Dubai kultuuri- ja puhkusereis

Dubai kultuuri- ja puhkusereis

20.03.2021 - 27.03.2021
Giid Ervin Org
 Hind al 1299
Broneeri

Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!


Dubai on üks seitsmest Araabia Ühendemiraatide iseseisvast emiraadist, mis asub Araabia poolsaarel Pärsia lahe ja Araabia mere ääres.
Dubai on elututele kõrbeliivadele kerkinud supermoodne megametropol, mis pürgib kõrgustesse. See on oma luksuses uhkeldav ja särav maailm, mis samas väärtustab esivanemate traditsioone. Dubai on otsekui  sild, mis ühendab mineviku, oleviku ja tuleviku. Linn, mis hoolimata oma suurusest on loodud eelkõige inimeste jaoks – turvaline, arvestav ja mugav.
Dubai on justkui reaalsuseks saanud vana idamaa muinasjutt, mis räägib kõrbeoaasi sündinud õnnelikust linnast, mis on koduks paljudele erinevatele rahvastele!  
  

Lugege Araabia Ühendemiraatide kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

Dubai on turvaline sihtkoht, mis on külastajatele juba praegu avatud!

ühtlasi Araabia kui ka rahvusvaheline atmosfäär
kohalikud turud, muuseumid
ujumiseks ilusad Pärsia lahe rannad ja soe kuiv kliima
maailma kõrgeim hoone Burj Khalifa oma purskaevudega
saab näha maailma tipparhitektide loomingut
võimalus sõita džiibiga kõrbesse ja tutvuda beduiinide eluga
hea teenindus ja räägitakse laialdaselt inglise keelt
globaalne toiduvalik kogu maailmast
Dubais koged hommikumaa vägevust

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-DUBAI

Koguneme kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Istanbul kell 11:45-16:05  (kohalikud ajad, lend TK1422). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi. Lend Istanbul-Dubai kell 19:35-01:00 (kohalikud ajad, lend TK760). Lennuaeg muutunud 23. detsembril! Transfeer hotelli, majutus  järgnevatel öödel hotellis**** (hotellikirjeldus reisikava lõpus).
 

2. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE ÕHTUNE DHOW LAEVAKRUIIS

Hommikupoolikul toimub hotellis infotund, kus meie kogenud giid koos kohalike partneritega jagab infot hotelli lähiümbruse kohta, ühistranspordi võimalustest ja  annab ülevaate parimatest söögikohtadest ning meelelahutuspaikadest. Teeme mõnusa sissejuhatuse Dubai olustikku, kommetesse ja kohalikku etiketti.

Õhtul soovijatele lisatasu eest laevakruiis koos õhtusöögiga.
Õhtuhämaruses sõidame läbi tuledesäras linna Dubai kõige eksklusiivsemasse linnaossa Marina, kus pärast väikest jalutuskäiku kaldapealsel läheme dau-laevale, et veeta paar tundi mõnusas meeleolus. Traditsiooniline dau-laev on kujundatud luksuslikuks restoraniks, kus mängib meeleolukas muusika ja serveeritakse rikkalikku buffet õhtusööki koos karastusjookidega.  Kitsukese lahesopi kaldapealsed pakuvad unustamatuid vaateid kõrghoonetele ja valgustatud promenaadile. Stiilsed kortermajad, legendaarsed hotellid ja uhkeldavad villad kaldapealsel, rikkalike maitsetega õhtusöök ja mõnus seltskond – kõik see kokku loob unustamatu meeleolu ja sissejuhatuse Dubai säravasse maailma.

