soovijatega külastame hommikul Viini Ooperiteatrit, mis on üks maailma toimekamatest ooperimajadest, kus esietendub rohkem tükke aasta jooksul, kui üheski teises ooperis.
Võimalus külastada iseseisvalt Viini maailmakuulsaid muuseume.
Viinis asuv muuseumite kvartal Museum Quartier on üks kümnest maailma suurimast kultuurikeskusest, mis ühendab oskuslikult baroksed ehitised ja modernse arhitektuuri.  Lähedal on ka Albertina muuseum, kus asub üks maailma suurimaid graafilise kunsti kollektsioone. Transfeer lennujaama. Lend Viin-Riia kell 19:20-22:15 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (lennunumbrid BT274 ja BT361).

 

Reisi hind

759 €* / 799 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Viin ja Viin-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • 3 ööd Viinis hotellis*** (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellis 200 €;
 • tervisekindlustus al.  €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • Doonau ekskursioon 69  €(sisaldab laevasõidu Doonaul)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide hinnad:
 • Melki klooster 18,50 
 • Ooperiteatri hoone külastus 10 € 
 • Schönbrunn 32 € (grupipilet, külastus audiogiidiga)
 • Ülemine Belvedere 21,50 € (grupipilet)
 • Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 30x50x78 cm.  Kahepeale registreerides tohib kohver kaaluda kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 6 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. 
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Soovi korral on võimalik hotellides kolmene majutus.
Soodustus kolmandale inimesele lisavoodil 50 €
 
15.08.2024 - 18.08.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 759
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Austria - keiserlik pealinn Viin

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Ene ja Sanija
Lõpuks, peale pikka pausi, saime Tuneesiasse! Reis oli super ja giid aitas sellele palju kaasa. Suur tänu! Mae, oli järjekordselt väga meeldejääv reis koos Sinuga. Loodan,et kohtume veel.
K
Kaie Roosmaa
Juuni lõpul sai reisitud Belgiasse ja Luxembourgi. Suurepärane reis oli. Tänud, armsad Tea Reinvald ja Kirthy Kold! Tea on äärmiselt erudeeritud, suurepärane giid. Tema programm oli läbimõeldud ,seoseid pakkuv, ülevaatlik. Saime nii palju näha ja teada . Üsna inforohke reisi oskas Tea tervikuks siduda, viis meid paikadesse ,kuhu omal käel kindlasti ei satuks Ja Keithy! Äärmiselt lahke, abivalmis ja tähelepanelik Olime tema hoole all hoitud ! Ilmataatki soosis meie reisi. Selliste toredate reisijuhtidega ei saanudki teisiti! Uute kohtumisteni!