Ecuador - kultuuri- ja loodusreis

Ecuador - kultuuri- ja loodusreis

30.10.2024 - 11.11.2024
Giid Kristi Lehtla
 Hind al 4299
Broneeri
Lõuna- Ameerikas paiknev eksootiline Ecuador pakub huvi nii kultuurihuvilistele kui ka looduse nautlejatele. Teeme tutvust maailma kõrgeima pealinnaga 2800 m kõrgusel asuva Quitoga,  põneva džungli maastikuga, unikaalsete Galapagose saartega.  Meeleolukad elamused  Andides, loodusparkides, indiaani turgudel, mägijärvede ääres.

Lugege Ecuadori kohta lähemalt siit >


 

Reisikava

1. päev 30. oktoober LEND TALLINN-AMSTERDAM-QUITO
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures kell 05:30, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lennud Tallinn-Amsterdam kell 07:35-09:10 (lend BT857, kohalikud kellaajad) ja Amsterdam-Quito kell 10:15-16:15 (lend KL751, kohalikud kellaajad). Saabume Quitosse, transfeer hotelli. Vaba aeg puhkuseks ja sisse elamiseks.
Majutus: hotellis Wyndham*** või sarnane Quitos


2. päev 31. oktoober SAN FRANCISCO DE QUITO - MITAD DEL MUNDO 

Täna teeme tutvust ametlikult maailma kõrgeima pealinnaga, mis on just 2800 m kõrgusel asuv San Francisco de Quito. See ekvaatorist vaid 25 km lõunas paiknev linn lisati UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse juba 1978. aastal ning on tänaseks üks paremini säilinud ning kompaktsemaid vanalinnu Lõuna-Ameerikas.
Meie alustame oma tutvumist San Francisco de Quitoga, või lihtsalt Quitoga, nagu kohaliku seda kutsuvad, koloniaalkvartalist. Quito koloniaalkvartal on kuulus oma kirikute poolest: La Catedral, El Sagrario, La Compania ja San Francisco kirik. Siinsetes kirikutes leiame kullatud altareid, kauneid skulptuure ning maale, mis pärinevad 17.-19. sajandist. Jalutuskäik viib meid läbi vanalinna, kitsaid tänavaid ääristavad Mauri kaaristutega hooned. 
Jõuame El Panecillo mäele, mille tipust avanevad imelised vaated Quito vanalinnale. El Panecillolt laskume juba modernsema linnaosa poole ning võtame suuna La Carolina pargile, kus peale kauni taimestiku võib saada osa  kohalikust ecua-volly võistlusest, mis on Ecuadori versioon võrkpallist ning mis on kohalike hulgas väga populaarne. Mitad del Mundo - otsetõlkes „maailma keskkoha“ nime kandev paik on kuulus oma kena pargi ja etnoloogia muuseumi pärast. Kõigil on võimalus seista ühe jalaga põhja- ja teise jalaga lõunapoolkeral. Vaatame Charles de la Condamine 1744.-1763.a kestnud ekspeditsiooni tähistavat monumenti, sest just selle retke käigus pandi paika ekvaatori täpne asukoht. 
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotellis Wyndham*** või sarnane Quitos
 

3. päev 1. november QUITO - OTAVALO - QUITO 

Võtame suuna põhja poole Otavalo linna. Bussiaknast avanevad meile kaunid vaated mägedele ning Ecuadori loodusele. Teel peatume Hacienda Guachala maamõisa juures, mis paikneb geograafiliselt täpselt ekvaatoril. Umbes 90 000 elanikuga Otavalo linn on eelkõige kuulus oma Indiaani turu poolest, mida on siin peetud juba inkade eelsest ajast. Sajandeid on turud olnud mitte ainult kauplemiseks, vaid uudiste kuulmise, tutvuste sobitamise ning meelelahutuse kohtadeks. Andide oru värvikirevad turud on kuulsad oma suurepärase käsitöötekstiili poolest. Vaatame meiegi ringi kuulsal Otavalo turul ning linnakeses, kus kohtab pea igal sammul kohalike otavaleñosi, kelle tunneme ära sinise poncho, valgete pükste, pikkade punutud juuste ning väga omapärase hääletu kauplemisstiili järgi. Pärast lõunat läheme vaatama kaunist Peguche koske ning San Pablo järve, sest just siin, Imbabura vulkaani jalamil asuva San Pablo järve äärsetel aladel, on Otavalo indiaanlaste päris kodu. Liigume meiegi mööda munakiviteid järve kaldal, uudistame talusid ning rikkalikke puuviljavälju, hingame sisse karget ekvatoriaalse mäestiku õhku ning vaatame, milline näeb kaugusest välja Cayambe, 5790 m kõrgune vulkaan.  Hilistõhtuks jõuame tagasi Quitosse.
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotellis Wyndham*** või sarnane Quitos
 

4. päev 2. november QUITO - COTOPAXI - PAPALLACTA 

Algab teekond tõelisse loodusesse. Imetleme vaateid Cotopaxi rahvuspargis. Soovijatel on võimalik külastada Papallacta loodusliku termaalveega terme (lisatasu eest).  
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: hotellis Termas de Papallacta***  või sarnane 


