Eesti - Paldiski ja Arvo Pärdi Keskuse külastus koos kontserdiga Beethoven 250

Eesti - Paldiski ja Arvo Pärdi Keskuse külastus koos kontserdiga Beethoven 250

05.12.2020
Giid Raivo Haab
 Hind al 59
Ooteleht
Suundume ühisele päevasele rännakule - hoolimata sellest, et Eesti sügis võib-olla ettearvamatu, läheme koos meie giidi Raivo Haabi ning Germalo Reiside mugava reisibussiga hubasele ja õdusale teekonnale kaua aega eestlastele lukus olnud rannikulinna Paldiskisse. Paldiski linna ja Pakri poolsaare põnev ja köitev ajalugu ning avastamistväärt loodus pakub palju üllatavat: Peeter I kindlus, Muula mäed, tuletorn, A. Adamsoni Ateljeemuuseum, Paldiski Püha Nikolai kirik, Püha Georgi kirik, Paldiski merekool ja pankrannik. Lisaks rikkalik pärand sõjaväelinnaku ajast, kui tavainimene siia sattuda ei tohtinud. Tegutseme vastavalt ilmale ning hoiame varbad soojas.
Meie teekonna kõrghetkeks saab Arvo Pärdi Keskuse külastus koos ekskursiooni ja meeleoluka kontserdiga: Beethoven 250 / Kontsert toimub koostöös Poola suursaatkonna ja Adam Mickiewiczi instituudiga / Marcin Masecki (klaver, Poola) ja Lutosławski kvartett (Poola).
Enne kontserti osaleme aga kohaliku giidi saatel ekskursioonil keskuses ning sööme ühiselt lõunasööki. Loomulikult jääb ka vaba aega keskuse näitusega tutvumiseks.
 

Reisikava

Koguneme kell 09:00 Estonia teatri vastas asuvas parklas, kust alustame oma päevast ringsõitu Germalo Reiside mugava reisibussiga.

Loode Eesti nurgas maalilisel Pakri poolsaarel, merest mitukümmend meetrit väljaulatuval Pakri pangal, asub Paldiski linn. Linna alla kuuluvad ka Suur- ja Väike Pakri saared. Tänu sügava veega praktiliselt jäävabale rannikule, mida tormide eest kaitsevad Pakri saared, on linn läbi aegade tuntud nii suurepärase sadamapaigana, aga kindlasti ka militaarse hõnguga linnana. Peale Põhjasõda otsustas Peeter I siinse rootslaste sadama Rogerwieki kohale ehitada suure merekindluse ja sõjasadama. Seda ehitati mitmes etapis peamiselt sunnitööliste poolt, neist tuntuim vast baškiiride rahvuskangelane Salavat Julajev, kes peale Pugatšovi ülestõusu siia saadeti. Paldiskit külastasid mitmed tsaarid ja tsarinnad, siin reidil toimus 1912 a. ka ajalooline Wilhelm II ja Nikolai II kohtumine. Vabariigi ajal asusid siin soomusrongid ja linnale anti 1939 a. ka uus nimi - Lahe. Nõukogude ajal linn suleti ja siia rajati tuumaallveelaevade õppekeskus koos kahe tuumareaktoriga ja siin olid isegi ballistilised raketid. Merenduslikult väga tähtsa koha peal asuvana on panga tipus sajandeid olnud ka tuletorn, praegune on oma 73 meetrise tulekõrgusega Eesti ranniku kõrgeim.
Paldiski lähedal sündis Eesti üks kuulsamaid skulptoreid Amandus Adamson. Kuigi vaesest perest pärit, suutis ta omandada hea hariduse ja lõpetada Peterburi Kunstiakadeemia, täiendada ennast Pariisis. Peterburis olid tema klientideks tolleaegne Peterburi kõrgkiht, tema skulptuurid võitsid mitmeid rahvusvahelisi auhindu. Kõigile tuntud on vast tema loodud Russalka mälestussammas Tallinnas mere ääres. Peale revolutsiooni naasis ta Eestisse ja kodusesse Paldiskisse rajas ta oma suvekodu ja kus ta 1929 a. ka suri. Tegemist on kauni ajastutruu hoonega ja täna on siin väike armas galerii.
 
