Eesti - Ida-Virumaa ilu ja võlu

Eesti - Ida-Virumaa ilu ja võlu

30.07.2022 - 31.07.2022
 Hind al 139
Broneeri
Ida-Virumaale kutsume Teid kahepäevasele reisile. Kant on viimastel aastatel võtmas sisse väärikat kohta avaliku infovälja keskel. Kord on president end sinna tööle sättinud, teine kord jälle Narva Euroopa kultuuripealinnaks kandideerinud või leidis suur osa Eestist end seal Jaak Joalale pühendatud etendusele kaasa elamas. Viimastel aastatel on Ida-Virumaa jõudsalt edasi liikunud luues ajalooliste mälestusmärkide kõrvale kaasaegset keskkonda, hoides erakordset loodusilu ning olles avatud uutele ideedele oma uue olemise loomisel.

Reisikava

1. päev TOILA - NARVA
Väljasõit Tallinnas Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 08:00.
Ontika, Valaste, pankrannik on kõik tuntud nimed Eesti kaunite kohtade nimistus. Merepinnast kuni 55 m kõrgusele tõusev paekallas saab alguse Läänemaalt ning kulgeb Peterburi alla Pulkovoni välja. Naudime Valastet, Ontika rannikut ning jalutame alla mere äärde. Siit, Ontika mõisast oligi pärit Tõnu Walk, kellest sai esimene eestlasest suurmõisaomanik.
Toila asub ajalooliselt tähtsas kohas – Pühajõe suudme lähistel, kuhu rajati kunagi ka sadam. Piirkonna kaunis loodus tõi 19. sajandi lõpul siia puhkama oma 1000 inimest suviti, peamiselt Peterburist. Toilas elas kuulus vene poeet Igor Severjanin 1918-1935, siia rajas oma suveresidentsi ka tuntud Jelissejevite perekond, kelle kuulus kauplus Peterburis on tänaseni alles. Aastatel 1934-1940 oli Jelissejevite loss Eesti presidendi suveresidents. 
Jalutame kaunis Oru pargis. Oru lossi ajalooga tutvume kaasaegset tehnoloogiat kasutades – erilised prillid taaselustavad meie silmade ees lossi ja selle ümbruse.
Narva on osanud end oluliseks luua igal ajastul. Keskajal foogtkonna keskusena valvas linn Läänamere-Saksa kaubandusruumi idapiiri, uusajal sai sellest Rootsi riigi tähtsaim linn idaaladel, kust pidi kuningas maad valitsema igal 4. aastal ning 19. sajandil saab sellest Põhja-Eesti tööstuspiirkonna üks tugesid. 20. sajand on jaganud muutusi nagu küllusesarvest - sage võimuvahetus sajandi alul, linna häving ja taassünd nõukogude tekstiili- ja militaartööstuse kekusena ning eneseotsingud Eesti Vabariigi kolmanda linna rolli töitmiseks.
Külastame Narva linnust, tutvume Aleksandri kiriku looga. Jalutame Narva promenaadil. 
Lõuna: Narva kindluse restoranis “Rondeel” (lisatasu eest)
Narva-Jõesuu on üks Eesti nooremaid linnasid – omaette linnaks saadi alles 1993. aastal, kuigi Narva linnaosana oli seljataga juba pikk ajalugu. Praeguse linna hoonestik sai alguse pärast 1866. aasta tulekahju kui hävis üle 100 hoone. 19. sajandi lõpp ja 20. sajandi algus on olnud fantaasiarikka arhitektuuri ajastu, millele lisas detaile linna kuulsus kuurortina, seda eriti pärast raudtee valmimist Peterburist Tallinnasse 1870. aastal. Kuus kilomeetrit liivaranda kutsub inimesi puhkama ka tänapäeval. Maalikunstnik Šiškin, kirjanikud Severjanin, Brodski, Ahmatova, Pasternak, heliloojad Tšaikovski, Prokofjev, Šoštakovitš on vaid väike, kuid kuulsaim osa siin puhanud kultuuritegelaste nimekirjast. 
Võimalus jalutada ringi rannas ning mööda kuurorti tänavaid otsides möödunud aegade jälgi ning nautides kaasaegset kuurorti. Ööbime Narva-Jõesuus Noorus Spa Inn või sarnane. Ööbime Narva-Jõesuus Noorus Spa Inn või sarnane.