3. päev EKSKURSIOON UUES JA VANAS DUBAI, BURJ KHALIFAH PILVELÕHKUJA
Kuigi tänapäeval mõtleme Dubaist eelkõige kui kõrgustesse pürgivast supermoodsast linnast võib siingi leida vana aja hõngu. Vaevalt inimpõlv tagasi nägi linn välja hoopis teistsugune ja Dubai abaja kallastele seda ajastut otsima lähemegi. Linna vanim piirkond Bastakiya võlub vaiksete käänuliste tänavate ja vaiksete väljakutega. Linna algus on seotud  vanade kaubateedega ja siia kujunevad aja jooksul tähtsad kauplemiskohad, mis saavad tänase Dubai alguseks. Tänavaid ääristavad kindlusi meenutavad tuuletornidega majad, mille siseõuedes võib tänagi tunda kaugete aegade hingust. Ligi 200 aastat tagasi asula kaitseks rajatud Al Fahidi kindlus on vanalinna suuremaid rajatisi. Kindlus on hoolikalt restaureeritud ja praegu koduks Dubai muuseumile, kus saab põhjaliku ülevaate linna algusest ja siin elanud inimeste igapäevaelust. 
Lühike sõit abra paadiga üle abaja ja jõuame kärarikkasse Deira linnaossa, kus asuvad vanad ajaloolised turud. Uudistame võrgutavalt lõhnavat vürtsiturgu, särav-sillerdavat kullaturgu ja värvide külluses uhkeldavat tekstiiliturgu. 
Moodsa Dubai kirjeldamiseks jääb vajaka ülivõrretestki! Ikoonilised fassaadid, maailma kõrgeim ehitis, maailma suurim kaubanduskeskus, suurim akvaarium maailmas ja värvikülluses mänglev purkkaevude park. Otsekui suunanäitaja inimvõimete uutesse kõrgustesse asub selle kontrastiderohke linna südames maailma kõrgeim ehitis 828 meetrine Burj Khalifa! Soovijad saavad tõusta hoone 124 korrusele, kust avaneb meeliülendav vaade hiigellinnale(pilet ettetellimisel, tasumisel).
Dubai lummab moodsa arhitektuuri kontrastide ja enneolematute lahendustega! 20. sajandi lõpu arhitektuuri märgiline ehitis luksushotell Burj Al Arab. Võibolla jätavad meid külmaks arvud ja numbrid, millega tavaliselt seda luksushotelli kirjeldatakse, kuid looja mõttelend, mis valatud imelisse vormi ei saa küll kedagi ükskõikseks jätta.
Päeva lõpuks teeme meeleoluka ringsõidu merre ehitatud tehissaarel Palm Jumeirah, mis on üks kolmest omataolisest Dubais. Palm Jumeirah tehissaarestiku valmimise järel pikenes Dubai rannajoon tervelt 52 km võrra ja see on luksuslik linnaosa, kus asuvad tuhanded moodsad villad, luksushotellid, kaubanduskeskused ja eksklusiivsed rannad.  

4. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE ÕHTUNE DŽIIBISAFARI JA BEDUIINIEKSOOTIKA KÕRBES

Vaba päev Dubai eluoluga tutvumiseks, linnapeal uudistamiseks ning mõnusaks rannapuhkuseks. Tegevust jagub igale maitsele ja ka lastega peredele. Võib külastada teemaparki, kus asuvad Dubai Legoland, Bollywoodi maailm ja muud põnevat. Mõnusat ajaveetmist leiab  veepargis. Dubai akvaariumi peetakse suurimaks maailmas ja see pakub tõepoolest avastamisrõõmu kõigile. Miracle Garden lummab lillerohkuse ja lilleseadjate fantaasialennuga ning unustamatuid vaateid saab nautida Dubai Frame vaateplatvormilt! Võimalusi on tõepoolest palju! 

Soovijatele džiibisafari ja beduiinieksootika kõrbes.
Õhtupoolikul alustame hotelli juurest teekonda maasturitega, mida juhivad traditsioonilises rõivastuses tõelised kõrbemehed.  Pärast paari fotopeatust alustame tõelist kõrbesafarit -  maasturisõitu luidetel, kus adrenaliini jagub omajagu. Päikeseloojang kõrbes pakub uskumatut värvide- ja varjude mängu ning edasi sõidame kõrbelaagrisse, kus saame osa tõelisest beduiinieksootikast. Kõrbepimeduse muudavad valgemaks lõkketuli ja taevas siravad tähed. Araablased usuvad, et külaline on jumala kingitus ja nii koheldakse meidki siin kui ammuoodatud sõpru. Saab vesipiipu proovida, kaamelitega ratsutada, hennamaalingud ja värvikirev etendus nõtkete nabatantsijate ning efektsete tuletaltsutajatega! Rikkalik buffet-õhtusöök annab suurepärase ülevaate kohalikest toitudest! 
Emotsiooniderohke pärastlõuna finaaliks on kahtlemata tagasisõit hotelli läbi tuledest kiirgava suurlinna.
 