5. päev 3. november TUTVUS HÕIMUDEGA
Džungel on tänaseni koduks erinevatele hõimudele. Väikeste paatidega sõidame mööda Napo jõge ning edasi kulgeb sõit juba mööda Arajuno jõge.  Teeme tutvust indiaani kultuuriga, kuuleme kohalikest kommetest ja traditsioonidest. Piirkond on koduks Huaorani, Kichwa, Shuari, Achuari inimestele. Seejärel suundume Quichua suguharu peatuspaika, kus demonstreeritakse suguharu oskusi keraamika alal, omapärase joogi chica valmistamist ja serbatana kasutamist, mis õigupoolest tähendab puhutavate noolte abil küttimist. 

Toitlustus: hommikusöök
Majutus: La Casa del Suizo***


6. päev 4. november AMAZOONIACO
Külastame Loomade Päästekeksust Amazooniaco, mis on spetsialiseerunud eri loomaliikide uurimisele, nende säilimise tagamisele ja re-integratsioonile. Saame tuttavaks eriilmeliste papagoide, ahviliikide, jaaguaride ja mitmete eksootiliste looma- ja linnuliikidega.
Toitlustus: hommikusöök
Majutus: La Casa de Suizo***

 

7. päev 5. november KOSKEDE TEE 

Täna suundume itta ning taaskord mööda väga põneva nimega teed - Koskede Avenüüd. Rio Verde külas teeme peatuse, et külastada El Pailon del Diablo nimelist koske. Möödudes mitmetest kaunitest koskedest viib tee meid edasi Puyo nimelise kohalike hõimude kaubavahetuspunktini, mida kutsutakse ka „ukseks džunglisse“. Teeme tutvust kohaliku pärdikute kaitsealaga ning Yanacocha varjupaigas näeme loomakesi, kes on ühel või teisel põhjusel inimeste abi on vajanud. 
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutu: hotellis Isla de Baños või sarnane.


8. päev 6. november RAHVUSPARK - RIOBAMBA
Suundume mööda Vulkaanide Avenüüd lõunasse.
Külastame Chimborazado rahvusparki ning Limpiopungo laguuni juures ületame Cotopaxi vulkaanilise platoo ning teeme tutvust Andide loodusega. Andide kõrgmäestikul võib kohata nii tillukest koolibrid kui majesteetliku kondorit. Õhtuks jõuame Riobambasse, Chimborazo provintsi pealinna.
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotellis Hacienda Abraspungo või sarnane.

 

9. päev 7. november RIOBAMBA - CUENCA

Jätkame oma teekonda lõunasse, Laguna de Coltast möödudes teeme peatuse 1535. aastal ehitatud La Balbanera kabeli juures, mida loetakse tänase Ecuadori pinnal asuvaks vanimaks kirikuks. Lõunasöök.
Järgmiseks suundume Ingapirca võimsa varemetekompleksi juurde, kus tutvume Ecuadori kuulsaima inkade perioodist pärit arheoloogiaalaga. Ingapirca linna varemed pole kunagi olnud ajaloohõlma kadunud. Uurimistöödega alustati siin prantslastest maadeuurijate abiga juba 1739. aastal. Külastame arheoloogilist ala ning muuseumi, mis viib meid tagasi Hispaania vallutuste eelsesse aega.
Õhtuks sõidame Cuencasse.
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotellis Victoria*** või sarnane.
 

10. päev 8. november CUENCA LINNAEKSKURSIOON

Cuencat (UNESCO) peetaks Ecuadori kultuuri-, kunsti- ja käsitöökeskuseks. See on Ecuadori suuruselt kolmas ja Andide tähtsuselt teine linn ning linna rajas siia 500 aastat tagasi Hispaania konkistadoor Gil Ramierez Davalos. Madal asustus, munakividega kaetud tänavad, rohkearvulised hõbeda- ja kullapoed, värvikirev keraamika ja muidugi Panama kübarad. Cuencas leiame ka võrratuid tikandeid, nahkehistööd ning punutisi. Jalutame läbi vanalinna, tutvudes teele jäävate kirikute, arhitektuurimälestiste, käsitööpoodide ning lilleturuga. Külastame Panama kübarate valmistamise töökoda. Pärast linnaekskursiooni ootab meid tüüpilises kohalikus stiilis kujundatud restoranis lõunasöök. Veel väike jalutuskäik ning pealelõuna on kõigil vaba, et nautida selle kultuurse ja kunstilise linna võlusid.
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotellis Victoria*** või sarnane.

