Eesti - Peipsi rannik ja Setomaa

Eesti - Peipsi rannik ja Setomaa

01.08.2020 - 02.08.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 139
Broneeri
Peipsi vanausuliste rannikuid ja ajaloolist Setomaad ühendab sügav õigeusu traditsioon. Vanausuliste kohati traagiline püsimajäämine ja setode omamoodi arusaam kirikuasjadest, kus tihtilugu vanad uskumused kristlikku maailma üle võeti, on jõuliselt kujundanud inimeste arusaamu ja tõekspidamisi.
See on teekond, mis viib meid maailma, mille tänapäeva kiire linnaelu on juba sootuks unustanud. Uskuda imedesse ja näha teistsuguse ja harjumatu taga samuti hingelt kaunist inimest, on suur õnn. Peipsi vanausuliste ja setode lugu aitab meil meelde tuletada, kuivõrd oluline on ammuste aegade pärandit hoida ja õpetavad meile, et ka tänapäeva kiirelt kulgevas elurütmis on see võimalik!

Reisikava

1. päev ALATSKIVI - SIBULATEE - VÄRSKA
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 6:30.
Alatskivi loss valmis 1885. aastal ja see on rajatud Suurbritannia kuninglikku residentsi – Šotimaal asuva Balmorali lossi eeskujul. Suurepäraselt maastikuga harmoneeruv loss on üks kauneimaid Eestimaal. Alatskivi lossi park peidab endas palju põnevat – siit võib leida vana ohvriallika ja mitmesaja aasta vanuseid puid ja isegi Kalevipoja sängi. Lossi pererahvas pakub huvilistele maitsta head paremat pisikese veinikeldri valikust ja jutustab lugusid looduse külluslikkusest. 

Peipsi ranniku värviküllane Sibulatee viib meid juba sajandeid Peipsi läänekaldal elanud vanausuliste juurde. Kolkja külast alates satume otsekui uude maailma, kus kõrged sibulapeenrad, värvikirevad aiad, rahulikus rivis kulgevad tänavkülad ja vene keel on tunnistuseks sellest, et oleme sattunud hoopis teistsugusesse kultuuriruumi. Nii see ka on, sest siin leidsid varjupaiga ja kodu ärevatel aegadel ametliku kiriku eest pakku pääsenud inimesed. Rahulik, salliv ja traditsioone austav on see maailm. Töökas ja leidlik samuti! Aastasadu omaette hoidnud vanausulised on nüüd hoopis rohkem avatud ja jutustavad meeleldi oma lugu. Varnja on Eesti Peipsi ranniku kõige lõunapoolsem küla. Tutvume Varnja vanausuliste palvelaga ja räägime ikoonidest, vanausuliste jumalateenistusest ja vaimulikest lauludest. Siinsamas on ka  väike muuseum, mille ekspositsioon jutustab vanausuliste elust-olust. Voronja galerii kutsub vaatama alati põnevat kunstinäitust.
Õhtupoolikul  saabumine Setomaale Värskasse. Majutamine Värska veekeskuse hotellis. Soovijaile õhtusöök Tsäimajas koos leeloga. Unikaalne seto leelo on tänagi elav nii nagu ka traditsioone armastav kohalik toidutava. Hüä seto süük ni killõ ni torrõ! 

2. päev VÄRSKA - OBINITSA - VASTSELIINA
Hommikusöök. Värska on kujunenud Setumaa üheks tähtsamaks keskuseks. Siin toodetakse üle Eesimaa kuulsat Värska mineraalvett ja siin saab sanatooriumis ka tervist kosutada või veekeskuses lõõgastuda.
Päeva alustuseks paadiretk Värska lahele. Liigume piki rannikut ja uudistame Setomaad teispool vett ja kontrolljoont. Värska Seto talumuuseumis saab näha, kuidas elati siinkandis 80 aastat tagasi. Värska muuseum on elav muuseum, siin saab koera paitada ja karjamaal rohtu nosivaid lambaid uudistada.
Obinitsa külakalmistu ja külakirik. Vanad kääpad ja lauluema Hilana Taarka haud. Räägime leelost ja paasapäevast ja lauluemadest. Obinitsa paisjärve kõrgel kaldal vana koolimaja juures on Seto lauluimä mälestussammas, mis pühendatud Setomaa kõige kuulsamatele laulikutele. Külastame Seto galeriid Hal’as Kunn, kus räägime seto rahvariietest ja sõlgedest, õigeusust ja Pekost ja kohalikust kultuurielust.
Meremäe mägi (204 m ü.m.p) olevat oma nime saanud sellest, et siit kõrgendikult paistis meri – Pihkva järv kätte. Vaatame vaatetornist üle Setomaa!

