Eesti - Setomaa ja Võromaa

Eesti - Setomaa ja Võromaa

15.07.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 49
Broneeri
5 vaba kohta
Rahulikus rütmis tuksub elu Võromaal ja Setomaal ka kõige kibedamal varasuvisel ajal kui põllud vajavad hoolitsemist. Uudishimulike tulijate jaoks jagub siin alati aega, et näidata ja jutustada. Kaunis päevane teekond Lõuna- ja Kagu-Eesti radadel.

Reisikava

Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell 6:00.
Väljasõit Tartust Ahhaa-keskuse parklast kell 8:30.
Ainult poolteist tundi bussisõitu Tartust ja olemegi Eestimaa „kõrgmäestikus“.

Haanja ja Suur Munamägi. Pilvepiirilt näeb kaugele, hea ilma korral võib isegi Petseri kloostri valendavaid müüre näha! Lätimaa metsadest ja järvesilmadest rääkimata! Suur Munamägi (318 m) asub Haanja kõrgustiku keskosas Võrumaal ja on nii Eesti kui ka Baltikumi kõrgeim mägi. Suure Munamäe tipus asub vaatetorn, kust saab vaadata koguni 346,7 meetri kõrguselt Eestimaad ligi 50 km raadiuses. Suure Munamäe vahetus läheduses asuvad teisedki Haanja kõrgustiku kõrgemad „tipud“. Otse Munamäe jalamil asub sümpaatne restoran „Suur Muna“.

Vastseliina kants kõrgub ida ja läänemaailma piiridel. Piirilinnuse rajamist alustasid Tartu piiskop ja Liivimaa ordu 1342. aastal. Kuigi ajad on jätnud võimsast rajatisest alles ainult müürikatked mõjuvad need veel tänapäevalgi Piusa jõe ja Meeksi oja kaldal suursuguselt. Keskajal asus linnuses paavstliku õnnistuse saanud pühakoht. 1353. aastal leidis linnuse kabelis aset Valge Risti ime ja sellest saati on Vana-Vastseliina tuhandetele patukahetsejatele ja palveränduritele oluline sihtkoht. Siia tuldi kummardama imettegevat püha risti, mis asus lossi kabelis. Vastseliina kantsiga on seotud paljud kohalikud legendid. Vana Vahtsõliina lugu on uuele elule ärganud külastuskeskuses-muuseumis. Linnuse territooriumile kunagise lossikabeli kohale on rajatud väike palverändurite kabel.

Obinitsa on üks Setomaa vaimuelu keskusi. Küla, mille ajalugu ulatub tagasi kaugele minevikku asub Mokornulgas, vanade teede ristumiskohas. 2015. aastal oli Obinitsa soome-ugri kultuuripealinnaks ja sellest ajast alates lehvivad Obinitsa südames kõigi soome-ugri rahvaste lipud. Külakalmistu ja külakirik. Vanad kääpad ja lauluema Hilana Taarka haud. Räägime leelost ja paasapäevast ja lauluemadest. Külastame Seto galeriid Hal’as Kunn, kus pererahvas jutustab rahvariietest, sõlgedest, kuulsast värvilisest pitsist ja kohalikust kultuurielust. 

Värska on kujunenud Setumaa üheks tähtsamaks keskuseks. Siin toodetakse üle Eestimaa kuulsat Värska mineraalvett ja siin saab sanatooriumis ka tervist kosutada või veekeskuses lõõgastuda. Värska Seto talumuuseumis vaatame, kuidas elati siinkandis 80 aastat tagasi. Hubane talutare ja aidad-laudad, suitsusaun ja Peko. 
Tagasisõit Tartusse ja Tallinnasse.

Reisi hind

 49 €* / 59 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
Lisakulud
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Suure Munamäe vaatetorn: täiskasvanud, jalgsi/liftiga 4€/6€, õpilased, üliõpilased 3€/6€, pensionärid 3€, perepilet (2 täiskasvanut + lapsed) 11€/18€
 • Vastseliina ordulinnuse külastuskeskus täiskasvanu 9 €, pensionär ja õpilane 7 €, perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 3 last) 24 €, linnuse ala külastus 3 €
 • Galerii Hal’as Kunn Obinitsas 3 €
 • Seto talumuuseum Värskas 5 €, õpilased ja pensionärid 2 €
 • Lõunasöök Vastseliinas: köögiemanda kaljapada koos majakoogiga 12 

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Eestisisestel reisidel ei ole kaitsemaskide kasutamine bussis kohustuslik, küll aga on kaitsemask kohustuslik piiriületuslikel reisidel Läti Vabariiki. Palume igal reisijal end kaitsemaskiga ise varustada.
 • Reisi hind on arvestatud inimese kohta kaheses pingis koos kaaslasega juhul kui on tegemist ühise leibkonnaga. Kõigile eraldi reisivatele inimestele on tagatud bussis 2 istekohta. Reisigrupi suuruse osas lähtume ametlikest suunistest ja reisigrupi planeeritavad suurused võivad ajas muutuda.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
Meie giidid korraldavad soovijatele ühised lõuna- ja/või õhtusöögid ja annavad nõu muude küsimuste korral. 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

15.07.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 49
Broneeri
5 vaba kohta
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle
Loen teie reisiprogramme alati, kui meel on kurb ja vajadus unistamiseks! Minu esimene reis teiega oli hr. Heigoga ja mäletan teda siiamaani ülivõrdes! Enne kevadet ilmselt ei ole võimalik teiega liituda, võib-olla mõni lühireis, isiklikel põhjustel! Aga lootus on! Elage hästi ja tõusvas joones! Kohtume! Merle
I
Irene
Tahan meie kõikide nimel Teid tänada ja oleme Germalo suurepärasest tegevusest vaimustatud. Tegime kunagi aastaid tagasi õige valiku, et oleme kasutanud ainult teie reisibürood. Suurepärased giidid ja suurepärane suhtumine. Reisime varsti jälle, sest kui pisik sees ja tingimused suurepärased, see ainult meelitab. Edu teile ja vastupidavust momendil olevas raskes olukorras. Kaunist suve ja kõike head!