Tänavu 85 aastaseks saanud Arvo Pärdi nimi on kindlasti tuttav kõigile eestlastele. Olles enimmängitud kaasaegne helilooja maailmas, on ta Eesti nime teinud tuntuks paljudes maades ja tema loodud uus tintinnabuli muusikakeel on inspireerinud ka paljusid teisi. Arvo Pärdi mitmekesine looming hõlmab orkestrimuusikat, sealhulgas nelja sümfooniat, teoseid koorile ja orkestrile, solistidele ja orkestrile, a cappella koorimuusikat, kammermuusikat ja oreliteoseid. Peale sunnitud emigratsiooni ja pikka eemalviibimist elab ta aastast 2010 taas Eestis. Samal aastal asutas ta koos perega Laulasmaale Arvo Pärdi Keskuse, mis on helilooja Arvo Pärdi isikuarhiiv ning info- ja muusikakeskus. See on avatud kohtumispaik muusikutele, teadlastele ja muusikahuvilistele – kõigile neile, kes tunnevad huvi tema loomingu või mõttemaailma vastu. Siin asub arhiiv, mis sisaldab helilooja loominguga seotud infot ja dokumente nii füüsilisel kui ka digitaalsel kujul. Kõige väärtuslikum vara arhiivis on Arvo Pärdi käsikirjaline noodimaterjal, teoste visandid ning skeemid. Mitmekesise arhiivimaterjali hulka kuuluvad veel tuhanded fotod, salvestused erinevatel helikandjatel, kirjavahetus teoste tellijate, kirjastajate ja muusikutega, filmid ning teised helilooja elu, loomingut ja selle retseptsiooni puudutavad materjalid. Keskuses toimuvad ka kontserdid ja vestlusõhtud.

Tänasel reisil on meil võimalus kuulata kontserti: kontserdiga: Beethoven 250 / Kontsert toimub koostöös Poola suursaatkonna ja Adam Mickiewiczi instituudiga / Marcin Masecki (klaver, Poola) ja Lutosławski kvartett (Poola).
Poola pianist Marcin Masecki lõimib oma muusikalises tegevuses eri esituspraktikaid ja uudseid lähenemisviise, pakkudes kuulajaile ootamatuid vaateid tuntud teostele. Masecki on lõpetanud Berklee muusikakolledži ning 2005. aastal pärjati ta laureaaditiitliga rahvusvahelisel jazz-pianistide konkursil Moskvas.
Väljapaistvatest muusikutest koosnev Lutosławski kvartett on tegutsenud alates 2007. aastast ning on Poola üks olulisemaid kammerkoosseise. Kvarteti südameasjaks on olnud poola heliloojate muusika kõrgetasemeline esitamine ja salvestamine. Ansambli algusaastatest peale on kvartett teinud koostööd nüüdisheliloojatega ning neile on pühendatud hulgaliselt uudisteoseid. Pühitsedes Beethoveni 250. sünniaastat tuleb koos Marcin Maseckiga ettekandele valik Beethoveni kammerteoseid.

Reisi hind

Soodushind 59 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. novembrini broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused. Sellele reisile on limiteeritud kohtade arv.

Hind sisaldab:​
* sõit kõigi mugavustega Germalo Reiside reisibussiga;
* ekskursioon eesti keeles, giidi teenused;
* kohaliku giidiga ekskursioon Arvo Pärdi Keskuses;
* pilet kontserdile Beethoven 250 (15€).

Lisatasu eest võimalik:
* Pakri tuletorn täiskasvanu 5€ / õpilased, pensionärid 3€ / rühm (alates 8 inimest) 4€;
* Amandus Adamsoni galerii 3€ / õpilased, pensionärid 2€
* Arvo Pärdi Keskuse sissepääs täispilet 6€ / sooduspilet ((üli)õpilased, õpetajad, pensionärid, pressikaardi ja Eesti muuseumitöötaja kaardi omanikud) 4€;
* lõunasöök Arvo Pärdi Keskuse kohvikus 15€ (grupimenüü: ahjulõhe kartulitambi sidruni-võikastme ja aurutatud köögiviljadega, kamavaht pohlakastme ja marjadega, kohv/tee/vesi).

Lisainfo

Kuidas reisime
  • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. 
  • Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
  • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed.
  • Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
  • Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
  • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
  • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
  • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
  • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
  • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
05.12.2020
Giid Raivo Haab
 Hind al 59
Ooteleht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.
A
Aime
Hea Germalo, olen teie firmaga teinud mitmeid reise, sealhulgas Maega käinud Sitsiilias ja Tuneesias. Muljed väga head! Soovin teile kõigile kõigepealt terve püsimist ja oma töö edukalt jätkamist!