2. päev SILLAMÄE - KUREMÄE - ONTIKA
Hommikusöök. Käime Kreenholmi ekskursioonil.
Sillamäe on paljude inimeste mõtetes säilinud kui suletud linn, mida ta ka aastatel 1947-1991 oli. Linna lugu sai alguse 17. sajandil, siinne Türsamäe mõis oli aga seotud esimese eestlasest suurmõisaomanikuga Tõnu Walkiga, kellele kuulus lõpuks muu hulgas ka Jõelähtme mõis. Siin käis puhkamas Tšaikovski ja füsioloog Pavlov, kelle koera rahvalikud väljendid mõnikord mainivad. Nõukogude ajal kaob eestlaste osa linna elus pea olematuks. Sillamäel on säilinud üks parimad 50ndate aastate linnaarhitektuuri tervikansambleid kogu maailma mastaabis. Jalutame kaunis linnasüdames ja räägime tema tööstusest läbi aegade, selleks on ka põhjust – siinne tehas on ainukesi haruldaste muldmetallide tootmiskeskusi kogu Euroopa Liidus. 
Kuremäe klooster on taas kord Ida-Virumaa vaimseimaid ja kauneimaid kohti. Legendi järgi nägid karjased 16. sajandil siin Jumalaema ilmutust ning leidsid siin kasvanud tamme alt ikooni. 19. sajandi lõpul rajati Eestimaa kindralkuberneri Sergei  Šahhovskoi juhtimisel siia esimene õigeusu nunnaklooster Eestis. Klooster allub otse Moskva patriarhile ning tegutseva kloostrina on elav usukeksus, mille üks tõmbenumbreid on püha vee allikas.
Lõuna: Jõhvi restoranis “Mimino” (lisatasu eest). Siit suundume tagasi Tallinnasse.

Reisi hind

139 €* / 149 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused;
 • majutus Narva-Jõesuus (2-in toas), 1 hommikusöök.
Lisakulud
 • Ühese majutuse lisamaks 35
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.​
 • Blue Ray virtuaalreaalsuse prillide laenutus  lossis 8 €
 • Lõuna restoranis “Rondeel” Narvas 13 € /Kanašašlõkk, ürdikartul, grilljuurviljad, magustoit, vesi
 • Narva kindluse külastus (omal käel) täispilet 12€/sooduspilet 8 €
 • Kreenholmi külastus koos ekskursiooniga täispilet 10€/sooduspilet 5 €
 • Lõuna restoranis „Mimino“ Jõhvis 15 € (Baklažaani-assortii kreeka pähklite, kodujuustu, maitserohelise ja küüslauguga; Imerethi hatšapuri; Kanašašlõkk kastmega, ahjukartulid, kook Zamtari, kohv, maitsevesi)

Lisainfo

Soodupilet muuseumides rakendub:
lapsed vanusega 9-18a
kooliõpilased (õpilaspileti või ISIC-õpilaskaardi esitamisel)
üliõpilased (üliõpilaspileti või ISIC-üliõpilaskaardi esitamisel)
õpetajad (töötõendi või ITIC-õpetajakaardi esitamisel)
seeniorid 65+
EV ajateenijad (sõjaväepileti esitamisel)
sügava/raske puudega isik
Kuni 8 aasta vanused lapsed ja sügava/raske puudega isiku saatja tasuta.

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
30.07.2022 - 31.07.2022
 Hind al 139
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!