5. päev VABA PÄEV VÕI EKSKURSIOON MUSANDAMI POOLSAARELE OMAANIS
Vaba päev Dubais puhkuseks, rannamõnude nautimiseks või sisseostude tegemiseks. 
Soovijatele väljasõit  Musandami poolsaarele Omaanis (lisatasu eest).
Bussisõidul läbi kõrbemaastike jäävad meie teekonda saatma majesteetlikud Haijiri mäed, mille taha peidavad end Musandami siniveelised rannikud.  Omaani ja AÜE piiri lähedal väikese rannikukülas Dibbas asume dau-laevale ja alustame meeleolukat mereteekonda. Musandami nimi tähendab tõlkes fjordide  maa ja tõepoolest siinsed kaljused rannikud on väga vaheldusrikka rannajoonega. Kitsad lahed tungivad sügavale rannakaljude vahele, rannikul asuvad otsekui muust maailmast ära lõigatud kalurikülad ja mõnusad liivased rannasopid. Loodus on siin kasin, aga vete ja karmiilmeliste rannikute kontrastid seda muljetavaldavamad. Soovijatel võimalus supelda meres või snorgeldada. Laeva meeskond valmistab maitsva lõunasöögi,  mida saame ühiselt nautida. See on päev, mis pakub rohkesti looduselamusi ja lõõgastava puhkuse merel. 

6. päev VABA PÄEV
Vaba päev rannapuhkuseks ja iseseisvateks rännakuteks Dubais.

7. päev ABU DHABI, LEND DUBAI-ISTANBUL 
Sõidame Abu Dhabisse, mis asub rannikulähedasel saarel ja mis on aastast 1996 Araabia Ühendemiraatide alaline pealinn. Linna algus jääb 18. sajandi lõppu, mil siin elati ainult hooajaliselt ja eluasemeteks olid veel 20 sajandi alguses palmiokstest või savitellistest  hütid.  Selle linna tormiline areng ja tohutu ehitustegevus saab alguse 20. sajandi keskpaigas, mil Abu Dhabi emiraadi territooriumil avastatakse nafta ja gaasivarud. Tänaseks on linn kujunenud riigi tähtsamaks majanduskeskuseks.  Abu Dhabi on kõige suurem emiraat, mis moodustab 86% kogu riigi territooriumist. 
Ekskursiooni käigus külastame riigi rajaja järgi nimetatud Sheikh Zayedi mošeed, mis on maailmas suuruselt kolmas ja  mahutab hinnanguliselt kuni  40000 inimest. Materjalide külluslik luksus ja klassikaline arhitektuur loovad enneolematu koosluse, mis peaks väljendama ideed maailma ühtsusest. Mošees asub maailma suurim vaip ja üks suuremaid kroonlühtreid maailmas. NB! Mošee külastamisel tuleb rangelt jälgida riietumistavasid!
Sõidame kõrghoonetega ääristatud trendikal Corniche kaldapealsel, imetleme sajakuplilist  emiraadi paleed ja jalutame Abu Dhabi Marina kaldapealsel ja vaatame Uniooni väljakut.  
Soovijatel on võimalus külastada Abu Dhabi Louvre muuseumi, mis avati külastajatele 2017. aastal ja on osa suursugusest Saadiyati saarele rajatavast  kultuurikompleksist. Abu Dhabi Louvre püsinäituse põhiidee keskendub kunstiloomingu ja tsivilisatsiooni arengule läbi aegade. Esindatud on maailma kunstiajaloo suurkujud: Bellini, Mondrian, Gauguin, Picasso, Magritte jt.  Näitusel saab näha kuulsat sinist koraani ja ka ligi 20 tuhat aastat tagasi loodud kunstiteoseid.  Ja loomulikult on muuseumi õhuline hoone ise tõeline arhitektuuri meistriteos!  