 

11. päev 9. november CAJASE RAHVUSPARK - GUAYAQUIL

Tänast hommikut alustame sõiduga 4000m kõrgusel asuvasse Cajase Rahvusparki. Siinse rahvuspargi teevad eriliseks rohkem kui kakssada sillerdavat laguuni, mis kõik asuvad 3150-4450 m kõrgusel merepinnast. Laguune ühendavad pisikesed kristallselged ojad, mis kõik lõpuks Atlandi ookeani voolavad. Meie veedame esimese poole päevast looduses jalutades ja Andide muinasjutulist loodust nautides. Lõunasöök.
Õhtupoolikul suundume mägedest alla Guayaquili sadamalinna, mis on Ecuadori suurim linn ning ühtlasi ka tööstus- ja majanduskeskus. Linnaekskursioon - Guayaquili katedraal, „el Malecon“ ehk Guayaquili kuulus kaldapromenaad, Las Penase vanalinna osa.
Toitlustus: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotellis Unipark**** või sarnane. 


12.päev 10. november CHURUTE MANGROOVIDE LOODUSPARK - KAKAOISTANDUS - GUAYAQUIL - LEND GUAYAQUIL-AMSTERDAM

Ecuadori looduspargid on sama omanäolised ning erinevad nagu seda on Ecuador ise. Churute looduspark asub Ecuadori troopilisel madalmaal. Meie alustame selle paradiisiaiaga tutvumist paadisõiduga mööda mangroovimetsa Ecuadori Vaikse ookeani rannikul. Iibised, pelikanid, kormoranid ja jäälinnud on nendes mangroovimetsades püsielanikud. Mõõna ajal võib näha kohalikke, kes suurte korvidega krabisid korjavad ning pärdikuid, kes veepiiril silkavad ning toidupoolist otsivad. Lõunasöök.

Tagasiteel Guayaquili peatume kakaoistanduses ning saame teada, kuidas kasvab kakaopuu, kuidas valmivad oad ning mida kõike on vaja selleks, et tass kuuma kakaod meieni jõuaks. Suundume lennujaama. 
Lend Quayaquil-Amsterdam kell 20:05-13:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber KL751).
 
13. päev 11. november LEND AMSTERDAM-RIIA, RIIA-TALLINN

Saabumine Amsterdami. Jätkulend Amsterdam-Riia kell 19:10-22:20 ja Riia-Tallinn 23:25-00:15 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT620 ja BT361). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

4299 € **
4499 €* /  4736 €
 
** Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 1.juuli 2024. Hinnale ei rakendu teised lisasoodustused.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Amsterdam-Quito ja Guayaquil-Amsterdam-Riia-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks. Toitlustamine lennukis;
 • majutus koos hommikusöökidega Equadori maismaal vastavalt programmile korralikes hotellides*** (2-in. toad);
 • toitlustus vastavalt programmile ( osad lõunasöögid on nn. lunch-box söögid);
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi jooksul;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).

Lisakulud:

Ecuadoris on kombeks anda teenindajatele jootraha. Samuti palume arvestada jootrahaga kohalikule giidile ja bussijuhile ca 50 usd. 

Lisatasu ees võimalik:

 • Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • 1-se majutuse lisamaks kogu reisi vältel 490 €
 • külastused vabal ajal (termaalveed 10 usd)

Viisa ja reisidokumendid

Eesti Vabariigi kodanikul on õigus viibida Ecuadoris viisavabalt kuni 90 päeva korraga 6 kuu jooksul.
Vajalikud dokumendid: pass, kehtiv vähemalt 6 kuud riiki sisenedes.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

Lennuinfo KLM liinilendudel Amsterdam-Quito ja Guayaquil-Amsterdam:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x35x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 12 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel Tallinn-Amsterdam ja Amsterdam-Riia-Tallinn:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel. 

 
Kõrgeim punkt reisimarsruudil on 3300m, seega tavapäraselt kõrgmäestiku haigust ei esine. Siiski soovitame konsulteerida reisimeditsiini kabinetiga. Kohustuslikke vaktiseerimisi Ecuadori reisimisel ei ole. Soovituslik on vaktsineerida A ja B hepatiidi ning kõhutüütuse vastu. Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga: https://vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine-ja-ennetus

Kasutusel on USD. Soovitame kaasa võtta väikeseid kupüüre, suuremate ühikutega (al 50 USD) võib esineda probleeme. Suuremates poodides on kasutusel ka peamised krediitkaardid.
Vajalik on adapter. 120V 60Hz


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

 MEELDEJÄÄVAT REISI!

30.10.2024 - 11.11.2024
Giid Kristi Lehtla
 Hind al 4299
Broneeri
Giid
Kristi Lehtla
Kristi on olnud seotud turismi ja hotellindusega juba 20 aastat. Tartu Ülikooli ja Usuteaduste Instituudi teoloogiaõpingud on andnud sügavama huvi ja põhjalikud teadmised inimkonna kujunemisloost...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Ecuador - kultuuri- ja loodusreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristine ja Kristjan
Oleme väga tänulikud Marttile ja Piretile. Kevadine Jaapani reis oli midagi sellist, mida veel praegugi vaimustusega meenutame. Kõik oli lihtsalt vapustav. Polnud küsimust millele Martti vastata ei osanud. Ja muidugi armas Piret, tänu kellele, tundsime ennast väga turvaliselt. Kindlasti kohtume veel. Jaapan 2018
K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!