Eesti - Peipsi rannik - Sibulatee ja Sibulalaat

Eesti - Peipsi rannik - Sibulatee ja Sibulalaat

29.08.2020
 Hind al 49
Broneeri
Peipsi vanausuliste rannikuid ja ajaloolist Setomaad ühendab sügav õigeusu traditsioon. Vanausuliste kohati traagiline püsimajäämine ja setode omamoodi arusaam kirikuasjadest, kus tihtilugu vanad uskumused kristlikku maailma üle võeti, on jõuliselt kujundanud inimeste arusaamu ja tõekspidamisi. See on teekond, mis viib meid maailma, mille tänapäeva kiire linnaelu on juba sootuks unustanud. Uskuda imedesse ja näha teistsuguse ja harjumatu taga samuti hingelt kaunist inimest, on suur õnn. Peipsi vanausuliste ja setode lugu aitab meil meelde tuletada, kuivõrd oluline on ammuste aegade pärandit hoida ja õpetavad meile, et ka tänapäeva kiirelt kulgevas elurütmis on see võimalik!

Reisikava

Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell  7:00.
Alatskivi loss ja park  valmis 1885.aastal ja see on rajatud Suurbritannia kuninglikku residentsi – Šotimaal asuva Balmorali lossi eeskujul. Suurepäraselt maastikuga harmoneeruv loss on kaunimaid Eestimaal. Lossi ümber asub liigirohke metspark ja suursugused pärnaalleed, 19. sajandil kujundatud pargimaastik terrasside ja tiikidega.  Liigirohkes pargis jalutades põikame ohvriallika juurde, uudistame Kalevipoja sängi ja imetleme vanu põlispuid. Alatskivi kalmistule on maetud isamaalaulik Juhan Liiv. 

Peipsi ranniku värvikas Sibulatee viib meid juba sajandeid Peipsi läänekaldal elanud vanausuliste juurde. Kolkja külast alates satume otsekui uude maailma, kus kõrged sibulapeenrad, värvikirevad aiad, rahulikus rivis kulgevad tänavkülad ja vene keel on tunnistuseks sellest, et oleme sattunud hoopis teistsugusesse kultuuriruumi. Nii see ka on, sest siin leidsid varjupaiga ja kodu ärevatel aegadel õigeusu kirikureformi eest pakku pääsenud inimesed. Rahulik, salliv ja traditsioone austav on see maailm. Töökas ja leidlik samuti! Aastasadu kiivalt omaette hoidnud vanausulised on nüüd hoopis rohkem avatud ja jutustavad meeleldi oma lugu. Saame osa Kallaste kala- ja sibulalaada melust. 
Peipsi ranniku vanausuliste maailmaga algab tutvus pisikeses Nina külas, kus asub põneva arhitektuuriga õigeusu kirik ja just siin näitab Peipsi oma avarat ilu kõige suursugusemalt. Kolkja on suurimaid keskusi Peipsi vanausuliste rannikul.  Külast  on teateid juba alates 16. sajandist ning tänapäeval tegutseb Kolkjas kaks vanausuliste palvemaja ning siin asub ka vanausuliste muuseum. Huvilistel võimalus uudistada Peipsi külastuskeskust. Kasepää pikk tänavküla paljude toredate majapidamistega otse Peipsi rannikul. Kontrastes toonides värvitud tarad ja kinniste hoovidega majapidamised. Siiski on huviline alati teretulnud vaatama kuidas kohalikud elavad. Peipsi järv on alati olnud tujukas ja nii mõnigi kord tungib kevaditi rüsijää lausa hooneteni.
Varnja on  Peipsi ranniku kõige lõunapoolsem küla.  Tutvume Varnja vanausuliste palvelaga ja räägime ikoonidest, vanausuliste jumalateenistusest ja vaimulikest lauludest. Siinsamas on ka  väike muuseum, mille ekspositsioon jutustab vanausuliste elust – olust. Voronja galerii pererahvas kutsub vaatama alati põnevat ja uudset kunstinäitust. 

Reisi hind

49 €* /59 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hinna sees:
  • mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile;
  • giiditeenus.
Lisatasu eest:
Muuseumikülastused ei kuulu paketihinna sisse.
  • Alatskivi loss 5 € 
  • Kohalike veinide degusteerimine ja suupisted Alatskivi lossi veinikeldris 11 €
  • Varnja muuseum ja palvela 5 €
  • Voronja galerii koos rabarberiveiniga 5 €
  • Lõunasöök Varnjas 12 € (kalapraad ahjukartuli ja värske salatiga, kook ja samovaritee)

Lisainfo

Kuidas reisime
Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.

Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
29.08.2020
 Hind al 49
Broneeri

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Lisareis
Hind al  99
Eesti - ainulaadne Kihnu saar
22.08.2020
Giid Kaie Nurmeste
3 vaba kohta
Vaata lähemalt

Kliendid meist

K
Kaie ja Toivo
Oleme üle 10 aasta reisinud Germalo firmaga. Alati on kõik lubatu toiminud ja väiksemadgi lisasoovid täidetakse. Giidid on tasemel ja suudavad koos reisisaatjaga säilitada rahu ka veidi segasemates olukordades ( nt lend ei toimu, hotellituba ei meeldi, keegi on seltskonnast kaduma läinud, reisijal jääb soovitud ostu tegemiseks raha puudu ine). Kõik on tublid. Enim on meelde jäänud Mirjam Somelar ja Triinu Borga. Jõudu edasiseks!!!
K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!