Vastseliina (Vahtsõliina, Neuhausen) kants on läänemaailma rajajoonte valvur. Linnuse rajamist alustasid Tartu piiskop ja Liivimaa ordu 1342. aastal ja ehitus kestis aastakümneid. Võimas piirilinnus oli oma arhitektuuri poolest ainulaadne ehitis kogu Liivimaal. Veel tänapäevalgi mõjuvad Piusa jõe ja Meeksi oja kadal asuvad varemed suursuguselt. Keskajal oli Vastseliina linnus katoliiklikus maailmas tuntud palverännakute sihtkohana. Siia tuldi kummardama imettegevat püha risti, mis asus lossi kabelis. Vastseliina kantsiga on seotud paljud kohalikud legendid. Vastavatud külastuskeskuses-muuseumis meeleolukas ajarännak keskaega. Sõit Tartusse ja soovi korral Eesti Rahva Muuseumi külastus. ERMi püsinäitused jutustavad Eestimaa loo läbi aastatuhandete ja pakub põnevat rännakut meie hõimurahvaste emandate ja isandatega näitusel „Uurali kaja“. 
Tagasisõit Tallinnasse.

Reisi hind

139 €* /149 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hinna sees:
 •  mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • ööbimine Värska veekeskuse hotellis koos hommikusöögiga (2-in toas);
 • giiditeenus.
Muuseumikülastused ei kuulu paketihinna sisse.
Muuseumipääsmete hinnad:
 • Alatskivi loss 5 € 
 • Kohalike veinide degusteerimine ja suupisted Alatskivi lossi veinikeldris 11 €
 • Varnja muuseum ja palvela 5 €
 • Voronja galerii koos rabarberiveiniga 5 €
 • Seto talumuuseum Värskas 5 €, õpilased ja seeniorid 3 €
 • Galerii Hal’as Kunn 3 €
 • Vastseliina piiskopilinnuse muuseum-külastuskeskus: täiskasvanule 9  €, õpilased ja seeniorid 7 €
 • Vastseliina linnuseala külastus 2 €
 • ERM püsinäitus 12 €, pensionärid ja õpilased 8 € 
 • Paadiretk Värska lahel 12 €
 • Lõunasöök Varnjas 12 € (kalapraad ahjukartuli ja värske salatiga, kook ja samovaritee)
 • Seto tsäimaja õhtusöök koos leeloga 20 € (hüä seto süük: sõir, suulliim, paks pudõr, savvutõt liha leeväga, kama rosinidiga, ubina- vai mar´a piirak, küümnetsä)
 • Lõunasöök Obinitsas Taarka tarõs 15 € (seenesupp hädäleivaga, kartulikorp, sõir meega, kohv või tee)

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Eestisisestel reisidel ei ole kaitsemaskide kasutamine bussis kohustuslik, küll aga on kaitsemask kohustuslik piiriületuslikel reisidel Läti Vabariiki. Palume igal reisijal end kaitsemaskiga ise varustada.
 • Reisi hind on arvestatud inimese kohta kaheses pingis koos kaaslasega juhul kui on tegemist ühise leibkonnaga. Kõigile eraldi reisivatele inimestele on tagatud bussis 2 istekohta. Reisigrupi suuruse osas lähtume ametlikest suunistest ja reisigrupi planeeritavad suurused võivad ajas muutuda.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

01.08.2020 - 02.08.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 139
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Uus
Pere
Hind al  139
Eesti - Ida-Virumaa ilu ja võlu
25.07.2020 - 26.07.2020
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt

Kliendid meist

M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.
M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!