Aeg suunduda lennujaama. Lend Dubai-Istanbul kell 02:40-06:35 (kohalikud kellaajad, lennu number TK761).

 8. päev LEND ISTANBUL-TALLINN, SAABUMINE TALLINNASSE
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:35-10:50 (lend TK1421). Tere tulemast koju!

Majutus

1299
/
1368
Hotell Dusit D2 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
250€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Barsha Heights, majutus hommikusöökidega.
Hotell Dusit D2 asub heas ning hinnatud Barsha Heights piirkonnas. Modernses hotellis on 237 tuba. Tubades TV, telefon, seif, minibaar ja WIFI ühendus. Vannituba on varustatud tualetitarvete ja fööniga. Hotellis on katusebassein, jõusaal, mitu restorani.  Lisatasu eest pakutakse spa-teenuseid.
Majutus standardklassi tubades (mahutab maksimaalselt 2 inimest). Kolmene või neljane majutus on võimalik deluxe tubades lisamaksuga 350€ täiskasvanu kohta. Soodustus lapsele 150 € (majutudes koos kahe vanemaga deluxe toas).

Reisi hind


Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Dubai ja Dubai-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines liinilennud, lennugraafik seisuga 16.12.20)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Toitlustus lennukis
 • Mugavustega reisibussi kasutamine vastavalt programmile
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Majutus hotellis**** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid
 • Turismimaks Dubais
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellis 
 • Tervisekindlustus al  € (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Safari 65 € (ettetellimisel ja tasumisel), sisaldab sööki, orienteeruv väljasõidu kestus u kell 15:30-21:30
 • Ekskursioon Musandami poolsaar 135 €  (ettetellimisel ja tasumisel), sisaldab lõunasööki, kestab terve päev. Palume meile teatada koos tellimusega passi number!
 • Dhow laevakruiis õhtusöögiga 60 € (ettetellimisel ja tasumisel), kestus u 2h
 • Burj Khalifah pilet 40 € (ettetellimisel ja tasumisel) 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Privaatne Abra takso ja Dubai muuseum ning Monoreil 10 € (kogutakse kogusummana)
 • Abu Dhabi Louvre 63 AED (tasutakse kohapeal)
 • Helikopterisõit hind alates 325  (ei sisalda transfeere)
 • Veepark hind alates 65  (individuaalne külastus)
 • Delfinaarium hind alates 25  (individuaalne külastus)

Lisainfo

 • Dubais kehtib Araabia ÜE dirham.
 • Dubais on kombeks teenindajatele anda jootraha, palume jootrahadeks arvestada 30 € (kogutakse kogusummana). 
 • Dubais on kasutusel Suurbritannia 3-haruline lapikkontaktidega pistik.
 • Kaasa võtta mugavad rõivad looduses viibimiseks ja džiibisõitudeks, samuti ujumisriided (naistel lubatud trikoo ja meestel rannapüksid). Soovitame riietuda tagasihoidlikult, õlad ja põlved peaksid olema kaetud. Abu Dhabi mošee külastamiseks peab olema pea kaetud (juuksed ja kael) ning käed kuni randmeteni kaetud ja samuti peab naistel olema riietuse pikkus kuni pahkluudeni (nõutud on läbipaistmatud ja laiad rõivad, mošee valvurid on äärmiselt nõudlikud ja ranged).
 • Samuti palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.


Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale kavandatava reisi lõppemist.

Passis ei tohi olla Iisraeli viisa või Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplid! Halli passiga viisat saada ei ole võimalik.
20.03.2021 - 27.03.2021
Giid Ervin Org
 Hind al 1299
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Hiie ja Koit
Unustamatu reisielamus Sitsiiliast koos viirust trotsiva väikese vapra reisiseltskonnaga. Suurepärane reisikorraldus ja reisiprogramm Germalolt ning muidugi võrratu Mae giidina. Kohtumiseni uutel reisidel! Oktoober 2020.
M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle